Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι γίνετε με το download του Jelly Belly v.2.5.1 αργή παρα μα παρα πολύ να κατεβει :mad: από το [ROM][4.1][AROMA] (7.3.12) Jelly Belly!!!
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε Trinity kernel απο εδω http://www.derkernel.com/ics-tuna.php# διαλεξε ενα release stamble kernel και θα δεις μεγαλη διαφορα στην μπαταρια. Εγω προσωπικά τα εχω δοκιμάσει σχεδον ολλα..

 

screenshot με μπαταρια 2000mah

Link to comment
Share on other sites

έχω 2 μέρες σχεδόν που χρησιμοποιώ Jelly Belly v.2.5.1 με stock kernel πραγματικά είναι αρκετά σταθερή με εξαίρεση μερικών προγραμμάτων... είναι παρα πολύ γρηγορη και αν δεν κάνω λάθος είναι και πολύ καλύτερη σε θερμοκρασίες επεξεργαστή.

και έχω την εντύπωση ότι έχω πολύ καλύτερο σήμα με κοσμοτέ από τις προηγούμενες rom.

άντε να βγει και η επίσημη για i9250 να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω την δοκιμασα για κανα δυο μερες και οντως ειναι σφαιρα. Το Butter μου αρεσε πολυ. Αλλα θα περιμενω την αντιστοιχη AOKP.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

έχω 2 μέρες σχεδόν που χρησιμοποιώ Jelly Belly v.2.5.1 με stock kernel πραγματικά είναι αρκετά σταθερή με εξαίρεση μερικών προγραμμάτων... είναι παρα πολύ γρηγορη και αν δεν κάνω λάθος είναι και πολύ καλύτερη σε θερμοκρασίες επεξεργαστή.

και έχω την εντύπωση ότι έχω πολύ καλύτερο σήμα με κοσμοτέ από τις προηγούμενες rom.

άντε να βγει και η επίσημη για i9250 να δούμε...

 

Η θερμοκρασία που δίνει ο αισθητήρας είναι του επεξεργαστή ή της μπαταρίας?

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Η θερμοκρασία που δίνει ο αισθητήρας είναι του επεξεργαστή ή της μπαταρίας?

 

Επεξεργαστή δεν έχω δει να αναφέρεται ποτέ. Μάλλον την μπαταρία εννοεί.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

όχι όχι μιλάω για την θερμοκρασία επεξεργαστή δηλαδή όταν παίζεις ένα game βαρύ ζεσταίνεται λίγο από πίσω στο ύψος τις κάμερα και του flash? εκεί παρατήρησα ότι με συγκεκριμένα games βαριά δεν ζεσταίνεται τόσο όσο σε προηγούμενες rom που έχω τεστάρει...

δεν ξέρω βεβαια αν ισχύει αυτό τώρα η αν λέω κοτσάνες όσο αφορά τον επεξεργαστή αλλα σε παλιότερη rom που αν θες είχα κάνει stress test στο επεξεργαστή ζεστάθηκε στο συγκεκριμένο σημείο μέχρι που έκανε reboot το κινητό

Edited by lousifer2008
Link to comment
Share on other sites

όχι όχι μιλάω για την θερμοκρασία επεξεργαστή δηλαδή όταν παίζεις ένα game βαρύ ζεσταίνεται λίγο από πίσω στο ύψος τις κάμερα και του flash? εκεί παρατήρησα ότι με συγκεκριμένα games βαριά δεν ζεσταίνεται τόσο όσο σε προηγούμενες rom που έχω τεστάρει...

δεν ξέρω βεβαια αν ισχύει αυτό τώρα η αν λέω κοτσάνες όσο αφορά τον επεξεργαστή αλλα σε παλιότερη rom που αν θες είχα κάνει stress test στο επεξεργαστή ζεστάθηκε στο συγκεκριμένο σημείο μέχρι που έκανε reboot το κινητό

 

Α, εννοεις οση θερμοκρασια καταλαβαινεις με την αφη...

Νομιζα μιλουσες για προγραμμα που σου δειχνει θερμοκρασια του επεξεργαστη, κατι το οποιο δεν εχω δει ποτε.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Α, εννοεις οση θερμοκρασια καταλαβαινεις με την αφη...

Νομιζα μιλουσες για προγραμμα που σου δειχνει θερμοκρασια του επεξεργαστη, κατι το οποιο δεν εχω δει ποτε.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=ccc71.pmw&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY2NjNzEucG13Il0.

για δες αυτο

Link to comment
Share on other sites

Α, εννοεις οση θερμοκρασια καταλαβαινεις με την αφη...

Νομιζα μιλουσες για προγραμμα που σου δειχνει θερμοκρασια του επεξεργαστη, κατι το οποιο δεν εχω δει ποτε.

 

 

ναι αυτό εννοώ αλλα μιας και ο φίλος βρήκε πρόγραμμα λέω να το δοκιμάσω :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σας γραφω απο jelly bean για 1η φορα την φλασαρα και τα σπαει μέχρι στιγμης. Εβαλα την aroma οχι την εντελώς στοκ. Την εχει δοκιμάσει και κανενας αλλος? Παντως όντως ρολλαει uber smoothly :-)
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Τη δοκίμασα την τελευταία εβδομάδα. Εντάξει αρκετά γρήγορη αλλά μηδέν παραμετροποιηση. Γύρισα σε slimics μέχρι να βγει κάποια με τα customizations που θέλω.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανεις το Air Kernel για την JellyBean Weekly Version πάει καλά είναι ok η δεν αξίζει τον κόπο?
Link to comment
Share on other sites

Η trinity ποια εκδοση ειναι συμβατη με jb; εβαλα μια που υποτιθεται οτι ηταν αλλα δεν ανοιγε καν το κινητο :p

 

edit: δεν ειναι συμβατος, λαθος εκανα!

Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

Τη δοκίμασα την τελευταία εβδομάδα. Εντάξει αρκετά γρήγορη αλλά μηδέν παραμετροποιηση. Γύρισα σε slimics μέχρι να βγει κάποια με τα customizations που θέλω.

Για μενα το γεγονος οτι ειναι 4.1 με οτι αυτο συνεπάγεται (lock screen, notification bar κτλ) ειναι αρκετη παραμετροποιηση :-)... Ειχα ψιλοβαρεθει την paranoid Android που τρεχα πριν και ας ηταν και στο very interesting tablet mode!

 

Με τους κερνελς τι κάνουμε στην jelly bean? Δεν νομίζω να λειτουργούν οι ics kernels σωστα? Αντε να κανει κανα καλο update o Franco :cool:

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Εχω περασει την Jelly Belly v.2.5 και το fix που την ακολουθει στο Nexus και ολα καλα μεχρι την ωρα που ειπα να κανω ενα τεστ με το antutu για να δω και με νουμερα την διαφορα απο την stock 4.0.4 που ειχα μεχρι τωρα. Με την stock χωρις overclocking κλπ εβλεπα το πολυ 6100 - 6300 με την Jelly Belly v.2.5 ομως παροτι δειχνει στην πραξη πολυ πιο smooth στο bench μου εβγαλε απο 2000 κατι εως το ανωτερο 4000. Τι γινετε αν μπορει κανενας να με διαφωτισει μηπως κανω τιποτα λαθος.

Η διαφορα στην αισθηση ειναι αρκετη αναμεσα στις δυο ROM παντως υπερ της Jelly Belly!!!!!!!!!!!! :D

Ericsson GH197,GH337,GH668, T18, T28s, T39, T66, T68.

Sony-Ericsson T68i, T610, P910, W810, P1.

Nokia 2110, 6600.Samsung SGH600.Motorοla StarTac 80.

Panasonic GD92.Siemens S25, S35.HTC P3300, TyTN II, Diamond.Apple iPhone 3Gs 16Gb.ZTE Blade.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Εχω περασει την Jelly Belly v.2.5 και το fix που την ακολουθει στο Nexus και ολα καλα μεχρι την ωρα που ειπα να κανω ενα τεστ με το antutu για να δω και με νουμερα την διαφορα απο την stock 4.0.4 που ειχα μεχρι τωρα. Με την stock χωρις overclocking κλπ εβλεπα το πολυ 6100 - 6300 με την Jelly Belly v.2.5 ομως παροτι δειχνει στην πραξη πολυ πιο smooth στο bench μου εβγαλε απο 2000 κατι εως το ανωτερο 4000. Τι γινετε αν μπορει κανενας να με διαφωτισει μηπως κανω τιποτα λαθος.

Η διαφορα στην αισθηση ειναι αρκετη αναμεσα στις δυο ROM παντως υπερ της Jelly Belly!!!!!!!!!!!! :D

 

φιλε μου.. ο μονος λογος που σε jelly bean βγαζει χαμηλο σκορ το benchmark ειναι επειδη το benchmark δεν ειναι ετοιμο ακομα για να κανει benchmark σε κινητα με jelly bean. το εχουν ρωτησει αρκετα ατομα στο thread για τη jelly belly. οπως και θα ειδες αλλωστε στη λειτουργια του το κινητο ειναι εμφανεστερα πιο smooth.

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.

Να σου πω την αληθεια το υποψιαζομουν αλλα δεν ημουν εντελως σιγουρος.

Ericsson GH197,GH337,GH668, T18, T28s, T39, T66, T68.

Sony-Ericsson T68i, T610, P910, W810, P1.

Nokia 2110, 6600.Samsung SGH600.Motorοla StarTac 80.

Panasonic GD92.Siemens S25, S35.HTC P3300, TyTN II, Diamond.Apple iPhone 3Gs 16Gb.ZTE Blade.

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακα, βγηκε η milestone 6 της AOKP, η τελευταια ICS. Την εβαλα αλλα το AOKP backup δεν μου βγαζει τις ρυθμισεις οπως τις ειχα στην προηγουμενη εκδοση.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

εγώ γιατί δεν τι βρίσκω να την κατεβάσω...:cry:

μήπως μπορείς να δόσης τον σύνδεσμο για το download τις aokp milestone 6

Link to comment
Share on other sites

εγώ γιατί δεν τι βρίσκω να την κατεβάσω...:cry:

μήπως μπορείς να δόσης τον σύνδεσμο για το download τις aokp milestone 6

 

Ειναι στις τελευταιες σελιδες στο νημα τους στο xda. Τωρα δεν εχω πολυ χρονο, φευγω για δουλεια. Αλλα το site τους ειναι πεσμενο γιατι το παιδι που το φιλοξενει δεν εχει ρευμα :p

Την εβαλα και ολα φαινονται ωραια. Αλλα θελω να κοιταξω λιγο το changelog πρωτα.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

έγινε θα την ψάξω και θα την ελέγχω να την κατεβάσω όταν έρθει το ρεύμα :lol:

 

http://goo.im/devs/aokp/maguro

 

Στο τελος κοιταξε. Μην ξεχασεις να φλασαρεις gapps.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...