Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλη και χρυση η slim αλλα το bt ακουστικό πως το συνδέω, το μόνο που βλέπω στις ρυθμίσεις είναι το bt on/off. Το υπομενου με τις επιπλέον ρυθμίσεις γνωρίζει κανείς?

 

Φίλε μου κανονικά δουλεύουν όλα..Όπως και σε στοκ ρομ..

Πας ρυθμίσεις Bluetooth πατάς αριστερά πάνω στο Bluetooth (κλικ πάνω δηλαδή)και βλέπεις τις συσκευές που θέλεις.

Εμένα το βρήκε το δικό μου κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους,

από τότε που έγινε η αναβάθμιση ICS δεν έχω καταφέρει να ξανασυνδέσω το κινητό μου με το bluetooth parrot kit του αυτοκινήτου. Μήπως γνωρίζει κανείς καμμία λύση στο πρόβλημα;

Ευχαριστώ.

Samsung Galaxy Note :X

Link to comment
Share on other sites

Στην slim στις ρυθμίσεις interface / notification drawer οι τρεις τελευταίες επιλπήρε το κάνουν;;

Με ROM toolbox ανέβασα το dpi στα 300 γιατί δεν μου αρέσουν τα τα μικρά γράμματα-εικονιδια και δουλεύει μια χαρά.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

φοραω την slim και εχω ενα παραξενο προβλημα

ενω εχω αγορασει το mobile odin και παω να το κατεβασω απο το play δεν το βρισκει. παω στο ολες τις εφαρμογς μου στο play το βρισκω αλλα μου λεει οτι δεν διατιθεται για την συσκευη μου

παραξενοοοο :)

 

EDIT: το βρηκα, ανεβασα το dpi στα 300 και ολα οκ..

Edited by GTHOM
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

φοραω την slim και εχω ενα παραξενο προβλημα

ενω εχω αγορασει το mobile odin και παω να το κατεβασω απο το play δεν το βρισκει. παω στο ολες τις εφαρμογς μου στο play το βρισκω αλλα μου λεει οτι δεν διατιθεται για την συσκευη μου

παραξενοοοο :)

 

EDIT: το βρηκα, ανεβασα το dpi στα 300 και ολα οκ..

Υπάρχει και patched έκδοση του market που δουλεύει για όλα τα dpi.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και patched έκδοση του market που δουλεύει για όλα τα dpi.

 

απο που την κατεβαζω??

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Στην slim στις ρυθμίσεις interface / notification drawer οι τρεις τελευταίες επιλπήρε το κάνουν;;

Με ROM toolbox ανέβασα το dpi στα 300 γιατί δεν μου αρέσουν τα τα μικρά γράμματα-εικονιδια και δουλεύει μια χαρά.

 

Βοηθά με λίγο πως ανέβασες το dpi γιατί και εμένα δεν μου αρέσουν τόσο μικρά.

Που ακριβώς πας για να το κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

Βοηθά με λίγο πως ανέβασες το dpi γιατί και εμένα δεν μου αρέσουν τόσο μικρά.

Που ακριβώς πας για να το κάνεις;

 

Κατέβασε από το μαρκετ το ROM toolbox lite άνοιξετο πήγενε μια οθόνη αριστερά στα performers και διάλεξε το build . prop. Editor

Μετά πας στο ro. sf. lcd_densyty και στο default value επιλέγεις τα dpi που θες (εγώ έβαλα 300) save money επανεκινηση και έτοιμο.

ΠΡΟΣΟΧΗ Η ΕΠΙΛΟΓΉ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΑΠΌ 160 ΜΈΧΡΙ 320 dpi ΜΕ ΛΙΓΌΤΕΡΑ Η ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΤΟ ΤΗΛ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΟΊΞΕΙ.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Βοηθά με λίγο πως ανέβασες το dpi γιατί και εμένα δεν μου αρέσουν τόσο μικρά.

Που ακριβώς πας για να το κάνεις;

 

και μαυτο το προγραμμα γινεται ευκολα

https://dl.dropbox.com/u/33883254/org.nathan.jf.build.prop.editor_2.0.0.apk

 

πας κατω περιπου στη μεση εκει που λεει ro.sf.lcd_density

το πατας και εκει που λεει property key βαζεις αυτο που θες

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

παιδια στην slim κανενα θεμα πως αλλαζουμε??? (μπαταρια - σημα - ρολοι κλπ)

επισης ο κερνελ που φοραει ειναι καλος η εχει κανεναν αλλο να περασουμε??

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

παιδια στην slim κανενα θεμα πως αλλαζουμε??? (μπαταρια - σημα - ρολοι κλπ)

επισης ο κερνελ που φοραει ειναι καλος η εχει κανεναν αλλο να περασουμε??

ευχαριστω

 

Υπάρχει επιλογή μέσα στις ρυθμίσεις εάν θες π.χ. να είναι η μπαταρία με ποσοστό κλπ. Όσο αφορά τον kernel άστον όπως είναι αν θες την γνώμη μου. Πολύ καλός και κρατάει απίστευτα η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

παιδια στην slim κανενα θεμα πως αλλαζουμε??? (μπαταρια - σημα - ρολοι κλπ)

επισης ο κερνελ που φοραει ειναι καλος η εχει κανεναν αλλο να περασουμε??

ευχαριστω

 

Για κερνελ αυτός που μπορείς να βάλεις είναι ο maxfu 7.6 std η oc αλλά σου συνιστώ να μείνεις μακριά για τώρα λόγω drain που έχουν και οι δύο εκδόσεις. Ο μαμησιος είναι πολύ καλός.

 

Όσο για το density γίνεται κατευθείαν από την ρομ με την διαδρομή που υπέδειξε ο bbbb.

Link to comment
Share on other sites

απο launcher ??

αυτον που φοραει?? nova η apex??

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

απο launcher ??

αυτον που φοραει?? nova η apex??

 

Nova και τα μυαλά στα κάγκελα :). Νομίζω οι περισσότεροι αυτόν φοράμε. Ότι βολεύει εσένα όμως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και κάτι άλλο !

 

Από χτες βράδυ μέχρι αυτή την στιγμή ειπα να δοκιμάσω και την Asylum Phoenix CM10. Απλά για όσοι έχουν ήδη slim και θέλουν να δοκιμάσουν και αυτοί, απλά ν' αναφέρω πως άδικος κόπος και μην το κάνετε και εξηγούμε. Δεν εννοούμε πως δεν αξίζει σαν ROM ίσα ίσα που με άφησει και αυτή έκπληκτο με το πόσο σταθερή και γρήγορη. Απλά επειδή δεν είδα καμιά απολύτως διαφορά από την Slim λες και έχω την ίδια ROM σε ταχύτητα σταθερότητα κλπ. Για να μην σας πω πως απόψε με βλέπω να γυρίσω και εγώ σε slim πάλι απόψε.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ για αλλαγή εδώ και λίγη ώρα τρέχω jellybam.Ειναι επίσης γρήγορη και συνδυάζει ρυθμίσεις από cm,aokp και paranoid και κατά την εγκατάσταση μπορείς να επιλέξεις και κάποιες έξτρα εφαρμογές για σημειώσεις,polaris office κτλ
Link to comment
Share on other sites

παιδια στην slim κανενα θεμα πως αλλαζουμε??? (μπαταρια - σημα - ρολοι κλπ)

επισης ο κερνελ που φοραει ειναι καλος η εχει κανεναν αλλο να περασουμε??

ευχαριστω

Στο μαρκετ πάτα cm10 themes και έχει ότι θέμα θες που είναι πολύ όμορφα

Nova και τα μυαλά στα κάγκελα :). Νομίζω οι περισσότεροι αυτόν φοράμε. Ότι βολεύει εσένα όμως.

+1 και μόλις έβγαλε και αναβάθμιση να 2beta 2.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Στη slim γίνεται και μέσα από την ρομ.Ρυθμίσεις--->interface--->general ui --->lcd density

 

εγινε thanks!

επιτελους το κινητο ηρθε στα "ισια" του..

αραδιτσα και πατριδα ευχαριστω για της απαντησεις επισης...:)

 

εγω αυτες τις μερες παιδες νιωθω οτι εχω αγορασει(και παλι:lol::lol::lol:) αλλο κινητο!

αν η jelly που θα ερθει ειναι στο επιπεδο μιας slim τοτε δεν υπαρχει λογος να αγοράσεις το note2..

σοβαρα μιλαω!

με την slim δεν εχω ουτε ενα λαγκ εστω και για πλακα!

ο δε nova ειναι το κατι αλλο!

 

το μοναδικα μείον για μενα πλεον ειναι η ηχογράφηση κλησεων και οι βιντεο κλησεις με 3g..

(το δευτερο θα το ηθελα ελπιζω με καποιο τροπο στο μελλον να γινει...)

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία τι λένε οι CM10-οειδείς? Πλησιάζουν στα επίπεδα της ICS?

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία τι λένε οι CM10-οειδείς? Πλησιάζουν στα επίπεδα της ICS?

 

Για μένα είναι μεταξύ των ics και Samsung jelly. Κάποιοι βέβαια βγάζουν καλά νούμερα. Θεωρώ όμως ότι οι ics ήταν λίγο καλύτερες στην δικιά μου συσκευή χωρίς να προβληματιζομαι όμως όπως με τις Samsung jelly που κοίταγα όλη την ώρα μπαταρία και έψαχνα φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Τι γραφουν αυτες οι επιλογες; εγω εχω τωρα την jellybam οποτε δε ξερω να σου πω ακριβως γιαυτο που ρωτας αλλα αν γραψεις τι λενε λογικα θα βρουμε τι κανουν
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία τι λένε οι CM10-οειδείς? Πλησιάζουν στα επίπεδα της ICS?

 

Με κλειστά μάτια (τουλάχιστον στο δικό μου κινητό) CM10. Τότε που είχα ICS παλιά, ναι μεν είχε διάρκεια αλλά είμαι τώρα τουλάχιστον περισσότερη διάρκεια 25-40%. Οσο για JB μακριά κάθε 10 ώρες το έβαζα να γεμίσει. Πίκρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ενημέρωση για όποιον ενδιαφέρεται έχει βγει η νέα έκδοση της CM10.1 οπότε όποιος θέλει να την δοκιμάσει μπορεί να κατεβάσει την Asylum CM10.1 εγώ αυτή την στιγμή έχω την 10. Απόψε θα δοκιμάσω αυτή την καινούργια 10.1 και την οποία μόλις μου απάντησε ο Dev στο XDA πως είναι πολύ πιο γρήγορη και πιο καλή με μεγαλύτερες δυνατότητες από την 10 και συν πως με την νέα έκδοση όλοι οι dev δουλεύουν πάνω σε αυτή.

 

Αν δεν θέλει κάποιος να την δοκιμάσει, λίγο υπομονή και αύριο θα σας έχω περισσότερες εντυπώσεις μιας και θα την φλασάρω απόψε.

 

Εδώ είναι η απάντηση που μου έδωσε:

I don't see CM10 getting any meaningful updates any longer; all the devs are working on CM10.1, and that's not likely to change.

I don't know how much longer I could keep up at this pace. So, I'll probably ask a mod to close this thread tomorrow, and focus only on Asylum CM10.1. It's stable, faster and smoother than CM10, and has new and useful features, take my word for it.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...