Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ παιδιά έχω κολλήσει με cm9 άσχημα πάντως

Την τεσταρω ακόμη λίγο και επιστρέφω με εντυπώσεις

Πρώτη φορά μετά από δύο βδομάδες που δεν έχω αλλάξει ρομ:D

Sent from my note

 

Εγω ειμαι κολλημενος εδω και μηνες πια...εβαλα μια stock μετα απο καιρο και σε 5 ωρες ημουν πισω.

 

Πρεπει οπωσδηποτε να δοκιμασεις Paranoid!!! Δεν θα μπορεσεις να ξεκολλησεις. Κανει το κινητο οπως θα

επρεπε να ειναι απο μαμα κατα τη γνωμη μου.

 

Οσο για τα διαφορα apps που σου λειπουν απο stock...

-για ραδιοφωνο Spirit FM (paid app, αλλα αξιζει)

-για υποκαταστατο του S-note, δοκιμασε το Memo ή το Jotter (επισης καλα ειναι και το freenote και το papyrus)

Σε καποια δουλευει και το s-button και με τους τελευταιους cm9 kernels το palm rejection. H αληθεια βεβαια ειναι οτι κανενα δεν ειναι εξισου καλο με το s-note.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στην διαδικασια στησιματος.πρωτη εντυπωση ειναι πολυ καλη.οπως αρμοζει σε μια kingdroid
Link to comment
Share on other sites

kingdroid 5.1 ειναι στον αερα...

οποιος την δοκιμάσει ας μας πει δυο λογια...

 

Την έβαλα να κατεβαίνει... Το πρωί θα τη δοκιμάσουμε κ αυτή. Αλλά η αλήθεια είναι πως 900 MB είναι πολλά για Rom. Τα περισσότερα εγώ θα τα αφαιρέσω από το Aroma Installer κιόλας. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαφορές αισθητές σε σχεση με την v 4.3 υπάρχουν???

Αν ναι καλός αλλιώς δεν το κουναω απο εδω με τίποτα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

είναι νωρίς για να πω, αν αξίζει η αναβάθμιση από 4.3

θα αναφέρω αύριο μεθαύριο μόλις έχω κάποια πιο τεκμηριωμένη εκτίμηση

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

εχω nova και δεν εχω κανενα προβλημα!

λιγο μονο ο browser δειχνει να ζορίζεται σε μερικες σελιδες! σημερα το παρατήρησα αυτο!

μπορεις να αλλαξεις κερνελ σε CM9 ? ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΑΥΤΟ..εχεις καποιο λινκ?

 

 

Αν θες τη γνωμη μου ασε τον kernel της cm9.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι κολλημενος εδω και μηνες πια...εβαλα μια stock μετα απο καιρο και σε 5 ωρες ημουν πισω.

 

Πρεπει οπωσδηποτε να δοκιμασεις Paranoid!!! Δεν θα μπορεσεις να ξεκολλησεις. Κανει το κινητο οπως θα

επρεπε να ειναι απο μαμα κατα τη γνωμη μου.

 

Οσο για τα διαφορα apps που σου λειπουν απο stock...

-για ραδιοφωνο Spirit FM (paid app, αλλα αξιζει)

-για υποκαταστατο του S-note, δοκιμασε το Memo ή το Jotter (επισης καλα ειναι και το freenote και το papyrus)

Σε καποια δουλευει και το s-button και με τους τελευταιους cm9 kernels το palm rejection. H αληθεια βεβαια ειναι οτι κανενα δεν ειναι εξισου καλο με το s-note.

Αυτο με το ραδιοφωνο με χαλαει και γιαυτο μεχρι τωρα δεν εχω βαλει καμια cm9,το Spirit FM εχει χαλια skin δεν εχει record οπως εχει η μαμα εφαρμογη και επισης βασικο πρεπει να εχεις το bluetooth on οσο ακους ραδιο.:blink:

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Περιπου δυο ωρες δουλεβω με κιντροιντ 5 τον νοτκορε ν5 εξτριμ το κινητο ειναι πολυ σταθερο απιστευτα γρυγορο και ενο το δουλεβω με σταθερη θερμοκρασια 38 βαθμους.

Βεββεα αυριο θα διξει με την ζεατη και οχι με το αρκοντισιον.... Απο μπαταρια ;;; δεν ξερω ακομα αλα να τονισω οτι δεν μου εχει κανει το παραμικρο προβληματακι...

Link to comment
Share on other sites

τιιι γίνεται ρε παιδιά ???μόνο εγώ έχω μείνει στο φορυμ με rom by elthis???:lol::lol:

σκέφτομαι για Paranoid..πρέπει να αλλάξω κερμελ η περνάω ετσι όπως είναι???

p.s.

araditsas σε πάω με 1000 ρε φίλε !!!!εσύ είσαι χειρότερος από μένα στην ορθογραφία και το γουστάρεις και εσύ σαν και εμένα:lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τιιι γίνεται ρε παιδιά ???μόνο εγώ έχω μείνει στο φορυμ με rom by elthis???:lol::lol:

σκέφτομαι για Paranoid..πρέπει να αλλάξω κερμελ η περνάω ετσι όπως είναι???

p.s.

araditsas σε πάω με 1000 ρε φίλε !!!!εσύ είσαι χειρότερος από μένα στην ορθογραφία και το γουστάρεις και εσύ σαν και εμένα:lol::lol:

 

Και γω και δεν το κουνάω μέχρι το jelly bean...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

τιιι γίνεται ρε παιδιά ???μόνο εγώ έχω μείνει στο φορυμ με rom by elthis???:lol::lol:

σκέφτομαι για Paranoid..πρέπει να αλλάξω κερμελ η περνάω ετσι όπως είναι???

p.s.

araditsas σε πάω με 1000 ρε φίλε !!!!εσύ είσαι χειρότερος από μένα στην ορθογραφία και το γουστάρεις και εσύ σαν και εμένα:lol::lol:

 

Χαχχα τι να κανω ειναι μεγαλο προβλημα αστα να πανε. Το ασχημο ειναι οτι οταν με διαβαζω γελαω μονος μου τοτε τα βλεπω ολλα

Link to comment
Share on other sites

kingdroid 5.1 ειναι στον αερα...

οποιος την δοκιμάσει ας μας πει δυο λογια...

 

την εβαλα πριν καμια ωρα απο ταχυτητα ειναι νορμαλ δεν μου εχει κανει κατι προς το παρων αυριο θα ξερω καλυτερα αν τελικα την κρατησω η θα βαλω κατι αλλο.:)

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Και γω και δεν το κουνάω μέχρι το jelly bean...

η αλήθεια είναι οτι και εγω αυτό σκέφτομαι τόσες μέρες και δεν εχω βάλει άλλη ρομ...το εχω στήσει και όμορφα,προβλήματα μέχρι στιγμής φτου φτου δεν έχω άλλα...με ψιλοτρώει να δοκιμάσω μια την Paranoid...

απο rom by elthis την περνάω κατευθείαν εε???

κοίτα μέχρι τότε (jelly bean)να μην έχουμε πρόβλημα με το μαμάτο θέμα που έχεις φτιάξει:respect::p:D:respect:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι οτι και εγω αυτό σκέφτομαι τόσες μέρες και δεν εχω βάλει άλλη ρομ...το εχω στήσει και όμορφα,προβλήματα μέχρι στιγμής φτου φτου δεν έχω άλλα...με ψιλοτρώει να δοκιμάσω μια την Paranoid...

απο rom by elthis την περνάω κατευθείαν εε???

κοίτα μέχρι τότε (jelly bean)να μην έχουμε πρόβλημα με το μαμάτο θέμα που έχεις φτιάξει:respect::p:D:respect:

 

Καλημέρα σε όλους!

Φίλε μου, για να τρέξει αυτή η Rom, όπως λέει και στο thread της, πρέπει να κανείς οιοσδήποτε wipe data, cache, davnik. Αν ήσουν σε κάποια GB Rom τότε απλά θα την πέρναγες, αλλά επειδή είσαι σε ICS Rom (με επικίνδυνο kernel) δεν μπορείς να κανείς τα απαραίτητα wipes από εκεί. Οπότε πέρασε πρώτα abyss 4.2, κανε reboot in recovery (από το advanced menu) , κανε take 3 wipes , φλάσαρε τη Rom και τα Gapps και είσαι έτοιμος.

Αυτό που εχω να σου πω εγώ μιας και εχω δοκιμάσει τη paranoid από τις πρώτες εκδόσεις, είναι ότι θα εντυπωσιαστείς με περιβάλλον της. Έχει παρά παρά πολλές παραμετροποιήσεις, οπότε θέλει λογής ώρα να τη μάθεις και να τη φέρεις στα μέτρα σου, αλλά αξίζει τον κόπο να τη δουλέψεις!

Ελπίζω να σε βοήθησα... :)

...και πάλι καλημέρα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Επειδη αντιληφθηκα 2 μικροlag στην καμερα με kindroid 5.0 περναω τωρα 5.1 και λεω αργοτερα αποτελεσματα!!!!Αυτο που εχω να πω παντως ειναι η αυτονομια της μπαταριας..Εξαιρετικη σε καθε εκδοση Kindroid!!!
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Πέρασα την 5,1 χωρίς full wipe πάνω από την 5,0 και δουλεύουν όλα ρολόι. Να πω την αλήθεια δεν είδα διαφορά παρά μόνο με τον notecore 5. Πολύ γρήγορος kernel!

 

Of topic: Χρόνια πολλά στον Ηλία που η απουσία του είναι κάτι παραπάνω από αισθητή! Είμαι σίγουρος βέβαια πως μας παρακολουθεί όπως και o Ευθύμης...:)

Link to comment
Share on other sites

Απαντω εγω :)

Φυσικα ναι.

 

Thanks. Μια ακόμη ερώτηση..

Την paranoid μπορούμε να την περάσουμε πάνω από cm9 χωρίς wipe;

Γνωρίζει κανείς;

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Thanks. Μια ακόμη ερώτηση..

Την paranoid μπορούμε να την περάσουμε πάνω από cm9 χωρίς wipe;

Γνωρίζει κανείς;

Sent from my note

 

ΛΟΓΙΚΑ μπορει να περαστει με wipe cache/dalvik.

Κανε ενα nandroid backup και προσπαθησε...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Thanks. Μια ακόμη ερώτηση..

Την paranoid μπορούμε να την περάσουμε πάνω από cm9 χωρίς wipe;

Γνωρίζει κανείς;

Sent from my note

 

Όπως είπε και o Elthis ναι αν κάτι εγώ πάντα κάνω full wipes πριν περάσω οτιδήποτε.

Μην ξεχάσεις τα gapps!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αδέλφια!! Έτσι για την ιστορία και εγώ είμαι με rom by Elthis και δεν την αλλάζω μέχρι να βγει κάτι εντυπωσιακά καλό. Μια χαρά δουλευει το κινητό, να μην το ματιάσω.
Link to comment
Share on other sites

ΛΟΓΙΚΑ μπορει να περαστει με wipe cache/dalvik.

Κανε ενα nandroid backup και προσπαθησε...:)

 

Χρόνια Πολλά Ηλία!! Πολύχρονος !!

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα απο πάνω (είχα την kingdroid 5.0) την 5.1 χθες το απόγευμα.

Μέχρι τώρα δεν είδα κάποια διαφορά σε ταχύτητα. Είναι όπως η 5.0. Σταθερή μπαταριά :)

Μερικές φορές αργεί να πάρει τα πάνω του όταν προσπαθώ να επιλέξω widgets αλλά φορά launcher του S3 οπότε λογικό...

 

ps. παράγγειλα και αυτή την μπαταρία (3250MAH Gold), μιας και θέλω να φορτίζω μια φορά την εβδομάδα :lol:

Έχει πολύ καλές κρητικές στο xda και είναι στο μέγεθος της stock:cool:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...