Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορει καποιος να μου λυσει μια απορια γιατι μου εχουν σπασει τα νευρα!

Ειχα το kazaa και ολα οκ μια χαρα κατεβαζα τραγουδια οσπου ξαφνικα απο προχθες το ανοιγω μου γραφει connecting... και μενει εκει οσες ωρες και αν περιμενω.το εκανα uninstall και το ξανακατεβασα μπας και ειχα κανει κατι εγω αλλα παλι τα ιδια! connecting .. & τιποτα αλλο !!

Καμια βοηθεια?

 

 

Καλό είναι το LimeWire όπως αναφέρει ο φίλος :)

Ξεχνα το καζαα. Κατεβασε το limewire

 

Μπορείς να το βρείς εδώ :O

 

 

Καθώς επίσης και το DC++

(με μία σημείωση μόνο πως χρειάζεται να κάνεις sharing)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα άσχετα με το θέμα posts αφαιρέθηκαν. Μείνετε στο θέμα και να έχετε υπόψη σας ότι τα προγράμματα File Sharing υπάρχουν για να μοιραζόμαστε αρχεία. Αν δεν συμφωνείτε με αυτό, μην τα χρησιμοποιείτε.
Link to comment
Share on other sites

paides to limewire einai "ka8aro" kai apo to omonymo site i yparxei kammia "ka8arismenh" ekdosi sta links pou dosate?

 

 

Δεν ξέρω άν είναι θέμα της προστασίας που μπορεί να χρησιμοποιεί ο καθένας μας αλλά προσωπικά κάνω χρήση μόνο το DC++ ;)

Για το LimeWire όπως έχω προαναφέρει απλά έχω ακούσει πως είναι καλό εμένα πάντως η προστασία που χρησιμοποιώ δεν έμεινε ικανοποιημένη :p και το πέταξα...

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

paides to limewire einai "ka8aro" kai apo to omonymo site i yparxei kammia "ka8arismenh" ekdosi sta links pou dosate?

 

Το Limewire είναι καθαρό και γρήγορο :wink:

Link to comment
Share on other sites

Το Limewire είναι καθαρό και γρήγορο :wink:

Για όσους όμως έχουν DSL νομίζω είναι "φτωχό"...

Δοκιμάστε DC++ και κυρίως Torrents απο Prive Trackers και θα δείτε τη διαφορά!!!

Link to comment
Share on other sites

xreiazetai na kanw tipota port forwarding prin katebasw me dc++?? Exw vivodi cube 512k.

 

 

Άν κοιτάξεις εδώ είχα ξαναπεί πως χρειάζονται κάποιες ρυθμίσεις ανάλογα με τη σύνδεση που διαθέτει ο καθένας...:O

Ίσως σε βοηθήσει αυτό....;)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με κάποια ρύθμιση να μην σέρνεται το browsing ενώ κατεβάζουμε torrent, ακόμα και με με κόστος την χαμηλή ταχύτητα κατεβάσματος των torrent;

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με κάποια ρύθμιση να μην σέρνεται το browsing ενώ κατεβάζουμε torrent, ακόμα και με με κόστος την χαμηλή ταχύτητα κατεβάσματος των torrent;

οχι.αυτο ειναι καθαρα θέμα πακετων που κατεβάζει η γραμμη.

(απο οτι ξέρω)και στα 384 αν εχεις το dc++ ανοιχτώ σερνεσαι σαν σκουλικι.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με κάποια ρύθμιση να μην σέρνεται το browsing ενώ κατεβάζουμε torrent, ακόμα και με με κόστος την χαμηλή ταχύτητα κατεβάσματος των torrent;

Γίνεται. Να μειώσεις τον αριθμό των max. connections που κάνει ο client σου και να περιορίσιες λίγο το bandwidth που χρησιμοποιεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Prive Trackers ??? δλδ?:confused:

Εγγράφεσαι σε αυτούς και αν δεν έχεις καλό ratio σε διαγράφουν. Γιαυτό έχουν τόσο καλές ταχύτητες επειδή όλοι seedάρουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Trackers που χρειάζεται registration ρε bro! Και έχουν γίνει prive τελευταία γιατί το free registration σπανίζει... ;)
Link to comment
Share on other sites

Trackers που χρειάζεται registration ρε bro! Και έχουν γίνει prive τελευταία γιατί το free registration σπανίζει... ;)

απλά να ψάχνεται οσο πιο πολύ γίνεται sites torrents και να κάνετε registration.

Μπορει καποτε να κλείσουν "οι πόρτες" και να είστε μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Prive Trackers ??? δλδ?:confused:

Υπάρχουν trackers που είναι για Registered Users!! (μόνο για μέλη...) Εκεί οι ταχύτητες είναι full και το υλικό ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

Στις προηγούμενες σελίδες υπάρχουν αρκετά posts για τους private trackers, δεν χρειάζεται να λέμε συνεχώς τα ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία αντιμετοπίζω πρόβλημα στην εκκίνηση του Azureus και δεν μπορώ να βρώ το πρόβλημα...

Παρ'όλο που έχω κάνει απεγκατάσταση και εγκατάσταση -με ενδιάμεσες επανακινήσεις του υπολογιστή- δεν μπορώ να εκκινήσω το πρόγραμμα...:(

 

Και εδώ το screenshot που δείχνει το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

δλδ αν κατάλαβα καλά private γίνεται μόνο μετά που θα "κλείσουν οι πόρτες" όπως είπε κ ο Meraklis56 έτσι? δλδ να τρέχουμαι να γραφόμαστε παντού μήπως κλείσουν αύριο και έχουμε καλύτερες ταχύτητες? right?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου προτείνετε κάποιο άλλο πρόγραμμα από το utorrent.

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου προτείνετε κάποιο άλλο πρόγραμμα από το utorrent.

Δε σου αρεσει; Για μένα είναι το καλύτερο και το πιο ελαφρύ. Δούλεψα αρκετά τον Azureus και δεν άφηνε μνήμη για μνήμη ελεύθερη (έχω 1024ΜΒ RAM) :p

Ειδικά όταν κατέβαζε με φουλ ταχύτητες, ούτε ένα τραγούδι δε μπορούσα να ακούσω:O Η επιλογή βέβαια δική σου. Αυτά τα δυο χρησιμοποίησα μόνο και είναι εξίσου αξιόπιστα με κάποιο μικρό προβάδισμα του Azureus ίσως.

Link to comment
Share on other sites

δλδ αν κατάλαβα καλά private γίνεται μόνο μετά που θα "κλείσουν οι πόρτες" όπως είπε κ ο Meraklis56 έτσι? δλδ να τρέχουμαι να γραφόμαστε παντού μήπως κλείσουν αύριο και έχουμε καλύτερες ταχύτητες? right? :confused:
Όχι.

Γενικά όποιο site χρειάζεται registration θεωρείται private. Απλά αυτά τα sites έχουν ορισμένους κανόνες που αν δεν τους τηρείς παίρνεις πόδι και σου banάρουν την IP address σου. Ένας απο τους σημαντικότερους κανόνες είναι η τήρηση καλού ratio (ογκος uploaded)/(όγκος dowloaded). Γιαυτό οι περισσότεροι χρήστες ό,τι κατεβάσουν αφήνουν τον client τους ανοιχτό να seedάρει το αρχείο μέχρι να πάει τουλάχιστον το ratio του αρχείου 1, και έτσι έχουμε όλοι καλές ταχύτητες ενώ στους public trackers είναι μπάτε σκύλοι αλέστε και έχουν χάλια ταχύτητες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να είστε λιγότερο ερειστικοί στα posts σας.

 

Στα νέα της ημέρας, βγήκε το utorrent 1.5

Κυριότερες αλλαγές είναι η υποστήριξη protocol encryption, peer exchange, ενώ έχει βελτιωμένο interface και καλύτερη χρήση CPU και hard disk.

Link to comment
Share on other sites

DC++ ή Revconnect;;; :confused:

Το δευτερο δεν το χω χρησιμοποιησει ποτε, γι αυτο ρωταω μην το βαζω τσαμπα :D

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...