Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Crash v10 xxlrt εχει ολα τα χαρακτηριστικα.

Αυτο που ηθελα να ρωτησω αν το κινητο που και που κολλαει για 4-5 δευτερολεπτα ειτε ανοιγεις επαφες ειτε πατας το home. Μηπως ειχα κακομαθει απο το hox που δε λαγκαρε πουθενα;;;

 

Με κρακ δεν μου κολάει πούθενα εκτός από τις επαφές 2 δευτερόλεπτα πράγμα που το έχουν όλες οι ρομ λόγο ice.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι γίνεται δε μπορώ να καταλάβω. Από το πρωί μου έχει κολλήσει 4 φορές μετά το πάτημα του home, μου έβγαλε ότι το viber είχε τερματιστεί και συνολικά έκανα 6 δλ να δώ την αρχική οθόνη. Κερνελ έχω της ΡΟΜ δεν έχω βάλει κάτι άλλο. Παω σε utacka JB να δω τι θα γίνει :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

φοραω την sweet rom v3 . ολα καλα και ειναι τελεια

ΑΛΛΑ θελω γμτ να αλλαξω αυτο το bootanimation ( ειναι χαλια το δικο του)

ξερετε πως γινεται αυτο??

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

φοραω την sweet rom v3 . ολα καλα και ειναι τελεια

ΑΛΛΑ θελω γμτ να αλλαξω αυτο το bootanimation ( ειναι χαλια το δικο του)

ξερετε πως γινεται αυτο??

ευχαριστω

Αν είχες κρακ μπορείς να κανείς μια σύγκριση σε παρακαλώ και να μου απαντήσεις στο προηγούμενο ποστ μου για το τι έχει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ελπιζω να ποσταρω στο σωστο σημειο, εχω προβλημα με το wifi δεν μπαινει καθολου απο το σπιτι μου το royter δουλευει κανονικα, το κινητο το εντοπιζει μου βγαζει γινεται ληψη διευθυνσης IP και δεν συνδεεται...εχω την εκδοση 4.04 εχει κανεις καποια ιδεα?

 

Μερικά μόντεμ π.χ. Thomson από την forthnet το κάνουν αυτό !

 

Δοκίμασε το εξης θα πας στα settings του wifi και κάπου λέει channel selection αυτό από auto κάντο manual και παίξε με τους αριθμούς να δεις ποιο θα σου κάτσει

 

Δοκίμασε και μου λες

Link to comment
Share on other sites

Στην εγκατάσταση κάποιων ΡΟΜ στο aroma installer βλέπω κάποιες εφαρμογές που δεν καταλαβαίνω τι είναι ,αν ξέρει κανείς.....

1) added Playstation Certification

2) added Bravia Engine

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά και πάλι,

δυστυχώς το φόρτο εργασίας δε με αφήνει να το παρακολουθώ ποιο στενά.

 

Να υπενθυμίσω ότι θέλω να δώσω την συσκευή και θέλω να περάσω κάποια ICS που να είναι σταθερή, κοντά στην μανήσια, και να τρέχει κανονικά χωρίς τρελές καταναλώσεις μπαταρίας χωρίς λόγο (κάτι που γίνεται τώρα).

 

Έχω κατεβάσει αυτή την ROM και νομίζω ότι είναι ΟΚ

N7000XXLRQ--4.0.4/12.08.28-N7000DBTLRQ---Download---Germany---Installation

 

Θα ακολουθήσω τις παρακάτω οδηγίες για την εγκατάσταση της...

 

Είπαμε όμως ότι δεν είναι wipe έκδοση οπότε δε θα έχω εντελώς καθαρό installation και μου προτείνατε αυτό..

Θα σου έλεγα να πάρεις το tar ενός safe kernel όπως ο hydracore τον περνάς με οντιν ,μπαίνεις στο recovery ,κάνεις τα 3 wipes και μετά μπαίνεις σε download και βάζεις τη ρομ κανονικά με οντιν όπως ξέρεις.

Αυτό το έχω θολό, μπορεί κάποιος να μου δώσει το link να κατεβάσω αυτό το tar και να μου πει τι πρέπει να κάνω?

Αφού ξεμπερδέψω με το tar μετά συνεχίζω κανονικά την διαδικασία για το πέρασμα της rom?

 

Υπάρχει κάποια ICS (κατά προτίμηση όχι coocking) που να είναι wipe από μόνη της ώστε να την περάσω απλά με το ODIN και να τα κάνει όλα μόνη της?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε αν υπάρχει νέα έκδοση στις ROM ? Μέχρι τώρα ήξερα την LRQ ο Sweet αναφέρει πως στην v3 έκδοση του

έχει βάλει την LRT είναι νέα αυτή ;

Link to comment
Share on other sites

Kernel oc αν τον κάνω νατρέχει 1400 θα εχω καλύτερη μπαταρία αξίζει κάτι τέτοιο;;

Λέω μπας και είναι φτιαγμένος καλύτερα στις μεσαίες ταχύτητες.

 

 

EDIT 1:

Συνέχεια λέμε για ότι καινούργιο βάζουμε ότι αν είναι δυνατόν να είναι ακόμα πιο γρήγορο

Ε σήμερα εχω τρελαθεί και προκαλώ να δοκιμάσετε την notecore 14.2 η ταχύτητα δεν υπάρχει τώρα από μπαταρία δεν ξέρω θα δείξει...

Για οποίων θέλει:

Notecore 14.2 oc

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Kernel oc αν τον κάνω νατρέχει 1400 θα εχω καλύτερη μπαταρία αξίζει κάτι τέτοιο;;

Λέω μπας και είναι φτιαγμένος καλύτερα στις μεσαίες ταχύτητες.

 

Δε νομίζω φίλε μου. Βαλε τον standard γι αυτή τη δουλειά...

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω ένα πρόβλημα και χρειάζομαι τη βοήθειά σας. Είμαι με την τελευταία stock γερμανική και root. Νομίζω ότι μετά από ένα μικρό update που έκανα πλέον δεν μπαίνει καθόλου σε deep sleep. Τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος πως δεν μπαίνει σε deep sleep? Δηλαδή το έχεις τσεκάρει με CPU SPY πχ?

 

Προσωπικά αντιμετώπισα προβλήματα με την LRT μετά από το μικρό update από την LRQ (καθυστερούσε αρκετά).

 

Σε κάθε περίπτωση θα σου πρότεινα να βάλεις Sweet V3 που έχει τρομερή αυτονομία (CF cernel).

spada
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος πως δεν μπαίνει σε deep sleep? Δηλαδή το έχεις τσεκάρει με CPU SPY πχ?

 

Προσωπικά αντιμετώπισα προβλήματα με την LRT μετά από το μικρό update από την LRQ (καθυστερούσε αρκετά).

 

Σε κάθε περίπτωση θα σου πρότεινα να βάλεις Sweet V3 που έχει τρομερή αυτονομία (CF cernel).

 

Ναι δεν μπαίνει καθόλου, ούτε για δείγμα!!!

Edit: τελικά αλλάζοντας kernel με Notecore 14.1 μπήκε. Παράξενο!

Edited by medit
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος πως δεν μπαίνει σε deep sleep? Δηλαδή το έχεις τσεκάρει με CPU SPY πχ?

 

Προσωπικά αντιμετώπισα προβλήματα με την LRT μετά από το μικρό update από την LRQ (καθυστερούσε αρκετά).

 

Σε κάθε περίπτωση θα σου πρότεινα να βάλεις Sweet V3 που έχει τρομερή αυτονομία (CF cernel).

Μπας και εχεις δοκημασει και κρακ να μας πεις αν εχουν διαφορες??

Link to comment
Share on other sites

Sorry, δεν έχω περάσει καθόλου από Chrack 16. Η τελευταία μου επαφή με Chrack ήταν με V14.

 

Στο θέμα της αυτονομίας δεν έχω δεί καλύτερα αποτελέσματα από τον συνδυασμό Sweet V3 και CF kernel.

spada
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.να ρωτησω κατι που πιθανόν να έχει απαντηθεί.βάζω σαν ήχο κλήσης ένα τραγούδι που είναι στην εξωτερική μνήμη.το θέμα είναι ότι κάθε φορά που ανοίγω το τηλέφωνο ή του κάνω reboot τον χάνει!!ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.να ρωτησω κατι που πιθανόν να έχει απαντηθεί.βάζω σαν ήχο κλήσης ένα τραγούδι που είναι στην εξωτερική μνήμη.το θέμα είναι ότι κάθε φορά που ανοίγω το τηλέφωνο ή του κάνω reboot τον χάνει!!ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

 

Βάλτο στον φάκελο Sdcard/Ringtones. Έπρεπε να στο βάζει αυτόματα εκεί...:)

Link to comment
Share on other sites

Kernel oc αν τον κάνω νατρέχει 1400 θα εχω καλύτερη μπαταρία αξίζει κάτι τέτοιο;;

Λέω μπας και είναι φτιαγμένος καλύτερα στις μεσαίες ταχύτητες.

 

 

EDIT 1:

Συνέχεια λέμε για ότι καινούργιο βάζουμε ότι αν είναι δυνατόν να είναι ακόμα πιο γρήγορο

Ε σήμερα εχω τρελαθεί και προκαλώ να δοκιμάσετε την notecore 14.2 η ταχύτητα δεν υπάρχει τώρα από μπαταρία δεν ξέρω θα δείξει...

Για οποίων θέλει:

Notecore 14.2 oc

Link to comment
Share on other sites

απιστευτος κερνελ παντως!

τον εβαλα σε sweet rom και επαθα σοκ!

αλλο κινητο μιλαμε!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.να ρωτησω κατι που πιθανόν να έχει απαντηθεί.βάζω σαν ήχο κλήσης ένα τραγούδι που είναι στην εξωτερική μνήμη.το θέμα είναι ότι κάθε φορά που ανοίγω το τηλέφωνο ή του κάνω reboot τον χάνει!!ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

 

Ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα. Σημερα εκανα format sd card και απ την αρχη την chack final. Θα δειξει τι θα γινει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απιστευτος κερνελ παντως!

τον εβαλα σε sweet rom και επαθα σοκ!

αλλο κινητο μιλαμε!

 

Έβαλα την sweet το πρωί προερχόμενος από chrack final. Απίστευτα smooth και άψογη μπαταρία με cf (το άκουσες araditsas;;;)

Η σταθερότητα σε συνδυασμό με κατανάλωση σε όλο της το μεγαλείο. Δεν ξέρω αν οφείλεται στον sef η στο τελευταίο firmware...βάλτε την με κλειστά μάτια!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την sweet το πρωί προερχόμενος από chrack final. Απίστευτα smooth και άψογη μπαταρία με cf (το άκουσες araditsas;;;)

Η σταθερότητα σε συνδυασμό με κατανάλωση σε όλο της το μεγαλείο. Δεν ξέρω αν οφείλεται στον sef η στο τελευταίο firmware...βάλτε την με κλειστά μάτια!!!:)

 

το ελεγα εδω και ποσο καιρο!

για μενα η καλυτερη ρομ εκει εξω και με διαφορα!

απλη γρηγορη smooth λιτη χωρις φανφαρες αρωματα και πρασινα αλογα!

ειναι σκυλι! την εχω εδω και μια βδομαδα και περιμενω jb..

αντε το πολυ να αλλαξω κανενα κερνελ..αυτα!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Νέα έκδοση hydracore 5.3

http://hecubus.com/xda/kernel/HydraCore/GL_HYDRACORE_v5-3_OC.zip

Ο γρηγορότερος hydra μέχρι σήμερα, στα επίπεδα του εξαιρετικού 14.1

Για να δούμε και αυτονομία...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημέρα.

Αυτό εδώ πάλι το είναι; νέα ρομ;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1906086

Επίσης όσοι έχετε cm10 τι λέει; έχουμε καμία βελτίωση στο θέμα;

Sent from my note

 

 

Παίδες μια ερώτηση ακόμη.

Μου εμφανίζει στο ημερολόγιο το οποίο το έχω συγχρονισει με το Facebook λογαριασμό μου αλλά και το Gmail μου όλα τα γενέθλια τις γιορτές και γενικά τα πάντα διπλά.

Γνωρίζει κανείς τι παίζει εδώ;

Παλιότερα δεν θυμάμαι να είχα τέτοιο θέμα.

Sent from my note

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...