Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά είσαι τρελός???!!! Φυσικά και δεν μπορείς να καλύψεις όλα τα γούστα και ούτως ή άλλως είμαι υπέρ-καλυμμένος με το θέμα οπότε ούτε να το σκέφτεσαι να μου λες ότι με απογοήτευσες.. εμείς ευχαριστούμε που μοιράζεσαι το μεράκι σου με μας και χαιρόμαστε την πολύ καλή δουλειά σου!! Καλά κόντεψες να χωρίσεις?? α ρε γυναίκες! Βγαίνουμε έξω γκρινιάζετε καθόμαστε μέσα αλλά ασχολούμαστε με κινητά/υπολογιστές πάλι γκρινιάζετε, ότι και να κάνουμε δεν ευχαριστιέστε τσ τσ τσ!!! :lol::lol:

Σοβαρά τώρα ευχαριστώ για την απάντηση και πίστεψέ με μια χαρά ειμαι καλυμμένος με το θέμα. Εξάλλου δεν έχει ντε και τοοοσο πράσινο που να ενοχλεί στο μάτι... πάλι σε ευχαριστώ και μπράβο!!

 

Και συ θα ήσουνα στα πρόθυρα να με χωρίσεις αν επί 3 περίπου μήνες ασχολιόμουνα όλη την ελεύθερη μου ώρα με το κινητό και σχεδόν καθόλου με σένα...

 

Τώρα θα την περάσω και γω την kingdroid να δούμε...

Edit: Ότι και να κάνω τα Deluxe Settings δεν μου δουλεύουν... Μου βγάζει το μηνυμα να κάνω restore... Έχω δοκιμάσει τα πάντα... Όποιος έχει κάτι στο μυαλό του ας το προτείνει...

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και συ θα ήσουνα στα πρόθυρα να με χωρίσεις αν επί 3 περίπου μήνες ασχολιόμουνα όλη την ελεύθερη μου ώρα με το κινητό και σχεδόν καθόλου με σένα...

 

Τώρα θα την περάσω και γω την kingdroid να δούμε...

Edit: Ότι και να κάνω τα Deluxe Settings δεν μου δουλεύουν... Μου βγάζει το μηνυμα να κάνω restore... Έχω δοκιμάσει τα πάντα... Όποιος έχει κάτι στο μυαλό του ας το προτείνει...

 

Πάλι καλά που δεν σε χωρίσει όντως!! Κι μένα τα ίδια κάνει με deluxe δυστυχώς.. Το θέμα σου περνάει σε άλλη ρομ? Αν περάσω criskelo που είχα πριν μπορώ να το περάσω??

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που δεν σε χωρίσει όντως!! Κι μένα τα ίδια κάνει με deluxe δυστυχώς.. Το θέμα σου περνάει σε άλλη ρομ? Αν περάσω criskelo που είχα πριν μπορώ να το περάσω??

 

Sent from my Galaxy Note

Ναι για την Criskelo v7 έχω Theme στο Thread μου στο xda...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Edit: Ότι και να κάνω τα Deluxe Settings δεν μου δουλεύουν... Μου βγάζει το μηνυμα να κάνω restore... Έχω δοκιμάσει τα πάντα... Όποιος έχει κάτι στο μυαλό του ας το προτείνει...

 

Εννοεις δε δουλευουν με το θεμα σου?

Κοιτα...Εγω πριν περασω το θεμα σου το δοκιμασα και δουλευε.Μετα, οταν περασα το θεμα, δεν ανοιξα καθολου τα deluxe settings (γενικα δεν ασχοληθηκα πολυ με τη συσκευη), και χθες το βραδυ εχω περασει μια δικια μου stock LB1 που ''κοιταζω''....

Μακαρι να μπορουσα να βοηθησω...τι να συμβαινει ρε ****το...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις δε δουλευουν με το θεμα σου?

Κοιτα...Εγω πριν περασω το θεμα σου το δοκιμασα και δουλευε.Μετα, οταν περασα το θεμα, δεν ανοιξα καθολου τα deluxe settings (γενικα δεν ασχοληθηκα πολυ με τη συσκευη), και χθες το βραδυ εχω περασει μια δικια μου stock LB1 που ''κοιταζω''....

Μακαρι να μπορουσα να βοηθησω...τι να συμβαινει ρε ****το...

 

και πριν το Theme μου δεν δούλευε πάλι...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

και πριν το Theme μου δεν δούλευε πάλι...

 

Μήπως περάσες το advance settings που έχει ποσταρει στο thread της ROM?

Αν ναι, εκεί θα είναι το πρόβλημα μιας και εγώ δε το πέρασα και όλα δούλευαν ρολόι.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μήπως περάσες το advance settings που έχει ποσταρει στο thread της ROM?

Αν ναι, εκεί θα είναι το πρόβλημα μιας και εγώ δε το πέρασα και όλα δούλευαν ρολόι.

 

Το πέρασα και το πρόβλημα τελικά είναι στο jkaydeluxesettings.apk

Το έχουν κάνει π@@@@να...

Ορίστε αυτό που δουλεύει...

 

http://db.tt/N455BcWF

 

Βάλτε το στο system/app δώστε τα ίδια δικαιώματα με τα αλλά apks και κάντε reboot...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Edit: Ότι και να κάνω τα Deluxe Settings δεν μου δουλεύουν... Μου βγάζει το μηνυμα να κάνω restore... Έχω δοκιμάσει τα πάντα... Όποιος έχει κάτι στο μυαλό του ας το προτείνει...

 

Περίεργο...Και εμένα μου δούλεψε με την μια όπως στον Ηλία..

Από stock rooted LB1 πήγα by The Book (of elthis, thnx again mate :happy:) στην kingdroid

δεν πέρασα το advanced setting mod with good jkay που λέει στο thread της rom και δούλευαν όλα μια χαρά. Μετά

πέρασα τα 2 αρχεία .zip που πρέπει πριν το theme σου και μετά το theme και όλα ρολόι...

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα και το πρόβλημα τελικά είναι στο jkaydeluxesettings.apk

Το έχουν κάνει π@@@@να...

Ορίστε αυτό που δουλεύει...

 

http://db.tt/N455BcWF

 

Βάλτε το στο system/app δώστε τα ίδια δικαιώματα με τα αλλά apks και κάντε reboot...

 

kalagas μια ερώτηση

 

ειχα την criscelo με v6 με το theme σου και πέρασα τα JKay Deluxe v13.6.1, όταν ξαναπέρασα μετά το theme σου από πάνω για την v6 το κινητό κρασαρε , μόλις το αφαίρεσα συνήλθε , να υποθέσω ότι υπάρχει ασυμβατότητα ανάμεσα στο theme σου (v6) και τα JKay Deluxe v13.6.1;;; αν ναι αν βάλω crisskelo v7 με v13.6.1 και το αντιστoιχo θέμα σου θα λυθεί το πρόβλημα μου ;;

 

υποσημείωση o jkay έβγαλε την v13.6.1 στις 26/02/12 ενώ το theme σου για την v7 είναι της 24/02/12 και υποψιάζομαι ότι θα έχω το ίδιο πρόβλημα

 

ελπίζω σε θετική απάντηση σου ώστε να ξαναβαλω το theme σου γιατί το κινητό μου δεν βλέπετε

Link to comment
Share on other sites

kalagas μια ερώτηση

 

ειχα την criscelo με v6 με το theme σου και πέρασα τα JKay Deluxe v13.6.1, όταν ξαναπέρασα μετά το theme σου από πάνω για την v6 το κινητό κρασαρε , μόλις το αφαίρεσα συνήλθε , να υποθέσω ότι υπάρχει ασυμβατότητα ανάμεσα στο theme σου (v6) και τα JKay Deluxe v13.6.1;;; αν ναι αν βάλω crisskelo v7 με v13.6.1 και το αντιστoιχo θέμα σου θα λυθεί το πρόβλημα μου ;;

 

υποσημείωση o jkay έβγαλε την v13.6.1 στις 26/02/12 ενώ το theme σου για την v7 είναι της 24/02/12 και υποψιάζομαι ότι θα έχω το ίδιο πρόβλημα

 

ελπίζω σε θετική απάντηση σου ώστε να ξαναβαλω το theme σου γιατί το κινητό μου δεν βλέπετε

 

Μετά που έβαλες το JKay 13.6.1 Δεν έπρεπε να ξανά φλασάρεις το Theme μου για την criskelo, αλλά το αντίστοιχο themαρισμενο που έχω στα Patches στο thread μου στο xda...

Οπότε αν Φλασάρεις την criskelo v7, μετά φλάσαρε το full theme μου για την criskelo v7, μετά το αντίστοιχο JKay 13.6.1 από το thread του JKay και αν σου δουλέψει και ανοίξει το κινητό σου, μετά φλάσαρε το αντίστοιχο δικό μου patch με την 13.6.1 από τα patches από το thread μου στο xda...

Οι ημερομηνίες είναι άλλες γιατί η criskelo v7 έχει νομίζω το JKay 13.5.1 και όχι το 13.6.1...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παίδες εξακολουθώ να πιστεύω ότι ο Φράνκο κερνελ είναι ο κερνελ με το μικρότερο λαγκ στην συσκευή μας.

Δοκίμασα αρκετούς αυτές τις μέρες και νομίζω ότι πετυχα το καλύτερο αποτέλεσμα με τον φρανκο.

Είναι κριμα βέβαια που που παρα πολύ κόσμος δεν μπορεί να δουλέψει το συγκεκριμένο κερνελ(λόγω του γνωστού προβλήματος κτλ).

Πάντως από ότι βλέπω αναμένεται νέο update το οποίο ίσως λύσει το προβλημα.. Άντε να δούμε

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παίδες εξακολουθώ να πιστεύω ότι ο Φράνκο κερνελ είναι ο κερνελ με το μικρότερο λαγκ στην συσκευή μας.

Δοκίμασα αρκετούς αυτές τις μέρες και νομίζω ότι πετυχα το καλύτερο αποτέλεσμα με τον φρανκο.

Είναι κριμα βέβαια που που παρα πολύ κόσμος δεν μπορεί να δουλέψει το συγκεκριμένο κερνελ(λόγω του γνωστού προβλήματος κτλ).

Πάντως από ότι βλέπω αναμένεται νέο update το οποίο ίσως λύσει το προβλημα.. Άντε να δούμε

Sent from my note

 

Κι εγώ γύρισα σε criskelo με Franco και έχει μακράν την καλύτερη απόδοση.. Οπότε μένω εδώ και περιμένω τα σημαντικά!!

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία μαμά ROM δε γίνεται root?

 

Γινεται και

ειναι το video ''how to''...

Εδω ο οδηγος απο xda οπου μπορεις να κατεβασεις και εναν οδηγο με βηματα και εικονες.

Ολα ειναι στον οδηγο...:)...↓↓↓↓

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

περασα τον φρανκο 9 και παρολο που ο φρανκο λεει οτι το προβλημα που εχω εγω(και πολυ κοσμος με την οθονη που αργει να "επανελθει" αφου κλειδωσεις το κινητο) διορθώνεται σε μενα παραμενει...:mad::mad:

παιδια σορυ αν ειναι χαζη η ερωτηση μπορω να περασω στοκ κερνελ στην τελευταία ρομ του κρισκελο?

και αν ναι ο τροπος ειναι μεσω odin η απλα μεσω recovery?

 

(εντωμεταξυ το κινητο ειναι απιστευτο με τον κερνελ του φρανκο! "ΠΕΤΑΕΙ" στην κυριολεξια! κριμα πραγματικα που δεν μπορουμε να τον χαρουμε...)

Link to comment
Share on other sites

περασα τον φρανκο 9 και παρολο που ο φρανκο λεει οτι το προβλημα που εχω εγω(και πολυ κοσμος με την οθονη που αργει να "επανελθει" αφου κλειδωσεις το κινητο) διορθώνεται σε μενα παραμενει...:mad::mad:

παιδια σορυ αν ειναι χαζη η ερωτηση μπορω να περασω στοκ κερνελ στην τελευταία ρομ του κρισκελο?

και αν ναι ο τροπος ειναι μεσω odin η απλα μεσω recovery?

 

(εντωμεταξυ το κινητο ειναι απιστευτο με τον κερνελ του φρανκο! "ΠΕΤΑΕΙ" στην κυριολεξια! κριμα πραγματικα που δεν μπορουμε να τον χαρουμε...)

 

ΑΜΑΝ ρε γμτ με αυτή την ιστορία!! Κι εγώ μόλις τον πέρασα και δείχνει απολύτως μια χαρά.. Ας ελπίσουμε να δούμε κάτι σύντομα από παγωτό ώστε να περάσουμε πλέον σε άλλο επίπεδο!

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

περασα τον φρανκο 9 και παρολο που ο φρανκο λεει οτι το προβλημα που εχω εγω(και πολυ κοσμος με την οθονη που αργει να "επανελθει" αφου κλειδωσεις το κινητο) διορθώνεται σε μενα παραμενει...:mad::mad:

παιδια σορυ αν ειναι χαζη η ερωτηση μπορω να περασω στοκ κερνελ στην τελευταία ρομ του κρισκελο?

και αν ναι ο τροπος ειναι μεσω odin η απλα μεσω recovery?

 

(εντωμεταξυ το κινητο ειναι απιστευτο με τον κερνελ του φρανκο! "ΠΕΤΑΕΙ" στην κυριολεξια! κριμα πραγματικα που δεν μπορουμε να τον χαρουμε...)

 

Τα ιδια κι εδω. Με τα 2 τελευταια galaxy note απλα δεν παιζει το κινητο με αυτο τον kernel (στη μια περιπτωση δεν ξυπναει - το γνωστο θεμα- και με το τελευταιο αλλοιωνεται η εικονα και κολλαει καθε 5 λεπτα). Με ολους τους αλλους kernels παιζει αψογα...

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια κι εδω. Με τα 2 τελευταια galaxy note απλα δεν παιζει το κινητο με αυτο τον kernel (στη μια περιπτωση δεν ξυπναει - το γνωστο θεμα- και με το τελευταιο αλλοιωνεται η εικονα και κολλαει καθε 5 λεπτα). Με ολους τους αλλους kernels παιζει αψογα...

 

Σε μένα παίζει θέμα και με τον speedmode..

δεν μπόρεσα πότε να το καταλάβω αυτό..

Anyway πιστεύω και εγω πως όλα αυτά με το παγωτό θα λυθούν μια και καλή :)

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα παίζει θέμα και με τον speedmode..

δεν μπόρεσα πότε να το καταλάβω αυτό..

Anyway πιστεύω και εγω πως όλα αυτά με το παγωτό θα λυθούν μια και καλή :)

Sent from my note

 

Να σου πω την αληθεια δε με απασχολει και πολυ. Με abyss 4.2 ειμαι μια χαρα και δε με απασχολει κατι αλλο. Μολις βγει καλη ρομ με παγωτο παμε καρφι...

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα παίζει θέμα και με τον speedmode..

δεν μπόρεσα πότε να το καταλάβω αυτό..

Anyway πιστεύω και εγω πως όλα αυτά με το παγωτό θα λυθούν μια και καλή :)

Sent from my note

 

o Franco και o speedmod έχουν και οι δύο αυτό το πρόβλημα sleepofdeath γιατί έχουν την ίδια base...

Όλοι οι άλλοι kernels έχουν άλλη βάση για αυτό δεν το έχουν...

Το κακό είναι ότι του Franco του το λένε και δεν παίρνει χαμπάρι να αλλάξει base...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβάσει εδώ και καιρό για όλα τα προβλήματα που έχει ο Franco και ήθελα να αναφέρω πως τόσο η v8 όσο και η v9 που εχω περάσει από το πρωί δεν μου έχει εμφανίσει κανένα από αυτά ως τώρα.

Τους εχω περάσει με Rocket, με Criskelo και τώρα με την τελευταία Kingdroid. Είναι όντως ταχύτατος kernel παρόλα αυτά...

Ελπίζω να διορθώσει τα διαφορά bugs, ώστε να μπορέσουν και περισσότεροι χρήστες του Note να τον χαρούν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια δε με απασχολει και πολυ. Με abyss 4.2 ειμαι μια χαρα και δε με απασχολει κατι αλλο. Μολις βγει καλη ρομ με παγωτο παμε καρφι...

 

χμμμμ παντως το κινητο με φρανκο λειτουργει καλυτερα απο τον abyss..να λεμε και την αληθεια..:)

ακομη και το σερφαρισμα με τον οπερα εχει διαφορα!

γενικα τα παντα ειναι πιο γρηγορα και πιο smooth...

τεσπα κανουμε υπομονη!

 

o Franco και o speedmod έχουν και οι δύο αυτό το πρόβλημα sleepofdeath γιατί έχουν την ίδια base...

Όλοι οι άλλοι kernels έχουν άλλη βάση για αυτό δεν το έχουν...

Το κακό είναι ότι του Franco του το λένε και δεν παίρνει χαμπάρι να αλλάξει base...

 

μαλιστα thanks για την απαντηση! :)

δεν το ηξερα αυτο με τον speedmod! τον δοκιμασα απο περιέργεια και ειχα τα ιδια προβληματα!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά..για βοηθήστε!

 

Ρίξτε καμιά ιδέα τι να flashαρω γιατί ψάχνω τόση ώρα και δε βρίσκω τίποτα!

Όχι ότι δεν είμαι ευχαριστημένος από την kingdroid (και μια δική μου stock), αλλά νομίζω ότι με έχει πιάσει στέρηση! Έχω τρέμουλο! LoL

 

Να βάλω LB2 εντελώς stock με jkaymod μόνο;;;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αφου ολες τις εβαλες...

Παντως μεταξυ μας ηλια η darky και η criskelo απλα ειναι οι καλυτερες μεχρι στιγμη...

Τις δοκιμασα και τις δυο και πραγματικα οποια και να βαλεις εισαι καλυμενος...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...