Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια

εγινε κατι με την asylum στο xda???

εχει να γραφτει κατι εκει απο το πρωι.....

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε συμβαίνει κάτι.Απλά ο chasmodo έγραψε ότι θα λείψει το ΣΚ και θα βγάλει νέα ρομ και κερνελ την δευτέρα

Εχει ενα θεμα και απ οτι λεει ο dev φταιει καποιο mem tweak οποτε θα ξανανεβασει το διορθωμενο κερνελ. Μαλθστα αναφερει οτι εχει multitask με 8εφαρμογες ανοχτες και 49mb free memory. Εγω παντως δε βλεπω να φευγω απο stunner και να ξαναγυρισω σε στοκ

Πράγματι έχει θέμα.Προσπάθησα να κάνω έντονο multitasking και πήρα ένα ωραιο freeze

Link to comment
Share on other sites

Ανεβηκε ο βελτιωμενος DH 1.5b kernel

 

Μόλις τον έβαλα και έφαγα ένα μίνι freeze. Παρόλα αυτά είχα λάθος πριν και ο κερνελ είναι αισθητά πιο γρήγορος από στοκ. Το ρολαρισμα στο browsing είναι πολύ πιο ομαλό και γενικότερα όλη η ρομ.

 

Edit: Δεύτερο freeze χωρίς έντονο multitasking όπου αναγκάστηκα να κάνω reboot.:(

Edited by Nizl84
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τον έβαλα και έφαγα ένα μίνι freeze. Παρόλα αυτά είχα λάθος πριν και ο κερνελ είναι αισθητά πιο γρήγορος από στοκ. Το ρολαρισμα στο browsing είναι πολύ πιο ομαλό και γενικότερα όλη η ρομ.

 

Edit: Δεύτερο freeze χωρίς έντονο multitasking όπου αναγκάστηκα να κάνω reboot.:(

 

μια απο τα ιδια

και εγω εφαγα freeze απανωτα χωρις πολυ ζορισμα...

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

εγω βλεπω οτι εχουμε τα μαυρα μας τα χάλια.

πανε δυο μηνες και όλο προβληματα έχουμε μια το ενα μια το άλλο. ..

εγω εβαλα στην τειμγιουνιον τον χθεσινό απντειτ του phizz και χανει το κινητο σε στανμπαι με όλα κλειστά 5% χαχα τραγηκο σε ice με κερνελ στα 1600 και το πολυ να εχανα 3%. εχω ξενερώσει παρα πολύ. ..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα με dual boot και πάλι την burt στην internal sd και προς το παρόν μένω εκεί.Tην δευτέρα που θα βγει η νέα asylum θα ξαναπάω σε cm και ίσως δοκιμάσω και stunner.Πάντως ο dh kernel και ο cm kernel ειναι δυστυχώς ότι έχει απομείνει στη συσκευή σε kernel developing.O philz δεν πειράζει κάτι στον κερνελ παρά μόνο αλλάζει το recovery και κάποια binaries που ισως ειναι υπεύθυνα για την αποφυγή του κολλήματος στο λογότυπο.Η συσκευή έχει δυστυχώς πολύ γρήγορα απαξιωθεί από τους developers σε σχέση με άλλες παλιότερες όπως π.χ. n1/desire/hd2 Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά θέλω η επόμενη συσκευή που θα πάρω να είναι όσο το δυνατόν πιο πλήρης ώστε να αποφυγω όλα αυτά τα φλασαρισματα μπας και βγάλω κάτι παραπανω απο τη συσκευη. Στο note 2 ας πουμε δεν υπάρχει καν λογος για πείραγμα. Κάτι τέτοιο ψάχνω πλεον.
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ θέλω κάτι που να δουλεύει καλά αλλά ταυτόχρονα θέλω να μπορώ να δοκιμάζω και pure android και να τρέχει άψογα.Και όχι, δεν θέλω nexus.Toσο καιρο μια χαρά το έχουν αυτό οι συσκευές με snapdragon.O exynos έχει θέμα με τις aosp roms Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ θέλω κάτι που να δουλεύει καλά αλλά ταυτόχρονα θέλω να μπορώ να δοκιμάζω και pure android και να τρέχει άψογα.Και όχι, δεν θέλω nexus.Toσο καιρο μια χαρά το έχουν αυτό οι συσκευές με snapdragon.O exynos έχει θέμα με τις aosp roms

 

Υποθετω λογω των drivers της ενσωματωμενης gpu που δε δινει η samsung

Link to comment
Share on other sites

παιδια λιγο την προσοχη σας εδω....!

οσοι εχετε jonrom call rec εχετε???:)

 

Εγώ παιδιά θέλω η επόμενη συσκευή που θα πάρω να είναι όσο το δυνατόν πιο πλήρης ώστε να αποφυγω όλα αυτά τα φλασαρισματα μπας και βγάλω κάτι παραπανω απο τη συσκευη. Στο note 2 ας πουμε δεν υπάρχει καν λογος για πείραγμα. Κάτι τέτοιο ψάχνω πλεον.

 

φιλε μου εχω μια συσκευη κοντα ενα χρονο και 3 μηνες.

νεο ρεκορ για μενα!!!!!:)

το οτι η συσκευη μας καταφερε απο GB λειτουργικό να παει σε jelly ειναι απλα R E S P E C T για μενα!!!...

εύχομαι και οι επομενες συσκευές που θα παρω να ειναι σε αυτο το level...

για μενα το note ηταν απο τις καλυτερες επιλογες που εχω κανει ποτε σε κινητο....!

το λατρεψα και με λατρεψε οσο τιποτα...

ευχομαι και με το 2 να ειμαι ετσι....

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Με Τζον είμαι μπορώ και ηχογραφώ. Που πάνε τα ηχογραφημένα δεν ξέρω.

 

:lol::lol::lol::lol:

οκ!

εχει επιλογή παντως στην ηχογράφηση έτσι???

Link to comment
Share on other sites

παιδια λιγο την προσοχη σας εδω....!

οσοι εχετε jonrom call rec εχετε???:)

 

 

 

φιλε μου εχω μια συσκευη κοντα ενα χρονο και 3 μηνες.

νεο ρεκορ για μενα!!!!!:)

το οτι η συσκευη μας καταφερε απο GB λειτουργικό να παει σε jelly ειναι απλα R E S P E C T για μενα!!!...

εύχομαι και οι επομενες συσκευές που θα παρω να ειναι σε αυτο το level...

για μενα το note ηταν απο τις καλυτερες επιλογες που εχω κανει ποτε σε κινητο....!

το λατρεψα και με λατρεψε οσο τιποτα...

ευχομαι και με το 2 να ειμαι ετσι....

 

+1 και υπάρχει περίπτωση να πάει και σε επίσημη jellybean 4.2.2

Link to comment
Share on other sites

+1 και από εμένα

 

Σύμφωνα με την ανακοίνωση της Samsung,η 4.2.2 θα είναι τελική για Note + S2.Τα S3+Note 2+S4+Note 3 θα πάνε 5.0.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ειναι αν σκεφτούμε ότι σχεδόν κανένα άλλο τηλέφωνο που ξεκίνησε με gb δεν έχει φτάσει καν στην 4.1.2.Προσωπικά πάντως την συσκευή θα την κρατήσω μέχρι να παραδώσει πνεύμα.Μετά την "απόσυρση" που θα κάνω κάποια στιγμή στο απίθανο hd2,θα έχω το note ως δεύτερη συσκευή
Link to comment
Share on other sites

παιδια λιγο την προσοχη σας εδω....!

οσοι εχετε jonrom call rec εχετε???:)

 

 

 

φιλε μου εχω μια συσκευη κοντα ενα χρονο και 3 μηνες.

νεο ρεκορ για μενα!!!!!:)

το οτι η συσκευη μας καταφερε απο GB λειτουργικό να παει σε jelly ειναι απλα R E S P E C T για μενα!!!...

εύχομαι και οι επομενες συσκευές που θα παρω να ειναι σε αυτο το level...

για μενα το note ηταν απο τις καλυτερες επιλογες που εχω κανει ποτε σε κινητο....!

το λατρεψα και με λατρεψε οσο τιποτα...

ευχομαι και με το 2 να ειμαι ετσι....

 

Ευχεσαι και με το 3 να είσαι έτσι φαντάζομαι θες να πεις:). Γιατί στο 3 θα πάμε καρφί πιστεύω πλεον .:D

Link to comment
Share on other sites

Ευχεσαι και με το 3 να είσαι έτσι φαντάζομαι θες να πεις:). Γιατί στο 3 θα πάμε καρφί πιστεύω πλεον .:D

 

το περιμενω πως και πως .... εχω το 1 απο τον νοεμβριο του 11 .

16 μηνες κινητο (και μεχρι Οκτώβριο που φανταζομαι θα βγει το 3 ) 24 μηνες θα ορκιζομουν οτι δεν μπορώ να αντεξω με το ιδιο αλλά εδω μιλάμε οτι το κινητό μας ειναι τερας .

Link to comment
Share on other sites

περασα στο "τερας" :p την stunner με 1.4dh κερνελ.τον εβαλα στα 1.6.Επαιξα λιγο εκλεισε.Ξανα και ξανα.τα εβγαλα.Εβαλα την τελευταια team union μαζι με ton kernel που ελεγε.Τον philz τον τελευταιο απ'οτι καταλαβα.Παλι κλεινει.Βασικα κλεινει αμα το ζορισω λιιιιγο...Ζεστενεται πισω στο σημειο της καμερας και κλεινει.κατω απο το 50% της μπαταριας αμα κλεισει ανοιγει με 20%.Δεν παρατηρησα αλλη φορα να ζεστενεται ισως επειδη το ειχα με θηκες συνεχεια.Δευτερα θα παραγγειλω αλλη μπαταρια αλλα λετε να ειναι μονο αυτο?Απλα να τα επαιξε μετα απο 1.5 χρονο η μπαταρια?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

περασα στο "τερας" :p την stunner με 1.4dh κερνελ.τον εβαλα στα 1.6.Επαιξα λιγο εκλεισε.Ξανα και ξανα.τα εβγαλα.Εβαλα την τελευταια team union μαζι με ton kernel που ελεγε.Τον philz τον τελευταιο απ'οτι καταλαβα.Παλι κλεινει.Βασικα κλεινει αμα το ζορισω λιιιιγο...Ζεστενεται πισω στο σημειο της καμερας και κλεινει.κατω απο το 50% της μπαταριας αμα κλεισει ανοιγει με 20%.Δεν παρατηρησα αλλη φορα να ζεστενεται ισως επειδη το ειχα με θηκες συνεχεια.Δευτερα θα παραγγειλω αλλη μπαταρια αλλα λετε να ειναι μονο αυτο?Απλα να τα επαιξε μετα απο 1.5 χρονο η μπαταρια?

 

μπορεί να φταίει και η μπαταρία σου ειδικά αν πριν σβήσει τρεμοπαίζει η οθόνη.. επίσης ξέρεις σε ποιό voltage group ανήκει το νοτε σου ..? αν ανήκει στο volt group A τότε παρουσιάζει αστάθεια σε OC

δες αυτό http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31028276&postcount=12

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να φταίει και η μπαταρία σου ειδικά αν πριν σβήσει τρεμοπαίζει η οθόνη.. επίσης ξέρεις σε ποιό voltage group ανήκει το νοτε σου ..? αν ανήκει στο volt group A τότε παρουσιάζει αστάθεια σε OC

δες αυτό http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31028276&postcount=12

 

ναι κανει ενα τρεμοπαιξιμο πριν σβησει στο 90% των περιπτωσεων.Χα... και πως βλεπουμε σε ποιο γκρουπ ειμαστε?Δεν το εχω πλεον OC το εχω σε μαμα καταστασεις αλλα παλι ζεστενεται και σβηνει.Με γεια την καινουργια μου μπαταρια....

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η καλύτερη rom αυτή τη στιγμή; Έχω την hellybean και είμαι ευχαριστημένος αλλά αν υπάρχει καλύτερη γιατί να μην την δοκιμασω:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...