Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν πηρα το κινητο stock ηταν yakju version,μετα με την baked blackbean ηταν παλι yakju.τωρα με την jbsourcery ειναι takju.... ξερει κανεις γιατι εγινε αυτο και αν αλλαζει κατι;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

...Υπάρχει επίσης ένα θεματάκι με τον φωτισμό,όντας σε χρήση,μοιάζει να αυξομειωνει την ένταση,σαν να ντιμάρει.

 

Το έχω παρατηρήσει και εγώ και σε κάποιες περιπτώσεις γίνεται εκνευριστικό. Ωστόσο νομίζω ότι το είχα δει κ όσο ήμουν stock (3 μέρες! :p) Αν μπορεί να επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος ότι πρόκειται συμεπριφορά της ρομ ή του κινητού...

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

οταν πηρα το κινητο stock ηταν yakju version,μετα με την baked blackbean ηταν παλι yakju.τωρα με την jbsourcery ειναι takju.... ξερει κανεις γιατι εγινε αυτο και αν αλλαζει κατι;

 

Φαντάζομαι είναι βασισμένη στην takju αυτή η ROM που έβαλες. Ουσιαστικά η takju είναι η yakju συν το Google Wallet.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αύριο ξαναπαίρνω τη συσκευή έπειτα απο κανα 6μηνο.. Μεταξυ ποιων ρομ πιστεύετε αξιζει να διαλεξω?
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

χμ εγω παντως εβαλα αμεσως cm10 αν και δεν βλεπω να την προτιμουν πολλοι και δεν ξερω τον λογο!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αύριο ξαναπαίρνω τη συσκευή έπειτα απο κανα 6μηνο.. Μεταξυ ποιων ρομ πιστεύετε αξιζει να διαλεξω?

 

Βάλε την Baked Blackbean-6 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1835326 και δεν θα την αλλάξεις.

 

χμ εγω παντως εβαλα αμεσως cm10 αν και δεν βλεπω να την προτιμουν πολλοι και δεν ξερω τον λογο!

 

Βάλτην και συ και θα τον μάθεις τον λόγο :)

Edited by leftis69
Link to comment
Share on other sites

Βάλε την Baked Blackbean-6 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1835326 και δεν θα την αλλάξεις.

 

 

 

Βάλτην και συ και θα τον μάθεις τον λόγο :)

 

Την εβαλα μόλις να κατεβαίνει, θα την δοκιμάσω αύριο με το που πάρω τη συσκευή στα χέρια μου! Thanks :-)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα battery stats ειναι απλα τα δεδομενα της χρησης και φορτισης/αποφορτισης που βλεπετε στη μπαταρια στις ρυθμισεις, δεν εχει σχεση με την αποδοση ή συμπεριφορα της μπαταριας. Το ειχε απαντησει ενας της google οταν τον ρωτησε καποιος σχετικα. Εγω δεν εχω κανει ποτε wipe και παντα το ιδιο κραταει.

 

Και όμως αυτοί που αλλάζουν συχνά μπαταρίες έχουνε θέματα με λανθασμένο ποσοστό πολλές φορές ή απότομη κατανάλωση χωρίς λόγο. Αυτό οφείλεται στα battery stats που έχουνε μπερδευτεί! Δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις άμα αλλάξεις 2-3 ρομ ή μείνεις στην ίδια. Αλλά άμα κάθε μέρα αλλάζεις και από μία σίγουρα κάπου θα μπερδευτεί το πράγμα.

 

χμ εγω παντως εβαλα αμεσως cm10 αν και δεν βλεπω να την προτιμουν πολλοι και δεν ξερω τον λογο!

 

Εγώ έχω δοκιμάσει την CM10 και η blackbean μαζί με ras είναι 2 κλικ πάνω σε smoothness και 3 κλικ πάνω σε μπαταρία! Στο Desire ήμουν φανατικός fan CM, μέχρι που δυσκολεύτηκα να αποφασίσω τη μετάβαση σε ICS based rom. Αλλά στο GN με απογοήτευσε παντελώς. Γενικώς με έχει απογοητεύσει από τότε που ο cyanogen πήγε στη sammy. Ο ρυθμός έπεσε πολύ. Θυμάμαι δεν είχε βγεί καν stable cm9(ICS) και υπήρχε ήδη το JB.

Δοκίμασε πάντως Baked ή Ras και θα καταλάβεις γιατί ελάχιστοι όχι μόνο εδώ αλλά και στο xda δεν προτιμάνε CM.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα μόλις να κατεβαίνει, θα την δοκιμάσω αύριο με το που πάρω τη συσκευή στα χέρια μου! Thanks :-)

τελικα τελεια, κανενα παραπονο! +1

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ειπα και εγω να βαλω χθες την Blackbean και διαπιστωσα οτι ειναι πολυ καλη και πολυ παραμετροποιησημη!

Τωρα βεβαια δεν ξερω τι γινεται με την μπαταρια και ποσο θα κραταει σε σχεση με την rasbeanjelly και franco nightlies kernel

αλλα βλεπουμε.Παντως,μαλλον μεταξυ αυτων των δυο roms βλεπω να κινουμαι.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Να δώσω και μια ιδέα σε όσους φοράτε την Baked Blackbean-6 και σας αρέσει η ''μαυρίλα'', τα inverted gapps της Baked Blackbean-6 δεν περιέχουν gmail & youtube (λόγω που υπάρχουν στο μάρκετ) αλλά για όσους τα θέλετε και αυτά μαύρα μπορείτε να κατεβάσετε τα gapps της Codename android που τα περιέχουν και να τα τσιμπήσετε από το zip και μετά πιο πολύ μαυρίλα :)

 

Edit : Άκυρο δεν είναι στα gapps της Codename android, από αυτά τα πήρα: http://d-h.st/yYU

Edited by leftis69
Link to comment
Share on other sites

Να δώσω και μια ιδέα σε όσους φοράτε την Baked Blackbean-6 και σας αρέσει η ''μαυρίλα'', τα inverted gapps της Baked Blackbean-6 δεν περιέχουν gmail & youtube (λόγω που υπάρχουν στο μάρκετ) αλλά για όσους τα θέλετε και αυτά μαύρα μπορείτε να κατεβάσετε τα gapps της Codename android που τα περιέχουν και να τα τσιμπήσετε από το zip και μετά πιο πολύ μαυρίλα :)

 

Edit : Άκυρο δεν είναι στα gapps της Codename android, από αυτά τα πήρα: http://d-h.st/yYU

 

Έχουν gmail και youtube. Στο λέει κιόλας στο download site. Απλά τα κατεβάζεις από άλλη πηγή που σου δίνει στο site τους και δεν είναι flashable zip αλλά σκέτα τα apk.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχουν gmail και youtube. Στο λέει κιόλας στο download site. Απλά τα κατεβάζεις από άλλη πηγή που σου δίνει στο site τους και δεν είναι flashable zip αλλά σκέτα τα apk.

 

Αυτός το λέει, εγώ δεν το έβλεπα :p

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο stock 4.1.2 για να παω στην τελευταια bακεd blackbean χρειαζεται αναγκαστικα wipe data?

θελω να κανω τη μεταβαση αλλα οχι να χασω τις εφαρμογες μου

Link to comment
Share on other sites

Αυτός το λέει, εγώ δεν το έβλεπα :p

 

Με απογοητεύεις... Δεν διαβάζεις καλά. Γρήγορα στο γιατρό για να κοιτάξεις τα μάτια σου. χαχαχαχ :p

 

παιδια απο stock 4.1.2 για να παω στην τελευταια bακεd blackbean χρειαζεται αναγκαστικα wipe data?

θελω να κανω τη μεταβαση αλλα οχι να χασω τις εφαρμογες μου

 

Δεν είναι απαραίτητο. Εγώ όμως πολλές φορές από ρομ σε ρομ με dirty flash είχα conflicts και με clean flash λυνόταν. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις ΤΒ (titanium backup) και να κάνεις restore τις εφαρμογές σου. Και έτσι να κάνεις clean flash της blackbean.

Γενικά οι απόψεις για dirty or clean είναι 50-50. Εγώ την έχω πάθει πάντως και κάνω πάντα καθαρή! Ακόμα και από την 5 στην 6 που πήγα καθαρή έκανα!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο stock 4.1.2 για να παω στην τελευταια bακεd blackbean χρειαζεται αναγκαστικα wipe data?

θελω να κανω τη μεταβαση αλλα οχι να χασω τις εφαρμογες μου

 

ναι χρειάζεται να τα σβήσεις όλα.. για να μην χάσεις τις εφαρμογές σου κατέβασε απο το μαρκετ το titanium back up και κράτα back up τις εφαρμογές που θέλεις και έτσι όταν θα περάσεις την καινούργια ρομ τα επαναφέρεις όλα.

 

με πρόλαβε ο djkostas! :P

Link to comment
Share on other sites

Με απογοητεύεις... Δεν διαβάζεις καλά. Γρήγορα στο γιατρό για να κοιτάξεις τα μάτια σου. χαχαχαχ :p

 

 

 

Δεν είναι απαραίτητο. Εγώ όμως πολλές φορές από ρομ σε ρομ με dirty flash είχα conflicts και με clean flash λυνόταν. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις ΤΒ (titanium backup) και να κάνεις restore τις εφαρμογές σου. Και έτσι να κάνεις clean flash της blackbean.

Γενικά οι απόψεις για dirty or clean είναι 50-50. Εγώ την έχω πάθει πάντως και κάνω πάντα καθαρή! Ακόμα και από την 5 στην 6 που πήγα καθαρή έκανα!

 

Να σου πω εγώ τι κάνω, από άλλη ρομ σε άλλη ρομ πάντα clean install αλλά όταν μένω στη ίδια ρομ κάνω dirty π.χ την blackbean 6 την πέρασα πάνω από την 5 χωρίς wipe και δεν έχω θέματα, όσο για τα μάτια μου κάτι παίζει, την άλλη φορά θυμάσαι, δεν έβλεπα το full screen toggle :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καταφερε κανεις να περασει τη καμερα της 4.2? εμενα δε μου δουλεψε με τιποτα και το γυρισα οπως ηταν (ειχα κανει backup πριν αρχισω τα πειραματα) και λεω να περιμενω την επισημη κυκλοφορια

 

ομως θελω να παιξω με το shpere ρε ****το..

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Δε χανεις τιποτα ιδιαιτερο. Εχω και τα δυο τωρα στην baked 6 και δουλευουν.
Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο χαρακτηριστικο δουλευει καλα στη συσκευη μας ?

(ασχετα αν φαινεται ανουσιο :lol: )

 

ελπιζω να βγουν συντομα τα ota files για να τα φλασαρω

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο χαρακτηριστικο δουλευει καλα στη συσκευη μας ?

(ασχετα αν φαινεται ανουσιο :lol: )

 

ελπιζω να βγουν συντομα τα ota files για να τα φλασαρω

 

Δουλευει,δεν ξερω τι αποτελεσμα θα επρεπε να εχει γιατι το δοκιμασα οπως να ναι στο σπιτι και δεν εβγαλε σωστο αποτελεσμα. Αλλα δουλεψε απροβληματιστα.

Link to comment
Share on other sites

λογικα θα θελει καλο φωτισμο αρα και εξωτερικο χωρο για καλυτερα αποτελεσματα..

τεσπα.. υπομονη και βλεπουμε

 

ελπιζω παντως να υπαρξει και καποιος τροπος να βλεπουν κι αλλοι αυτες τις "φωτο" (εστω και απο υπολογιστη) , δηλαδη ατομα που δεν εχουν συσκευες με 4.2

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δοκιμάσει την CM10 και η blackbean μαζί με ras είναι 2 κλικ πάνω σε smoothness και 3 κλικ πάνω σε μπαταρία! Στο Desire ήμουν φανατικός fan CM, μέχρι που δυσκολεύτηκα να αποφασίσω τη μετάβαση σε ICS based rom. Αλλά στο GN με απογοήτευσε παντελώς. Γενικώς με έχει απογοητεύσει από τότε που ο cyanogen πήγε στη sammy. Ο ρυθμός έπεσε πολύ. Θυμάμαι δεν είχε βγεί καν stable cm9(ICS) και υπήρχε ήδη το JB.

Δοκίμασε πάντως Baked ή Ras και θα καταλάβεις γιατί ελάχιστοι όχι μόνο εδώ αλλά και στο xda δεν προτιμάνε CM.

 

εβαλα Blackbean με franco nightlies kernel και μου φαινεται μια χαρα.μπορει να ειναι ιδεα μου αλλα το wi fi μεσα στο δωματιο πριν ψιλοσερνοταν λογω οτι ειναι μακρυα τωρα ειναι καλυτερα τα πραγματα.δεν ειναι τυχαιο ε?η ναι ειναι ιδεα μου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παίδες,

προσπάθησα να περάσω την blackbean και παρόλο που φαινόταν ενδιαφέρουσα στην αρχή έπρεπε να επιλέξω μεταξύ Apex installer και κάποιου άλλου που δεν θυμάμαι,δεν με συνέδεε με τον λογαριασμό μου στην Google(can't establish connection,ενώ ήμουν συνδεδεμένος στο ιντερνετ) και δεν υπήρχε Google Play store.

Καμμια ιδέα?!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...