Jump to content

[Επίσημο] Motorola FIRE XT530


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το πρόβλημα μου προέκυψε κι εμένα.Συνδέω το τηλέφωνο με το pc και απλά μου αναγνωρίζει την κάρτα sd αλλα οχι το τηλέφωνο...Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που πρέπει να εγκαταστήσω??Έχω τα xp

Υ.Γ:Έψαξα και στο motorola support αλλα τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια,

Ενδιαφερομαι να αγορασω το εν λογω κινητο για την κοπελλα μου με ενδιαφερει μονο αν θα μπορουμε ευκολα να κανουμε Βιντεοκλησεις μεσω Tango ας πουμε ξερω οτι δεν κανει μεσα Skype και επισης να κανουμε κλησεις αππλες μεσω Viber.. Δεν θελω να το κανω ροοτ και τετοια απλα μονο αυτες τις 2 εφαρμογες να βαλω....

Sto lg p500 που εχω δεν κανει τοσο ευκολα και καθαρα τισ κλησεις μεσω viber.

 

Να σας ρωτησω τα Ρομ του ειναι 512- 150 για αποθηκευση δλδ μενου 350_ ?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Ενδιαφερομαι να αγορασω το εν λογω κινητο για την κοπελλα μου με ενδιαφερει μονο αν θα μπορουμε ευκολα να κανουμε Βιντεοκλησεις μεσω Tango ας πουμε ξερω οτι δεν κανει μεσα Skype και επισης να κανουμε κλησεις αππλες μεσω Viber.. Δεν θελω να το κανω ροοτ και τετοια απλα μονο αυτες τις 2 εφαρμογες να βαλω....

Sto lg p500 που εχω δεν κανει τοσο ευκολα και καθαρα τισ κλησεις μεσω viber.

 

Να σας ρωτησω τα Ρομ του ειναι 512- 150 για αποθηκευση δλδ μενου 350_ ?

 

ευχαριστω

Με Tango Δουλευει τελεια και μεσω υπολογιστη επίσης. Το άλλο δεν το έχω δοκιμάσει.

Η εσωτερικη μνήμη ειναι καπου 100 και κάτι. Δεν παιρνει παραπολλες εφαρμογές. Εχω σουιτα γραφειου, 3 GPS (AURA & Navigon & navionics), tango, skype, nimbuzz, adobe reader, ip webcam, justin, nonoh, open gps tracker, ustream,, hundy scanner, fring, easy voice recorder, solitaire, opera mini, advanced task killer pro Και έχω 20 ΜΒ ελευθερα να βαλω και κάτι ακομα.

Παιχνιδια δεν έχω. Με fring kai tango για Βιντεοκλήσεις και το Skype παιζει καταπληκτικο ήχο.

Με Nimbuz -skype-tango-Gps-Task killer (παντα ανοιχτό να σκοτώνει τα πολλά που ανοιγουν αυτόματα) δεν έχω δεί κανένα κόλλημα η σημαντική καθυστέρηση.

H Ram του δεν έχει πέσει κάτω από 200 ΜΒ αλλά κλέινω με το Task killer στο αυτόματο, οτι δεν χρειάζεται συνεχώς γιατί ανοιγουν πολλές εφαρμογές στο backround

Το συστήνω ανεπιφύλακτα στα λεφτά του.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Απο χτες ειμαι και εγω κατοχος ενος 530.. Υπαρχει τροπος να ανοιγει η οθονη για να το ξεκλειδωσουμε οχι μονο πατωντας το on/off κουμπι?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Απο χτες ειμαι και εγω κατοχος ενος 530.. Υπαρχει τροπος να ανοιγει η οθονη για να το ξεκλειδωσουμε οχι μονο πατωντας το on/off κουμπι?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Απο χτες ειμαι και εγω κατοχος ενος 530.. Υπαρχει τροπος να ανοιγει η οθονη για να το ξεκλειδωσουμε οχι μονο πατωντας το on/off κουμπι?

 

Μαλλον οχι αλλα δεν υπαρχει και λογος.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον οχι αλλα δεν υπαρχει και λογος.

άλλωστε ολα τα anroid μονο με το on/off ξεκλειδώνουν.. ή κάνω λαθος?

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα μου προέκυψε κι εμένα.Συνδέω το τηλέφωνο με το pc και απλά μου αναγνωρίζει την κάρτα sd αλλα οχι το τηλέφωνο...Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που πρέπει να εγκαταστήσω??Έχω τα xp

Υ.Γ:Έψαξα και στο motorola support αλλα τίποτα!!

 

Το ίδιο ερώτημα κι απο μένα.

 

Υπαρχει pc suite ?

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ερώτημα κι απο μένα.

 

Υπαρχει pc suite ?

 

Το τηλεφωνο (η μνήμη του) δεν φαίνεται πουθενά. Τι να το κάνεις? Υπάρχει τρόπος να το δεις αλλά δεν έχει χρησιμότητα. Μόνο ζημιά μπορεί να κάνει κάποιος που δεν ξέρει.:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

 

Θα ηθελα να κανω μια (πολυ πιθανον χαζη) ερωτηση.Αν αγορασω το συγκεκριμενο κινητο απο την wind που το εχει

σε προσφορα, θα πρεπει να του φοραω και καρτα της συγκεκριμενης εταιρειας?:confused:

85.....ochocinco
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.Το ρωταω γιατι ειχα το Vodafone Joy και δεν ειχα δοκιμασει ποτε να του βαλω αλλη καρτα.Βεβαια αυτο

αποτι καταλαβα δεν ειναι branded αλλα απλως προσφορα.

85.....ochocinco
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από ELMOBO >

 

Το ίδιο ερώτημα κι απο μένα.

 

Υπαρχει pc suite ?

 

Το τηλεφωνο (η μνήμη του) δεν φαίνεται πουθενά. Τι να το κάνεις? Υπάρχει τρόπος να το δεις αλλά δεν έχει χρησιμότητα. Μόνο ζημιά μπορεί να κάνει κάποιος που δεν ξέρει.

 

Για όποιον ενδιαφέρεται χρησιμοποιώ για τα βασικα το παλιό κλασσικο myphone explorer.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα δώρο στην αδερφή μου το συγκεκριμένο κινητό με 99€ από τη γνωστή αλυσίδα και πραγματικά είναι εξαιρετικό. Ταχύτατο, δε κολλάει ποτέ, η μπαταρία βγάζει ανετότατα 2 μέρες σε 3G-only και με αρκετή χρήση Wi-Fi, και επίσης, είναι πολύ ποιοτικό και στιβαρό στην αίσθηση παρόλο που είναι πλαστικό. Με τον Go Launcher EX εξαλείφθηκε και όποιο θέμα υπήρχε στο αρχικό UI (μη αφαίρεση των αρχικών οθονών κτλ).

 

Μοναδικό μειονέκτημα η πολύ κακή ποιότητα της φωτογραφικής και του βίντεο.

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανεις εάν γίνει καμια αναβάθμιση στο λογισμικό... ?

 

οχι θα παραμεινει εως εχει......

https://forums.motorola.com/pages/00add97d6c

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα πρόσφατα το motorola fire xt 530. Μετά από ένα γρήγορο ψάξιμο μπερδεύτηκα λίγο με το θέμα του root στο κινητό. Γνωρίζει κάποιος έναν αξιόπιστο τρόπο για να γίνει root το συγκεκριμένο κινητό χωρίς προβλήματα;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια πως μπορω να βαλω εναν ηχο που εχω στην καρτα μνημης για Ringtone μυνηματων? οταν παταω επανω μου βζαει μονο να το βαλω ως ηχο κλησης ή ξυπνητηρι....νομιζω στα android δεν μπορεις να βαλεις ήχο μυνηματων_?
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα αυτο το κινητο εχθες και σημερα μετα την πρωτη φορτιση μολις το ανοιξα , ειχε πανω στην οθονη μια οριζοντια μαυρη γραμμη! το εχει παθει κανενας αυτο? θα το παω εννοειται στο μαγαζι που το πηρα . Edited by ilias777
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα πρόσφατα το motorola fire xt 530. Μετά από ένα γρήγορο ψάξιμο μπερδεύτηκα λίγο με το θέμα του root στο κινητό. Γνωρίζει κάποιος έναν αξιόπιστο τρόπο για να γίνει root το συγκεκριμένο κινητό χωρίς προβλήματα;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=23848296#post23848296

απ οτι διαβάζω είναι αρκετοί στο cyanogen mod που ζητάνε να βγάλουν custom rom για το κινητο

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=23848296#post23848296

απ οτι διαβάζω είναι αρκετοί στο cyanogen mod που ζητάνε να βγάλουν custom rom για το κινητο

 

Μακάρι να βγει κάτι. Το κινητό για τα λεφτά του είναι super. Αν βγει και cyanogenmod πιστεύω θα πετάει...

A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά πριν λίγο καιρό έκανα root στο κινητό έκανα τα βήματα όπως είπατε δούλεψε για καμια ώρα μετά σε κάποια φάση δεν μου έδειχνε τις εφαρμογές μου και έτσι του έκανα μια επανεκκίνηση αλλα μετά δεν μου ξανάνοιξε το κινητό. και κατέληξα να το πάω για σέρβις μετά από προσπαθείς που έκανα βεβαια να το ανοίξω με διαφορους τρόπους ( παντοντας την ενταση και on/off κουμπί αλλα tpt) κάηκε η κεντρική πλακέτα μου είπαν στο service ευτυχώς μου το έφτιαξαν με την εγγύηση ... αλλα από τότε φοβάμαι και δεν του ξαναέκανα tpt αλλα δεν γίνετε με αυτήν την εσωτερική μνήμη να βάλει πολλές εφαρμογές και δεν ξέρω τι να κάνω ! έχετε καμια άλλη ιδέα ? :/

 

και πες ok κανεις root ! όταν έκανα εγώ δεν είδα καμια αλλαγή στο τηλέφωνο... τι κανεις μετά για να έχεις όσο rom θες ? :?

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...