Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα... πηγα να περασω το θεμα του φιλου kalaga ολα οκ τα εκανα με την σειρα οπως τα λεει το θεμα ειναι οτι κανει πολυ ωρα να ανοιξει μετα το restart που εκανα αφου την εκανα install.... βεβαια ο φιλος ενημερωνει οτι θα κανει καποια λεπτα εξαρτατε απο τις εφαρμογες που εχουμε αλλα εδω θα κλεισουμε μισαωρο δεν ειναι περιεργο?? καποια βοηθεια εχει κολισει στο SAMSUNG που αναβοσβηνει
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα... πηγα να περασω το θεμα του φιλου kalaga ολα οκ τα εκανα με την σειρα οπως τα λεει το θεμα ειναι οτι κανει πολυ ωρα να ανοιξει μετα το restart που εκανα αφου την εκανα install.... βεβαια ο φιλος ενημερωνει οτι θα κανει καποια λεπτα εξαρτατε απο τις εφαρμογες που εχουμε αλλα εδω θα κλεισουμε μισαωρο δεν ειναι περιεργο?? καποια βοηθεια εχει κολισει στο SAMSUNG που αναβοσβηνει

 

Βγάλε μπαταρία, μπες recovery, ρίξε abyss kernel, full wipe και φτου κι απ' την αρχή ξαναφλασαρε την ρομ από pc odin...:(

Την έχω πατήσει τρεις φορές με το θέμα του φίλου μας, δεν περνάει στις τελευταίες στοκ ρομς...

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ΡΕ @@@@@@.... Πλακα κανεις τωρα αδελφε?? ποοοοο

αμα βγαλω μπαταρια και το ξανα ανοιξω?

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ΡΕ @@@@@@.... Πλακα κανεις τωρα αδελφε?? ποοοοο

αμα βγαλω μπαταρια και το ξανα ανοιξω?

 

Δοκιμασε το αλλά πάλι το ίδιο θα σου κάνει...

Μπας και είχες πάρει nandroid backup πριν το περάσεις;;; Την τελευταία φορά την γλίτωσα με το backup.

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το αλλά πάλι το ίδιο θα σου κάνει...

Μπας και είχες πάρει nandroid backup πριν το περάσεις;;; Την τελευταία φορά την γλίτωσα με το backup.

εχω παναμα με kernel Hydracore δεν μπορω να μπω τωρα σε recovery να κανω full wipes και ιστερα κλεισιμο και να μπω σε download mode

Οχι δεν το σκεφτικα οτι θα πανε ετσι τα πραγματα και δεν πηρα

Edited by TiAiNO
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις της κρακ 14 έχει μια επιλογή fast dormancy και διαλέγεις αν θες να είναι ενεργό η όχι. Τι είναι αυτό μπας και ξέρει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις της κρακ 14 έχει μια επιλογή fast dormancy και διαλέγεις αν θες να είναι ενεργό η όχι. Τι είναι αυτό μπας και ξέρει κανεις;

 

Βάλτο να είναι κλειστό. Δεν έχουν υπηρεσία fast dormancy οι παροχοι στην Ελλάδα και έτσι έχεις εξοικονόμηση μπαταρίας.

Έτσι κι αλλιώς το απενεργοποιούμε πατώντας *#9900# και κάνουμε disable fast dormancy...:)

Link to comment
Share on other sites

Βάλτο να είναι κλειστό. Δεν έχουν υπηρεσία fast dormancy οι παροχοι στην Ελλάδα και έτσι έχεις εξοικονόμηση μπαταρίας.

Έτσι κι αλλιώς το απενεργοποιούμε πατώντας *#9900# και κάνουμε disable fast dormancy...:)

 

Μμμμ λες να είναι ο λόγος που δεν είμαι ευχαριστημένος από την μπαταρία.... Απενεργοποιώ άμεσος και ελπίζω αύριο να δω διάφορα.

Σε ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Μμμμ λες να είναι ο λόγος που δεν είμαι ευχαριστημένος από την μπαταρία.... Απενεργοποιώ άμεσος και ελπίζω αύριο να δω διάφορα.

Σε ευχαριστώ...

 

Ποιον κερνελ έχεις;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να κανω αυτο που ειπα?? Ετσι οπως ειμαι τωρα να μπω σε recovery να κανω full wipe και ιστερα να βγαλω μπαταρια για να κλεισει να μπω download mode και να ξανα περασω τα παντα απο την αρχη
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Ποιον κερνελ έχεις;

 

Τον λέει η υπογραφή μου αλλά να πω ότι και με cf δεν ήταν καλύτερα

Ο κερνελ αυτος είναι φανταστικός

μπορεί να έφταιγε και το fast bormancy θα δείξει...

Μην φανταστείτε χάλια μπαταρία απλά την έχω δει και καλύτερη...

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Τον λέει η υπογραφή μου αλλά να πω ότι και με cf δεν ήταν καλύτερα

Ο κερνελ αυτος είναι φανταστικός

μπορεί να έφταιγε και το fast bormancy θα δείξει...

Μην φανταστείτε χάλια μπαταρία απλά την έχω δει και καλύτερη...

 

αν μιλας για τον νεο hydracore συμφωνω..

δεν ειναι καλη η μπαταρια! και το λεω εγω που εχω και δευτερη φαντασου!

πεφτει πολυ γρηγορα!

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να κανω αυτο που ειπα?? Ετσι οπως ειμαι τωρα να μπω σε recovery να κανω full wipe και ιστερα να βγαλω μπαταρια για να κλεισει να μπω download mode και να ξανα περασω τα παντα απο την αρχη

 

Θεωρητικά με τα λεγόμενα του dev o Hydracore είναι ασφαλής για full wipe. Εγώ όμως εξακολουθώ και τα κάνω με Abyss. Εσύ αποφασίζεις...

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά με τα λεγόμενα του dev o Hydracore είναι ασφαλής για full wipe. Εγώ όμως εξακολουθώ και τα κάνω με Abyss. Εσύ αποφασίζεις...

 

και εγω θα συμφωνήσω..

καντο με abyss να εχεις το κεφαλι σου ήσυχο!

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα χθες το ρίσκο και εκανα full wipe με hydracore και ολα καλα. Φαίνεται πως ειναι όντως safe kernel
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ το ίδιο έκανα. Το πολύ πολύ να τούβλιαζε το κινητό. Ευκαιρία να πάρουμε και το Note2. Να έχουμε σοβαρό λόγο δηλαδή :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ο καλύτερος notecore είναι ο 14.1. Καλύτερος από το νέο hydracore...

 

Δηλαδή να γυρίσουμε σε αυτόν λες;;;

Η αλήθεια είναι πως όσο τον είχα δούλευαν όλα ρολόι. Απλά προχώρησα παρακάτω λόγο εξέλιξης...:)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να γυρίσουμε σε αυτόν λες;;;

Η αλήθεια είναι πως όσο τον είχα δούλευαν όλα ρολόι. Απλά προχώρησα παρακάτω λόγο εξέλιξης...:)

γιατι τωρα δεν λειτουργουν ολα ρολοι? :)

εγω 1-2 μερες προλαβα να τον κρατησω τον 14.1 (λιγος καιρος για συμπεραματα), μετα εξελιχθηκε το ολο θεμα σε hydracore και ηδη εχει φτασει σε v3. εγω προσωπικα θα συνεχισω να ακολουθω την εξελιξη του hydra

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

γιατι τωρα δεν λειτουργουν ολα ρολοι? :)

εγω 1-2 μερες προλαβα να τον κρατησω τον 14.1 (λιγος καιρος για συμπεραματα), μετα εξελιχθηκε το ολο θεμα σε hydracore και ηδη εχει φτασει σε v3. εγω προσωπικα θα συνεχισω να ακολουθω την εξελιξη του hydra

 

πεφτει λιγο πιο γρηγορα παντως η μπαταρια με τον 3..!

το ειχε βελτιωσει το θεμα σε μια φαση παρα πολυ.! εδω σαν να μου φαινειται οτι η μπαταρια εκει καποιο θεμα!

θα το δω ομως και αλλο και θα επανελθω

Link to comment
Share on other sites

πεφτει λιγο πιο γρηγορα παντως η μπαταρια με τον 3..!

το ειχε βελτιωσει το θεμα σε μια φαση παρα πολυ.! εδω σαν να μου φαινειται οτι η μπαταρια εκει καποιο θεμα!

θα το δω ομως και αλλο και θα επανελθω

 

Εκτός από την μπαταρία ώρες ώρες καθυστερεί να μου ανοίξει εφαρμογές όπως το tapatalk. Επίσης δεν μου έχει καλή απόκριση η οθόνη στο πάτημα πράγμα που δεν είχα με τον 2. Βέβαια μιλάω για τον oc...δεν βάζω τον standard...

Link to comment
Share on other sites

Kάποιο Link για τον 14.1 ;.

δεν νομιζω να υπαρχει πια, εγω τον εχω στην sd καρτουλα παντως, αν θες στον στελνω με εμαιλ

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...