Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια αν καταλαβα καλα μπηκε ο λεομαρ στο παιχνιδι???:)

 

Καλά τωρα το πηρες χαμπάρι????

Ναι με ρομ και κουζινα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια αν καταλαβα καλα μπηκε ο λεομαρ στο παιχνιδι???:)

 

Καλα καταλαβες φιλε μου...;)

 

costsa41 και GalaxyNote ευχαριστω για τα καλα σας λογια.Τα περισσοτερα ειναι δανεικα απο αλλα παιδια εδω μεσα...:).Οτι χρησιμο βρισκει καποιος ας στο στελνει στους mods να το προσθετουν.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλά τωρα το πηρες χαμπάρι????

Ναι με ρομ και κουζινα...

 

Καλα καταλαβες φιλε μου...;)

 

 

ουαουυυυ:lol:

τωρα ξεκιναει το πανηγύρι που λενε:p

ελπιζω και σε deluxe settings συντομα ..αν και με λεομαρ το βλεπω να ερχεται ηδη!

υπαρχει μεγαλη πιθανότητα να το εχω το κινητο στα χερια μου τις επομενες μερες..(εχει το αδερφακι μου "τεραστια" επιδότηση kai του προτεινανε το iphone 4s αλλα απο τωρα αρχισε η πλύση εγκεφαλου για το note:lol:)...

ολα αυτα που διαβαζω με κανουν να ενθουσιάζομαι ακομη περισσοτερο...:)

Link to comment
Share on other sites

elthis,athanaso77 και λοιποι συνφορουμιτες, να σας ευχαριστησω κ εγω απο την πλευρα μου για τον κοπο κ τον χρονο που σπαταλησατε να φτιαξετε οδηγους για ρουτ,φλασαρισματα κλπ κλπ του ΝΟΤΕ κ να τα ποσταρετε στην πρωτη σελιδα.Ετσι θα υπαρχουν ολες οι απαραιτητες πληροφοριες μαζεμενες και ταξινομημενες και σιγουρα θα βοηθησουν και εμας τους αρχαριους να κολλησουμε πιο ευκολα το μικροβιο:up: Edited by FR33Z3R
Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα το πρώτο Mixed Theme για το Note. Τώρα θα το εγκαταστήσω και αν όλα πάνε καλά θα δώσω link για όποιον ενδιαφέρεται...

Είναι βέβαια σε νηπιακή μορφή ακόμα μια και έχω κάνει theme τα 3 apk στο framework και το SystemUI...

Σε αυτα τα 4 apks όμως έχουν αλλαχθεί περίπου 1500-1700 εικονίδια...

 

Sent from DHD with Mixed Theme

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Aν και με τον final Abyss2.7 πρέπει να λύθηκαν τα οποια προβλήματα εδω και ο

Αbyss 2.8 test4...Επίσης πολυ καλώς...

http://www.megaupload.com/?d=29PB9W2K

 

Είναι και πολύ γρήγορος....

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=21099415&postcount=1166

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα το πρώτο Mixed Theme για το Note. Τώρα θα το εγκαταστήσω και αν όλα πάνε καλά θα δώσω link για όποιον ενδιαφέρεται...

Είναι βέβαια σε νηπιακή μορφή ακόμα μια και έχω κάνει theme τα 3 apk στο framework και το SystemUI...

Σε αυτα τα 4 apks όμως έχουν αλλαχθεί περίπου 1500-1700 εικονίδια...

 

Sent from DHD with Mixed Theme

 

Περιμενουμε καμια εικόνα για να το δουμε...αλλα και λινγκ για να το περασουμε...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Περιμενουμε καμια εικόνα για να το δουμε...αλλα και λινγκ για να το περασουμε...

 

τελικά Themαρα άλλο ενα apk, τον ToucWiz launcer... Σε λίγο screens κλπ....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

τελικά Themαρα άλλο ενα apk, τον ToucWiz launcer... Σε λίγο screens κλπ....

 

Αυτά είναι..!:)

Να ρωτήσω και κάτι. Έχω περάσει την checkrom και έχω πρόβλημα με το μάρκετ, δεν μπορώ να αγοράσω. Όσοι την έχετε ξέρετε τι παίζει, μπορώ να το διορθώσω κάπως, έχετε και εσείς το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

τελικά Themαρα άλλο ενα apk, τον ToucWiz launcer... Σε λίγο screens κλπ....

 

ok θα περιμένουμε....

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Παιδιά ο νεος Abyss 2.8 test4 εκτός απο γρήγορος είναι και τρομερά σμουθ...

Αξίζει να τον δουλέψετε...τον τεσταρω κανα δυωρο περίπου και με εχει εντυπωσιασει...

Επίσης φαίνετε να εχει πολύ καλη μπαταρία...

Πιο πολλά για την μπαταρία αυριο...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

τελικά Themαρα άλλο ενα apk, τον ToucWiz launcer... Σε λίγο screens κλπ....

 

Αντε να παρουμε καμια μυρωδια επιτελους!

 

Παντως παιδια παροτι εχουμε ''φτωχους'' devs ακομα (καποιοι δυνατοι δεν εχουν εμφανιστει και ο leomar ειναι στην initial ουσιαστικα), η συσκευη ειναι τοσο καλη που πλεον ολες οι custom φαινονται καλες και πανω κατω οι ιδιες (περασα αρκετες σημερα), χωρις μεγαλες διαφορες.

Μια ενδιαφερουσα,οπτικα κυριως για μενα,αλλα και αρκετα καλη, ειναι αυτη (θα τη βρειτε στο 2ο post) που σου φερνει λιγο την αισθηση του ics, εστω κι αμυδρα, χωρις να προσθεσεις πολλα πραγματα.Βεβαια ειναι λιγο δυσκολο να φυγει κανεις απο τη CheckRom, κυριως λογω της ''κουζινας'' που στα εχει ολα στο...πιατο.

 

Αυτά είναι..!:)

Να ρωτήσω και κάτι. Έχω περάσει την checkrom και έχω πρόβλημα με το μάρκετ, δεν μπορώ να αγοράσω. Όσοι την έχετε ξέρετε τι παίζει, μπορώ να το διορθώσω κάπως, έχετε και εσείς το πρόβλημα;

Αν δεις μεσα στη kitchenpro εχει στα mods ,market fix...;)

Για δοκιμασε το...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτά είναι..!:)

Να ρωτήσω και κάτι. Έχω περάσει την checkrom και έχω πρόβλημα με το μάρκετ, δεν μπορώ να αγοράσω. Όσοι την έχετε ξέρετε τι παίζει, μπορώ να το διορθώσω κάπως, έχετε και εσείς το πρόβλημα;

 

Υπάρχει στο kitchenPro η επιλογή να αφαιρέσεις το παρόν market και να περάσεις το παλιό που δουλεύει, είναι γνωστό πρόβλημα, όχι της ROM αλλά της stock KL7 & KL8.

 

Αν θέλεις τη γνώμη μου, μην μπεις στη διαδικασία, αγόρασε από το PC.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.....

 

Κατεβάζετε εδώ: Kalagas_Mixed_Theme_CheckROM_v1.0.zip

 

Να ξέρετε ότι παρόλο που έχω αλλάξει πάρα πολλά εικονίδια (μόνο αν ανοίξετε τα default apks και τα συγκρίνετε με τα δικά μου θα καταλάβετε τι λέω), μη περιμένετε τεράστια διαφορά...

Εσείς θα δείτε πιο πολύ εικονίδια στην statusbar αλλαγμένα, τα popup windows κλπ...

 

Kαι ορισμένα Sreecshots, πατήστε πάνω για full ανάλυση...

 

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο kitchenPro η επιλογή να αφαιρέσεις το παρόν market και να περάσεις το παλιό που δουλεύει, είναι γνωστό πρόβλημα, όχι της ROM αλλά της stock KL7 & KL8.

 

Αν θέλεις τη γνώμη μου, μην μπεις στη διαδικασία, αγόρασε από το PC.

 

Μάλλον αυτό θα κάνω προς το παρόν θα αγοράζω από το pc μέχρι να διορθωθεί. Πάντως με το καινούργιο μάρκετ στην darkyrom που βασίζεται σε KL7 αγόραζα κανονικά χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Α ξέχασα να πω ότι δεν χρειάζεται να κάνετε wipe κλπ. Τα κάνει το zip μου για σας...

 

Sent from DHD with Mixed Theme

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Α ξέχασα να πω ότι δεν χρειάζεται να κάνετε wipe κλπ. Τα κάνει το zip μου για σας...

 

Sent from DHD with Mixed Theme

 

Παρα πολύ καλή αρχη αγαπητε kalagas....

Ευχαριστουμε...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

@kalagas ωραιος ρε φιλε πανεμορφη... πολυ καλη δουλεια μπραβο... Μια ερωτηση στο CheckRom στα Themes μου εχει την ICS..... πως την βαζω στο κινιτο?? και αν δεν την θελω πως το βγαζω αντιστηχα (μια ενημερωση απλα θελω kalagas μην παρεξηγηθεις αν ειναι και περασω theme αυτο θα ειναι το δικο σου ;) )
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

@kalagas ωραιος ρε φιλε πανεμορφη... πολυ καλη δουλεια μπραβο... Μια ερωτηση στο CheckRom στα Themes μου εχει την ICS..... πως την βαζω στο κινιτο?? και αν δεν την θελω πως το βγαζω αντιστηχα (μια ενημερωση απλα θελω kalagas μην παρεξηγηθεις αν ειναι και περασω theme αυτο θα ειναι το δικο σου ;) )

 

Φίλε μου εννοείτε ότι δεν παρεξηγώ...

Αν άρεσε σε όλους το theme μου θα δούλευα στην Samsung...

Πάντα να κάνεις ένα nandroid backup πριν βάλεις οτιδήποτε ώστε αν δεν σ'αρέσει να μπορείς να ξαναγυρίσεις πίσω. Αλλιώς θα πρέπει να ξανά φλασάρεις την Rom από την αρχή.

 

Sent from DHD with Mixed Theme

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

@kalagas ωραιος ρε φιλε πανεμορφη... πολυ καλη δουλεια μπραβο... Μια ερωτηση στο CheckRom στα Themes μου εχει την ICS..... πως την βαζω στο κινιτο?? και αν δεν την θελω πως το βγαζω αντιστηχα (μια ενημερωση απλα θελω kalagas μην παρεξηγηθεις αν ειναι και περασω theme αυτο θα ειναι το δικο σου ;) )

 

Την επιλεγεις και μετα πατας μενου-apply.Μετα θα γινει αυτοματα η εγκατασταση.

Για να επανελθεις δε μπορεις.Θα πρεπει να κανεις install ενα αλλο θεμα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Α ξέχασα να πω ότι δεν χρειάζεται να κάνετε wipe κλπ. Τα κάνει το zip μου για σας...

 

Sent from DHD with Mixed Theme

 

Όμορφα...! Πώς σου φαίνεται η ιδέα να έδινες στην notification bar διαφάνεια; Επειδή δεν έχω ξαναπεράσει theme, από recovery flash zip from sd card; Όταν λες wipe εννοείς full ή cache; Αν θελήσουμε να βγάλουμε ένα θέμα ο μόνος τρόπος είναι μέσω restore backup που έχουμε κάνει από recovery;

Link to comment
Share on other sites

Όμορφα...! Πώς σου φαίνεται η ιδέα να έδινες στην notification bar διαφάνεια; Επειδή δεν έχω ξαναπεράσει theme, από recovery flash zip from sd card; Όταν λες wipe εννοείς full ή cache; Αν θελήσουμε να βγάλουμε ένα θέμα ο μόνος τρόπος είναι μέσω restore backup που έχουμε κάνει από recovery;

 

wipe cache/wipe dalvik και install.Ο μονος τροπος αν θες να επιστρεψεις απο ενα θεμα που περασες με recovery,ειναι να ξαναπερασεις ολη τη rom,με wipe cache/wipe dalvik ετσι ωστε να μη χασεις τα δεδομενα σου (εκτος αν η rom εχει full wipe script που θα σου τα σβησει ολα)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εννοείτε ότι δεν παρεξηγώ...

Αν άρεσε σε όλους το theme μου θα δούλευα στην Samsung...

Πάντα να κάνεις ένα nandroid backup πριν βάλεις οτιδήποτε ώστε αν δεν σ'αρέσει να μπορείς να ξαναγυρίσεις πίσω. Αλλιώς θα πρέπει να ξανά φλασάρεις την Rom από την αρχή.

οχι πραγματικα ειναι ομορφη... τα χρωματα δινουν εναν αλλο τονο στο κινιτο... απλα ρωαταω να ενημερωνομαι... να βλεπεις?? τωρα παιζει να το ειχα κανει και να ετρωγα πακετο αν δεν μου αρεσαι με την ΙCS.... Αυτο το nandroid backup πως το κανεις?? εχω το titanium backup Pro στο κινιτο μου μπορω να παρω το κινιτο ετσι ακρυβως οπως ειναι τωρα και να το επαναφερω?

 

Την επιλεγεις και μετα πατας μενου-apply.Μετα θα γινει αυτοματα η εγκατασταση.

Για να επανελθεις δε μπορεις.Θα πρεπει να κανεις install ενα αλλο θεμα.

δηλαδη το τρωμε το πακετομα ε? :P ρε γ@μωτο και αυτο με τα wipe και τις μα@@κιες τα μπαιρδευω δεν τα παω καλα

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

@Kalagas ευχαριστούμε πολύ. Εγώ πέρασα το theme και τα εικονίδια εκτός από φανταστικά, είναι και ανάλογα «επιτέλους» με το μέγεθος του Note. Μπράβο σου!

Άντε να σε δούμε και στην ομάδα του Leomar...:)

Link to comment
Share on other sites

οχι πραγματικα ειναι ομορφη... τα χρωματα δινουν εναν αλλο τονο στο κινιτο... απλα ρωαταω να ενημερωνομαι... να βλεπεις?? τωρα παιζει να το ειχα κανει και να ετρωγα πακετο αν δεν μου αρεσαι με την ΙCS.... Αυτο το nandroid backup πως το κανεις?? εχω το titanium backup Pro στο κινιτο μου μπορω να παρω το κινιτο ετσι ακρυβως οπως ειναι τωρα και να το επαναφερω?

 

 

δηλαδη το τρωμε το πακετομα ε? :P ρε γ@μωτο και αυτο με τα wipe και τις μα@@κιες τα μπαιρδευω δεν τα παω καλα

 

To Nandroid Backup ειναι το backup ολοκληρης της ρομ που εχεις τωρα και γινεται στο recovery!

Αν δεις στη 1η σελιδα, προστεθηκε οδηγος για το πως να περασεις μια ρομ που λεει τα wipes...;)

 

@Kalagas ευχαριστούμε πολύ. Εγώ πέρασα το theme και τα εικονίδια εκτός από φανταστικά, είναι και ανάλογα «επιτέλους» με το μέγεθος του Note. Μπράβο σου!

Άντε να σε δούμε και στην ομάδα του Leomar...:)

 

Κατσε να τελειωσει τη δουλεια του και αυτο ειναι σιγουρο...;)

Και κατι που μπορει να μη γνωριζετε,Τα περισσοτερα εικονιδια ο Γιαννης τα εχει φτιαξει ΜΟΝΟΣ του και κυκλοφορουν πολλα ευρεως σε διαφορα themes διαφορων συσκευων..;)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...