Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα κι απο μενα.κατεβασα το triangleaway και δουλεψε κανονικα,αν και με φοβισε η προειδοποιηση για κινδυνο μπρικαρισματος.τελος το τριγωνο κ μηδενισμος μετρητη.επισης κατεβασα το προγραμα για το τσιπακι και γραφει NOsane chip,που νομιζω συμαινει ολα οκ.τωρα απορια το τσιπ αυτο ειναι θεμα τυχης η παθαινει κατι στη διαρκεια χρησης του τηλ.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλα ρε παιδες επειδει δεν ξερω και πολλα εγω εβαλα τιν 4.0.4 νεε οκ? εκανα το τεστ για το τσιπ και εχο το παλαβο, τι προβλημα δλδ μπορει να κανει?το τηλ δουλευει αψογα :lol:σορρυ αν οι ερωτησεις μου ειναι αστειεςαλλα θα ηθελα να ξερω:lol:

ειπαμε δεν ειμαστε ολοι αινσταιν:lol:

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε παιδες επειδει δεν ξερω και πολλα εγω εβαλα τιν 4.0.4 νεε οκ? εκανα το τεστ για το τσιπ και εχο το παλαβο, τι προβλημα δλδ μπορει να κανει?το τηλ δουλευει αψογα :lol:σορρυ αν οι ερωτησεις μου ειναι αστειεςαλλα θα ηθελα να ξερω:lol:

ειπαμε δεν ειμαστε ολοι αινσταιν:lol:

 

Το τηλέφωνο κινδυνεύει να μπικαρει αν προσπαθήσεις απο recovery να κάνεις wipe data/factory reset .

Για αυτον το λόγο περνάμε έναν άλλο κερνελ .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο κινδυνεύει να μπικαρει αν προσπαθήσεις απο recovery να κάνεις wipe data/factory reset .

Για αυτον το λόγο περνάμε έναν άλλο κερνελ .

 

και πως αλλαζω κερνελ?:confused:

Link to comment
Share on other sites

και πως αλλαζω κερνελ?:confused:

 

Υπαρχουν δυο τροποι !!

Ο ένας είμαι με odin και ο άλλος με CWM .

Π.χ ο SpeedMod kernel http://touristinparadise.blogspot.gr/2012/04/samsung-galaxy-s2-ics-download-speedmod.html σου έχει δυο εκδόσεις (δεν ξέρω αν το γράφω σωστά) για να διαλέξεις πως θες να περάσεις τον κερνελ .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδες 4.0.4 η Μiui Rom? ποια πιστευτε οτι ειναι καλητερη?

 

Υπαρχει καποιος τροπος να αλλαχτει με αλλη γλωσσα η δεξια σειρα γραματων στις Επαφες?

Edited by mixalis2
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν δυο τροποι !!

Ο ένας είμαι με odin και ο άλλος με CWM .

Π.χ ο SpeedMod kernel http://touristinparadise.blogspot.gr/2012/04/samsung-galaxy-s2-ics-download-speedmod.html σου έχει δυο εκδόσεις (δεν ξέρω αν το γράφω σωστά) για να διαλέξεις πως θες να περάσεις τον κερνελ .

 

κατεωβασα τον κερνελ απο τι σελιδα που μου εδωσες αλλα ειναι αδειος οταν παταω στο οντιν για να βελω στο

pda δεν δειχνει τιποτα:(

Link to comment
Share on other sites

κατεωβασα τον κερνελ απο τι σελιδα που μου εδωσες αλλα ειναι αδειος οταν παταω στο οντιν για να βελω στο

pda δεν δειχνει τιποτα:(

 

Μηπως πρεπει πρωτα να ξεζιπαρεις/αποσυμπιεσεις το αρχειο για να το δει το odin?

Διαφορετικα κατεβασε την εκδοση που ειναι για φλασαρισμα μεσω cwm.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως πρεπει πρωτα να ξεζιπαρεις/αποσυμπιεσεις το αρχειο για να το δει το odin?

Διαφορετικα κατεβασε την εκδοση που ειναι για φλασαρισμα μεσω cwm.

 

εκτοσ απο την σελιδα που εγραψε ο μιχαλης υπαρχει καμια αλλη να δοκιμασω?

Link to comment
Share on other sites

εκτοσ απο την σελιδα που εγραψε ο μιχαλης υπαρχει καμια αλλη να δοκιμασω?

 

Siyah.http://www.gokhanmoral.com/gm/

Απλά πρόσεχε μην περάσεις kernel του S3.

Ο τελευταίος για το S2 για ics/jb είναι ο 4.1.5.

Link to comment
Share on other sites

Siyah.http://www.gokhanmoral.com/gm/

Απλά πρόσεχε μην περάσεις kernel του S3.

Ο τελευταίος για το S2 για ics/jb είναι ο 4.1.5.

 

Ποιος kernel θεωρειται καλυτερος ως προς το θεμα αυτονομιας της μπαταριας με stock rom 4.0.3?

O siyah?

O speedmod?

O phenomenal?

Η καλυτερα cf kernel?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Siyah.http://www.gokhanmoral.com/gm/

Απλά πρόσεχε μην περάσεις kernel του S3.

Ο τελευταίος για το S2 για ics/jb είναι ο 4.1.5.

 

οταν ξεζιπαρω βγαζει ενα φακελο ασπρο κενο τι γινετε ρε παιδια:(

Link to comment
Share on other sites

οταν ξεζιπαρω βγαζει ενα φακελο ασπρο κενο τι γινετε ρε παιδια:(

μην ξεζιπάρεις! το περνάς όπως είναι στο odin.

Link to comment
Share on other sites

Τον kernel αν τον περάσουμε στην 4.03 θα παραμείνει όταν κάνουμε update σε 4.04 η πρέπει να τον περάσουμε μετα το update?

 

οχι. κάθε rom έχει δικό της kernel. πρέπει να τον περάσεις πάλι μετά την αναβάθμιση σε 4.0.4.

Link to comment
Share on other sites

παιδια παω να αλλαξω το sales code και μου εχει μονο μια επιλογη την NEE καμια αλλη.

Το κινητο φοραει την 4.0.4 Nordic, το kies το αναγνωριζει μια χαρα αλλα δε μπορω να αλλαζω το sales code.

Γιατι;

TCe
Link to comment
Share on other sites

παιδια παω να αλλαξω το sales code και μου εχει μονο μια επιλογη την NEE καμια αλλη.

Το κινητο φοραει την 4.0.4 Nordic, το kies το αναγνωριζει μια χαρα αλλα δε μπορω να αλλαζω το sales code.

Γιατι;

 

Γιατι η ρομ που έβαλες δεν έχει multicsc, αλλά μόνο ένα, το NEE. Δεν κάνεις κάτι λάθος.

Έχει τα πάντα στα Ελληνικά η rom, απλά θα πρέπει να βάλεις τις ρυθμίσεις APN για 3G δίκτυο μόνος σου.

 

Κανονικά δε θα την έβαζα στο πρώτο ποστ για αυτό το λόγο, αλλά την πρόσθεσα μετά τα θετικά σχόλια που γράφτηκαν.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Tyxerakia βοηθησε με λιγο

Πηρα σημερα το κινητο για τη γυναικα μου μεταχειρισμενο 1 μηνος. Σχεδον καινουριο ειναι σε κατασταση ΑΡΙΣΤΟΤΑΤΗ.

Τελος παντων. Ειχε ηδη πανω αυτη τη rom (4.0.4 nordic). Εχει αποδειξη απο vodafone (θεσσαλονικη Καλαμαρια)

Πως μπορω να μαθω ποια ειναι η origonal μαμα του rom να την εχω για ωρα αναγκης.

Πιθανον να ειναι της vodafone ή μπορει να ειναι και η ελληνικη EUR;

TCe
Link to comment
Share on other sites

Tyxerakia βοηθησε με λιγο

Πηρα σημερα το κινητο για τη γυναικα μου μεταχειρισμενο 1 μηνος. Σχεδον καινουριο ειναι σε κατασταση ΑΡΙΣΤΟΤΑΤΗ.

Τελος παντων. Ειχε ηδη πανω αυτη τη rom (4.0.4 nordic). Εχει αποδειξη απο vodafone (θεσσαλονικη Καλαμαρια)

Πως μπορω να μαθω ποια ειναι η origonal μαμα του rom να την εχω για ωρα αναγκης.

Πιθανον να ειναι της vodafone ή μπορει να ειναι και η ελληνικη EUR;

 

Διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4294656#post4294656

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

επιτελους τα καταφερα και περασα τον κερνελ δοξα το μεγαλοδυναμο:lol:

σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας:up::thanks:

Link to comment
Share on other sites

Tyxerakia βοηθησε με λιγο

Πηρα σημερα το κινητο για τη γυναικα μου μεταχειρισμενο 1 μηνος. Σχεδον καινουριο ειναι σε κατασταση ΑΡΙΣΤΟΤΑΤΗ.

Τελος παντων. Ειχε ηδη πανω αυτη τη rom (4.0.4 nordic). Εχει αποδειξη απο vodafone (θεσσαλονικη Καλαμαρια)

Πως μπορω να μαθω ποια ειναι η origonal μαμα του rom να την εχω για ωρα αναγκης.

Πιθανον να ειναι της vodafone ή μπορει να ειναι και η ελληνικη EUR;

 

Περισσότερες πιθανότητες είναι να είχε της vodafone... η voda δε χαρίζεται με τις branded roms...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Περισσότερες πιθανότητες είναι να είχε της vodafone... η voda δε χαρίζεται με τις branded roms...

 

Για σιγουριά σίγουρα κι εγώ θα έβαζα vodafone.

Πάντως άλλο ένα παιδί που το αγόρασε από vodafone, είχε μέσα την ΧWLP7 EUR

Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα την nordic.....πολυ χάλι....το rotate καμιά σχέση με ρ την official vodafone που το πήρα...την πρώτη ώρα μου άφησε πολύ κακη αίσθηση...γυρνάω πίσω στην voda.

 

Έκανα την εξής διαδικασία:

επανεκκίνηση σε download mode , έβαλα από Odin το αρχείο και έκανα επανεκκίνηση.την πρώτη φορά έκανα και factory reset.

 

Δεν την συνιστώ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για να περασουμε την 4.0.4, κανουμε την γνωστη διαδικασια μεσω odin η πρεπει να γυρισουμε πρωτα σε ginger και μετα να παμε στην 4.0.4?

Επισης τα wipes η hard/factory reset τα κανουμε η οχι?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μεσω odin και κανε καλου κακου επαναφορες πριν και μετα. Και τις εφαρμογες αν δεν σου κανει κοπο απο την αρχη εγκατασταση και οχι απο backup.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...