Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eγώ και ξαναγύρισα στη 6 :confused:

 

γιατι γυρισες στην 6? εγω δεν μπορουσαν να περασω τιποτα στην sd και δεν ανοιγε ουτε η καμερα ουτε το gallery και το γυρισα σε stock ρομ 4.2.1 με ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eγώ και ξαναγύρισα στη 6 :confused:

 

γιατι γυρισες στην 6? εγω δεν μπορουσαν να περασω τιποτα στην sd και δεν ανοιγε ουτε η καμερα ουτε το gallery και το γυρισα σε stock ρομ 4.2.1 με ρουτ.

 

Σοβαρά;; ποο.. Κάποιοι γράφουν ότι είναι μια χαρά. Με clean install τη δοκιμάσατε;

Link to comment
Share on other sites

γιατι γυρισες στην 6? εγω δεν μπορουσαν να περασω τιποτα στην sd και δεν ανοιγε ουτε η καμερα ουτε το gallery και το γυρισα σε stock ρομ 4.2.1 με ρουτ.

 

Επειδή την έβαλα χωρίς να κάνω wipe data δεν είμαι σίγουρος για ένα σφάλμα που είδα ότι έφταιγε η rom, στα settings σε άλλες σελίδες ήταν μαύρο το background, ενώ σε άλλες ήταν γκρι όπως στη stock. Με τι ξενέρωσα; τα inverted gapps μόνο inverted δεν ήταν, το boot animation κάνει και για φακό :) χάλια άσε και τα ''κουτάκια'' που δεν μου αρέσουν καθόλου στη notification της 4.2.1. Τα αγαπημένα μου powerwidgets απ'οτι λέει ο dev θα φύγουν με το επόμενο update. Κι έτσι επειδή κανένα feature της 4.2.1 δεν με ενθουσιάζει ιδιαίτερα πίσω στην αγαπημένη μου baked blackbean 6 καρά-inverted :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την μεμβράνη skinomi για την οθόνη, άν δεν κάτσει καλά και θελήσω να την βγάλω θα βγεί εύκολα μετά απο μερικές μέρες ή θα έχουμε θεμα?
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά;; ποο.. Κάποιοι γράφουν ότι είναι μια χαρά. Με clean install τη δοκιμάσατε;

 

εγω εκανα clean install και μαλιστα εκανα wipe εκτος ολων των αλλων και την sd γιατι ηθελα να φυγουν αρχειακια που ειχαν μεινει απο εφαρμογες. βεβαια το φλασαρα με cmw recovery... το αποτελεσμα ηταν μετα να μην μπορω να βαλω ουτε ενα αρχειο μεσω υπολογιστη στην sd και οταν προσπαθουσα να ανοιξω τη φωτογραφικη μηχανη η το gallery μου εβγαζε σφαλμα για την εξωτερικη μνημη...το ιδιο προβλημα το ειχαν και αλλοι 2 που ειδα στο xda και λυθηκε οταν αλλαξαν κατι στις ρυθμισεις δικτυου...τωρα πλεον εχω βαλει τον twrp και σκεφτομαι να ξαναδοκιμασω να φλασαρω την 7. το μονο που θελω ειναι η νεα καμερα που οταν την ειχα βαλει στην 6 δεν δουλεψε τελειως σωστα

 

EDIT μολις φλασαρα την 7 με twrp και ολα φαινεται να πηγαινουν σωστα...εκτος απο το γεγονος οτι μου κατεβαζει ξανα απο το μαρκετ ολες τις εφαρμογες που ειχα χωρις να εχω κατεβασει καν το titanium backup...

Edited by AlexVag
Link to comment
Share on other sites

Πήρα την μεμβράνη skinomi για την οθόνη, άν δεν κάτσει καλά και θελήσω να την βγάλω θα βγεί εύκολα μετά απο μερικές μέρες ή θα έχουμε θεμα?

 

Η skinomi βγαίνει πολύ εύκολα, αλλά το ερώτημα σου θα έπρεπε να το ποστάρεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=315068 . Στο παρών thread μιλάμε μόνο για τροποποιήσεις λογισμικού. Eντελώς φιλικά για να τα κρατάμε καθαρά και τα 2.

Edited by leftis69
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την BB7 με TWRP, ολα ειναι καλα, την αφηνω πλεον μονιμα μετα την Xylon, θα ελεγα οτι ειναι πιο γρηγορη, ισως γιατι βασιζεται σε CM, το καλο ειναι ομως οτι συνδυαζει τα θετικα της AOKP και της CM. μονο μια φορα εβγαλε FC οταν πηγα να επιλεξω εφαρμογη για ενα nav ring αλλα ξανα πηγα και δουλεψε κανονικα.

 

ολα μια χαρα, μολις φορτισει θα βαλω και τον Purity 013 γιατι το αφησα με τον faux :p

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μου είναι rooted με ολα μαμα και clockworkmod και δεν μου δινει ROOT ACCES...ακομη και οταν η εφαρμογη SU παει να κανει update στο Binary updater το οποιο ειναι στην 3.1 και κατεβάζει την 3.1.1 οταν φτανει εκει που λεει gaining root access βγαζει Fail...Τι μπορει να εχω πειραξει????Εχω θεμα δεν μπορω να εγκαταστησω το Titanium back up επειδη δν παιρνει root access...
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την BB7 με TWRP, ολα ειναι καλα, την αφηνω πλεον μονιμα μετα την Xylon, θα ελεγα οτι ειναι πιο γρηγορη, ισως γιατι βασιζεται σε CM, το καλο ειναι ομως οτι συνδυαζει τα θετικα της AOKP και της CM. μονο μια φορα εβγαλε FC οταν πηγα να επιλεξω εφαρμογη για ενα nav ring αλλα ξανα πηγα και δουλεψε κανονικα.

 

ολα μια χαρα, μολις φορτισει θα βαλω και τον Purity 013 γιατι το αφησα με τον faux :p

 

Τρεξτην μερικες μερες να δεις αν ολα ειναι κομπλε κ ενημερωσε.. Την εχω αχτι αυτη τη rom απο την 4.1.2 :p

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

Τρεξτην μερικες μερες να δεις αν ολα ειναι κομπλε κ ενημερωσε.. Την εχω αχτι αυτη τη rom απο την 4.1.2 :p

okkk! :)

 

....

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις?Ακολουθησα τις οδηγιες απο XDA..:)

Βρηκα και toggle για Full Screen,ουσιαστικα αντικαθιστα την Nav Bar..Το εψαχνα αρκετα..

Οριστε και το λινκ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1497558

Σημαντικο να εγκαταστησετε πριν την διαδικασια:

button savior ή gesture LMT(για την προσβαση σε home,back button) :p

 

Εγκατέστησα και εγώ το toggle για full screen, αλλά δεν μπορώ να βρω ποια ρύθμιση είναι για να μένει περισσότερο χρόνο το pie ανοιχτό πριν επιλέξω home,back button κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα και εγώ το toggle για full screen, αλλά δεν μπορώ να βρω ποια ρύθμιση είναι για να μένει περισσότερο χρόνο το pie ανοιχτό πριν επιλέξω home,back button κλπ..

 

Αν εννοεις το button savior,πας General Settings-->Auto Hide

Αν εννοεις το LMT,απο οτι ειδα δεν μπορεις..Απλα πρεπει να το εχεις πατημενο και να διαλεξεις που θες να πας.. :p

Link to comment
Share on other sites

Με την ROM(ειχε μαζι και kernel,του Franco) που εχω βαλει ειδα μεγαλη διαφορα στην αυτονομια..Πριν με Stock ROM ειχα αυτονομια 20-22 ωρες μεσω ορο(max)..

Τωρα ειμαι ηδη στις 26 ωρες και ειμαι στο 34%..

Edited by lostre21
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις το button savior,πας General Settings-->Auto Hide

Αν εννοεις το LMT,απο οτι ειδα δεν μπορεις..Απλα πρεπει να το εχεις πατημενο και να διαλεξεις που θες να πας.. :p

 

Το LMT έχω βάλει. Στο βίντεο αυτό

φαίνεται ότι όταν ανοίγει στο πλάι το pie παραμένει στην οθόνη και μετά κάνει την επιλογή που θέλει. Κοίτα στο 0.20,0.33,0.58,1.17. Αυτό ψάχνω.
Link to comment
Share on other sites

Το LMT έχω βάλει. Στο βίντεο αυτό
φαίνεται ότι όταν ανοίγει στο πλάι το pie παραμένει στην οθόνη και μετά κάνει την επιλογή που θέλει. Κοίτα στο 0.20,0.33,0.58,1.17. Αυτό ψάχνω.

 

Απο οτι παρατηρησα το εχει πατημενο το δακτυλο του δεν το σηκωνει..Ετσι νομιζω..Παντως αξιζει το Full Screen..

 

Edit:Μαλλον εχεις δικιο,θα το ψαξω και θα σου πω..

Edited by lostre21
Link to comment
Share on other sites

με Xylon

 

http://i.imgur.com/RprIRv5.png

 

και με Blackbean 7

 

http://i.imgur.com/FMT6oti.png

 

υπαρχει μεγαλη διαφορα στην καταναλωση, αν και δε φαινεται τωρα, με την ΒΒ το εχω χρησιμοποιησει το κινητο και ειναι παντα σε 3G(οπως και με την Xylon). Επιτελους βλεπω ευθεια στην καταναλωση μετα απο καιρο, ειχα φαγωθει τοσο καιρο.

Link to comment
Share on other sites

βρηκα αυτη τη σελιδα http://www.androidrootz.com/2012/08/how-to-install-adobe-flash-player-on.html και λεει οτι μπορω να περασω το adobe flash.εχω 4.2.1 rasbean.θα δουλεψει? με το airdroid θα γινει δουλεια?επισης τι γνωμη εχετε για paranoid kai xenonhd?
Link to comment
Share on other sites

με Xylon

 

 

 

και με Blackbean 7

 

 

υπαρχει μεγαλη διαφορα στην καταναλωση, αν και δε φαινεται τωρα, με την ΒΒ το εχω χρησιμοποιησει το κινητο και ειναι παντα σε 3G(οπως και με την Xylon). Επιτελους βλεπω ευθεια στην καταναλωση μετα απο καιρο, ειχα φαγωθει τοσο καιρο.

 

Νικο απο screen on time πως τα πηγε η xylon(με τη 17 εισαι?) σε σχεση με τη BB?Βλεπω λιγο διαφορετικη χρηση στις δυο φωτο για αυτο ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Νικο απο screen on time πως τα πηγε η xylon(με τη 17 εισαι?) σε σχεση με τη BB?Βλεπω λιγο διαφορετικη χρηση στις δυο φωτο για αυτο ρωταω.

στην Xylon ειχα περιπου 1 ωρα ενω στην ΒΒ που ειμαι τωρα ειχα 1:45. σε ολες τις Xylon ηταν το ιδιο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απλά να ξέρετε πως στα θέματα μπαταρίας παίζει ρόλο ο κέρνελ και όχι η ρομ...εγώ έχω την xylon 16-1 (17 δεν έχει βγει ακόμη) και με κέρνελ τον purity 015 έχω δει ακόμη και 4 ώρες screen time....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απλά να ξέρετε πως στα θέματα μπαταρίας παίζει ρόλο ο κέρνελ και όχι η ρομ...εγώ έχω την xylon 16-1 (17 δεν έχει βγει ακόμη) και με κέρνελ τον purity 015 έχω δει ακόμη και 4 ώρες screen time....

ετσι ειναι, απλα οπως εχω ξανα γραψει για το θεμα μου, ειχα βαλει ολους τους κερνελς..και τον purity, αρκετους κιολας purity, δεν ειχε βγει ακομα 15 αλλα μεχρι 13 και ολοι ηταν χαλια..τωρα εχω επισης purity 13 με την ΒΒ 7 και τα πραγματα ειναι σαφως καλυτερα. αφου μου ειχε τυχει 3-4 φορες μεσα σε μια βδομαδα να μου κλεισει απο μπαταρια μεσα στη μερα κατα το βραδακι..τραγικο, χωρις χρηση :p

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανένας που μπορώ να βρω την rasbean jelly 4.1.2 και τα αντίστοιχα gapps; ο rascarlo δεν την έχει στο site του. Αν κάποιος ξέρει που να την βρω η την έχει για να μου την στείλει κάπως, θα με βοηθούσε πραγματικά πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανένας που μπορώ να βρω την rasbean jelly 4.1.2 και τα αντίστοιχα gapps; ο rascarlo δεν την έχει στο site του. Αν κάποιος ξέρει που να την βρω η την έχει για να μου την στείλει κάπως, θα με βοηθούσε πραγματικά πολύ!

 

 

Τις εκδοσεις 4.1.2 δεν τις εχει στο παραπανω link. Κανε μια αναζητηση στο thread της rasbean, τις ειχε ανεβασει καποιος. Τις ζητανε αρκετοι ανα διαστηματα.

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

Και πάνω που έλεγα τι ωραία που είναι η stock με franco, μου έκανε ένα ξαφνικό reset πάνω στη κλήση....:(

 

Επίσης για κάποιο περίεργο λόγο (ίσως λόγω o/cing με τον franco) με βάζει σπάνια στα online games (π.χ. Zenonia ή Eternity), με κάνει σχεδόν πάντα disconnect...το έχει συναντήσει κανένας άλλος ? Είναι λόγω o/cing ή γενικώς λόγω μη stock kernel ?

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...