Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλοι μου έχω μια ερώτηση αλλά θέλω να ζητήσω συγνώμη εκ των προτέρων αν έχει ήδη απαντηθεί, σε 144 σελίδες του θέματος είναι αδύνατο να ψάξω...

Το nexus i9250 υποστηρίζει τις dual sim; (μια καρτα sim με 2 αριθμούς τηλεφώνου).

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι υποστηριζει αλλα δεν ειμαι σιγουρος καλυτερα να απαντησει και κανενας αλλος που το εχει δοκιμασει
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Εδώ και κάνα δύο μέρες φοράω paranoid Android και Milestone 1 και οι εντυπώσεις είναι ανάμεικτες. Σε κατάσταση αδράνειας έχει εκπληκτική απόδοση (1,2% απώλεια μπαταρίας μετά από 8,9 ώρες!) αλλά σε νορμάλ χρήση καταπίνει αρκετά. Κατά τα άλλα προς το παρόν όλα καλά. Περισσότερα αργότερα!
Link to comment
Share on other sites

πηρε το ματι μου στο xda την 4.2 φρεσκια φρεσκια...! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1989033

 

αυτο που θελω να ρωτησω ειναι ποια εκδοση να κατεβασω.τωρα φοραω ras bean 4.1.2 με build number jz054k.

 

takju version το χω το κινητο.οποτε κατεβαζω το αναλογο και το φλασαρω κλασσικα?

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα, Δεν μπορώ να βάλω την 4,2. (takju)

Δοκίμασα από recovery και βγάζει σφάλμα .

Δοκίμασα να την περάσω από το toolkit και δεν μου αναγνωρίζει το fastboot

Εγκατέστησα πάλι τους driver του κινητού στο pc ( windows 8 ) χωρίς αποτέλεσμα

Καμιά ιδέα.:!:

 

EDIT

τελικά φταίνε τα windows 8 και δεν δουλεύει κανένα από τα 2 toolkit.

Edited by nikkkkos
Link to comment
Share on other sites

Παίδες sos!!!

Προσπαθώντας να φλασάρω την 4.2 δεν προσεξα που μου ζητησε μια εντολή fix root με αποτέλεσμα να γίνει κακός χαμός!Χάθηκαν όλα τα backup,recovery mode δεν έμπαινε ,μου έβγαζε το αντροιντ ανάσκελα με κοκκινο σημα κινδύνου κτλ.κτλ .Ακόμα και στο Titanium χαθηκαν τα back up αλλα και της Rom Manager!

Κάνοντας ένα factory reset μπηκα στην τελευταια custom ρομ,τωρα υπάρχει περιπτωση να φλασαρω την εργοστασιακή rom που είχα την 4.1.2?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος τι σημαίνει το ξαπλωμενο Άντροιντ με κόκκινο σημα κινδύνου από πάνω του μόλις προσπαθώ να μπω σε recovery Mode;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος τι σημαίνει το ξαπλωμενο Άντροιντ με κόκκινο σημα κινδύνου από πάνω του μόλις προσπαθώ να μπω σε recovery Mode;

 

Ότι έχεις εργοστασιακό recovery.

Εάν συνδέσεις το κινητό σε fastboot, μπορείς να φλασάρεις ότι θέλεις... και εργοστασιακή ROM απευθείας από το toolkit. Εάν ξεκλείδωσες bootloader και τα backups τα είχες κρατημένα στο κινητό, είναι προφανές ότι τα έχασες, αφού με το ξεκλείδωμα του bootloader διαγράφονται όλα τα δεδομένα του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Ότι έχεις εργοστασιακό recovery.

Εάν συνδέσεις το κινητό σε fastboot, μπορείς να φλασάρεις ότι θέλεις... και εργοστασιακή ROM απευθείας από το toolkit. Εάν ξεκλείδωσες bootloader και τα backups τα είχες κρατημένα στο κινητό, είναι προφανές ότι τα έχασες, αφού με το ξεκλείδωμα του bootloader διαγράφονται όλα τα δεδομένα του τηλεφώνου.

 

Με το toolkit ,flash stock ?Το κακό είναι ότι σβήστηκαν και τα back up από Titanium,Nanandroid,MyBack up!

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα στο λαπτοπ το τελευταιο nexus toolkit.τρεχω ras bean 4.1.2 και εχω ξεκλειδωτο bootloader.γινεται απο το toolkit να επαναφερω το κινητο στο εντελως στοκ?
Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα στο λαπτοπ το τελευταιο nexus toolkit.τρεχω ras bean 4.1.2 και εχω ξεκλειδωτο bootloader.γινεται απο το toolkit να επαναφερω το κινητο στο εντελως στοκ?

 

αμε... και κατεβαζεις οποια factory image θελεις εσυ να φλασαρεις...

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αμε... και κατεβαζεις οποια factory image θελεις εσυ να φλασαρεις...

 

ποια ειναι η επιλογη επαναφορας στο στοκ.δεν εχει one click for all.απο τη στιγμη π δεν εχει με ποια σειρα πρεπει να κανω την επαναφορα σε στοκ?

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η επιλογη επαναφορας στο στοκ.δεν εχει one click for all.απο τη στιγμη π δεν εχει με ποια σειρα πρεπει να κανω την επαναφορα σε στοκ?

 

διαλεξε την 9 επιλογη download extract and flash google factory stock rom

και μολις ολοκληρωσεις την διαδικασια κλειδωνειςκαι bootloader αν θες και εισαι ετοιμος....

ΠΡΟΣΟΧΗ αν το κλειδωσεις χανεις τα παντα....

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

διαλεξε την 9 επιλογη download extract and flash google factory stock rom

και μολις ολοκληρωσεις την διαδικασια κλειδωνειςκαι bootloader αν θες και εισαι ετοιμος....

ΠΡΟΣΟΧΗ αν το κλειδωσεις χανεις τα παντα....

 

χωρις να κανω τα κλασικα οπως κανουμε με custom?δλδ wipe απο recovery mode και λοιπα?

Link to comment
Share on other sites

χωρις να κανω τα κλασικα οπως κανουμε με custom?δλδ wipe απο recovery mode και λοιπα?

 

αυτα δεν χρειαζονται απο την δικια μας την μερια τουλαχιστον...απλα ακολουθεις τα βηματα.σου λυνει τα χερια...

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αυτα δεν χρειαζονται απο την δικια μας την μερια τουλαχιστον...απλα ακολουθεις τα βηματα.σου λυνει τα χερια...

 

σε ευχαριστω για τη βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για τη βοηθεια!

 

τιποτα...! τα ιδια βηματα με εσενα εκανα εχτες για να περασω την 4.1.2 yakju με σκοπο να μου ερθει 4.2 η οποια ειναι σε μεγαλο βαθμο πατατα και γυρισα παλι σε 4.1.2 :D

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τιποτα...! τα ιδια βηματα με εσενα εκανα εχτες για να περασω την 4.1.2 yakju με σκοπο να μου ερθει 4.2 η οποια ειναι σε μεγαλο βαθμο πατατα και γυρισα παλι σε 4.1.2 :D

 

ξεκινησε η διαθεση της 4.2 στο νεξους?

Link to comment
Share on other sites

διαλεξε την 9 επιλογη download extract and flash google factory stock rom

και μολις ολοκληρωσεις την διαδικασια κλειδωνειςκαι bootloader αν θες και εισαι ετοιμος....

ΠΡΟΣΟΧΗ αν το κλειδωσεις χανεις τα παντα....

 

Όταν ξεκλειδώνεις τον bootloader σβήνονται τα δεδομένα, όχι όταν τον κλειδώνεις.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ξεκλειδώνεις τον bootloader σβήνονται τα δεδομένα, όχι όταν τον κλειδώνεις.

 

εχεις δικιο....!! πατατα ειπα!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος αν μπορουμε να συνδεσουμε εξωτερικη USB (web) καμερα στο κινητο??? με otg καλωδιο εννοειται..
Link to comment
Share on other sites

Λεω να αρχισω να το «πειραζω» το κινητο... για αρχη θελω να το κανω takju μεσω toolkit. Ποια επιλογη διαλεγω; Πρωτα πρεπει να ξεκλειδωσω bootloader ή τα κανει μονο του ολα; ΝΑ υποθεσω οτι σβηνονται ολα ε; Επαφες τις εχω στην google, αλλά τις εφαρμογές για να μην τις περναω μια μια μετα τι γινεται; Και τελος, εαν θελω να περασω μια custom rom, μεσω Cmw την περναω; πρεπει να περασω και kernel; απο ποσα κομματια αποτελουνται οι custom roms?
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...