Jump to content

Nostalgia @ myphone.gr: Ericsson GF 768


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα σ' αυτα τα Ericsson μου αρεσε πολυ (και ζηλευα) το μικρο αυτο LED που ειχαν. Καθ' οτι ειχα Νοκια τοτε και απορουσα γιατι δεν ειχε βαλει κι αυτη ενα LED.
Quadra 660av
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 76
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα σ' αυτα τα Ericsson μου αρεσε πολυ (και ζηλευα) το μικρο αυτο LED που ειχαν. Καθ' οτι ειχα Νοκια τοτε και απορουσα γιατι δεν ειχε βαλει κι αυτη ενα LED.

Κι εμένα μου άρεσε πολύ το LED που αναβόσβηνε και ήξερες ότι το τηλέφωνο είναι ενεργό με μια ματιά από μακρυά. Νομίζω αν είχες αναπάντητες ή SMS φλάσαρε πιο γρήγορα ή κάνω λάθος;

 

Είναι κάτι απλά πραγματάκια που πραγματικά αναρωτιέσαι γιατί δεν υπάρχουν στις σημερινές συσκευές... Και μη μου πείτε για κατανάλωση γιατί ένα low-power LED που φλασάρει με duty cycle 10% δεν καταναλώνει σχεδόν τίποτα.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου άρεσε πολύ το LED που αναβόσβηνε και ήξερες ότι το τηλέφωνο είναι ενεργό με μια ματιά από μακρυά. Νομίζω αν είχες αναπάντητες ή SMS φλάσαρε πιο γρήγορα ή κάνω λάθος;

 

Είναι κάτι απλά πραγματάκια που πραγματικά αναρωτιέσαι γιατί δεν υπάρχουν στις σημερινές συσκευές... Και μη μου πείτε για κατανάλωση γιατί ένα low-power LED που φλασάρει με duty cycle 10% δεν καταναλώνει σχεδόν τίποτα.

 

Το μοναδικο πραγμα που εμφανισιακα μου τη σπαει στα μηλα μας Κωστα. Η απουσια led. Ειχα συνηθισει απο το hd2, και μου κακοφανηκε στο 4...

 

Ναι κι εγω νομιζω πως φλασαρε γρηγοροτερα οταν ειχε κατι να σου "επισημανει". Αμυδρα το θυμαμαι, ενδεχεται να το μπερδευω.

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

ποοο..τι κινηταρα...το κιτρινο τα εσπαγε...ηταν απο τα πολλα ericsson που μου αρεσαν...αξεχαστες εποχες

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικο πραγμα που εμφανισιακα μου τη σπαει στα μηλα μας Κωστα. Η απουσια led. Ειχα συνηθισει απο το hd2, και μου κακοφανηκε στο 4...

 

Ναι κι εγω νομιζω πως φλασαρε γρηγοροτερα οταν ειχε κατι να σου "επισημανει". Αμυδρα το θυμαμαι, ενδεχεται να το μπερδευω.

 

Ναι σωστά το θυμάσαι. Σε περίπτωση αναπάντητης ή μυνήματος φλάσαρε πιο γρήγορα. Οταν τελείωνε η μπαταρία έπαιρνε κόκκινο χρώμα.

Αυτό ήταν χαρακτηριστικό όλων των Ericsson εκείνης της δεκαετίας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά το θυμάσαι. Σε περίπτωση αναπάντητης ή μυνήματος φλάσαρε πιο γρήγορα. Οταν τελείωνε η μπαταρία έπαιρνε κόκκινο χρώμα.

Αυτό ήταν χαρακτηριστικό όλων των Ericsson εκείνης της δεκαετίας.

 

Ειδες για να μην εχω καν κινητο το 1998 και να γλυκοκοιταζω τα ξενα; Ολα μου ειχαν εντυπωθει! :lol:

 

Ευχαριστω! :happy:

 

By the way, το δικο μου πρωτο κινητο ηταν το ΝΟΚΙΑ 3210 οταν πηγα 1η Γυμνασιου! Αδημονω για ενα review!!!!

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα σε γκρι αλλά μετά απο λίγο καιρό άλλαξα πρόσοψη με μια Νικόλ και με σειρομενο πορτακι, έβαλα και μια μικρότερη κεραία και στην αρχή όλοι το μπερδευαν τότε με το ασημένιο Nokia .
Link to comment
Share on other sites

Πω πω ρε παιδια πως περασαν ετσι τα χρονια , το πρωτο μου κινητο με συνδεση σε μπλε χρωματακι , ειχα δωσει 5000 χιλιαδες δραχμες για να το παρω,δυστυχως δεν το χαρηκα πολυ μου το εκλεψαν :(:( Να ειστε καλα να μας θυμιζετε ομορφες παλιες εποχες.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Αν και είχα το δίδυμο αδερφάκι του (Ericsson GF 788), μου ήταν αξέχαστο!! Κυρίως για την ομορφιά του, την ευχρηστία του -τα σημερινά πολύ λεπτά, πρέπει να τα πιάσεις με πολύ προσοχή από τα ακροδάχτυλα για να τα αφήσεις στο τραπέζι- για την προστατευτική του θήκη, την κεραία του που ήταν λειτουργική στο σήμα και πρακτική -χωρίς να χρειάζεται να την ανοιγοκλείνεις- και, τέλος για το πρακτικότατο κλιπάκι του, που σου έδινε τη δυνατότητα να το κρατάς στη ζώνη, χωρίς θήκη!!
Link to comment
Share on other sites

Αχ, τι ωραιες εποχές, καλό ειναι να θυμόμαστε ολοι που και που αυτές τις παλιές ιστορίες..Τότε το προβλημά μας ηταν τι χρώμα θα ειναι το κινητό και αν κρατάει η μπαταρία πανω απο μία μέρα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις ακόμα;;; Δεν ξέρεις πόσο σε αγαπάω..... :p Το δικό μου το έδωσα, μαζί με μερικά άλλα, για να πάρω το 6600, αν θυμάμαι καλά.... :cry:

 

Ναιιι ολα τα κραταω! Τιποτα δεν πεταω απο ηλεκτρονικα γενικως. Ολη η σαβουρα σπιτι μου! :happy:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναιιι ολα τα κραταω! Τιποτα δεν πεταω απο ηλεκτρονικα γενικως. Ολη η σαβουρα σπιτι μου! :happy:

Εγώ τα δίνω όλα μόλις πάρω καινούριο. Κρατάω όμως ανταλλακτικά και αξεσουάρ από υπολογιστές (φιλτράκια, RAM κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δεν δινω, γιατι παιζω με ολα. Ενα sharp GX20 (και γι αυτο θελουμε αφιερωμα) με την καταπληκτικη του τοτε camera, το εχω μονιμως ανοιχτο ετσι απλα να το πειραζω.

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
Τιποτα δεν δινω, γιατι παιζω με ολα. Ενα sharp GX20 (και γι αυτο θελουμε αφιερωμα) με την καταπληκτικη του τοτε camera, το εχω μονιμως ανοιχτο ετσι απλα να το πειραζω.

 

καλα το gx20 ακομη και σημερα μπορει να χρησιμοποιηθει ανετα αν δεν εισαι και τοσο απαιτητικος χρηστης...

Link to comment
Share on other sites

Συνφωνω! Ειχε βγει και best camera phone το 2003, κσι νομιζω το πρωτο που "εθιγε" την εστιαση των φωτο. Εστω και χειροκινητα με το δακτυλιο! :happy:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναιιι ολα τα κραταω! Τιποτα δεν πεταω απο ηλεκτρονικα γενικως. Ολη η σαβουρα σπιτι μου! :happy:

 

Νομίζω ότι είσαι η πιο κατάλληλη, για να μας κάνεις ενα review του 3210!! :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Συνφωνω! Ειχε βγει και best camera phone το 2003, κσι νομιζω το πρωτο που "εθιγε" την εστιαση των φωτο. Εστω και χειροκινητα με το δακτυλιο! :happy:

Αν δεν κάνω λάθος η σειρά GX είχε οθόνη QVGA (320x240) - κορυφαία ανάλυση για κινητό αυτού του μεγέθους, ακόμα και σήμερα.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είσαι η πιο κατάλληλη, για να μας κάνεις ενα review του 3210!! :)

 

Μπα.. Δεν το "εχω" νομιζω για ενα τοσο επισημο review... :)

 

@DrMobile: Κωστα οντως! Αυτη ηταν η αναλυση του! Καταπληκτικη συσκευη μαζι με το sharp GX30, και κριμα στη Sharp που δεν τη βλεπω στο παιχνιδι των smartphones. :(

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπα.. Δεν το "εχω" νομιζω για ενα τοσο επισημο review... :)

 

Εγώ λέω να γράψεις κάτι, απλά, όπως σου βγαίνει από μέσα σου και να μου το στείλεις :)

 

Δεν είναι διαγωνισμός, το θέμα εδώ είναι να νοσταλγήσουμε τις παλιές συσκευές που όλοι «αγαπήσαμε». Γράψε αν θέλεις ένα απλό κείμενο, με όσα σε συνδέουν με το 3210 και στείλε το. ;)

 

P.S. Να βάζεις τόνους όμως ε; :p

Edited by Mythozz

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Μπα.. Δεν το "εχω" νομιζω για ενα τοσο επισημο review... :)

 

Η " αγάπη " που έχεις για τη συσκευή και για τα κινητά γενικότερα, φτάνει. :)

 

Εγώ λέω να γράψεις κάτι, απλά, όπως σου βγαίνει από μέσα σου και να μου το στείλεις :)

 

Δεν είναι διαγωνισμός, το θέμα εδώ είναι να νοσταλγήσουμε τις παλιές συσκευές που όλοι «αγαπήσαμε». Γράψε αν θέλεις ένα απλό κείμενο, με όσα σε συνδέουν με το 3210 και στείλε το. ;)

 

P.S. Να βάζεις τόνους όμως ε; :p

 

Αχ... 3210.... :O

Edited by Mythozz
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να γράψεις κάτι, απλά, όπως σου βγαίνει από μέσα σου και να μου το στείλεις :)

 

Δεν είναι διαγωνισμός, το θέμα εδώ είναι να νοσταλγήσουμε τις παλιές συσκευές που όλοι «αγαπήσαμε». Γράψε αν θέλεις ένα απλό κείμενο, με όσα σε συνδέουν με το 3210 και στείλε το. ;)

 

P.S. Να βάζεις τόνους όμως ε; :p

 

Ευχαριστω!! :happy: εαν με πλημμυρισει ο συναισθηματισμος θα το αποτολμησω λοιπον! :O

Edited by Mythozz

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Αχ, τι ωραιες εποχές, καλό ειναι να θυμόμαστε ολοι που και που αυτές τις παλιές ιστορίες..Τότε το προβλημά μας ηταν τι χρώμα θα ειναι το κινητό και αν κρατάει η μπαταρία πανω απο μία μέρα.

 

πάνω κάτω τα προβλήματα αυτά έχουνε παραμείνει στην αγορά. "Βγάζει ή δε βγάζει τη μέρα το smartphone μου; Είναι όμορφο το άσπρο ή το μαύρο iPhone" "Ποιο χρώμα του Ν8 είναι το καλύτερο" :lol: Φαίνεται πολύ αστείο αλλά είπες μεγάλη κουβέντα!!! Εκεί,μας τσιτσιρίζουν οι εταιρείες για να πουλάνε!!! αχαχα!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απαραδεκτο κινητο.

Το ειχε ο κολητος μου, ενω εγω ειχα το 5110.

 

Καμια σχεση βεβαια, αν εξαιρεσεις το μεγεθος, σε ολα τα αλλα το 5110 ηταν κλασεις ανωτερο.

 

 

 

Τι μου θυμισατε, μηνες ολοκληρους τον χλευαζα :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...