Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ θα δοκιμασω και θα σου πω!

 

Δηλαφη αν κανω επαναφορα απουσων εφαρμογων με τα δεδομενα τους δε θα εχω θεμα πιστευεις?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δηλαφη αν κανω επαναφορα απουσων εφαρμογων με τα δεδομενα τους δε θα εχω θεμα πιστευεις?

 

Εγώ δεν είχα κανένα θέμα όλα τα επανέφερε σωστά

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα κανένα θέμα όλα τα επανέφερε σωστά

 

Οκ ολα μια χαρα.

Σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια σας αν δεν ειχα τις πληροφοριες σας μαλλον θα ημουν ακομα με τη στοκ 4.0.4 περιμενοντας καποια αναβαθμιση απο τη σαμμυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαίνει τριγωνάκι όταν φλασάρεις κερνελ από το recovery του κινητού.Αν φλασάρεις με odin μη επίσημο firmware τότε θα βγάλει τριγωνάκι.Φλάσαρε τον philz kernel απο το recovery,πατα reboot system και κράτα ταυτόχρονα power + home + volume up για να μπει στο νέο recovery του Philz kernel και απο εκει κάνεις τα υπόλοιπα.Kαι αφού φλασάρεις την ultimate,ξεκινησει κανονικα κτλ,προτείνω να βάλεις και τον c.o.h. kernel http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2252977

 

Υ.Γ. Η επίσημη ics του παναμά που πρότεινε ο Nizl84 σε συνδυασμό με notecore 14.2 ναι μεν δεν ειναι smooth όπως η jb μιας και βλέπω κάτι σπασίματα στις κινήσεις αλλά ειναι γρήγορη,με πολύ καλή διαχείριση μνήμης και καλύτερη μπαταρία απο τις jb.

 

Με speedmode k15 θα δεις διαφορά προς το καλύτερο στην μπαταρία και στην αναμονή. Όχι μεγάλη βέβαια. Αλλά και στην ταχύτητα πάλι δεν βλέπεις εύκολα διαφορά υπέρ του overclock. Για all around speedmod. Smoothness δεν υπάρχει ιδιαίτερα όσα «άλογα» και να προσθέσουμε, αλλά λόγω δουλειάς, σταθερότητα και μπαταρία είναι πιο σημαντικά.

 

Παρεμπιπτόντως έβαλα την ultimate που πρότεινες με τον kernel και όντως έχει κάνει ένα βήμα μπροστά η jb. Ακόμα και στα redraw του launcher φορτώνει γρήγορα οπότε δεν είναι πολύ ενοχλητικά. Πραγματικά το χαίρομαι γιατί όσο καλή και αν είναι μια ice, η jelly είναι πολύ μπροστά..Οπότε μου ανοίγει η όρεξη για note 2 όπου θα δουλεύει τέλεια out of the box. Εκτός αν αποφασίσω να περιμένω το 3:D

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν έχεις υπομονή να περιμένεις μέχρι το note 3,το note 2 θα πέσει κάτω απο 400€ οπότε θα αξίζει τρελά.Για το smoothness τώρα,είτε τρέχω την cpu στα 1000mhz,ειτε στα 1600mhz δεν βλέπω διαφορά.Στην ics και μετά που εισήχθη το full hwa πιστεύω ότι την δουλειά του smoothness την κάνει η gpu και όχι η cpu.π.χ. Το browsing σε ics και άνω πιστεύω ότι ειναι καλύτερο απο την gb λόγω της καλύτερης εκμετάλευσης της gpu

help

 

περναω τον philz αλλα οταν παει να κανει reboot ΜΕΝΕΙ στην αρχικη αρχικη οθονη και δεν προχωραει

Περασα αυτο τον Hydracore http://www.igeekhd.com/ultimate-n7000-jellybean-rom-xxlt4/ με Odin μηπως και φτιαξει αλλα παλι μενει στην αρχικη σελιδα

Recovery kai Download mode μπαινει αλλα οταν παω να κανω update απο sd card στο recovery μου βγαζει μηνυμα can't mount sd card

Φίλε μάλλον δεν έχω καταφέρει να στα εξηγήσω καλά.Αφού βάλεις philz kernel ΔΕΝ θα ξαναμπεις στο λειτουργικό.Δεν ειναι συμβατός ο philz kernel με ics.Oπως εισαι στο stock recovery,φλασάρεις τον philz και δεν ξαναμπαίνεις στη ρομ.Πατάς reboot system now και κρατάς πατημένα power + home + volume up μέχρι να μπει πάλι στο recovery,το οποίο πλέον θα ειναι του philz kernel.Πλέον δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς έχεις κάνει αλλά πρόσεχε μην πάρεις το κινητό στο χέρι.Να θυμάσαι ότι με jb kernel δεν πρόκειται να μπουτάρει η ics και με ics kernel δε πρόκειται να μπουτάρει η jb.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μάλλον δεν έχω καταφέρει να στα εξηγήσω καλά.Αφού βάλεις philz kernel ΔΕΝ θα ξαναμπεις στο λειτουργικό.Δεν ειναι συμβατός ο philz kernel με ics.Oπως εισαι στο stock recovery,φλασάρεις τον philz και δεν ξαναμπαίνεις στη ρομ.Πατάς reboot system now και κρατάς πατημένα power + home + volume up μέχρι να μπει πάλι στο recovery,το οποίο πλέον θα ειναι του philz kernel.Πλέον δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς έχεις κάνει αλλά πρόσεχε μην πάρεις το κινητό στο χέρι.Να θυμάσαι ότι με jb kernel δεν πρόκειται να μπουτάρει η ics και με ics kernel δε πρόκειται να μπουτάρει η jb.

 

 

Τελικα βγηκα απο τα "λασπονερα" φλασαροντας την τελευταια "επισημη" ρομ, αυτη http://www.hotfile.com/dl/203618872/ba05bb8/N7000XXLT4_N7000OXALT4_DBT.zip.html και ειναι μια χαρα.

Τωρα, ΑΝ θελω να κανω τη διαδικασια θα πρπει να περασω παλι τον Philz kernel η αυτος που φοραει αυτη η ρομ ειναι safe?

 

και δευτερο (που ουσιαστικα γι αυτο εγινε ολη η μανουρα). ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΗΜΑ στο GPS, τιποτα, ουτε ενα δορυφορο. ΓΙΑΤΙ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το gps είναι άλλο θέμα.Αφού δεν είχες ούτε με την επίσημη ics,μόνο service.Για safe kernel καλύτερα φλάσαρε του philz καθώς η πρόληψη ειναι καλύτερη απο την θεραπεία
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ο κερνελ ειχε αρκετα bug δεν φλασαρα τον σωστο στην σελιδα εχει δυο και δεν διαβαζα τα chanelog τωρα ειμαι με team union v6 και στην συνεχεια θα δοκιμασω και την sweet :)
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις κάνει overclock; Δοκίμασε με το cpu adjuster να βάλεις την cpu στα 1400mhz μέγιστο και δες αν κλείνει ο video player.Αν και προσωπικά βλέπω ότι δεν χρειάζεται πάνω απο 1000mhz.Πριν λίγο έβαλα για δοκιμή την panama ics με notecore 14.2 kernel.Η συσκευή μου ειναι στο voltage group B και στις πληροφορίες συσκευής στον κερνελ μετράει σε πραγματικό χρόνο ; την θερμοκρασία της cpu και της μητρικής.Τον dev τον θυμάμαι και από το hd2.Εκανε πραγματικά καλή δουλειά και είναι κρίμα που δε δουλεύει και για την jb στο note.

 

Τελικα ο κερνελ ειχε αρκετα bug δεν φλασαρα τον σωστο στην σελιδα εχει δυο και δεν διαβαζα τα chanelog τωρα ειμαι με team union v6 και στην συνεχεια θα δοκιμασω και την sweet :)

Link to comment
Share on other sites

Καινούριος c.o.h. kernel που υπόσχεται καλύτερη μπαταρία http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2252977 στα πρότυπα του speedmod kernel
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ο κερνελ ειχε αρκετα bug δεν φλασαρα τον σωστο στην σελιδα εχει δυο και δεν διαβαζα τα chanelog τωρα ειμαι με team union v6 και στην συνεχεια θα δοκιμασω και την sweet :)

Θα μπορουσες απλα να κανεις edit το 1ο σου μηνυμα.

 

Κανα free app για oc gpu?

Link to comment
Share on other sites

Καινούριος c.o.h. kernel που υπόσχεται καλύτερη μπαταρία http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2252977 στα πρότυπα του speedmod kernel

 

Για χειρότερη μπαταρία τον βλέπω εγώ...Τον έχω ΑΠΟ χθες και για σίγουρα θα δείξει μέχρι αύριο

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια μηπως θα μπορουσε καποιος να μου στειλει link της τελευταιας ultimate? Link για coh απο οτι ειδα υπαρχει παραπανω.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1970626

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον κερνελ στην υπογραφή μου New αλλά δεν μου παίζει τα βίντεο από την συλλογή ξέρει κανένας κάτι;

 

Τον έβγαλα και ξαναβαλα τον c.o.h.'s HelloWorld άκου εκεί να μην παίζει τα βίντεο

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον κερνελ στην υπογραφή μου New αλλά δεν μου παίζει τα βίντεο από την συλλογή ξέρει κανένας κάτι;

 

Τον έβγαλα και ξαναβαλα τον c.o.h.'s HelloWorld άκου εκεί να μην παίζει τα βίντεο

Αν πας 1-2 σελιδες πιο πισω και αλλοι λενε οτι εχουν αυτο το προβλημα (στο xda εννοω). Βαλε αλλο media player

Link to comment
Share on other sites

Αν πας 1-2 σελιδες πιο πισω και αλλοι λενε οτι εχουν αυτο το προβλημα (στο xda εννοω). Βαλε αλλο media player

 

Τον έβγαλα και έβαλα άλλον ακούς εκεί να μην παίζει τα βίντεο χαχα πλακα μας κάνουν αντί ναββγάλουν κάτι καλύτερο σιγά σιγά χειροτερεύουν όλα

Link to comment
Share on other sites

Τον έβγαλα και έβαλα άλλον ακούς εκεί να μην παίζει τα βίντεο χαχα πλακα μας κάνουν αντί ναββγάλουν κάτι καλύτερο σιγά σιγά χειροτερεύουν όλα

Ποια εκδοση του κερνελ εβαλες?Γιατι εγω ειχα θεμα με μια εκδοση του και μολις φλασαρα την νεα ολα ηταν μια χαρα..!

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση του κερνελ εβαλες?Γιατι εγω ειχα θεμα με μια εκδοση του και μολις φλασαρα την νεα ολα ηταν μια χαρα..!

 

Έβαλα την τελευταία και την έβγαλα αμέσως αφού θέλω να δουλεύουν όλα στο κινητό μου χαχα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την τελευταία και την έβγαλα αμέσως αφού θέλω να δουλεύουν όλα στο κινητό μου χαχα:lol:

 

Αυτον ειχες c.o.h.'s HelloWorld και τον εβγαλες?

Link to comment
Share on other sites

Εύγε στα παλικάρια στο XDA!Με την ηλιθιότητα τους και το στυλ "can i haz dat plz :( " και "PHONE FROZE WITH GPU OC TO 5 GHZ" ο Neo έσβησε τον TW Kernel του.Ιδιαίτερα αυτός ο Formhault ρε παιδί μου,στο λαιμό μου κάθεται!Σιγά σιγά αρχίζω να απομακρύνομαι από XDA,πραγματικά χαλιέμαι,δεν ξέρω για εσάς.

Ο COH Kernel δουλεύει μια χαρά για μένα εδώ και 4 μέρες.

Edited by ibanezman192
Link to comment
Share on other sites

Αυτον ειχες c.o.h.'s HelloWorld και τον εβγαλες?

 

Όχι αυτόν έχω όπως λέει και ο φίλος από πάνω είναι πολύ καλός.

Έβγαλα τον nxtw που δεν δούλευαν τα βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτόν έχω όπως λέει και ο φίλος από πάνω είναι πολύ καλός.

Έβγαλα τον nxtw που δεν δούλευαν τα βίντεο.

 

OK συγνωμη τοτε καταλαβα λαθος γιατι με τον c.o.h.'s HelloWorld 1.1.15 ειχα θεμα με τον stock player γι αυτο στο ειπα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λετε βρε παιδια εχω βαλει την γερμανικη 4.1.2 και βλεπω οτι η μπαταρια φευγει αερα σε σχεση με την ice cream sandwich.Υπαρχει κανενας οδηγος για ασχετους για να κανω root στο κινητο.Δεν θελω να αλλαξω εκδοση ουτε kernel αλλα να μπει μονο ο superuser για να πεταξω ολες τις αηδιες της samsung για να εχω καλυτερη μπαταρια.Ολες αυτες γονατιζουν το κινητο.Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...