Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η 14 του κρακ είναι έτοιμη για χρήση αν κάποιος την δοκιμάσει ας μας πει ότι είναι οκ και εντυπώσεις.

O καινούργιος νοτεκορε τι λέει τον δοκίμασε κανείς??

Ήμουν με κρακ 12.1 και νοτεκορε 14,1 για να κάνω εξοικονόμηση μπαταρίας έβαλα κερνελ cf αλλά δεν είδα καμία διαφορά το ίδιο πράγμα /???/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η 14 του κρακ είναι έτοιμη για χρήση αν κάποιος την δοκιμάσει ας μας πει ότι είναι οκ και εντυπώσεις.

O καινούργιος νοτεκορε τι λέει τον δοκίμασε κανείς??

Ήμουν με κρακ 12.1 και νοτεκορε 14,1 για να κάνω εξοικονόμηση μπαταρίας έβαλα κερνελ cf αλλά δεν είδα καμία διαφορά το ίδιο πράγμα /???/

o και νουργιος notecore εχει ονομασια hydracore v1 και ειναι παρα πολυ καλυτερος απ'τον notecore 14.1 που ειχα πριν (εκανε κατι ιστοριες με το απολυτο μαυρο (το χαλουσε) και μου θυμισε εποχες galaxy s i9000 + MIUI χαχα..). στην ουσια η v14 του chrack ειναι μια λειτουργικη v13 :ninja:
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι όλα αυτά που λέτε? έχετε προχωρήσει το επίπεδο τόσο πολύ?!?!!!!

 

εμείς που ακόμη προσπαθούμε να δούμε πως αλλάζει η rom τι να κάνουμε? οδηγίες για να κάνουμε και εμείς κάτι τέτοιο υπάρχουν? Βασικά κατέβασα μια ελληνική rom (ελπίζω να έχει αγγλικά) και .. πως θα την περάσω?

Να αλλάξω και εγώ kernel κτλ ή καλύτερα όχι?

Link to comment
Share on other sites

o και νουργιος notecore εχει ονομασια hydracore v1 και ειναι παρα πολυ καλυτερος απ'τον notecore 14.1 που ειχα πριν (εκανε κατι ιστοριες με το απολυτο μαυρο (το χαλουσε) και μου θυμισε εποχες galaxy s i9000 + MIUI χαχα..). στην ουσια η v14 του chrack ειναι μια λειτουργικη v13 :ninja:

Από μπαταρία τι λέει?? στανταρ η oc ??

ναι όντος ίδια η 13 αλλά μου αρέσουν οι ρομ του....

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία τι λέει?? στανταρ η oc ??

ναι όντος ίδια η 13 αλλά μου αρέσουν οι ρομ του...

 

Μια χαρά, την ημερα την βγαζεις ανετα και με αρκετη χρήση :-) (OC)

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά, την ημερα την βγαζεις ανετα και με αρκετη χρήση :-) (OC)

 

ok βαζοντας την 14 ειναι καλητερα να την στρωσω με cf H να βαλω κατευθηαν τον καινουργιο νοτεκορε???/ τι ειναι καλητερα???

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι άρχισε να κάνει ******** με chracks (απο Full wipe υπόψην), του τύπου κολλήματα στο Viber, δεν τρέχει το media scanning κάθε φορά που θα περάσω αρχεία πχ, αργεί να νιώσει μερικές φορές ο Νοβα.... !@#%$# Όλα αυτά με Kingdroid 7.1 που ήμουν πριν δεν υπήρχαν! Notecore 14.1 OC και στις 2..

 

Με βλέπω και μένα για παναμά μεριά :lol:

Link to comment
Share on other sites

ok βαζοντας την 14 ειναι καλητερα να την στρωσω με cf H να βαλω κατευθηαν τον καινουργιο νοτεκορε???/ τι ειναι καλητερα???

στρωστη με cf και μετα hydracore λεω εγω

 

Εμένα πάλι άρχισε να κάνει ******** με chracks (απο Full wipe υπόψην), του τύπου κολλήματα στο Viber, δεν τρέχει το media scanning κάθε φορά που θα περάσω αρχεία πχ, αργεί να νιώσει μερικές φορές ο Νοβα.... !@#%$# Όλα αυτά με Kingdroid 7.1 που ήμουν πριν δεν υπήρχαν! Notecore 14.1 OC και στις 2..

 

Με βλέπω και μένα για παναμά μεριά :lol:

οι περισσοτεροι προς τα κει εχουμε στραφει, και σε συνδυασμο με hydracore ειναι ολα αψογα

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

στρωστη με cf και μετα hydracore λεω εγω

Νασε καλά ευχαριστώ το απογευματάκι λέω να το φτιάξω θα πω εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Ο παναμάς έχει και νέο bootloader το πρόσεξε κανείς? :shifty: Ϊσως γι'αυτό να βλέπετε και διαφορά στην ταχύτητα από τις προηγούμενες!
Link to comment
Share on other sites

Ο παναμάς έχει και νέο bootloader το πρόσεξε κανείς? :shifty: Ϊσως γι'αυτό να βλέπετε και διαφορά στην ταχύτητα από τις προηγούμενες!

 

Τι εννοείς;;;

 

Επίσης, το Μαρόκο που είναι LR8 δεν είναι πιο καινούρια rom;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;;;

 

Επίσης, το Μαρόκο που είναι LR8 δεν είναι πιο καινούρια rom;

 

Εννοώ ότι το stock ρομ του παναμά περιέχει και νέο bootloader (sbl.bin), αλλά θα πρέπει να τσεκάρουμε και το bootloader update στο odin για να περάσει (εκτός εάν το περνάει έτσι και αλλιώς θα δω σε λίγο).

 

Όσο για το LR8 όχι είναι παλιότερο

 

N7000JPLR8---4.0.4/12.08.09-N7000OJPLR8

N7000UBLR3---4.0.4/12.08.17-N7000UWHLR2

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;;;

 

Επίσης, το Μαρόκο που είναι LR8 δεν είναι πιο καινούρια rom;

 

Το Μαρόκο βγήκε 7/8, o Παναμάς 17/8.

Link to comment
Share on other sites

Είχα την αίσθηση ότι αυτό που έχει σημασία είναι ο κωδικός (πχ LRK) και όχι η ημερομηνία. Για παράδειγμα η LRI βγήκε στη Γερμανία πολύ νωρίτερα απ'ότι στην Ελλάδα. Δεν είναι ίδιες rom?

Της Ελλάδας είναι δηλαδή καλύτερη υπό αυτή την έννοια;

 

Θεωρούσα ότι η LR8 είναι μεταγενέστερη της LR3 (απλά καθυστέρησε στον Παναμά όπως καθυστέρησε και στην Ελλάδα η LRI)

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι το stock ρομ του παναμά περιέχει και νέο bootloader (sbl.bin), αλλά θα πρέπει να τσεκάρουμε και το bootloader update στο odin για να περάσει (εκτός εάν το περνάει έτσι και αλλιώς θα δω σε λίγο).

 

Όσο για το LR8 όχι είναι παλιότερο

 

N7000JPLR8---4.0.4/12.08.09-N7000OJPLR8

N7000UBLR3---4.0.4/12.08.17-N7000UWHLR2

 

Εγώ δεν το τσέκαρα το πέρασα έτσι..

Λες να έχω προβλήματα;

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Είχα την αίσθηση ότι αυτό που έχει σημασία είναι ο κωδικός (πχ LRK) και όχι η ημερομηνία. Για παράδειγμα η LRI βγήκε στη Γερμανία πολύ νωρίτερα απ'ότι στην Ελλάδα. Δεν είναι ίδιες rom?

Της Ελλάδας είναι δηλαδή καλύτερη υπό αυτή την έννοια;

 

Θεωρούσα ότι η LR8 είναι μεταγενέστερη της LR3 (απλά καθυστέρησε στον Παναμά όπως καθυστέρησε και στην Ελλάδα η LRI)

εχει λογικη αυτο! ας ρωτησει καποιος στο xda μπας και μας διαφωτισει κανενας ειδημων! εγω μαγειρευω τωρα και ο κυριoς Note φορτιζει :lol:

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το τσέκαρα το πέρασα έτσι..

Λες να έχω προβλήματα;

Sent from my note

 

Και εγώ δεν το τσέκαρα. Προβλήματα σίγουρα δεν θα έχουμε απλά δεν μπορει να μην πέρασε o καινούριος bootloader. Άσε να το δει και o φίλος Stinger που ξέρει και θα μας πει...:)

Άσε που μου έβαλε ιδέες τώρα και μόλις βρω χρόνο λέω να την ξαναπεράσω no wipe για να σιγουρευτώ...

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την τελευταία Ελληνική απο εδώ.

 

Καλημέρα

Κατέβασα την ROM που μου είπες. Υπάρχουν πουθενά οδηγίες για τον πως την περνάω?

 

Επίσης κάτι ακόμη. Στην αρχή το gmail μου αποθήκευε πέρα από τις επαφές, τα SMS, το call log, και άλλα. Όταν έκανα format τα επανέφερε όλα κανονικά, τώρα πέρα από τις επαφές άλλο sync δε κάνει. Πως μπορώ, πριν αλλάξω την rom, να τα συγχρονίσω αυτά ώστε μετά την αλλαγή της rom να επανέλθουν πέρα από τις επαφές και τα sms?

 

έτσι ένα friendly reminder.. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το τσέκαρα το πέρασα έτσι..

Λες να έχω προβλήματα;

Sent from my note

 

Όχι κανένα πρόβλημα, στην χειρότερη δεν πέρασε ο bootloader δεν έχεις θέμα ;)

 

εχει λογικη αυτο! ας ρωτησει καποιος στο xda μπας και μας διαφωτισει κανενας ειδημων! εγω μαγειρευω τωρα και ο κυριoς Note φορτιζει :lol:

 

Ρώτησα αλλά ο Dr.Ketan απάντησε ότι νάνε (ότι εφόσον δεν διαλέγουμε το modem, και το csc γιατί να διαλέξουμε το sbl?(bootloader). Γιατί ρε μεγάλε έχει ξεχωριστό checkbox!

 

Και εγώ δεν το τσέκαρα. Προβλήματα σίγουρα δεν θα έχουμε απλά δεν μπορει να μην πέρασε o καινούριος bootloader. Άσε να το δει και o φίλος Stinger που ξέρει και θα μας πει...:)

Άσε που μου έβαλε ιδέες τώρα και μόλις βρω χρόνο λέω να την ξαναπεράσω no wipe για να σιγουρευτώ...

 

Θα την περάσω το απόγευμα γιατί τώρα δεν προλαβαίνω, εάν κάποιος ξαναφλασάρει, ας παρατηρήσει έαν δείχνει να φλασάρει και το sbl.bin το odin χωρίς να τσεκάρουμε το bootloader update !

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να το ρουραρω,οπως λεει στην πρωτη σελιδα της βιβλου,δεν βλεπει τα αρχεια στο recovery mode.γιατι?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Όχι κανένα πρόβλημα, στην χειρότερη δεν πέρασε ο bootloader δεν έχεις θέμα ;)

 

 

 

Ρώτησα αλλά ο Dr.Ketan απάντησε ότι νάνε (ότι εφόσον δεν διαλέγουμε το modem, και το csc γιατί να διαλέξουμε το sbl?(bootloader). Γιατί ρε μεγάλε έχει ξεχωριστό checkbox!

 

 

 

Θα την περάσω το απόγευμα γιατί τώρα δεν προλαβαίνω, εάν κάποιος ξαναφλασάρει, ας παρατηρήσει έαν δείχνει να φλασάρει και το sbl.bin το odin χωρίς να τσεκάρουμε το bootloader update !

O c0rpse_grinder εννοούσε να ρωτήσουμε αν η LR8 είναι πιο εξελιγμένη rom από την LR3 , λόγω του ότι είναι πιο μπροστά στον κωδικό (όνομα...LR8>LR3) :)

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να το ρουραρω,οπως λεει στην πρωτη σελιδα της βιβλου,δεν βλεπει τα αρχεια στο recovery mode.γιατι?

 

Τα έβαλες στην external sd;;;(κάρτα μνήμης)

Link to comment
Share on other sites

Τα έβαλες στην external sd;;;(κάρτα μνήμης)

δεν εχω,μονο την sd του κινητου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω,μονο την sd του κινητου.

 

Γι αυτό δεν τα βλέπεις. Αυτός o τρόπος προϋποθέτει κάρτα μνήμης γιατί στην μνήμη τηλεφώνου δεν βλέπει τα αρχεία.

Μόνο μέσω pc odin μπορείς να κάνεις ρουτ περνώντας κέρνελ που να έχει cwm...

Δες εδώ τον τρόπο...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1424997

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...