Jump to content

[Επίσημο] Alcatel OT-918D


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τιποτα για ροοτ εχουμε παιδια?

καλο το τηλ αλλα η μνημη του ειναι αθλια....δεν χοραει σχεδον τιποτα μεσα.

 

εβαλα το gosmspo ,app2sd,update my market και η μνημη του ειναι 31mb

ειναι φυσιολογικο αυτο?........κατι δεν παει καλα

Edited by jimmyk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ποση μνημη εσωτερική εχει αυτό το κινητό οταν ειναι καινούριο από την μανα του χωρίς καμια εγκατάσταση? Δεν θελω αυτό που λενε τα specs αλλα αυτο που τελικά δίνει στο χρήστη.. Με τρεις εφαρμογές 30mb ελεύθερα δεν στέκει

 

ποιο ειναι αυτό το gosmspo?

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

ποση μνημη εσωτερική εχει αυτό το κινητό οταν ειναι καινούριο από την μανα του χωρίς καμια εγκατάσταση? Δεν θελω αυτό που λενε τα specs αλλα αυτο που τελικά δίνει στο χρήστη.. Με τρεις εφαρμογές 30mb ελεύθερα δεν στέκει

 

ποιο ειναι αυτό το gosmspo?

 

85mb....με το που θα συνδεθεις στο μαρκετ και θα κανει update,παει η μνημη...40 και κατι....και κανα 2 εφαρμογες και βρισκεσαι στα 30 χωρις να το καταλαβεις

to gosmspro ειναι εφαρμογη για τα sms

 

μολις το κανα παλι hard reset....μνημη 98mb

Edited by jimmyk
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χθες το εν λόγο τηλέφωνο και για τα χρήματά του, για αυτα που κάνει είναι ότι καλύτερο σε συνδιασμό 2sim και android.

Όσο για τη μνήμη τα έχουμε πει, ότι πληρώνεις παίρνεις...

Έχουν μείνει 28mb σε μένα (δε "μασάει" όμως) και εκτός τις "κουταμαρες" της συσκευής εχω βάλει,

3g watchdog

Acalendar

Aix weather

Fancy widgets

Battery widgets gauge

Live holdem

Screen off and lock

Springspad

Sygic

Tapatalk

WhatsApp

(market)

 

Να συμπληρώσω ότι στις ρυθμίσεις έχει κάτι που είναι πάρα πολύ χρήσιμο, προεπιλογή ώρας "Ενεργοποίησης" και "Απενεργοποίησης" της συσκευής. ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το πάρω μπορεί κάποιος που το έχει στα χέρια του να απαντήσει στα παρακάτω που με ενδιαφέρουν;

 

1) Από τα ακουστικά μπορείς να αλλάξεις σταθμό στο ραδιόφωνο;

2)Παίζει AAC+ αρχεία;

3)Παίζει video στο you tube;

4)Φαντάζομαι θα μπορείς να φορτώσεις καμία ταινία και να την δεις.

5)Πραγματοποιεί βιντεοκλήσεις;

6)Όταν σε καλεί κάποιος υπάρχει δυνατότητα να σου λέει και το όνομα του καλούντος π.χ Γιώργος;(Με διευκολύνει πολύ πάνω στην μηχανή όταν οδηγώ)

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το πάρω μπορεί κάποιος που το έχει στα χέρια του να απαντήσει στα παρακάτω που με ενδιαφέρουν;

 

1) Από τα ακουστικά μπορείς να αλλάξεις σταθμό στο ραδιόφωνο;

2)Παίζει AAC+ αρχεία;

3)Παίζει video στο you tube;

4)Φαντάζομαι θα μπορείς να φορτώσεις καμία ταινία και να την δεις.

5)Πραγματοποιεί βιντεοκλήσεις;

6)Όταν σε καλεί κάποιος υπάρχει δυνατότητα να σου λέει και το όνομα του καλούντος π.χ Γιώργος;(Με διευκολύνει πολύ πάνω στην μηχανή όταν οδηγώ)

 

Στα 1 & 5 όχι, στο 6 αν δε κάνω λάθος σε κανένα android δεν είναι εφικτό αυτό (διορθώστε με αν κάνω λάθος)

Στα 3 & 4 ναι κανονικότατα.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Στα 1 & 5 όχι, στο 6 αν δε κάνω λάθος σε κανένα android δεν είναι εφικτό αυτό (διορθώστε με αν κάνω λάθος)

Στα 3 & 4 ναι κανονικότατα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Αν γνωρίζει κανείς και για το 2 ας απαντήσει.:)

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω και δεν νομίζω να παιζει απ ευθίας

αυτό δεν σου κανει

νομίζω οτι και αν δεν το υποσριρίζει παντα παντα μπορείς να βάλεις μια εφαρμογή που το κανει οπως αυτες

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω και δεν νομίζω να παιζει απ ευθίας

αυτό δεν σου κανει

νομίζω οτι και αν δεν το υποσριρίζει παντα παντα μπορείς να βάλεις μια εφαρμογή που το κανει οπως αυτες

 

Έχω αρκετά τραγούδια σε AAC+ μιας και είναι μικρής χωριτικότητας σε άριστη ποιότητα ήχου.Πιστεύω κάποια από τις εφαρμογές που έχει θα το υποστηρίζει κανονικά!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χθες το εν λόγο τηλέφωνο και για τα χρήματά του, για αυτα που κάνει είναι ότι καλύτερο σε συνδιασμό 2sim και android.

Όσο για τη μνήμη τα έχουμε πει, ότι πληρώνεις παίρνεις...

Έχουν μείνει 28mb σε μένα (δε "μασάει" όμως) και εκτός τις "κουταμαρες" της συσκευής εχω βάλει,

3g watchdog

Acalendar

Aix weather

Fancy widgets

Battery widgets gauge

Live holdem

Screen off and lock

Springspad

Sygic

Tapatalk

WhatsApp

(market)

 

Να συμπληρώσω ότι στις ρυθμίσεις έχει κάτι που είναι πάρα πολύ χρήσιμο, προεπιλογή ώρας "Ενεργοποίησης" και "Απενεργοποίησης" της συσκευής. ;)

 

Καλησπερα και απο μενα!Να ρωτησω κατι ρε παιδια,στο να απαντησετε μια κληση δεν εχετε προβλημα?Εγω παλευω να κανω slide να μιλησω και δυσκολευομαι μπορω να πω.Αυτο συμβαινει οταν σε καλουν γιατι οταν καλεις εσυ εχει κουμπι CALL.Περι αυτου εχει βρει κανενας καποιον dialer που να δουλευει γιατι δοκιμασα καποιους δυστυχως χωρις επιτυχια.Κατα τα αλλα τιμιοτατη επιλογη!Οποιος μπορει να βοηθησει :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα!Να ρωτησω κατι ρε παιδια,στο να απαντησετε μια κληση δεν εχετε προβλημα?Εγω παλευω να κανω slide να μιλησω και δυσκολευομαι μπορω να πω.Αυτο συμβαινει οταν σε καλουν γιατι οταν καλεις εσυ εχει κουμπι CALL.Περι αυτου εχει βρει κανενας καποιον dialer που να δουλευει γιατι δοκιμασα καποιους δυστυχως χωρις επιτυχια.Κατα τα αλλα τιμιοτατη επιλογη!Οποιος μπορει να βοηθησει :cry:

 

μηπως εχεις χαμηλη μνημη λογο υπερφωρτοσης,κ δυσκολευεται η οθονη να κατεβει?

πολλες φορες μου το εκανε το σονυ το χ10 αυτο

πρεπει τουλαχιστον μια φορα την μερα να του κανεις μια επανεκινηση,η βαλε καποια εφαρμογη που απο μονη της διαχειριζεται την μνημη σαν το memory booster

 

κατα τα αλλα πρεπει να βρεθει τροπος για ροοτ...εχω φαει το νετ 4 μερες τορα αλλα τιποτα.

καποιοι τα καταφεραν με το superoneclick mazi me SDK αλλα οσο και να ακολουθισα ακριβως οτι ελεγαν ....δεν τα καταφερα...μπορειτε να δειτε εδο.... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682&page=606

αλλα και εδο.. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1486583

πρεπει να τα καταφερουμε για να μπορεσουμε να κερδισουμε χωρο στη μνημη με το link2sd

αν μπορειτε κοιταξτε κ εσεις παιδια....ισος να καταλαβετε καλητερα απο εμενα:O:O

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, βλέπω ότι στα sms δε μπορείς να έχεις 160 χαρακτήρες; :mad:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, βλέπω ότι στα sms δε μπορείς να έχεις 160 χαρακτήρες; :mad:

 

μαλλον οχι απο οτι ειδα κ εγω...αλλα μπορεις παντα να κατεβασεις απ το μαρκετ το gosmspo που υποστιριζει κ την διπλη σιμ του τηλ...αλλα και 160 χαρακτηρες με ελληνικα εαν το ρυθμισεις οπως πρεπει...

το κακο ειναι οτι το μεγεθος του φτανει τα 10mb...εμενα παντος μου τρεχει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα!Να ρωτησω κατι ρε παιδια,στο να απαντησετε μια κληση δεν εχετε προβλημα?Εγω παλευω να κανω slide να μιλησω και δυσκολευομαι μπορω να πω.Αυτο συμβαινει οταν σε καλουν γιατι οταν καλεις εσυ εχει κουμπι CALL.Περι αυτου εχει βρει κανενας καποιον dialer που να δουλευει γιατι δοκιμασα καποιους δυστυχως χωρις επιτυχια.Κατα τα αλλα τιμιοτατη επιλογη!Οποιος μπορει να βοηθησει :cry:

 

Βασικά εχει να κάνει ΚΑΙ με την αγωγιμότητα του δέρματός σου στα δάκτυλα σου. δεν εχουν ολοι την ιδια αγωγιμότητα και αυτό στις capasitive μετράει. Με ελαφρά βρεγμένα δάκτυλα θα δεις καλύτερη απόκριση αλλα αυτο δεν ειναι λυση (δλδ να γλύφεις τα δαχτυλά σου πριν απαντήσεις :lol: :) ).

 

Η λυση σου ισως είναι ενα πρόγραμμα που κανει τα αντροιντ να απαντάνε με χρηση των κουμπιων της φωνής στα πλάγια (πατάς το πάνω φωνή). Το είχα πετύχει στο μαρκετ αλλα δεν θυμάμαι το ονομά του. ισως καποιο google με σωστες λεξεις κλειδια.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Θα το ψάξω αν και όταν πατήσεις το πλαϊνό κουμπί νομίζω μπαίνει σε αθόρυβο.Εαν εκ παραδρομής βρεις κάτι στείλε ινφο,ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

μαλλον οχι απο οτι ειδα κ εγω...αλλα μπορεις παντα να κατεβασεις απ το μαρκετ το gosmspo που υποστιριζει κ την διπλη σιμ του τηλ...αλλα και 160 χαρακτηρες με ελληνικα εαν το ρυθμισεις οπως πρεπει...

το κακο ειναι οτι το μεγεθος του φτανει τα 10mb...εμενα παντος μου τρεχει μια χαρα

 

Αυτό είναι το θέμα...εχω τις παραπάνω εφαρμογές και τα 10mb του gosms δε τα παίρνει :(

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το θέμα...εχω τις παραπάνω εφαρμογές και τα 10mb του gosms δε τα παίρνει :(

 

δοκιμασε αν δεν εχεις το app2sd apo market.

μπορει να σου γλιτωσει καποια μνημη απο προγραμματα οπως εμενα

εχω το sygic, gosmspro, google sky,kai to app2sd στην καρτα μνημης οποτε κ μου ελευθερωνει χωρο.

προς το παρον αν δεν κανουμε κατι για ροοτ....θα εχουμε συνεχεια αυτο το προβλημα κ ειναι κριμα γιατι κατα τα αλλα,δεν εχω κανενα παραπονα για το τηλ,σε σχεση με τα λεφτα του

 

k μια ερωτιση απο εμενα.....εχει καταλαβει κανεις πως και αν λειτουργει το λαμπακι του ....αν ρυθμιζεται....η οτιδηποτε αλλο?

Edited by jimmyk
Link to comment
Share on other sites

Εχω και τις άλλες εφαρμογές... Θα δω.

Δοκιμάστε τα ακουστικα της Samsung αυτα με το "λευκό" στο βύσμα, έχουν φοβερή ακουστικοτητα!! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Kαποια ενημερωση για την ημερομηνια κυκλοφορίας????

 

Για το 918d? Κυκλοφορεί κανονικότα στα καταστήματα της κινητής εταιρίας!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Για το 918d? Κυκλοφορεί κανονικότα στα καταστήματα της κινητής εταιρίας!

 

Θελεις να πεις οτι υπαρχει και σε καταστηματα cosmote????

 

Μηπως ξερεις τιμη???

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανέφερα συγκεκριμένη εταιρία... Μπορείς όμως να το βρεις (σίγουρα) στο δίκτυο της Wind.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καλησπερα,πως θα απεγκαταστασω διαφορες εργοστασιακες εφαρμογες?Με το App2sd εβαλα οτι μπορουσα στην καρτα,οι υπολοιπες ομως?????Υπαρχει καποιος ειδικος uninstaller!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...