Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γι αυτό δεν τα βλέπεις. Αυτός o τρόπος προϋποθέτει κάρτα μνήμης γιατί στην μνήμη τηλεφώνου δεν βλέπει τα αρχεία.

Μόνο μέσω pc odin μπορείς να κάνεις ρουτ περνώντας κέρνελ που να έχει cwm...

Δες εδώ τον τρόπο...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1424997

οκ.καταλαβα.

Edited by kabalos_1971

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά πρόχειρο λινκ 15 toggle για παναμά?:O Νομίζω έχει δωθεί ποιο πριν αλλά... καταραμένη εύρεση !#$
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόχειρο λινκ 15 toggle για παναμά?:O Νομίζω έχει δωθεί ποιο πριν αλλά... καταραμένη εύρεση !#$

 

Εγώ έβαλα αυτό που έχει o γιατρός με τον τρόπο που λέει και δούλεψε μία χαρά.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1424997

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα αυτό που έχει o γιατρός με τον τρόπο που λέει και δούλεψε μία χαρά.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1424997

 

Επιβεβαιώνω οτι οπως τα λεει ο γιατρός λειτουργούν κανονικά ολα. Απλα πιστεύω καλύτερα θα ταν να τα σεταρατε ολα με cf kernel και μετα αν θέλετε μεταπηδατε σε hydracore

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω οτι οπως τα λεει ο γιατρός λειτουργούν κανονικά ολα. Απλα πιστεύω καλύτερα θα ταν να τα σεταρατε ολα με cf kernel και μετα αν θέλετε μεταπηδατε σε hydracore

 

Ακριβώς έτσι...:)

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω οτι οπως τα λεει ο γιατρός λειτουργούν κανονικά ολα. Απλα πιστεύω καλύτερα θα ταν να τα σεταρατε ολα με cf kernel και μετα αν θέλετε μεταπηδατε σε hydracore

 

-Πάντως το call recording δεν μου έπαιξε όπως αναφέρει ο γιατρός. Και δεν έχω δίκτυο. Λέει πως μερικοί kernel δεν σε αφήνουν να το φλασάρεις σωστά και πως πρέπει να αντιγράψεις χειροκίνητα τα αρχεία καθώς και να αλλάξεις permissions, αλλά μάταια.

 

Φυσικά Panama+Notecore V14.1

 

EDIT: Τελικά τα κατάφερα με το να αντιγράψω χειροκίνητα τα αρχεία και να αλλάξω permissions. Οπότε μάλλον θα ακολουθήσω την συμβουλή του c0rpse και θα σετάρω ότι θέλω με cf kernel.

Edited by spada
spada
Link to comment
Share on other sites

-Πάντως το call recording δεν μου έπαιξε όπως αναφέρει ο γιατρός. Και δεν έχω δίκτυο. Λέει πως μερικοί kernel δεν σε αφήνουν να το φλασάρεις σωστά και πως πρέπει να αντιγράψεις χειροκίνητα τα αρχεία καθώς και να αλλάξεις permissions, αλλά μάταια.

 

Φυσικά Panama+Notecore V14.1

 

EDIT: Τελικά τα κατάφερα με το να αντιγράψω χειροκίνητα τα αρχεία και να αλλάξω permissions. Οπότε μάλλον θα ακολουθήσω την συμβουλή του c0rpse και θα σετάρω ότι θέλω με cf kernel.

ναι για το σεταρισμα αυτων των mods καλυτερα cf-kernel

μετα βαζεις οτι θες :ninja:

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κανα 2ωρο είμαι με κρακ 14 να πω ότι δουλεύουν όλα κανονικά πολύ καλή αλλά ελάχιστες διάφορες με 12. περίμενα κάτι παραπάνω οκ υπομονή μέχρι jb.

Θέλω γνώμη ειδικών να φανταστώ ότι καλύτερη μπαταρία θα εχω με cf ε; αν είναι έτσι λέω να μην βάλω κερνέλ τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κανα 2ωρο είμαι με κρακ 14 να πω ότι δουλεύουν όλα κανονικά πολύ καλή αλλά ελάχιστες διάφορες με 12. περίμενα κάτι παραπάνω οκ υπομονή μέχρι jb.

Θέλω γνώμη ειδικών να φανταστώ ότι καλύτερη μπαταρία θα εχω με cf ε; αν είναι έτσι λέω να μην βάλω κερνέλ τι λέτε;

 

ακου με λιγο....:)

τωρα που βγηκε και το note 2...την καλυτερη μπαταρια θα την βρεις οταν θα παρεις δευτερη με εξωτερικό φορτιστή.....

:)

θα πεσουν και αλλο οι τιμες τωρα.....

 

εγω δεν εχω μεινει απο μπαταρια ποτε....παντα με περιμενει η δευτερη φορτισμένη σπιτι....:)

Link to comment
Share on other sites

ακου με λιγο....:)

τωρα που βγηκε και το note 2...την καλυτερη μπαταρια θα την βρεις οταν θα παρεις δευτερη με εξωτερικό φορτιστή.....

:)

θα πεσουν και αλλο οι τιμες τωρα.....

 

εγω δεν εχω μεινει απο μπαταρια ποτε....παντα με περιμενει η δευτερη φορτισμένη σπιτι....:)

 

Και να μην έπεφταν, είναι ένα κόστος γύρω στα 35€ μπαταρία και βάση φόρτισης, που από τότε που τα έδωσα σταμάτησα να ασχολούμαι με την αυτονομία...

Θεωρώ πως είναι απαραίτητα για τέτοιο τηλέφωνο...:)

Link to comment
Share on other sites

Και να μην έπεφταν, είναι ένα κόστος γύρω στα 35€ μπαταρία και βάση φόρτισης, που από τότε που τα έδωσα σταμάτησα να ασχολούμαι με την αυτονομία...

Θεωρώ πως είναι απαραίτητα για τέτοιο τηλέφωνο...:)

 

τα ιδια και εδω.:)

για αυτο δεν με συγκινεί πλεον η αυτονομία....:)

ουτε στο 1 ουτε στο 2/.....:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

με ~30 ευρω παιρνεις 2η μπαταρια της mugen power που ειναι οι καλυτερες (link εδω)

 

και με ~8 ακομα παιρνεις φορτιστη... (λινκ).. τοτε ειναι που δεν προκειται να χεις ποτε θεμα μπαταριας!

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα αυτό που έχει o γιατρός με τον τρόπο που λέει και δούλεψε μία χαρά.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1424997

 

thnx μου είχε ξεφύγει σε αυτό το ποστ! Να επιβαιβεώσω και εγώ ότι περνάει και το sbl.bin χωρίς να τσεκάρουμε bootloader update!

Link to comment
Share on other sites

Αδελφια μου γυρισα :D Ελειψα παρα πολυ το ξερω δεν εφταιγα εγω ομως αλλος πηγε να με στειλε στον αλλον κοσμο.. Anyway τι γινεται τωρα εχω χαθει.... Αξιζει να εισαι με Stock ή με Costum (μιλαω για του Παναμα stock)
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Αδελφια μου γυρισα :D Ελειψα παρα πολυ το ξερω δεν εφταιγα εγω ομως αλλος πηγε να με στειλε στον αλλον κοσμο.. Anyway τι γινεται τωρα εχω χαθει.... Αξιζει να εισαι με Stock ή με Costum (μιλαω για του Παναμα stock)

 

2 rom παιζουν πολυ

stock panama και chrack v 14

οποια και να επιλεξεις πιστευω θα το λατρεψεις ξανα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 rom παιζουν πολυ

stock panama και chrack v 14

οποια και να επιλεξεις πιστευω θα το λατρεψεις ξανα!

Υπαρχει μιπως καποιο link για την chrack v14?

Για να φανταστεις εγω ειμαι ακομα με 4.0.3 Goatrip με βαση XXLPT

Αν δεν σου κανει και κοπο ο τροπος που τον περναμε?? Φλασαρουμε παλι απο Mobile Odin τον Kernel ( δεν θυμαμαι name ) τον εχω ομως μεσα στο κινητο το zImage και ιστερα reboot full wipe και install την rom?

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μιπως καποιο link για την chrack v14?

Για να φανταστεις εγω ειμαι ακομα με 4.0.3 Goatrip με βαση XXLPT

Αν δεν σου κανει και κοπο ο τροπος που τον περναμε?? Φλασαρουμε παλι απο Mobile Odin τον Kernel ( δεν θυμαμαι name ) τον εχω ομως μεσα στο κινητο το zImage και ιστερα reboot full wipe και install την rom?

 

σωστα ο τροπος αυτος ειναι abyss λογικα θα εχεις.

εδω To link του thread, και αν θελεις κατευθειαν για download

 

θα δεις τρελη διαφορα, στην αισθηση, ταχυτητα, smoothness.. δεν θα το γνωριζεις το θηριακι

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ... Θεμα του φιλου kalagas υπαρχει?? Χιλια συγνωμη ελειψα αρκετο καιρο και εχω ξεχασα ( ισως φταει και το χτυπημα )
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

το Recovery του Hydracore ολα τα λεφτα.

με ωραιο γκρι background, υποστηριζει touch και μπορεις να κανεις και πλοηγηση με vol+/- (επιλεγεις με το Home button).

και ειναι και safe για ολα τα wipes συμφωνα με τo thread στο xda.. τι αλλο θες? τιποτα φιλε 'g.lewarne', ευχαριστουμε πολυ

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ... Θεμα του φιλου kalagas υπαρχει?? Χιλια συγνωμη ελειψα αρκετο καιρο και εχω ξεχασα ( ισως φταει και το χτυπημα )

 

Χτύπημα ξεχτύπημα η αρρώστια του ΝΟΤΕ δεν περνάει τελικά.:)

Περαστικά φίλε.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..Μια ερωτηση...Περασα custom kernel -Hycracore v1...Ο τυπος λεει ,ενας κερνελ για ολες τις ρομ...Αυτο σημαινει οτι δεν θα εχω θεμα μπρικαρισματος πλεον και απλα περναω οποια ρομ θελω μεσω cwm;H οτι και να κανω πρεπει να εχω abyssnote για καλο και για κακο;Ο συγκεκριμενος κερνελ εχει και touch cwm απ'οτι ειδα..
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Περασα την chrack v14, με full wipe και μου έσβησε τα δεδομένα της εσωτερικης SD! Όσοι την έχετε περάσει είχατε τέτοιο πρόβλημα?

 

Εμένα δεν μου έσβησε τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Ποιός είναι ο πιο εύκολος και ασφαλής τρόπος να περάσεις τον Hydracore σε rooted (με μαμά kernel) stock panama?

Υπάρχει κάποιο bug σρε αυτό τον kernel;

Link to comment
Share on other sites

Ποιός είναι ο πιο εύκολος και ασφαλής τρόπος να περάσεις τον Hydracore σε rooted (με μαμά kernel) stock panama?

Υπάρχει κάποιο bug σρε αυτό τον kernel;

 

Εγω ειχα στοκ ρομ/κερνελ ics.Απο την επισημη αναβαθμιση του Note μου που το ειχα αφησει οπως ηταν..Περασα τον κερνελ μεσω pc odin...Ο συγκεκριμενος διαβασα οτι δεν χρειαζεται wipe...Αλλα θελω να περασω αλλη ρομ και το σκεφτομαι...Δεν ξερω σιγουρα αν θα κανω wipe τι θα γινει..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...