Jump to content

[Επίσημο] Alcatel OT-918D


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα το κινητό σήμερα, χρησιμοποιώντας κάποια δωροεπιταγή που είχα και έχω να πω πως είμαι πολύ απογοητευμένος.

Πρώτα από όλα, δεν συγχρονίζετε με τον google λογαριασμό μου. Για την ακρίβεια, δεν έμπαινε με τίποτα. Προσπάθησα αμέτρητες φορές, έλεγχα συνεχώς μην κάνω λάθος σε πληκτρολόγηση, αλλά τζίφος. Αναγκάστηκα να φτιάξω άλλον λογαριασμό, από το κινητό. Και πάλι όμως, οι επαφές δεν συγχρονίζονται. Ή μάλλον, υπάρχουν κάπου στην συσκευή (όταν πληκτρολογώ νούμερα στην κλήση βγάζει επαφές), αλλά στις επαφές έτσι απλά ΔΕΝ εμφανίζετε τίποτα. Συνδέθηκε με υπολογιστή, έκανα αντίγραφο και επαναφορά και πάλι τζίφος και εκεί.

Και ενώ το τηλέφωνο είναι στα ελληνικά, δεν έχει πληκτρολόγιο ελληνικό- οκ, κατέβασα το ελληνικό πληκτρολόγιο όπως λέγατε σε παλαιότερα μηνύματα αλλά και πάλι ...τζίφος! Με ΤΙΠΟΤΑ δεν βγάζει το ελληνικό πληκτρολόγιο.

Τεράστια απογοήτευση. Χειρότερο τηλέφωνο δεν έχω πάρει. Τι να τις κάνω τις αναβαθμίσεις, τα ρουτ και τα κινούμενα φόντα όταν δεν μπορείς να βρεις επαφή και να στείλεις μήνυμα; Προφανώς, ψάχνετε για κάτι άλλο σε τηλέφωνα και αισθάνομαι πολύ απογοητευμένος από όσα λέγατε. Τώρα να δούμε αν θα καταφέρω έστω και να το σκοτώσω, αλλά αν το λειτουργήσει κάποιος στα χέρια του για δυό λεπτά, θα βάλει τα γέλια μου φαίνεται...

 

οχι φιλέ μου ισα ισα... εμενα συγχρονιζει μια χαρα.Να σου πω μαλλον τι εχεις κανει λαθος.Αν εχεις περασει τις επαφες σου με το Alcatel android manager πρεπει στην αρχη της εγγραφης να βαλεις λογαριασμο google και οχι τηλεφωνο.Εγω που εχω παρει και το razr περναω τις επαφες οπου θελω ειτε στο alcatel ειτε στο razr ειτε στο google και αυτοματα πανε και στα 2 τηλεφωνα.Κατι κανεις λαθος δες το παλι και θα το ψαξουμε μαζι μην απογοητευεσαι κατι κανεις λαθος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν το είχα μόνο εγώ αυτό το πρόβλημα- κι άλλος το είχε και το "έλυσε" (ή καλύτερα, δεν του το παρουσίασε πάλι), όταν πέρασε άλλη ROM. Όπως και να έχει, δεν το κρατάω πλέον και ηρέμησα. να πω και την αλήθεια, ξαναγύρισα στο παλιό μου και ησύχασα- και ας μην είναι "έξυπνο"!

Να το ξέρετε πάντως, το ενδιαφέρον της αγοράς γι αυτό το κινητό σε μεταχειρισμένο, είναι μηδενικό.

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να καταλάβω τελικά αν είναι καλό το κινητό ή όχι για να το πάρει κάποιος. κάποιοι διαμαρτύρονται και κάποιοι πανηγυρίζουν.

Προβλήματα ακούς και προβλήματα δεν καταλαβαίνεις αν έχει.

 

Τελικά τι δουλεύει και τι δουλεύει πάνω του;

ρωτάω γιατί έχω ένα vodafone joy και σκέφτομαι να το αλλάξω με αυτό... αξίζει τον κόπο; νομίζω πως υστερεί σε μπαταρία.

 

εδώ και μενού έγραψε κάποιος πως δεν έχει ελληνικό; αν το δει κάποιος ας μου πει..

Edited by notisjunior
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να καταλάβω τελικά αν είναι καλό το κινητό ή όχι για να το πάρει κάποιος. κάποιοι διαμαρτύρονται και κάποιοι πανηγυρίζουν.

Προβλήματα ακούς και προβλήματα δεν καταλαβαίνεις αν έχει.

 

Τελικά τι δουλεύει και τι δουλεύει πάνω του;

ρωτάω γιατί έχω ένα vodafone joy και σκέφτομαι να το αλλάξω με αυτό... αξίζει τον κόπο; νομίζω πως υστερεί σε μπαταρία.

 

εδώ και μενού έγραψε κάποιος πως δεν έχει ελληνικό; αν το δει κάποιος ας μου πει..

 

Εγω παντως φιλε μου δεν αντιμετωπιζω κανενα απολυτως προβλημα....και μενου ελληνικο εχει και η μπαταρια του κραταει για περιπου 1,5-2 μερες (εχω παντως αλλαξει ROM). Πιστευω οτι αν ασχοληθεις λιγακι διαβαζοντας απο την αρχη ολα τα post στο θεμα ωστε να δεις τι μπορεις να κανεις για να το βελτιωσεις λιγακι τα 100 ευρω που δινεις ειναι μια χαρα για αυτο το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Το μενού του είναι μια χαρά στα Ελληνικά- Ελληνικό πληκτρολόγιο δεν έχει και πρέπει να το εγκαταστήσεις εσύ. Εξαρτάται τι χρήση του κάνεις- αν θέλεις ένα φτηνό android για να παίζεις χωρίς πολλές απαιτήσεις (έχει εκνευριστικά μικρή μνήμη), καλό είναι. Για φτηνό "έξυπνο" τηλέφωνο αν δεν έχεις πολλές απαιτήσεις είναι οκ. Για δίκαρτο με τίποτα.

Αν μιλάς σε δύο κάρτες, ξέχνα το, κοίτα αλλού. Αν μιλήσεις πάνω από μισή ώρα ξέχνα την μπαταρία, θα είσαι χωρίς τηλέφωνο μέχρι να το ξαναφορτίσεις.

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Το μενού του είναι μια χαρά στα Ελληνικά- Ελληνικό πληκτρολόγιο δεν έχει και πρέπει να το εγκαταστήσεις εσύ. Εξαρτάται τι χρήση του κάνεις- αν θέλεις ένα φτηνό android για να παίζεις χωρίς πολλές απαιτήσεις (έχει εκνευριστικά μικρή μνήμη), καλό είναι. Για φτηνό "έξυπνο" τηλέφωνο αν δεν έχεις πολλές απαιτήσεις είναι οκ. Για δίκαρτο με τίποτα.

Αν μιλάς σε δύο κάρτες, ξέχνα το, κοίτα αλλού. Αν μιλήσεις πάνω από μισή ώρα ξέχνα την μπαταρία, θα είσαι χωρίς τηλέφωνο μέχρι να το ξαναφορτίσεις.

 

ρωτάω γιατί το βρίσκω από εξωτερικό που είμαι φθηνό το έχει προσφορά και θέλω να δω τι παίζει. γερμανία γαρ και μερικά android λες και δεν θέλουν τα ελληνικά μέσα με τίποτα. το τέσταρα αυτό για την γλώσσα σε αρκετά κινητά σε 2-3 μαγαζιά... :lol: μάλλον θα περιμένω κανενα άλλο τουλάχιστον να έχει και κάμερα με flash οσο για την μνήμη έχω τρόπο να λυθεί.

Link to comment
Share on other sites

Προσεξες οτι αναφερεται στο alcatel 918N? Κανουν και για το δικο μας?

 

Ναι δουλεύουν όλες οι ROM αλλά δεν έχουν μεγάλες διαφορές με αυτή της mobilesim. Και το patch για τα 8MP απλά αυξάνει το μέγεθος της εικόνας. Η κάμερα σαν hardware είναι για τον .ούτσο και δεν το σώζει κανένα software. + οι επιπλέον επιλογές που έχει δεν δουλεύουν. Οπότε το patch για την κάμερα δεν αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΤΗΛ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ

ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΦΕΡΕ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕ ΑΠΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤΙΚΟ ΜΑΓΑΖΙ

ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΝΟΥ

ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΝΟΥ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΤΗΛ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ

ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΦΕΡΕ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕ ΑΠΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤΙΚΟ ΜΑΓΑΖΙ

ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΝΟΥ

ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΝΟΥ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

 

αυτό φοβούμαι κι εγώ... γιατί εδώ που είμαι δεν βγαίνουν όλα με ελληνικό μενού.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΤΗΛ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ

ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΦΕΡΕ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕ ΑΠΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤΙΚΟ ΜΑΓΑΖΙ

ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΝΟΥ

ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΝΟΥ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

 

Νομιζω πως περνωντας την ROM που εχουμε αναφερει παραπανω θα βρεις την ελληνικη γλωσσα μεσα......ξεκινα να διαβαζεις απο την αρχη το θεμα.....

Link to comment
Share on other sites

Πού θα βρω ρομ, είμαι άσχετος και θέλω βοήθεια.

Ευχαριστώ!

 

Δοκιμασε πρωτα με το morelocale2 που λεει ο markx (δεν το ξερω καθολου τι κανει αλλα φανταζομαι οτι θα ειναι πολυ πιο ευκολο).....

 

Αν δεν καταφερεις κατι ξεκινας απο εδω....

 

Κατ'αρχάς ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Breakk απ'το φόρουμ http://www.movilesdualsim.com που πόσταρε αυτή τη λύση. Το αυθεντικό λινκ είναι αυτό: http://www.movilesdualsim.com/foro/threads/9022-TUTORIAL-ROOTEAR-ALCATEL-OT-918-D-%28Android-2-3-5%29

 

Με λίγα λόγια:

1) Πάρτε backup τα σημαντικά αρχεία σας απ'το κινητό (επαφές εφαρμογές κτλ). Λογικά δεν θα χαθεί τίποτα αλλά καλύτερα να είστε 100% ασφαλείς. Φροντίστε η μπαταρία να είναι φορτισμένη.

2) Σβήνετε το κινητό και ανοίγετε το device manager στο pc σας. Συνδέετε το κλειστό κινητό στη θύρα usb. Θα εμφανιστεί για λίγο μια άγνωστη συσκευή,θα εξαφανιστεί και μετά θα επανεμφανιστεί.Κάνετε γρήγορα δεξί κλικ πάνω της και κάνετε update driver. Επιλέγετε χειροκίνητη εγκατάσταση του driver και αναλόγα το λειτουργικό που έχετε (xp,vista,7) εγκαταστήστε το αντίστοιχο driver απο εδώ http://www.mediafire.com/?32e6q4fzx7ahoeh

Θα πρέπει να σας βγάλει μια συσκευή που θα λέγεται usb modem driver modify by mobileuncle.com. Φροντίστε να γίνει σωστή εγκατάσταση του driver, αποσυνδέστε το κινητό και ξανασυνδέστε το κινητό στην ίδια θύρα usb για να το επιβεβαιώσετε αυτό. Μετά την επιτυχή εγκατάσταση το να χάνεται η συσκευή απ'το device manager (μόλις συνδέετε το κινητό στο pc) μετά απο κάποια δευτερόλεπτα (συγκεκριμένα όταν ανάψει η οθόνη του κινητού και δείχνει ότι φορτίζει) είναι φυσιολογικό. Τώρα αποσυνδέστε το κινητό απ'τον υπολογιστή.

3) Κατεβάζετε το system.img απο εδώ http://www.mediafire.com/?f4dahqmmucqha9c και αποσυμπιέζετε

4) Κατεβάζετε το flash tool και το scatter txt απο εδώ http://www.mediafire.com/?9w5b5h1ywseljrr και αποσυμπιέζετε

5) Ανοίγετε το flashtool.exe και κάνετε κλικ δεξιά στο κουμπί με το κίτρινο φακελλάκι που λέει Scatter-loading βρίσκετε το αρχείο MT6573_Android_scatter_Alcatel_OT_918D.txt (βρίσκεται σε φάκελλο στα αρχεία που κατεβάσατε στο βήμα 4 και το επιλέγετε. Στα δύο παράθυρα που θα σας πετάξει σχετικά με το ΒΜΤ και το bootloader απλά πατάτε οκ.

6) Απο τη λίστα που θα εμφανιστεί κατεβαίνετε προς τα κάτω και κάνετε τικ μόνο στο κουτάκι Android. Μετά κάνετε κλικ δίπλα απ'το κουτάκι πάνω στη λέξη android και επιλέγετε το system.img που κατεβάσατε στο βήμα 3.

7) Πατήστε το κουμπί Download στο flashtool. Θα σας βγάλει μια αντίστροφη μέτρηση 15 δευτερολέπτων στο κάτω μέρος, συνδέστε σε αυτό το διάστημα το κλειστό κινητό στη usb θύρα. Θα εμφανιστεί μια κίτρινη μπάρα περιμένετε μέχρι να πάει στο 100%. Μόλις τελειώσει θα σας βγάλει ένα μήνυμα ότι ολοκληρώθηκε επιτυχώς η διαδικασία θα βγάλει έναν πράσινο άσπρο κύκλο το flashtool και και θα εμφανιστεί στην οθόνη του κινητού σας η ένδειξη με τη μπαταρία που φορτίζει. Αποσυνδέετε το κινητό απ'τη usb θύρα και το ανοίγετε. Θα εμφανιστεί το εικονίδιο Android και τώρα απλά περιμένετε μερικά λεπτά χωρίς να πειράζετε τίποτα στο κινητό ούτε κουμπιά ούτε το touch, θέλει λίγο χρόνο για να περάσει το system.img. Μόλις εμφανίσει στην οθόνη το μενού που ζητάει κωδικό για τις 2 κάρτες SIM είστε έτοιμοι, έχετε πλέον Rootarei το 918D! :D

 

Εννοείται πως δεν παίρνω καμμία ευθύνη αν πάθει τίποτα το κινητό σας. Εμένα πάντως δεν έπαθε τίποτα και ούτε έχασα επαφές εφαρμογές ή κάτι άλλο. Επιτέλους έχω ROOT!

 

 

και μετα συνεχιζεις με αυτο....

 

 

Βγήκε μια νέα έκδοση (1.1) της custom rom Puzzle Blue απ'το movilesdualsim.com. Σε σχέση με την πρώτη έκδοση 1.0 διορθώθηκαν κάποια μικροπροβληματάκια και η ανταπόκριση του κινητού έγινε ταχύτερη!

http://www.movilesdualsim.com/foro/threads/9369-1%C2%AA-ROM-ALCATEL-0T-918-D-PUZZLE-S-B-H-BLUE-v-1

 

Η μέθοδος εγκατάστασης είναι ίδια με πριν:

 

Για να βάλετε τη νέα ROM πρέπει να έχετε κάνει πρώτα ROOT. Φυσικά πρέπει να έχετε πάρει backup όλα τα χρήσιμα αρχεία απ'το κινητό σας και για σιγουριά αν θέλετε πάρτε backup και την παλιά rom σας.

ΟΔΗΓΙΕΣ:

1) Κατεβάζετε τη νέα rom 1.1 απο εδώ (μην την κάνετε unzip) http://www.mediafire.com/download.php?1ht9sshb62wjhyn (κωδικός για κατέβασμα http://www.movilesdualsim.com) Βάζετε το αρχείο όπως είναι συμπιεσμένο στην κάρτα μνήμης του κινητού σας στο root dierctory (δηλαδή όχι σε κάποιο φάκελλο)

2) Κατεβάζετε το recovery απο εδώ http://www.mediafire.com/?0fad6s5c2hbnkqt το αποσυμπιέζετε και βάζετε στο root directory της κάρτας μνήμης το 592zn.com_recovery_OT_918D_MT6573_V2.img

3) Κατεβάζετε το mobileuncletools application απο εδώ http://www.mediafire.com/?5lhw4hhdlqswcen το αποσυμπιέζετε το βάζετε στην κάρτα μνήμης και το εγκαθιστάτε στο κινητό σας. Τρέχετε την εφαρμογή και επιλέγετε Flash recovery from sdcard. Επιλέγετε το 592zn.com_recovery_OT_918D_MT6573_V2 . Μόλις εγκατασταθεί το recovery λογικά θα μπει το κινητό μόνο του σε recovery mode. Επιλέξτε power off. Με κλειστό το κινητό πατάτε το volume + κουμπί το κρατάτε πατημένο και πατάτε το power. Θα μπεί στο recovery mode. Πηγαίνετε στο wipe (πλοήγηση στο μενού γίνεται με τα κουμπιά volume + και - και επιβεβαίωση με το power button). Kάνετε διαδοχικά wipe data, wipe cache και wipe dalvik-cache. Μετά πατάτε return για να πάτε στο αρχικό μενού και επιλέγετε flash zip from sd card. Επιλέγετε το zip αρχείο που είχατε κατεβάσει στο βήμα 1 και επιβεβαιώνετε. Μόλις τελειώσει το πέρασμα της νέας rom θα επιλέξετε reboot system recovery now και είστε έτοιμοι. Θα πάρει λίγο χρόνο μέχρι να ανοίξει το κινητό μην τρομάξετε απλά περιμένετε. Επίσης όλα τα μενού θα είναι στα ισπανικά, θα πρέπει να πάτε στις ρυθμίσεις και να αλλάξετε τη γλώσσα (είναι η 12η επολογή στα settings, έχει ένα κουτάκι με ένα A)

 

 

νομιζω οτι ο Sibi τα λεει αρκετα απλα αλλα αν εχεις προβλημα πες το

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα.

Έχω ένα προβληματάκι με το TouchPal. Δυστυχώς δεν κάνει εγκατάστασή την Ελληνική γλώσσα.

Ενώ το κατεβάζει, όταν προσπαθώ να το κάνω εγκατάσταση μου βγάζει μνμ "Προέκυψε ένα πρόβλημα με την ανάλυση του πακέτου"

Έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα? και αν ΝΑΙ πως το αντιμετωπίζω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδει ειναι μεγαλη αναγκη εχω κανει root το κηνιτο και εβαλα custom rom αλλα θελω να το κανω οπως ηταν κανονικα μονο το ροοτ θα αφησω δηλαδη να σβησω την custom rom και να βαλω την κανονικη. δεν ξερω το πως να το κανω αυτο σας παρακαλω πειτε μου γιατι δεν το αντεχω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα.

Έχω ένα προβληματάκι με το TouchPal. Δυστυχώς δεν κάνει εγκατάστασή την Ελληνική γλώσσα.

Ενώ το κατεβάζει, όταν προσπαθώ να το κάνω εγκατάσταση μου βγάζει μνμ "Προέκυψε ένα πρόβλημα με την ανάλυση του πακέτου"

Έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα? και αν ΝΑΙ πως το αντιμετωπίζω.

 

 

Συμβαίνει ακριβώς το ίδιο και σε εμένα και έβαλα άλλο πληκτρολόγιο . Αν καποιος έχει λύση την θέλουμε ευχαρίστως

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει ακριβώς το ίδιο και σε εμένα και έβαλα άλλο πληκτρολόγιο . Αν καποιος έχει λύση την θέλουμε ευχαρίστως

 

Φιλε μου το ιδιο προβλημα ειχα και γω! δεν εβρησκα ακρη με το τατς!

εβαλα αυτο το προγραμματακι και βρηκα την υγεια μου

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jb.gosms.el

Link to comment
Share on other sites

 

δεν γινετε με το προγραμμα αυτο μου λεω οτι εχω την τελευτεα εκδοση και δεν συνεχιζει κατι αλλο μηπως ξερετε?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχω βρει μια λύση. Κατέβασα από εδώ το πακέτο.

Το πέρασα στην SD και το έκανα εγκατάσταση......βουαλα.

Όμως τώρα υπάρχει άλλο πρόβλημα. Δεν μου εμφανίζει τα γράμματα "Α" και "Λ".

Όσο για το Go SMS Pro είναι όντως καλό όμως έχω χρειάζομαι παντού ελληνικά και όχι στα μνμ....

Καμιά άλλη ιδέα?

 

 

Και μετά από λίγο ψάξιμο....η λύση είναι εδώ

Το κάνεις εγκατάσταση + τα ελληνικά και τέλος.

Edited by tagtheodor
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε πρωτα με το morelocale2 που λεει ο markx (δεν το ξερω καθολου τι κανει αλλα φανταζομαι οτι θα ειναι πολυ πιο ευκολο).....

 

Αν δεν καταφερεις κατι ξεκινας απο εδω....

 

 

 

 

και μετα συνεχιζεις με αυτο....

 

 

 

 

 

νομιζω οτι ο Sibi τα λεει αρκετα απλα αλλα αν εχεις προβλημα πες το

 

 

 

δεν μπορω να κατεβασω για ρουταρισμα το βημα 3 ειναι κλειδωμενο το αρχειο τι να κανω?

 

Τελικά έχω βρει μια λύση. Κατέβασα από εδώ το πακέτο.

Το πέρασα στην SD και το έκανα εγκατάσταση......βουαλα.

Όμως τώρα υπάρχει άλλο πρόβλημα. Δεν μου εμφανίζει τα γράμματα "Α" και "Λ".

Όσο για το Go SMS Pro είναι όντως καλό όμως έχω χρειάζομαι παντού ελληνικά και όχι στα μνμ....

Καμιά άλλη ιδέα?

 

 

Και μετά από λίγο ψάξιμο....η λύση είναι εδώ

Το κάνεις εγκατάσταση + τα ελληνικά και τέλος.

 

GO SMS Pro Greek language pack

GO Dev Team

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Παιδια! Βασικά καλησπέρα σας.

Το αλκατελακι είναι γκαμιστερο!

μου θυμιζει όταν βρωμοφτιαχνα το παπι παλιά!

Είναι συναρπαστικό που το φτιάχνεις όπως θες. Και αυτό Χάρη του καταπληκτικου φόρουμ και σε κάτι "αστροναύτες " όπως sibi κ.α

Συγχαρητήρια!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, γεια σας και πάλι!

Έκανα όλη τη διαδικασία για ρουτ. Ακολουθησα όλα τα βήματα.

Συναντησα πρόβλημα με το δεξί κλικ στο πρώτο βήμα, δηλαδή όταν βάζω το κινητό σβηστο και όταν παρουσίαζεται γρήγορα τη στιγμή που κάνω δεξί κλικ δεν μου δίνει επιλογή για χειροκίνητο Ντράιζερ με αποτέλεσμα να μην μπορώ να προχωρησω.

Σας παρακαλώ βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...