Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο το πρωι εχω αυτη τη ρομ

πρωτες εντυπωσεις αριστες!!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1548940

 

 

στην liquid μπορω να βαλω ελληνικα?

 

Εάν εννοείς στα μενού, δυστυχώς δε μπορώ να σου απαντήσω. Προφανώς πληκτρολόγιο βάζεις όποιο θέλεις (πχ το swype με Ελληνικά που αναφέρθηκε παραπάνω)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μήπως μπορείς να μου υπόδειξη κάποιο τελευταία radio για gsm? να δοκιμάσω...

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1405345

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

 

δεν ξέρω κάτι μου λέει ότι θα κάνω κοτσάνα να το πειράξω αυτό και δεν ξέρω αν μπορώ να βρω το stock radio σε περίπτωση που περάσω κάτι άλλο οποτε λέω να μην ασχοληθώ με τα radio δεν με ενθάρρυνε κάτι για να τα πειράξω. ευχάριστο πάντως για την πληροφόρηση και την βοήθεια :O

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1413542

και αυτη παρα πολυ καλή!!

παιδια αυτη ειναι πααααρα πολυ καλη ρομ!!

την εχω μια μερα και κανενα προβλημα και εχει νομιζω και αριστη συμπεριφορα με την μπαταρια!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτη ειναι πααααρα πολυ καλη ρομ!!

την εχω μια μερα και κανενα προβλημα και εχει νομιζω και αριστη συμπεριφορα με την μπαταρια!!

 

Όλες οι rom καλές είναι :-P. Αλλά προσωπικά για να βαφτίσω μια τον καλή περιμένω περισσότερο από μια μέρα. :-P

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά επειδή έχω δοκιμάσει τα πάντα σε ρομ και όταν λέω τα πάντα το εννοώ έχω βρει την υγεία μου με την slimics είναι απίστευτα γρήγορη πιο γρήγορη και από την λικουιντ και τελείως απροβλημάτιστη με πληθώρα χαρακτηριστικών και απίστευτη μπαταρία!
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά επειδή έχω δοκιμάσει τα πάντα σε ρομ και όταν λέω τα πάντα το εννοώ έχω βρει την υγεία μου με την slimics είναι απίστευτα γρήγορη πιο γρήγορη και από την λικουιντ και τελείως απροβλημάτιστη με πληθώρα χαρακτηριστικών και απίστευτη μπαταρία!

 

Με τι kernel και radio την τρέχεις Αrvylas; Σε σχέση με Rascream/Trinity πως το βλέπεις; Έχω δοκιμάσει κι εγώ αρκετές που κυκλοφορούν στο XDA και με τον παραπάνω συνδυασμό παίρνω πολύ καλή μπαταρία. Η Slim ICS είναι η επόμενη που θα δοκιμάσω όταν αποφασίσω να αλλάξω.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Κερνελ πάντα lean kernel χρησιμοποιώ σε όλα μιας και έχει την καλύτερή μπαταρία και από τους καλύτερους σε απόδοσή και ράδιο το τελευταίο xxla1. σε σχέση με ρασκριμ είναι και πιο γρήγορη και με καλύτερή μπαταρία ελαφρώς και με πολύ περισσότερες ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Κερνελ πάντα lean kernel χρησιμοποιώ σε όλα μιας και έχει την καλύτερή μπαταρία και από τους καλύτερους σε απόδοσή και ράδιο το τελευταίο xxla1. σε σχέση με ρασκριμ είναι και πιο γρήγορη και με καλύτερή μπαταρία ελαφρώς και με πολύ περισσότερες ρυθμίσεις.

 

Μάλιστα... Βασικά ένας λόγος που κρατήθηκα και δεν την έβαλα ήταν κάποιες αναφορές για προβλήματα με το Maps και FC's που είδα στο XDA από αρκετό κόσμο. Εσύ έχεις αντιμετωπίσει κάποιο θέμα;

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μιας και είδα να αναφέρεται το radio xxla1 εγώ από stock έχω xxla2 και νόμιζα ότι από radio μπορείς να περάσεις για gsm δίκτυα μονο xxla2 και νεότερες έκδοσις του xxla2 δεν ήξερα ότι μπορείς να περάσεις και xxla1...

 

δηλαδή για να μπω στο νόημα τον radios μπορείς να περάσεις οποιοδήποτε radio θες από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1405345 και το DVKK6 και το KRKK7 και το KRKL1 και το κάθε εξής η πρέπει να είναι πάντα στην αρχή xx... που αντιπροσωπεύει (XX = Europa)

που στην προκειμενη περίπτωση είναι αυτές η τέσσερις... XXKK1, XXKK6, XXKL1, XXLA2.

βοηθήστε λίγο αν θέλετε και αν γνωρίζετε για να μπω λίγο στο νόημα. :O

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μιας και είδα να αναφέρεται το radio xxla1 εγώ από stock έχω xxla2 και νόμιζα ότι από radio μπορείς να περάσεις για gsm δίκτυα μονο xxla2 και νεότερες έκδοσις του xxla2 δεν ήξερα ότι μπορείς να περάσεις και xxla1...

 

δηλαδή για να μπω στο νόημα τον radios μπορείς να περάσεις οποιοδήποτε radio θες από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1405345 και το DVKK6 και το KRKK7 και το KRKL1 και το κάθε εξής η πρέπει να είναι πάντα στην αρχή xx... που αντιπροσωπεύει (XX = Europa)

που στην προκειμενη περίπτωση είναι αυτές η τέσσερις... XXKK1, XXKK6, XXKL1, XXLA2.

βοηθήστε λίγο αν θέλετε και αν γνωρίζετε για να μπω λίγο στο νόημα. :O

 

Νομιζω οτι μπορεις να βαλεις και αμερικανικο radio πχ αλλα δεν θα δουλευει απλα το 4G.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι μπορεις να βαλεις και αμερικανικο radio πχ αλλα δεν θα δουλευει απλα το 4G.

 

οποτε κοιτάζω μονο για XX στην αρχή όπου σημαίνει europa και από εκεί και πέρα μπορώ να βάλω και αλλα radio απλά δεν θα λειτουργούν 100%...

 

edit:

το xxla1 δεν υπάρχει σαν radio στο xda που αναφέρει ο φίλος παραπάνω μονο το xxkl1 υπάρχει πιθανόν να είναι τυπογραφικό λάθος από ότι καταλαβαίνω

Edited by lousifer2008
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά επειδή έχω δοκιμάσει τα πάντα σε ρομ και όταν λέω τα πάντα το εννοώ έχω βρει την υγεία μου με την slimics είναι απίστευτα γρήγορη πιο γρήγορη και από την λικουιντ και τελείως απροβλημάτιστη με πληθώρα χαρακτηριστικών και απίστευτη μπαταρία!

 

μια απ τα ιδια φιλε! αν και η provision μου αρεσε και αυτη, βεβαια δεν ειχα την μπαταρια που εχω αλλα ειναι πολυ ομορφη ρομ και αυτη. ευτυχως ειμαι του μινιμαλ και η slim με εχει καλυψει πληρως. απο το galaxy s την ειχα στην 2.7 θυμαμαι!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. μολις πηρα το κινητο και προσπαθω να του κανω ροοτ με τον οδηγο εδω...

εχω δοκιμασει να κανv ινσταλλ τους drivers αρκετες φορες σε 2 διαφορετικα pc και οταν το συνδεω κλειστο

μου βγαζει σφαλμα στην εγκατασταση τoυ οδηγου.. ενω οταν το συνδεω ενω ειναι ανοιχτη η συσκευη μου εβγαλε

το τικ και στα 3 που βγαζει πως κανει εγκατασταση..

 

δοκιμασα να κανω τα βηματα στο command line αλλα κολλαει στο σημειο που λεει "waiting for device"

ξερει κανεις τι πρεπει να κανω ωστε να δει τι συσκευη ενω βρισκεται σε fastboot mode και να συνεχισει

με την διαδικασια του ροοτ??

 

edit: βρηκα αυτο --> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1392310

μηπως μεσω αυτου μπορω να γινω root και να περασω και cwm?

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

οποτε κοιτάζω μονο για XX στην αρχή όπου σημαίνει europa και από εκεί και πέρα μπορώ να βάλω και αλλα radio απλά δεν θα λειτουργούν 100%...

 

edit:

το xxla1 δεν υπάρχει σαν radio στο xda που αναφέρει ο φίλος παραπάνω μονο το xxkl1 υπάρχει πιθανόν να είναι τυπογραφικό λάθος από ότι καταλαβαίνω

 

Μπορείς να βάλεις οποιοδήποτε radio έχει βγει για gsm συσκευή. Ότι υπάρχει μέσα στο thread μπορείς να το δοκιμάσεις.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. μολις πηρα το κινητο και προσπαθω να του κανω ροοτ με τον οδηγο εδω...

εχω δοκιμασει να κανv ινσταλλ τους drivers αρκετες φορες σε 2 διαφορετικα pc και οταν το συνδεω κλειστο

μου βγαζει σφαλμα στην εγκατασταση τoυ οδηγου.. ενω οταν το συνδεω ενω ειναι ανοιχτη η συσκευη μου εβγαλε

το τικ και στα 3 που βγαζει πως κανει εγκατασταση..

 

δοκιμασα να κανω τα βηματα στο command line αλλα κολλαει στο σημειο που λεει "waiting for device"

ξερει κανεις τι πρεπει να κανω ωστε να δει τι συσκευη ενω βρισκεται σε fastboot mode και να συνεχισει

με την διαδικασια του ροοτ??

 

edit: βρηκα αυτο --> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1392310

μηπως μεσω αυτου μπορω να γινω root και να περασω και cwm?

 

Το toolkit που έδειξες είναι καλό, όπως και το παρακάτω:

http://www.galaxynexusforum.com/forum/galaxy-nexus-hacking-mods-lte-cdma/1445-wugs-galaxy-nexus-root-toolkit.html

 

Και τα δύο έχουν μέσα τον κατάλληλο driver και τον εγκαθιστούν πριν γίνει η διαδικασία του root.

Τελικά το πέρασμα του driver έχει γίνει το πιο δύσκολο βήμα για να ρουτάρεις το Nexus :lol:

Εάν θέλεις να το κάνεις μόνος σου (χωρίς τα toolkit) δοκίμασε όταν είναι συνδεδεμένο το τηλέφωνο, να πας στο device manager, να το αφαιρέσεις και μετά να προσθέσεις μόνος σου το σωστό driver. Υπάρχουν σχετικές οδηγίες σε διάφορα μέρη, εάν δυσκολευτείς σφύρα να βρω κανένα link.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε μου για την γρηγορη απαντηση, περιμενω να φορτισει λιγο γιατι το ξελίγωσα λιγακι και μετα θα κανω αυτο που ειπες. αν δεν τα καταφερω θα σφυριξω ναι! χαχα..
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. μολις πηρα το κινητο και προσπαθω να του κανω ροοτ με τον οδηγο εδω...

εχω δοκιμασει να κανv ινσταλλ τους drivers αρκετες φορες σε 2 διαφορετικα pc και οταν το συνδεω κλειστο

μου βγαζει σφαλμα στην εγκατασταση τoυ οδηγου.. ενω οταν το συνδεω ενω ειναι ανοιχτη η συσκευη μου εβγαλε

το τικ και στα 3 που βγαζει πως κανει εγκατασταση..

 

δοκιμασα να κανω τα βηματα στο command line αλλα κολλαει στο σημειο που λεει "waiting for device"

ξερει κανεις τι πρεπει να κανω ωστε να δει τι συσκευη ενω βρισκεται σε fastboot mode και να συνεχισει

με την διαδικασια του ροοτ??

 

edit: βρηκα αυτο --> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1392310

μηπως μεσω αυτου μπορω να γινω root και να περασω και cwm?

 

εδώ είναι άλλος ένα οδηγός για να κανεις root με το GnexRootToolkit.v1.4 http://www.thedroiddemos.com/2012/02/21/how-to-root-the-samsung-galaxy-nexus-video-walkthrough/ που ίσος σε βοηθήσει και για τους drivers αλλα εγώ θα σου πρότεινα να το κανεις με GALAXY NEXUS TOOLKIT V7.0! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1392310 γιατί την είχα πατήσει με το GnexRootToolkit.v1.4 και δεν έκανε σωστό root και τις 3 φορες που είχα προσπαθήσει και έλεγα τι φταίει αφού όλα σωστά τα κάνω. πιθανόν για κάποιο λόγο κολλάει το συγκεκριμένο πρόγραμμα

Link to comment
Share on other sites

τα εκανα ολα με το toolkit που ειχε το link του minast! εχω περασει τωρα την paranoid android επειδη την ειχα και στο sgs2 και μαρεσε πολυ το tablet mode της ^_^ thanks παντως!

 

ps: το κινητακι τα σπαει.. αξιζει τα 30 ευρω διαφορα που εδωσα απ'το πουλημα του sgs2 για να το παρω 100%!!

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

μόλις πέρασα το XXKK6 radio και βλέπουμε :D

 

Άπλα το κκ6 είναι πολύ παλιό.. αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι δεν θα κάνει καλά την δουλεία του άπλα τα τελευταία θα την κάνουν καλύτερα ισως. Για να ξέρεις τα γράμματα αυτά είναι η ημερομηνία. Κκ -> 11/2011 la -> 1/2012

Για ένα φίλο που ρώτησέ για την σλιμ με τους χάρτες αν και δεν χρησιμοποιώ τους μαμά χάρτες απ ότι κατάλαβα έχουν κάποιοι πρόβλημά με το navigation που εμείς εδώ δεν έχουμε έτσι κι αλλιώς οπότε...

Edit: τους έβαλα για δοκιμή και λειτουργεί μια χαρά!

Edited by Arvylas
Link to comment
Share on other sites

Άπλα το κκ6 είναι πολύ παλιό.. αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι δεν θα κάνει καλά την δουλεία του άπλα τα τελευταία θα την κάνουν καλύτερα ισως. Για να ξέρεις τα γράμματα αυτά είναι η ημερομηνία. Κκ -> 11/2011 la -> 1/2012

Για ένα φίλο που ρώτησέ για την σλιμ με τους χάρτες αν και δεν χρησιμοποιώ τους μαμά χάρτες απ ότι κατάλαβα έχουν κάποιοι πρόβλημά με το navigation που εμείς εδώ δεν έχουμε έτσι κι αλλιώς οπότε...

Edit: τους έβαλα για δοκιμή και λειτουργεί μια χαρά!

 

Την πέρασα πριν από λίγο τη Slim, δοκίμασα και maps και είναι μια χαρά προς το παρόν.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

καλά ούτε η SLIM ICS έχει ελληνικά?

τι στο καλο τσακωμένοι με τα ελληνικά είναι οι καλές rom?

υπαρχει αργε τροπος να τα περασουμε σαν εξτρα zip μεσω cwm?

Link to comment
Share on other sites

καλά ούτε η SLIM ICS έχει ελληνικά?

τι στο καλο τσακωμένοι με τα ελληνικά είναι οι καλές rom?

 

Δεν εχει ελληνικο μενου ή ελληνικο πληκτρολογιο?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...