Jump to content

Συμπληρώματα διατροφής


sottos64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη εγινα vip member πλεον ο κωδικος LAZ328 δινει 10$ δωρεαν στην 1η παραγγελια και επιπλεον μπονους στις επομενες!

 

Απο περιέργεια όταν βάζουν τον κωδικό σου τι οφέλη έχεις;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πάντως υπάρχουν και ελληνικές προσπάθειες από e-shops με πολύ καλές τιμές σε σχέση με το εξωτερικό. Για παράδειγμα το δικό μου eshop έχει καλύτερες τιμές από Αγγλία σχεδον σε όλα..

 

Εντάξει το iherb σε κάποια δεν συγκρίνετε.. αλλά π.χ. μια myofusion έχει τα ίδια λεφτά στο eshop μου με το iherb.. και ούτε ταλαιπωρήσαι... το έχεις την άλλη μέρα.. δεν μπλέκεις με τελώνια και άγχος.. και στήριξες ελληνικό κατάστημα... και όχι τον ξένο!

 

Στην κρίση που έχουμε θα ήταν καλό να ψάχνετε πρώτα μήπως από Ελλάδα βρείτε αυτό που ψάχνεται αν όχι σε καλύτερη τιμή έστω στα ίδια λεφτά και να προτιμήσετε να ψωνίσετε από τον Έλληνα..

 

Είσαι δημόσιος υπάλληλος? Αγοράζεις από εμένα και εγώ θα πληρώσω φόρο και θα γεμίσω τα ταμεία του κράτους για να έχεις να πληρωθείς..

Είσαι επιχειρηματίας? Αγοράζεις από εμένα και εγώ θα έχω χρήματα να αγοράσω από εσένα..

Edited by kikis2002
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως υπάρχουν και ελληνικές προσπάθειες από e-shops με πολύ καλές τιμές σε σχέση με το εξωτερικό. Για παράδειγμα το δικό μου eshop έχει καλύτερες τιμές από Αγγλία σχεδον σε όλα..

 

Εντάξει το iherb σε κάποια δεν συγκρίνετε.. αλλά π.χ. μια myofusion έχει τα ίδια λεφτά στο eshop μου με το iherb.. και ούτε ταλαιπωρήσαι... το έχεις την άλλη μέρα.. δεν μπλέκεις με τελώνια και άγχος.. και στήριξες ελληνικό κατάστημα... και όχι τον ξένο!

 

Στην κρίση που έχουμε θα ήταν καλό να ψάχνετε πρώτα μήπως από Ελλάδα βρείτε αυτό που ψάχνεται αν όχι σε καλύτερη τιμή έστω στα ίδια λεφτά και να προτιμήσετε να ψωνίσετε από τον Έλληνα..

 

Είσαι δημόσιος υπάλληλος? Αγοράζεις από εμένα και εγώ θα πληρώσω φόρο και θα γεμίσω τα ταμεία του κράτους για να έχεις να πληρωθείς..

Είσαι επιχειρηματίας? Αγοράζεις από εμένα και εγώ θα έχω χρήματα να αγοράσω από εσένα..

 

Ναι μπορω να πω οτι εχεις σχετικα καλες τιμες. Συγκριση εδω με εδω και με εδω και με τον τελευταιο free τα εξοδα αποστολης..

Ποιον θα προτιμησει ο μεσος (οικονομικα) ελληνας? Δυστυχως αυτον που του προσφερει την καλυτερη τιμη.

Σωστα ΟΛΑ τα επιχειρηματα που παραθετεις αλλα δυστυχως τα εχουν καταρειψει αλλοι στα ματια του κοσμου.. :(

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το συγκεκριμενο site δεν μπορεί να ανταγωνιστεί κανείς σε κάποιες μάρκες.. ΑΛΛΑ οχι σε ολα! Η ποικιλία του δεν είναι πολύ καλή και μόνο σε κάποιες μάρκες έχει καλές τιμές. Και εμείς έχουμε δωρεάν μεταφορικά. Η τιμή της συγκεκριμένης πρωτείνης θα μπορούσε να είναι χαμηλότερη και να αγταγωνιζόμουνα το τελευταίο site που ανέφερες αλλά σέβομαι μια αλυσίδα καταστηματων που είναι αντιπροσωποι της συγκεκριμένης πρωτείνης και σέβομαι ότι τρώνε ψωμί δεκάδες οικογένιες που δουλεύουν σε αυτά τα μαγαζιά και δεν θέλω να τους ενοχλίσω.

 

Δες μάρκες όπως Driven Sports, AllMax, Molecular, Alri, MusclePharm, PharmaFreak, E-Pharm, Universal - Animal, Cellucor

Χτυπάει άσχημα τις τιμές σε Gaspari, Dymatize μόνο σε βαθμό τραγικό.. πουλάει κάτω από την χονδρική οπότε δεν μπορεί να τον ανταγωνιστεί απλά κανείς γιατί το κάνει απλά για διαφήμιση... ή δεν είναι γνήσια...

 

Φυσικά έχουμε και εμείς δωρεάν μεταφορικά!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το συγκεκριμενο site δεν μπορεί να ανταγωνιστεί κανείς σε κάποιες μάρκες.. ΑΛΛΑ οχι σε ολα! Η ποικιλία του δεν είναι πολύ καλή και μόνο σε κάποιες μάρκες έχει καλές τιμές. Και εμείς έχουμε δωρεάν μεταφορικά. Η τιμή της συγκεκριμένης πρωτείνης θα μπορούσε να είναι χαμηλότερη και να αγταγωνιζόμουνα το τελευταίο site που ανέφερες αλλά σέβομαι μια αλυσίδα καταστηματων που είναι αντιπροσωποι της συγκεκριμένης πρωτείνης και σέβομαι ότι τρώνε ψωμί δεκάδες οικογένιες που δουλεύουν σε αυτά τα μαγαζιά και δεν θέλω να τους ενοχλίσω.

 

Δες μάρκες όπως Driven Sports, AllMax, Molecular, Alri, MusclePharm, PharmaFreak, E-Pharm, Universal - Animal, Cellucor

Χτυπάει άσχημα τις τιμές σε Gaspari, Dymatize μόνο σε βαθμό τραγικό.. πουλάει κάτω από την χονδρική οπότε δεν μπορεί να τον ανταγωνιστεί απλά κανείς γιατί το κάνει απλά για διαφήμιση... ή δεν είναι γνήσια...

 

Φυσικά έχουμε και εμείς δωρεάν μεταφορικά!

 

 

Εδωσα παραδειγμα με μια πρωτεινη που ειναι πασιγνωστη στο ευρυ κοινο. ;)

Δεν το εκανα να θειξω την δουλεια σου. Καθε αλλο. Δες.. Βαζω την τιμη με τον επισημο αντιπροσωπο με την δικια σου και με καποια χαμηλοτερη που παιζει στην αγορα. Απο ολες αυτες τις μαρκες που παραθετεις καποιος που τωρα αρχιζει αντε να γνωριζει την Animal/Universal και αυτη γιατι μπορει να ειδε κανα βιντεακι στο youtube..

Λογικο δεν ειναι φιλε μου? Παιζει ανταγωνιστηκα και για αυτο παει τοσο καλα.

Κοιτα το να μην ειναι καποιον προιον του γνησιο δεν το ξερω αν και δεν το πιστευω αλλιως θα ειχε φαει φουλ μηνηση και κραξιμο..

Οταν λες δωρεαν μεταφορικα να φανταστω απο ενα ποσο και πανω..

 

Φιλικα ΠΑΝΤΑ. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καταρχήν ειναι πολυβιταμινες...οχι συμπληρώματα διατροφής! ;)

Αυτα παίρνω και 'γω...πιστευω ειναι οι καλύτερες πολυβιταμινες...turbο σε κάνουν! :happy:

 

Παιδια αυτο εννοειτε http://www.pharmeden.gr/product_info.php/immuvit-plus-q10-polibitaminoiho-simpliroma-me-panax-ginseng-siberian-ginseng-sinenzimo-q10-bitamines-kai-ihnostoiheia-30-*******-kapsoiles-p-2111

Link to comment
Share on other sites

Γενικά , οι τιμές στα συμπληρώματα διατροφής έχουν πέσει στην Ελλαδα , απλά δεν γνωρίζω για την ποικιλία που έχουν.

Πάντώς , εγώ από εδω αγοράζω τώρα τελευταία και είμαι ευχαριστημένος . Και από τιμή και από ποικιλία http://www.ofarmakopoiosmou.gr/gr/el/catalog/categories_50

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

http://www.puritan.com/

 

όσοι θέλουν ποιότητα και φθηνές τιμές, να αγοράσουν απο το http://www.puritan.com/

 

εγγύηση

 

Προσοπικά πήρα αυτές τις πολυβιταμίνες (αντικαθηστώντας τις VITAL που βρομοκοπανε) http://www.puritan.com/green-food-057/green-source-multivitamin-minerals-006222

 

Οι οποίες μυρίζουν σαν κύβος κνορρ! πρώτη φορά είδα βιταμίνη να μυρίζει με τοσο φυσική γευση. διαβάστε κριτικές και δείτε τι περιέχει μέσα.

έχω πάρει και άλλα προϊόντα απο εκέι όπως λάδι καρύδας και Q10.

αξίζει, πιστέψτε με! μου το πρότεινε φίλος που έχει κάνει διατριβή στις πολυβιταμίνες και είναι χρόνια ικανοποιημένος απο εκεί.

 

ΥΓ προσοχή για το τελωνείο μην πάρετε πάνω απο 10 μπουκαλάκια.

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δεν θέλω να διαφημίζω κανένα μαγαζί, αλλά είναι η 2η φορά που αγοράζω πρωτεΐνη από το Prozis και έχω πάθει πλάκα από την ταχύτητα αποστολής.

 

Δευτέρα μεσημέρι παραγγελία, Τρίτη πρωί παραλαβή στο σπίτι με δωρεάν μεταφορικά για αγορές άνω των 50€.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Να πω κ εγω με τη σειρά μου ότι αγοράζω συχνά απο το http://www.pharmacyathome.gr κυρίως βιταμίνες της Solgar για το γυμναστήριο και μάλιστα αν πας τις πάρεις απο εκεί σου κάνουν και έκπτωση 2 ευρω απο την αξία της παραγγελίας σου.Δεν ξέρω αν κάνει που τους διαφημιζω έτσι αλλα τα καλα πρέπει να λέγονται.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μιας και αναφέρατε το prozis ρίξτε μια ματιά στις τιμές του δικού μου eshop που πραγματικά το χτυπάει καλά σε αρκετά προιόντα!! ;) όχι σε όλα αλλά ότι μπορούμε κάνουμε!

Και εμείς είμαστε ελληνικό κατάστημα... μην στέλντε τα λεφτά στους πορτογάλλους... Στοιρίξτε την ΕΛΛΗΝΙΚΗ οικονομια ;)

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρατε το prozis ρίξτε μια ματιά στις τιμές του δικού μου eshop που πραγματικά το χτυπάει καλά σε αρκετά προιόντα!! ;) όχι σε όλα αλλά ότι μπορούμε κάνουμε!

Και εμείς είμαστε ελληνικό κατάστημα... μην στέλντε τα λεφτά στους πορτογάλλους... Στοιρίξτε την ΕΛΛΗΝΙΚΗ οικονομια ;)

 

Δεν νομίζω κανείς να θέλει να δώσει λεφτά σε ξένα μαγαζιά, αλλά όταν το PROZIS συνδυάζει τόσο χαμηλές τιμές + παράδοση την επόμενη μέρα στην πόρτα σου δωρεάν για άνω των 50€ + κάποια δωράκια που δίνει, τότε καταλαβαίνεις γιατί το προτείνει τόσος κόσμος.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
Καλησπέρα στην παρέα..Εχω ξεκινήσει εδώ και 3 εβδομάδες διατροφή-δίαιτα μέσω διαιτολόγου και αναρωτιόμουν αν υπάρχει κάτι που μπορώ να πάρω παράλληλα για να με βοηθήσει στην απώλεια του λίπους.Μιλησα με ένα άτομο το οποίο ασχολείται με την γνωστή εταιρία Her...ife (δεν θέλω να κάνω διαφήμιση όλοι καταλάβατε) και μου είπε κάποια θετικά πράγματα και κάποια προϊόντα τους που μπορώ να τα εντάξω παράλληλα με την δίαιτα μου αλλά δεν μπορώ να ξέρω αν ισχύει ή μου το είπε για να με πείσει.Εχετε να προτείνετε κάτι;Γυμναστική επειδή έχω ένα θέμα με το γόνατο μου δεν μπορώ να κάνω,λίγο περπάτημα και μετά δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα..Εχω ξεκινήσει εδώ και 3 εβδομάδες διατροφή-δίαιτα μέσω διαιτολόγου και αναρωτιόμουν αν υπάρχει κάτι που μπορώ να πάρω παράλληλα για να με βοηθήσει στην απώλεια του λίπους.Μιλησα με ένα άτομο το οποίο ασχολείται με την γνωστή εταιρία Her...ife (δεν θέλω να κάνω διαφήμιση όλοι καταλάβατε) και μου είπε κάποια θετικά πράγματα και κάποια προϊόντα τους που μπορώ να τα εντάξω παράλληλα με την δίαιτα μου αλλά δεν μπορώ να ξέρω αν ισχύει ή μου το είπε για να με πείσει.Εχετε να προτείνετε κάτι;Γυμναστική επειδή έχω ένα θέμα με το γόνατο μου δεν μπορώ να κάνω,λίγο περπάτημα και μετά δουλειά.
Φίλε μου καλημέρα.

Θα σου πρότεινα να μην μπεις σε αυτή τη διαδικασία, δλδ στο να πάρεις κάτι για τη γρήγορη καύση λίπους.

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να συνεχίσεις την διατροφή σου, με υπομονή, και τα αποτελέσματα δεν θα αργήσουν να έρθουν.

Η γυμναστική είναι ο καλύτερος συνδιασμός, αλλά επειδή υπάρχει το πρόβλημα στο γόνατο, η συμβουλή μου είναι να το λύσεις.

Επίσης τα οφέλη από το βάδισμα είναι τεράστια σε όλα τα επίπεδα.

Γι'αυτό σου προτείνω συνέχιση της διατροφής με καθημερινό βάδισμα.

 

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλημέρα.

Θα σου πρότεινα να μην μπεις σε αυτή τη διαδικασία, δλδ στο να πάρεις κάτι για τη γρήγορη καύση λίπους.

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να συνεχίσεις την διατροφή σου, με υπομονή, και τα αποτελέσματα δεν θα αργήσουν να έρθουν.

Η γυμναστική είναι ο καλύτερος συνδιασμός, αλλά επειδή υπάρχει το πρόβλημα στο γόνατο, η συμβουλή μου είναι να το λύσεις.

Επίσης τα οφέλη από το βάδισμα είναι τεράστια σε όλα τα επίπεδα.

Γι'αυτό σου προτείνω συνέχιση της διατροφής με καθημερινό βάδισμα.

 

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση...Δηλαδή δεν αξίζει έστω και για ένα μήνα να δοκιμάσω κάτι από αυτά να δω λίγο πιο άμεσα αποτελέσματα τώρα στην αρχή.Το είχα κάπως έτσι στο μυαλό μου κυρίως για ψυχολογικούς λόγους.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση...Δηλαδή δεν αξίζει έστω και για ένα μήνα να δοκιμάσω κάτι από αυτά να δω λίγο πιο άμεσα αποτελέσματα τώρα στην αρχή.Το είχα κάπως έτσι στο μυαλό μου κυρίως για ψυχολογικούς λόγους.
Δεν νομίζω ότι είναι σωστή επιλογή.

Και δεν θα ξεχνάς κάτι, ο καλύτερος λιποδιαλυτης είναι το νερό.

Προσπάθησε να πίνεις όσο το δυνατόν περισσότερο, άσκηση, και θα δεις θεαματική βελτίωση τόσο για την καύση λίπους αλλά και στην καρδιοαναπνευστική σου κατάσταση.

 

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι σωστή επιλογή.

Και δεν θα ξεχνάς κάτι, ο καλύτερος λιποδιαλυτης είναι το νερό.

Προσπάθησε να πίνεις όσο το δυνατόν περισσότερο, άσκηση, και θα δεις θεαματική βελτίωση τόσο για την καύση λίπους αλλά και στην καρδιοαναπνευστική σου κατάσταση.

 

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Να σαι καλά,υπομονη και προχωράμε!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα..Εχω ξεκινήσει εδώ και 3 εβδομάδες διατροφή-δίαιτα μέσω διαιτολόγου και αναρωτιόμουν αν υπάρχει κάτι που μπορώ να πάρω παράλληλα για να με βοηθήσει στην απώλεια του λίπους.Μιλησα με ένα άτομο το οποίο ασχολείται με την γνωστή εταιρία Her...ife (δεν θέλω να κάνω διαφήμιση όλοι καταλάβατε) και μου είπε κάποια θετικά πράγματα και κάποια προϊόντα τους που μπορώ να τα εντάξω παράλληλα με την δίαιτα μου αλλά δεν μπορώ να ξέρω αν ισχύει ή μου το είπε για να με πείσει.Εχετε να προτείνετε κάτι;Γυμναστική επειδή έχω ένα θέμα με το γόνατο μου δεν μπορώ να κάνω,λίγο περπάτημα και μετά δουλειά.

 

 

 

Τι θέμα έχεις στο γόνατο και ποιος σου είπε οτι μπορείς μονο να περπατήσεις?

 

Επισης οι λιποδιαλύτες για να κάνουν δουλειά θέλουν να είσαι ήδη χαμηλά σε λίπος και να σκιστεις στη γυμναστική και τη δίαιτα.

Συμφωνώ να μη παρεις τίποτα. (Κι ειδικά απο αυτή την «εταιρεια»)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Τι θέμα έχεις στο γόνατο και ποιος σου είπε οτι μπορείς μονο να περπατήσεις?

 

Επισης οι λιποδιαλύτες για να κάνουν δουλειά θέλουν να είσαι ήδη χαμηλά σε λίπος και να σκιστεις στη γυμναστική και τη δίαιτα.

Συμφωνώ να μη παρεις τίποτα. (Κι ειδικά απο αυτή την «εταιρεια»)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Όσον αφορά το γόνατο έκανα πριν λίγους μήνες μια εγχείρηση και είμαι σε φάση αποκατάστασης(σχεδόν καλά αλλά όχι ακόμα για γυμναστική) οπότε λίγο περπάτημα μπορώ να κάνω.Το άλλο δεν το ήξερα ότι πρέπει να έχω ήδη χαμηλό λίπος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα στην παρέα..Εχω ξεκινήσει εδώ και 3 εβδομάδες διατροφή-δίαιτα μέσω διαιτολόγου και αναρωτιόμουν αν υπάρχει κάτι που μπορώ να πάρω παράλληλα για να με βοηθήσει στην απώλεια του λίπους.Μιλησα με ένα άτομο το οποίο ασχολείται με την γνωστή εταιρία Her...ife (δεν θέλω να κάνω διαφήμιση όλοι καταλάβατε) και μου είπε κάποια θετικά πράγματα και κάποια προϊόντα τους που μπορώ να τα εντάξω παράλληλα με την δίαιτα μου αλλά δεν μπορώ να ξέρω αν ισχύει ή μου το είπε για να με πείσει.Εχετε να προτείνετε κάτι;Γυμναστική επειδή έχω ένα θέμα με το γόνατο μου δεν μπορώ να κάνω,λίγο περπάτημα και μετά δουλειά.

 

Οι περισσότεροι λιποδιαλύτες δεν κάνουν απολύτως τίποτα. Το πολύ-πολύ να βοηθούν στο να χάσεις νερά και άντε να δώσουν μια μικρή (3-5%) ώθηση στο μεταβολισμό να κάψει περισσότερες θερμίδες. Ένα συμπλήρωμα που ίσως βοηθά στη βελτίωση της σωματικής μας σύστασης είναι το cla, αλλά και πάλι θέλει σωστές ποσότητες και εξαιρετική ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...