Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την εφαρμογη mail με εικονιδιο φακελο σε κιτρινο χρωμα; Αν ειναι αυτη ειναι η στοκ και δεν την εχει. Αν μπαινει και απο που δεν το εχω κοιταξει δυστυχως. Η aquamail παντως κανει αυτα που θες. Πολλαπλα αccount και μαζεμενα. Για τη αλλη θα το κοιταξω.

 

Edit: Πηγαινε στα settings->OTA->Add ons και κατεβασε τα στοκ.

Αυτό είναι τώρα όλα οκ

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έβαλα και εγώ την slim.Ειναι γρήγορη.Στην κάμερα έχει ρύθμιση να επιλέγεις μεταξύ εσωτερικής μνήμης,κάρτας μνήμης και usb otg.Επισης στις ρυθμίσεις--->interface έχει την επιλογή enable dual panel view για να βλέπεις τις ρυθμίσεις με διπλό παράθυρο αλλά και την επιλογή tablet ui.Σε αυτό το κομμάτι με το dpi και το tablet ui,πιστεύω ότι η paranoid δεν έχει αντίπαλο.
Link to comment
Share on other sites

Τα slim gapps:

http://www.slimroms.net/index.php/downloads/all/viewcategory/91-addons-full-packages

 

Upgrade για τα slim gapps:

http://www.slimroms.net/index.php/downloads/all/viewcategory/92-addons-upgrades

 

Σε αυτο το site εχει και τα αλλα mods οπως call rec και τα σχετικα. Αλλα τα κατεβαζεις και κατευθειαν απο το τηλεφωνο

μεσω της ρομ στην πορεια και κλασσικα zip με install απο recovery.

 

Κανοντας τα κλασσικα wipe περνας την ρομ και μετα κατευθειαν τα gapps. Oταν

τελειωσει η διαδικασια, κανεις reboot to recovery, install το zip με το upgrade και

εισαι ετοιμος να bootαρεις την ρομ. Οτι αλλο θες εδω ειμαστε.

Έβαλα αυτό από τα απντειτ αλλά δεν βλέπω να δουλεύει και πως έχει καλλ ρεκορντερ

SREC_VoiceDialer_Addon_GoogleNow.zipς

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την slim.Ειναι γρήγορη.Στην κάμερα έχει ρύθμιση να επιλέγεις μεταξύ εσωτερικής μνήμης,κάρτας μνήμης και usb otg.Επισης στις ρυθμίσεις--->interface έχει την επιλογή enable dual panel view για να βλέπεις τις ρυθμίσεις με διπλό παράθυρο αλλά και την επιλογή tablet ui.Σε αυτό το κομμάτι με το dpi και το tablet ui,πιστεύω ότι η paranoid δεν έχει αντίπαλο.

 

Usb on the go και η ρυθμιση στην καμερα ειναι τρομερο+ παντως...:blink:

τωρα την σεταρω θα δοκιμασω σε λιγο και το call rec...(νομιζω οτι και αυτο ειναι πρωτοφανές για cm rom..)

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι σχετικα με τον Maxfu Hydracore 7.6 kernel. Οπως και η oc εκδοχη του, πολυ battery drain. Σε flight mode με κλειστα τα παντα για να τεσταρω, εχασε 9% σε 6ωρες. Οποτε οσοι ειναι με slim ειναι καλυτερο να μεινουν με τον κερνελ του chasmodo που εχει η ρομ εξαρχης.
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλημέρα. Τελικά η slim έχει call recording; Δουλεύει το ρημάδι; Για πείτε για να προχωρήσω στην ανάλογη αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα

αυτη ειναι η περιβοητη ρομ που μιλατε Slim-GT-N7000-3.1.0-OFFICIAL

ειναι 30-11-2012??

καλη ειναι ε??? περνιεται με το συνηθεις τροπο??

ευχαριστω

 

ειναι μονο 85Mb??

Edited by GTHOM
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι σχετικα με τον Maxfu Hydracore 7.6 kernel. Οπως και η oc εκδοχη του, πολυ battery drain. Σε flight mode με κλειστα τα παντα για να τεσταρω, εχασε 9% σε 6ωρες. Οποτε οσοι ειναι με slim ειναι καλυτερο να μεινουν με τον κερνελ του chasmodo που εχει η ρομ εξαρχης.

 

Ένα πράγμα θα σου πω για να δεις πόσο καλή μπαταρία έχει η default kernel που μας έχουν μέσα.

 

Χτες βράδυ πριν κοιμηθώ κατά της 1 κοιτάζω την μπαταρία ήταν 64% το μόνο που έκλεισα ήταν το WiFi. Ξυπνάω το πρωί 8 και βλέπω πως η μπαταρία ήταν ακόμη 64% Μιλάμε έχει απίστευτο deep sleep. Τώρα το μόνο που ψάχνω είναι το call Record και αυτό που είπε το άλλο παιδί για τις ρυθμίσεις που σώνουμε τις φώτο και τα βίντεο

 

Έβαλα αυτό από τα απντειτ αλλά δεν βλέπω να δουλεύει και πως έχει καλλ ρεκορντερ

SREC_VoiceDialer_Addon_GoogleNow.zipς

 

Πριν την φλασάρεις έκανες Wipe Cache/Dalvin ?

 

Όχι πως λέω ότι αυτό είναι το πρόβλημα που δεν στο εγκατέστησε, απλά το αναφέρω. Δεν έχω ιδέα, εγώ ούτε καν δοκίμασα αλλά ναι θα το κατεβάσω να το δοκιμάσω απόψε.

 

Usb on the go και η ρυθμιση στην καμερα ειναι τρομερο+ παντως...:blink:

τωρα την σεταρω θα δοκιμασω σε λιγο και το call rec...(νομιζω οτι και αυτο ειναι πρωτοφανές για cm rom..)

 

Που πάμε για να ρυθμίσουμε που θα σώνει η κάμερα τις φώτο και τα βιντεο. Δεν μπορώ να το βρω.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Πριν την φλασάρεις έκανες Wipe Cache/Dalvin ?

 

Όχι πως λέω ότι αυτό είναι το πρόβλημα που δεν στο εγκατέστησε, απλά το αναφέρω. Δεν έχω ιδέα, εγώ ούτε καν δοκίμασα αλλά ναι θα το κατεβάσω να το δοκιμάσω απόψε.

Βασικα να πω οτι η ρομ ειναι φανταστικη πολυ παραμετροποιησιμη αν και δεν εχω καταλαβει ολα τι κανουν.

το καλ ρεκορντερ το περασα οπως λες το εχει βγαλει σαν ξεχωριστη εφαρμογη αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως δουλευει...αν καποιως ξερει .....

Link to comment
Share on other sites

Βασικα να πω οτι η ρομ ειναι φανταστικη πολυ παραμετροποιησιμη αν και δεν εχω καταλαβει ολα τι κανουν.

το καλ ρεκορντερ το περασα οπως λες το εχει βγαλει σαν ξεχωριστη εφαρμογη αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως δουλευει...αν καποιως ξερει .....

 

Αν βρεις και κάτι για το που σώνουμε τις φώτο ! Ευχαριστώ.

 

Παρεμπιπτόντως να σας πω πως ήδη έχω συμπληρώσει 30 ώρες χρήσης αυτή την στιγμή και η μπαταρία μου την δείχνει 34%. Και μιλάμε για απίστευτη χρήση. Τηλεφωνήματα, αμέτρητα μηνύματα και συνεχώς ανοικτό το WiFi τις υπόλοιπες ώρες εκτός από χτες μόλις έπεσα για ύπνο που το έκλεισα το WiFi.

 

Που να βάλω δηλαδή και την άλλη μπαταρία που έχω με τα 5000 θα το ξεχνάω να το φορτίζω :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως περνιεται??

abyss κερνελ και μετα τα wipe??

γιατι ειναι τοσο μικρη?? 85 mb

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις και κάτι για το που σώνουμε τις φώτο ! Ευχαριστώ.

 

Έχει κανονικά φίλε μου ρύθμιση ενώ η paranoid δεν είχε.

Ανοίγεις την κάμερα πας δεξιά κάτω θα σου βγάλει ένα σχέδιο με γραμμουλες.πατάς εκεί και ανοίγει η ρύθμιση για το που να αποθηκεύσεις τις photos κτλ..

Δες το και αν δεν το βρεις σου ανεβάζω βίντεο που ακριβώς είναι.

 

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως περνιεται??

abyss κερνελ και μετα τα wipe??

γιατι ειναι τοσο μικρη?? 85 mb

τι ρομ εχεις τωρα? και τι κερνελ?

 

Έχει κανονικά φίλε μου ρύθμιση ενώ η paranoid δεν είχε.

Ανοίγεις την κάμερα πας δεξιά κάτω θα σου βγάλει ένα σχέδιο με γραμμουλες.πατάς εκεί και ανοίγει η ρύθμιση για το που να αποθηκεύσεις τις photos κτλ..

Δες το και αν δεν το βρεις σου ανεβάζω βίντεο που ακριβώς είναι.

 

Sent from my note

βρηκες λύση για το καλλ ρεκορντερ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ο nova δουλευει στην slim??
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

τι ρομ εχεις τωρα? και τι κερνελ?

 

 

βρηκες λύση για το καλλ ρεκορντερ?

 

Αυτό δεν το κατάφερα φίλε μου.

Θα το δω καλύτερα πιο μετά.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

παιδια ο nova δουλευει στην slim??

 

ναι κανονικα

 

edit video δεν έχω τραβήξει ακόμα άλλα έπαθα πλάκα με τις φωτο πολύ καλές το έχετε προσέξει?

και πολύ καλές και γρήγορα και πολύ καλές στο σκοτάδι με φλας...

edit 2

στα μυνηματα δεν εχει να γραφεις 160 χαρακτηρες??

πρεπει να ρυθμισω κατι που δεν ξερω?

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

οταν το συνδεω στον υπολογιστη και παω να αντιγραψω κατι σταματαει και λεει διακοπηκε....

θελει καποια ρυθμιση για να το βλεπει ο υπολογιστης??

φοραω slim

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανονικά φίλε μου ρύθμιση ενώ η paranoid δεν είχε.

Ανοίγεις την κάμερα πας δεξιά κάτω θα σου βγάλει ένα σχέδιο με γραμμουλες.πατάς εκεί και ανοίγει η ρύθμιση για το που να αποθηκεύσεις τις photos κτλ..

Δες το και αν δεν το βρεις σου ανεβάζω βίντεο που ακριβώς είναι.

 

Sent from my note

 

Ευχαριστώ πολύ το βρήκα. Μου το είχε ήδη σε Εσωτερικό και το άλλαξα σε SD

Εκεί που λέει Αποθήκευση το... στην δεύτερη επιλογή είναι ανενεργό, το κάνουμε ενεργό ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ το βρήκα. Μου το είχε ήδη σε Εσωτερικό και το άλλαξα σε SD

Εκεί που λέει Αποθήκευση το... στην δεύτερη επιλογή είναι ανενεργό, το κάνουμε ενεργό ?

Οχι αυτό είναι για να συνδέει την φωτο με το gps και να σου δείχνει που την έχεις τραβήξει.

Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικα

 

edit video δεν έχω τραβήξει ακόμα άλλα έπαθα πλάκα με τις φωτο πολύ καλές το έχετε προσέξει?

και πολύ καλές και γρήγορα και πολύ καλές στο σκοτάδι με φλας...

edit 2

στα μυνηματα δεν εχει να γραφεις 160 χαρακτηρες??

πρεπει να ρυθμισω κατι που δεν ξερω?

 

Για τα μηνυματα

 

Settings της εφαρμογής μηνυμάτων - > Strip unicode (βρίσκεται χαμηλά κάτω από τα έξτρα settings). Το τικαρεις και είσαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Η λειτουργία της συσκευής με την slim είναι άψογη.Προσωπικά νιώθω σαν να έχω μια nexus συσκευή χωρίς όμως τα hardware μειονεκτήματά τους,οπως μη αποσπώμενη μπαταρία,μη επεκτάσιμη μνήμη,κανονικά κουμπιά που δεν χαλάνε την ανάλυση της οθόνης κτλ.Φυσικά κάποιος που έχει συνηθίσει να έχει όλα τα έξτρα που έβαλε πάνω η samsung ίσως θα "χαλαστεί" με το look του pure android και το γεγονός ότι θα χρειαστεί να βρει εναλλακτικές εφαρμογές για πράγματα που η samsung τα δίνει out of the box.Θεωρώ ότι η google έχει κάνει πολύ καλή δουλειά από την ics και μετά, στον τομέα της αισθητικής του λειτουργικού και οι μικρές παρεμβάσεις των διάφορων ομάδων cm/aokp/slim κτλ του δίνουν αυτό ακριβώς που χρειάζεται για ένα άριστο σύνολο.
Link to comment
Share on other sites

Η λειτουργία της συσκευής με την slim είναι άψογη.Προσωπικά νιώθω σαν να έχω μια nexus συσκευή χωρίς όμως τα hardware μειονεκτήματά τους,οπως μη αποσπώμενη μπαταρία,μη επεκτάσιμη μνήμη,κανονικά κουμπιά που δεν χαλάνε την ανάλυση της οθόνης κτλ.Φυσικά κάποιος που έχει συνηθίσει να έχει όλα τα έξτρα που έβαλε πάνω η samsung ίσως θα "χαλαστεί" με το look του pure android και το γεγονός ότι θα χρειαστεί να βρει εναλλακτικές εφαρμογές για πράγματα που η samsung τα δίνει out of the box.Θεωρώ ότι η google έχει κάνει πολύ καλή δουλειά από την ics και μετά, στον τομέα της αισθητικής του λειτουργικού και οι μικρές παρεμβάσεις των διάφορων ομάδων cm/aokp/slim κτλ του δίνουν αυτό ακριβώς που χρειάζεται για ένα άριστο σύνολο.

 

Θα συμφωνήσω σχεδον σε ολα!

το κινητο πλεον ειναι σε αλλο τρελο level..!

δεν περιμενα τετοια εξελιξη σε cm...

οι cm9 ειχαν θεματα! cm10 πραγματικα ξέφυγαν τελειως!

στα γρηγορα!

τα ηχεια και παλι πιο καθαρα!!! ο ηχος ειναι κρύσταλλο!

ο browser απλα τα σπαει!

τα χρωματα της οθονης ειναι πιο δυνατα και καθαρα! μου φαινεται οτι και το προβλημα που ειχαμε με το μαυρο εχει πλεον εξαφανιστει...!

για οσους θελουν ραδιο υπαρχει το spirit fm.."αν κανετε μια βολτα στα μπαρακια το βρίσκεται και με σφηνάκια δωρο"..:)

κατεβασα το memo απο το μαρκετ! νομιζω οτι ειναι ακομη καλυτερο απο το s memo!

ο nova ηταν που ηταν κορυφη στις jelly beta εδω απλα απογειώνεται!

η καμερα σαν να μου φαινεται οτι βγαζει καλυτερες Photos...

 

οποτε μονο οι 3g κλήσεις μεινανε! και η ηχογράφηση κλησεων που δεν καταλαβα ακομη πως δουλευει!

σε ολα τα αλλα οι cm10(slim εδω ) παιρνουν κεφαλι πλεον....

Link to comment
Share on other sites

fred τι εννοεις 3g κλήσεις. Δηλαδή αν έχω mobile internet δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω viber; :confused:

οχι φιλε μου για βιντεο κλήσεις εννοώ......

το viber δουλευει κανονικα.....:)

Το διόρθωσα..:D

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Καλη και χρυση η slim αλλα το bt ακουστικό πως το συνδέω, το μόνο που βλέπω στις ρυθμίσεις είναι το bt on/off. Το υπομενου με τις επιπλέον ρυθμίσεις γνωρίζει κανείς?
N7000 SlimWizz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...