Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικα πηγαινε στα Settings - Connection Settings και επελεξε να εισαι Passive ωστε να μπορεις να κανεις search και να κατεβαζεις.

Μετα ριξε μια ματια στις προηγουμενες σελιδες αυτου του thread για να δεις πως να γινεις active.Οδηγιες εχουν αναφερθει παρα πολλες φορες.

 

eyxaristw poli file mou afto itan ithle na to valw sto passive!!!

Δεκάδες tips & tricks σχετικά με Η/Υ, προγραμματισμό, hacking, software, hardware, linux και πολλά ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια το [FAKE] μπροστα απο τον client στα στοιχεια των seeds/peers ξερετε τι ειναι; γραφει δλδ [FAKE]μtorrent/1500 και ηταν Ελληνας κιολας :)

πρωτη φορα βλεπω κατι τετοιο :confused:

Link to comment
Share on other sites

παιδια το [FAKE] μπροστα απο τον client στα στοιχεια των seeds/peers ξερετε τι ειναι; γραφει δλδ [FAKE]μtorrent/1500 και ηταν Ελληνας κιολας :)

πρωτη φορα βλεπω κατι τετοιο :confused:

Το έχω παρατηρήσει κι εγώ! Τι είναι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι γίνεται με αυτές τις μυνήσεις που στάλθηκαν σε χρήστες p2p στην Ευρώπη; Εδώ στην Ελλάδα πρέπει να ανησυχούμε; Ένα εκ των προγραμμάτων των οποίων οι χρήστες μηνύθηκαν ήταν και το limewire και επειδή το χρησιμοποιώ, οποιοσδήποτε γνωρίζει κάτι θα ήθελα να με πληροφορήσει.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι γίνεται με αυτές τις μυνήσεις που στάλθηκαν σε χρήστες p2p στην Ευρώπη; Εδώ στην Ελλάδα πρέπει να ανησυχούμε; Ένα εκ των προγραμμάτων των οποίων οι χρήστες μηνύθηκαν ήταν και το limewire και επειδή το χρησιμοποιώ, οποιοσδήποτε γνωρίζει κάτι θα ήθελα να με πληροφορήσει.

Κανένας νομικός διαθέσιμος; Το θέμα είναι σοβαρο και φοβαμαι οτι το έχουμε πάρον μάλλον αψήφιστα. Αν το αντιμετωπίσουμε ως κοινότητα με το σκεπτικό '' όποιος φοβάται ας μη συμμετέχει σε p2p προγράμματα '' μάλλον θα έχουν πετύχει το σκοπό τους...

Link to comment
Share on other sites

kala einai ola emena mpwrei na mou pei kaneis omws kanena program pou na antalaseis arxeia me enan diko sou mesw internet xwris na xreiazete na to anevazw se ftp selida??:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

kala einai ola emena mpwrei na mou pei kaneis omws kanena program pou na antalaseis arxeia me enan diko sou mesw internet xwris na xreiazete na to anevazw se ftp selida??:rolleyes:

msn messenger, yahoo messenger κλπ κλπ κλπ

Απο αυτα θα μπορειτε να μιλατε μεταξυ σας, να στελνετε αρχεια και αλλα :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους από την Γλασκώβη Σκωτίας! Ως καινούργιος εδώ θέλω να χαιρετήσω όλα τα μέλη...

 

Λοιπόν άμα και ξέρω ότι ίσως αυτό το forum δεν είναι το κατάλληλο θέλω να κάνω μία ερώτηση. Πού μπορώ να βρω torrents από την σειρά Πενήντα - Πενήντα; Άμα υπάρχει πρόβλημα στείλτε μου e-mail. Ευχαριστώ προκαταβολικά και βοηθήστε τον απόδημo Ελληνισμό(:lol: :lol: :lol: ).

 

Και κάτι ακόμα για το forum. Καλό θα ήταν οποιοσδήποτε κατεβάζει μέσω torrent client να έχει το Peer Guardian 2. Είναι κάτι σαν το προφυλακτικό. Never leave home without it / Neven download torrents without it. Ουσιαστικά σταματάει τους επίδοξους που ελέγχουν τί κατεβάζεις. Ίσως όταν ανοίγετε ιστοσελίδες βρείτε κάποια κολλήματα, υπάρχει όμως η επιλογή να επιτρέπει τις ιστοσελίδες.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

"Με κάθε επιτυχία που κατακτάς χτίζεις ένα μεγαλύτερο μελλοντικό εμπόδιο".
Link to comment
Share on other sites

με έκαναν ban απο το torrent leech.

έχετε να μου προτείνετε κανέναν καλό tracker?

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους από την Γλασκώβη Σκωτίας! Ως καινούργιος εδώ θέλω να χαιρετήσω όλα τα μέλη...

 

Καλως ηρθες :)

Πού μπορώ να βρω torrents από την σειρά Πενήντα - Πενήντα;

http://www.blue-whitegt.com

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Το πρόβλημα είναι ότι συνέχεια εμφανίζει το μήνυμα ότι η λίστα είναι πλήρης - ξαναπροσπαθήστε αργότερα... Θα προσπαθήσω , τί άλλο μπορώ να κάνω;;;

 

Να είσαι καλά!

"Με κάθε επιτυχία που κατακτάς χτίζεις ένα μεγαλύτερο μελλοντικό εμπόδιο".
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Το πρόβλημα είναι ότι συνέχεια εμφανίζει το μήνυμα ότι η λίστα είναι πλήρης - ξαναπροσπαθήστε αργότερα... Θα προσπαθήσω , τί άλλο μπορώ να κάνω;;;

 

Να είσαι καλά!

Έχω την εντύπωση οτι και σε όλα τα ελληνικά hubs στο dc θα βρείς τα επεισόδια του 50-50 :wink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Teleione δοκίμασε το SoulSeek (slsknet.org). Ουσιαστικά κάνεις εγγραφή, κάνει(ουν) και ο(ι)/η φίλος(οι)/η σου, μπορείς να βλέπεις και να βλέπουν τί αρχεία έχεις και έχουν στον καθορισμένο φάκελο του υπολογιστή σου/τους και να κατεβάζεις ή ανεβάζεις αρχεία.
"Με κάθε επιτυχία που κατακτάς χτίζεις ένα μεγαλύτερο μελλοντικό εμπόδιο".
Link to comment
Share on other sites

στο torrentit σου δινουν ενα εικονικο upload 5GB οταν κανεις εγγραφη; :blink:

http://img90.imageshack.us/img90/1092/untitled9dr1.png

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα μου ειναι οτι στο themixingbowl.org δεν υπάρχουν leechers με αποτέλεσμα να μην μπορω με τίποτα να ανεβάσω το ratio μου και μου αρέσεει πολύ γιατι εχει μουσικάρες οπότε το ban δεν το γλυτώνω.. ε? οσο για το blu-white βρισκομαι στο 0,50 εδω και ενα 4μηνο που το δουλεύω όπως επίσης και με το torrentleech αλλα με το pc να ειναι ανοιχτό 24ώρες! κάθε μέρα!

 

όπως επίσης για κάποιον που θέλει να κατεβάζει ολόκληρα CD Ειναι πολυ καλό το @@@.ellinadiko.com#### και με ένα μικρό donate που κάνεις για ενα 3μηνο κατεβάζεις οτί θέλεις απο ολα τα ελληνικα και ξενα cd's χωρίς κανέναν περιορισμό! Ειναι στο μόνο που έκανα donate και θα ξανακάνω.

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα ακριβώς με BlueWhite & GreekTracker.de.. Κατεβάζω και τα αφηνω εβδομάδες ολόκληρες αλλά δεν ξέρω γιατί το ράτιο μου ανεβαίνει απελπιστικά αργα.. Μιλάμε για 0,01/μέρα και ούτε.. Και δεν ξέρω τι φταίει αλλά όσοι κατεβάζουν απο μένα, 'πέρνουν' πολύ πολύ αργα (απο άποψη ταχύτητας).. Τι φταίει..?

Link to comment
Share on other sites

Firewall ή οι επιλογές, π.χ να μην αφήνεις να κατεβάζουν πάνω απο 5kb/s ας πούμε.

Εγώ που είμαι με DSL χιλιάρι πάει πολύ καλά το uploading.

Δεν κατεβάζω και πολύ βέβαια, αλλά το ratio κοντέβει τα 3,00 :)

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα ακριβώς με BlueWhite & GreekTracker.de.. Κατεβάζω και τα αφηνω εβδομάδες ολόκληρες αλλά δεν ξέρω γιατί το ράτιο μου ανεβαίνει απελπιστικά αργα.. Μιλάμε για 0,01/μέρα και ούτε.. Και δεν ξέρω τι φταίει αλλά όσοι κατεβάζουν απο μένα, 'πέρνουν' πολύ πολύ αργα (απο άποψη ταχύτητας).. Τι φταίει..?

 

Αν αυτα που κατεβαζεις τα μοιραζονται πολλα ατομα λογικο ειναι οι αλλοι απο σενα να παιρνουν με μικρη ταχυτητα.Το καλυτερο ειναι να προσεχεις η αναλογια seeders/leechers να ειναι μικρη.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτα που κατεβαζεις τα μοιραζονται πολλα ατομα λογικο ειναι οι αλλοι απο σενα να παιρνουν με μικρη ταχυτητα.Το καλυτερο ειναι να προσεχεις η αναλογια seeders/leechers να ειναι μικρη.

να ειναι μικρη η αναλογια η μεγαλη??γιατι εγω θυμαμαι ειχα ακουσει/διαβασει να προσεχω ποιο εχει seeders..:confused:

 

μηπως εννοεις οτι αν ειναι μεγαλη θα κατεβαζεις με μικροτερη ταχυτητα?:confused:

 

ΕΔΙΤ σας ευχαριστω παιδια!!

Link to comment
Share on other sites

να ειναι μικρη η αναλογια η μεγαλη??γιατι εγω θυμαμαι ειχα ακουσει/διαβασει να προσεχω ποιο εχει seeders..:confused:

 

μηπως εννοεις οτι αν ειναι μεγαλη θα κατεβαζεις με μικροτερη ταχυτητα?:confused:

 

Οταν θελεις να μοιρασεις, κοιτας να εχει πολλους leechers.

Οταν θελεις να κατεβασεις, κοιτας να εχει πολλους seeders.

 

Βεβαια παιζει να μοιραζει ενας, να κατεβαζουν 100 και να πιανω 35-38 με 384 γραμμη. Αυτο γινεται γιατι οι 100 μοιραζουν και αυτοι.

 

Ειναι λιγο μπερδεμα αλλα μια συνηθεια ειναι ολα.:D

Link to comment
Share on other sites

να ειναι μικρη η αναλογια η μεγαλη??γιατι εγω θυμαμαι ειχα ακουσει/διαβασει να προσεχω ποιο εχει seeders..:confused:

 

μηπως εννοεις οτι αν ειναι μεγαλη θα κατεβαζεις με μικροτερη ταχυτητα?:confused:

 

kostakiss μιλαω αποκλειστικα για τα αρχεια που κανεις seeding.;)

 

Αν για παραδειγμα μοιραζεσαι ενα επεισοδιο παρα 5 που εχει 500 seeders και 10 leechers για παραδειγμα τι να πρωτοπαρουν απο εσενα.Ενω αν μοιραζεσαι ενα αρχειο που η αναλογια seeders/leechers ειναι 5/5 τοτε θα δινεις με σαγως πιο μεγαλη ταχυτητα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

από σήμερα στις 6 περίπου δεν μπορώ ούτε να κατεβάσω ούτε να seedαρω από private trackers!!!!

από public όλα μια χαρά αλλά από private τίποτα...

κόκκινο βελάκι σε όλα ενώ μου γράφει στο tracker status:"Έγινε προσπάθεια εκτέλεσης μιας λειτουργίας σε δίκτυο,στο οποίο δεν είναι δυνατή η πρόσβαση"

 

μtorrent 1.5

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησες να κανεις log in στο site του tracker; μου εχει τυχει να μη με βλεπει και να πρεπει να κανω log in. δε θυμαμαι τι εγραφε ομως, εχω και το αγγλικο μtorrent. κατεβαζω κανονικα παντως :)

edit: και seedαρω βεβαια...:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...