Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγώ το ίδιο...1 2 3 γιοκ...

να ρωτήσω...

αυτή την πρασινίλα στους φακέλους πως μπορούμε να την αλλάξουμε???

freddaras κάτι είχες γράψει σε κάποια φαση για το πως αλλάζουμε φακέλους αλλά δεν μπορώ να το βρω...

επίσης ποιον Downloader για torrents προτείνετε??

ούτε με aDownloader έχω βρει άκρη ούτε και με tTorrent.με τον πρώτο δεν κατεβάζει καν με τον δεύτερο κατεβάζει 20b/sec:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά υπάρχει κάποιο link στο YouTube με αυτή τη rom (προσφατη)να την δείξω σε Ξαδερφο μου που εχει το note? αν δεν υπαρχει θα φτιαξει καποιοσ να τη δουμε πως τρεχει;ευχαριστώ.

 

Εχει γίνει κανένα βίντεο στο YouTube με τη rom του elthis ;

Link to comment
Share on other sites

Εχει γίνει κανένα βίντεο στο YouTube με τη rom του elthis ;

 

Φίλε μου δεν έχει γίνει και δεν χρειάζεται να γίνει. Αν είναι root πες του να την βάλει και δε θα το μετανιώσει!:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω κι εγω με τη σειρα μου μια απορια απο την goa 2.1 μπορω να δοκιμασω cm9 rc1 ? Η πρεπει να βαλω μεταβατικους κερνελ κλπ ?

ευχαριστω !

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω κι εγω με τη σειρα μου μια απορια απο την goa 2.1 μπορω να δοκιμασω cm9 rc1 ? Η πρεπει να βαλω μεταβατικους κερνελ κλπ ?

ευχαριστω !

 

Πρέπει να περάσεις πάλι abyssnote kernel για να κάνεις τα wipes και να συνεχίσεις με install.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

μετά την εγκατάσταση της ρομ του elthis το gps κλειδώνει μετά απο κανένα 5λεπτο.είναι φυσιολογικό???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μετά την εγκατάσταση της ρομ του elthis το gps κλειδώνει μετά απο κανένα 5λεπτο.είναι φυσιολογικό???

 

Δεν μου ακούγεται φυσιολογικό. Εμένα με την ίδια Rom, το GPS μου κλειδώνει σε 3 με 7 δευτερόλεπτα ( σε εξωτερικό χώρο εννοείται). Δε μπορώ να σκεφτώ την αιτία που σου προκαλεί αυτή τη δυσλειτουργία.

Πολλοί παράγοντες μπορούν να επηρεάσουν το GPS , όπως π.χ. τα πολλά κτίρια. ..

Εσύ που το δοκιμάζεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση...αφου κατεβασα τον abyssnote 4.2 kernel, προσπαθω να τον κανω εγκατασταση απο recovery και μου βγαζει μηνυμα.....signature verification failed..κανω κατι λαθος..??
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση...αφου κατεβασα τον abyssnote 4.2 kernel, προσπαθω να τον κανω εγκατασταση απο recovery και μου βγαζει μηνυμα.....signature verification failed..κανω κατι λαθος..??

 

Δεν έχεις πλήρη δικαιώματα root μάλλον...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις πλήρη δικαιώματα root μάλλον...

 

Εκανα την πρωτη διαδικασια οπως ακριβως ελεγε η βιβλος..!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ακούγεται φυσιολογικό. Εμένα με την ίδια Rom, το GPS μου κλειδώνει σε 3 με 7 δευτερόλεπτα ( σε εξωτερικό χώρο εννοείται). Δε μπορώ να σκεφτώ την αιτία που σου προκαλεί αυτή τη δυσλειτουργία.

Πολλοί παράγοντες μπορούν να επηρεάσουν το GPS , όπως π.χ. τα πολλά κτίρια. ..

Εσύ που το δοκιμάζεις?

 

σε ανοιχτό χώρο...και με navigon και με sigic το ίδιο...αργεί αρκετά...μη σου πω και πάνω απο 5λεπτο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε ανοιχτό χώρο...και με navigon και με sigic το ίδιο...αργεί αρκετά...μη σου πω και πάνω απο 5λεπτο...

 

Την Rom την πέρασες με full Wipe;

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν είμαι τόσο ευχαριστημένος με το κλείδωμα του GPS. Στη V2 του Ηλία τα πράγματα είναι καλύτερα. Του το είχα πει και σε pm. Βέβαια πιστεύω ότι το κλείδωμα στο GPS στην Gingerbread είναι πολύ καλύτερο πό την ICS.
Link to comment
Share on other sites

σε ανοιχτό χώρο...και με navigon και με sigic το ίδιο...αργεί αρκετά...μη σου πω και πάνω απο 5λεπτο...

Και εγώ δεν είμαι τόσο ευχαριστημένος με το κλείδωμα του GPS. Στη V2 του Ηλία τα πράγματα είναι καλύτερα. Του το είχα πει και σε pm. Βέβαια πιστεύω ότι το κλείδωμα στο GPS στην Gingerbread είναι πολύ καλύτερο πό την ICS.

 

Παιδια κατι δεν εχει κατσει σε εσας καλα.. μολις τωρα, με data off, και οχι σε αλανα, στο μπαλκονι μου..

http://www.youtube.com/watch?v=2TmHOYZovWs

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3 ημερες συμβιωσης με την CM9 RC1 δεν νομιζω να φυγω. Ταχυτατη, χωρις κολληματα και με καλη μπαταρια.

 

Περιμενωντας τελη Ιουλιου/Αυγουστο την CM10 Jelly Bean :D

 

Παιδια κατι δεν εχει κατσει σε εσας καλα.. μολις τωρα, με data off, και οχι σε αλανα, στο μπαλκονι μου..

http://www.youtube.com/watch?v=2TmHOYZovWs

 

Προγραμμα που δειχνει info στο taskbar plox :p

Edited by narta

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση...αφου κατεβασα τον abyssnote 4.2 kernel, προσπαθω να τον κανω εγκατασταση απο recovery και μου βγαζει μηνυμα.....signature verification failed..κανω κατι λαθος..??

 

Διάβασε λίγα posts πίσω... Απαντάω διεξοδικά...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Την Rom την πέρασες με full Wipe;

ναι full Wipe έκανα

Παιδια κατι δεν εχει κατσει σε εσας καλα.. μολις τωρα, με data off, και οχι σε αλανα, στο μπαλκονι μου..

http://www.youtube.com/watch?v=2TmHOYZovWs

παιδιά σορρυ...τώρα που το ξανασκέφτομαι μάλλον δεν φταίει η ρομ...

όταν έκανα την εγκατάσταση της το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να βάλω το sigic και δούλευε σφαίρα...μέσα απο το μπαλκόνι και έπιασα σήμα(φλασιά τώρα θυμήθηκα)

άρα κάτι άλλο με έχει μπλοκάρει...και απ'οσο μπορώ να καταλάβω μάλλον είναι από το navigon...

 

να ρωτήσω και κάτι γενικό σχετικά με τα android μήπως ξέρει να μου απαντήσει κάποιος ποιο έμπειρος χρήστης...

ας πούμε οτι έχω μια συσκευή android και την κάνω root και μετά κάνω full Wipe τα πάντα.όταν πάει στο σερβις μπορεί να διαπιστωθεί αν έγινε root ή οχι ή αν έγινε οποιαδήποτε αλλαγή σε rom klp???

Edited by _KOSTASKELLAS_
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3 ημερες συμβιωσης με την CM9 RC1 δεν νομιζω να φυγω. Ταχυτατη, χωρις κολληματα και με καλη μπαταρια.

 

Περιμενωντας τελη Ιουλιου/Αυγουστο την CM10 Jelly Bean :D

 

 

 

Προγραμμα που δειχνει info στο taskbar plox :p

 

Υπάρχουν τα γνωστά προβλήματα με την αναπαραγωγή βίντεο κτλ κτλ..

Γενικα μπορεί να μας κάνει κάποιος μια σούμα τι διορθώθηκε και τι όχι στις τελευταίες cm9;

Η ρομ του ηλια για μένα πραγματικά είναι ότι καλύτερο έχω βάλει στο κινητό μου πάντως.

Δεν είμαι απλά ευχαριστημενος είμαι ενθουσιασμενος πλέον.

Δεν υπάρχει το κινητό απλά πετάει..

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τα γνωστά προβλήματα με την αναπαραγωγή βίντεο κτλ κτλ..

Γενικα μπορεί να μας κάνει κάποιος μια σούμα τι διορθώθηκε και τι όχι στις τελευταίες cm9;

Η ρομ του ηλια για μένα πραγματικά είναι ότι καλύτερο έχω βάλει στο κινητό μου πάντως.

Δεν είμαι απλά ευχαριστημενος είμαι ενθουσιασμενος πλέον.

Δεν υπάρχει το κινητό απλά πετάει..

Sent from my note

 

+1 για τη rom του Ηλια.. οτι πιο smooth εχω δει, εδω και πολυ πολυ καιρο..

να ρωτήσω και κάτι γενικό σχετικά με τα android μήπως ξέρει να μου απαντήσει κάποιος ποιο έμπειρος χρήστης...

ας πούμε οτι έχω μια συσκευή android και την κάνω root και μετά κάνω full Wipe τα πάντα.όταν πάει στο σερβις μπορεί να διαπιστωθεί αν έγινε root ή οχι ή αν έγινε οποιαδήποτε αλλαγή σε rom klp???

 

καταρχην μπαινεις σε odin mode, αν εκει λεει 0 τοτε παιρνοντας μια οποιαδηποτε official με odin χανεται το root και το τηλεφωνο επανερχεται στην αρχικη του κατασταση. αρα οχι δεν το καταλαβαινουν

αν δεν λεει 0 και δειχνει καποιο νουμερο υπαρχουν 2 τροποι να μηδενισεις τον flash counter

1 με προγραμματακι, δεν εχω προχειρο link γιατι δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε

2 με usb jig

φυσικα αφου μηδενισεις τον counter και flashαρεις official rom παλι δεν το καταλαβαινουν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

+1 για τη rom του Ηλια.. οτι πιο smooth εχω δει, εδω και πολυ πολυ καιρο..

 

 

Έτσι είναι και μάλιστα είναι το ίδιο καλή και μέρες μετα την εγκατάσταση. Εξαιρετική rom, απο κάθε άποψη...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει βαλει καποιος το chainfire3d ; αν ναι πως ; ειμαι σε ics lq3 και δεν μπορω να το περασω,.μου βγαζει το παρακατω μυνημα.

error, could not write to system.

ελπιζω...

Link to comment
Share on other sites

αν δεν λεει 0 και δειχνει καποιο νουμερο υπαρχουν 2 τροποι να μηδενισεις τον flash counter

1 με προγραμματακι, δεν εχω προχειρο link γιατι δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε

 

φυσικα αφου μηδενισεις τον counter και flashαρεις official rom παλι δεν το καταλαβαινουν

 

αυτο μηπως ειναι?

http://www.shetalksandroid.com/2012/03/how-to-reset-sgs2-flash-counter-and.html

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τα γνωστά προβλήματα με την αναπαραγωγή βίντεο κτλ κτλ..

Γενικα μπορεί να μας κάνει κάποιος μια σούμα τι διορθώθηκε και τι όχι στις τελευταίες cm9;

Η ρομ του ηλια για μένα πραγματικά είναι ότι καλύτερο έχω βάλει στο κινητό μου πάντως.

Δεν είμαι απλά ευχαριστημενος είμαι ενθουσιασμενος πλέον.

Δεν υπάρχει το κινητό απλά πετάει..

Sent from my note

 

Ποια προβληματα; Μπορω και παιζω απο USB OTG avi, mp4 και mkv με MX Player

 

Γενικα δεν εχω ΚΑΝΕΝΑ παραπονο, μονο οι εξειδικευμενες S-Pen apps δεν ειναι διαθέσιμες, αλλα και παλι ας ειναι καλα το s-memo @XDA

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...