Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

h**p://www.torrentfile.de/

//bitreactor.to/

Οτιδήποτε γερμανικό. Το έχω σκίσει:p

Oύτε το ένα ούτε το άλλο έχει την εκπομπή από το ARD Sportschau με τις φάσεις από Bundesliga κάθε Σάββατο απόγευμα. :( Μήπως ξέρετε πού μπορώ να τις βρίσκω;

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ blackzipo!!!προλαβα κι εκανα..τωρα να το αφισω ανοιχτο σε αυτη τη σελιδα??
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ blackzipo!!!προλαβα κι εκανα..τωρα να το αφισω ανοιχτο σε αυτη τη σελιδα??

Τι εννοείς να το αφήσεις ανοιχτό σε εκείνη τη σελίδα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για να ανεβαζει ξερω κι εγω..διαβασα...οτι αν δεν εχεις υψηλο up..σε κανουν μπαν..μηπως μπερδευτικα?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μπερδεύτηκες. Δεν έχει σχέση η σελίδα με το upload σου και το download σου. Κατεβάζεις ένα .torrent απο εκεί, το ανοίγεις με τον client σου, και όταν τελειώσει το «κατέβασμα» τον αφήνεις ανοιχτό να ανεβάζει μόνο, μέχρι να πάει το ratio τουλάχιστον μέχρι 1.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αα οκ καταλαβα..θα αφηνω τον κλιεντ μολις κατεβει το τορεντ...και εγω ελεγα..τι σχεση εχει η σελιδα..?τεσπα..σε ευχαριστω χοστολη..να σε καλα..:)
Link to comment
Share on other sites

Και ένας νέος χρήστης στο Blue-whiteGT πώς μπορεί να γνωρίζει ποιά αρχεία έχουν ήδη ανέβει στον tracker, ώστε να μην ξαναανεβάσει τα ίδια;

 

Τέτοιες lame πατέντες μόνο σε ελληνικό tracker θα μπορούσαν να συμβούν, και φυσικά μόνο σε ελληνικό tracker συμβαίνουν:down:

.
Link to comment
Share on other sites

Και ένας νέος χρήστης στο Blue-whiteGT πώς μπορεί να γνωρίζει ποιά αρχεία έχουν ήδη ανέβει στον tracker, ώστε να μην ξαναανεβάσει τα ίδια;

 

Τέτοιες lame πατέντες μόνο σε ελληνικό tracker θα μπορούσαν να συμβούν, και φυσικά μόνο σε ελληνικό tracker συμβαίνουν:down:

 

 

Ένας νέος χρήστης δεν μπορεί να ανεβάσει αρχεία. Πρέπει να αλλάξει βαθμίδα, και αυτό γίνεται seedάροντας τα ήδη υπάρχοντα torrents.;)

 

Συμφωνώ. Τελειώς lame είναι, αλλα ειναι ο μοναδικός ελληνικός με κόσμο...:(

Link to comment
Share on other sites

Και ένας νέος χρήστης στο Blue-whiteGT πώς μπορεί να γνωρίζει ποιά αρχεία έχουν ήδη ανέβει στον tracker, ώστε να μην ξαναανεβάσει τα ίδια;

 

Τέτοιες lame πατέντες μόνο σε ελληνικό tracker θα μπορούσαν να συμβούν, και φυσικά μόνο σε ελληνικό tracker συμβαίνουν:down:

 

Ένας καινούργιος χρήστης δεν μπορεί να ανεβάσει αρχεία στον τράκερ. Για να μπορεί να αποκτήσει αυτήν την ιδιότητα πρέπει να κλείσει κάποιους μήνες συμμετοχής + να έχει αρκετά GB upload + ratio > 1. Άμα έχει αυτά τα χαρακτηριστικά βλέπει και τα ''κρυφά'' αρχεία.

 

Το ξέρω ότι μερικοί κανόνες φαίνονται σκληροί αλλά είναι ο μόνος τρόπος επιβίωσης του τράκερ από αυτούς που παίρνουν χωρίς να δίνουν... Αν κοιτάξεις π.χ το Torrentleech έχει πολύ πιο σκληρούς κανόνες, αλλά αυτοί οι κανόνες είναι που υποχρεώνουν τα μέλη του σε μακροχρόνια συμμετοχή στο seeding και έχουν κάνει τον τράκερ τον καλύτερο παγκοσμίως.

-iPod Nano Chromatic 8 GB Red [product]

-iPhone 3G 16GB black

-MacBook Pro 15,4'', 2.53GHz, 4GB, HDD 500GB, NVIDIA GeForce 9400M+9600M GT 512MB

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ blackzipo!!!προλαβα κι εκανα..τωρα να το αφισω ανοιχτο σε αυτη τη σελιδα??

βρε συ, δε σου'πα χθες οτι εχει θεσεις; με γραφεις μου φαινεται :lol:

Αν κοιτάξεις π.χ το Torrentleech έχει πολύ πιο σκληρούς κανόνες
πολυ σκληρους θα ελεγα αλλα καλα κανουν. μολις επεσε στο 0.3 το ratio εχεις 3 μερες να το ανεβασεις στο 0.4 αλλιως μπανακι :p

 

edit: ειχα αναφερει ενα προβλημα με τις πορτες που κλεινανε και δεν κατεβαζα καλα. παρατηρησα οτι οταν πηγαινε καλα η συνδεση ειχε για DNS server την IP του ρουτερ, συγκεκριμενα 192.168.1.1(γνωστο) και οταν δεν πηγαινε καλα εδινε αλλες IP, ασχετες και δυο στον αριθμο. εβαλα λοιπον DNS server την ΙΡ του ρουτερ χειροκινητα για να συνδεεται ετσι μονιμα και voila...το προβλημα λυθηκε, τουλαχιστον μια μερα μετα, και το τεστ δειχνει οκ ακομα κι οταν κατεβαζω αλλα και στο filemp3 με δειχνει connectable που με ειχε παραξενεψει.

οποιος ξερει πως εξηγειται αυτο, ευχαριστως να ακουσω για να μαθω κιολας :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις με banarane απο το bitsoup μηπως ξερετε καναν τροπο να ξανακανω εγγραφη εσβησα τα cookies αλλα μου βγαζει παλι την ιδια σελιδα που λεει να φυγω απο το site.Νομιζω οτι με καταλαβαινει απο την ip μου καποτε ειχα βρει ενα site που εμπαινες εκει και σου αλλαζε προσωρινα ip το ξερει κανεις?η μηπως ξερετε καποιον τροπο για να ξαναγραφτω εκει παλι?
Link to comment
Share on other sites

Και ένας νέος χρήστης στο Blue-whiteGT πώς μπορεί να γνωρίζει ποιά αρχεία έχουν ήδη ανέβει στον tracker, ώστε να μην ξαναανεβάσει τα ίδια;

 

Τέτοιες lame πατέντες μόνο σε ελληνικό tracker θα μπορούσαν να συμβούν, και φυσικά μόνο σε ελληνικό tracker συμβαίνουν:down:

 

Αφενως για να ανεβασεις οπως σου χουν πει πρεπει να εισαι user 1 και πανω.Αφετερου υπαρχει ενα κουμπακι που γραφει search.Αν θες να δεις αν υπαχει κατι ηδη πατας το search και ψαχνεις...Οχι οταν δεν γνωριζουμε κατι κατηγορουμε αμεσως......

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος το Netpumper να αλλάζει μόνο του το όνομα των αρχείων αν βλέπει ότι υπάρχουν?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

με το utorrent δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα απο to bluewhite. έχω χαμηλό ratio, κοντά στο 0.16 αλλά δεν μου έχει έρθει κανένα ΠΜ.

φταίει το bluewhite ή το utorrent

 

To utorrent είναι το πλέον αξιόπιστο πρόγραμμα για να κάνεις seed στους private trackers και να σου αναγνωρίζουν το σωστό ratio βάσει αυτών που ανέβάζεις.

 

Τώρα για το χαμηλό ratio στο bluewhite υπάρχει τρόπος να ανέβεις μια χαρά και με 384 σύνδεση ;)

 

Το βασικό της υπόθεσης είναι να κυνηγάς τα νέα τορεντς όσο πιο νωρίς γίνεται και ιδίως αυτά που είναι δημοφιλή. Για τους νέους users που δεν έχουν ξεπεράσει το όριο των 2 GB έτσι κι αλλιώς δεν υπάρχει delay οπότε μπορούν να τα κατεβάσουν άνετα και μετά να seedάρουν μετά μανίας :p

 

Τώρα θα ρωτήσει κάποιος... Και ποια είναι αυτά τα "δημοφιλή" τορεντς για να να κατεβάσω και να μετά να seedάρω για να ανεβάσω το ratio μου ??? Απλή απάντηση... Αυτά που εμφανίζουν πολλούς leetchers :D Ως γνωστόν στο bluewhite χαμός γίνεται με τα νέα επεισόδια του "Παρα-Πέντε" και με το OLA XL του Θέμου... για πιο σταθερές αξίες (πολυήμερο seedάρισμα, κατά καιρούς χαμηλό, αλλά κατά άλλους καιρούς ανεβασμένο μέχρι και 12-13 kb/s ανεξάρτητα από την παλιαότητα του αρχείου) κηνυγήστε τα ΧΧΧ αρχεία του τρακερ.... :shifty: :shifty:

 

Εγώ κάπως έτσι το πάλεψα κανα μήνα (ομολογώ το PC δεν έκλεινε τα βράδια - η ΔΕΗ σίγουρα κάνει τρελλά γλέντια με το λογαριασμό μου :D :D ) και σήμερα έχω 8,5 GB upload (γύρω στο 7 ratio) και βλέπω και "hidden" αρχεία χωρίς φυσικά delay :up:

 

Αντε, καλό κουράγιο παιδες :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες. Εδώ και πάρα πολύ καιρό χρησιμοποιώ το DC++ και ήμουν ευχαριστημένος. Όμως δεν εξυπηρετεί πολύ στο να κατεβάζω παχνίδια, εφαρμογές και γενικά αρχεία μεγάλα σε όγκο. Σήμερα εγκατέστησα το bitlord και από το πρωί έχω πάρει σβάρνα όλο το θέμα διαβάσα όλο το thread, ζουρλάθηκα αλλά έχω κάποιες απορίες.(οι ερωτήσεις μου θα είναι με βάση το dc++ γιατί με αυτό δουλεύω εδώ και 1,5 χρόνο περίπου)

 

1) Τα αρχεία για να τα μοιράσω στους άλλους που πρέπει να τα έχω ώστε να μπορούν να τα πέρνουν οι άλλοι;

 

2) Τα torrents τα κατεβάζουμε από μια σελίδα. Γινόμαστε μέλη σε αυτό το site και όλα καλά. Ο tracker τι σχέση έχει με αυτό το site; Ο tracker είναι η url η οποία έχει τους torrents ας πουμε;

 

3) ο καθε torrent ανήκει σε διαφορετικό tracker; αν συμβαίνει αυτό θα πρέπει να κατεβάζω torrent από τον ίδιο tracker ωστε να μην μειώνεται το ratio.

 

4) To ratio που αναφέρεται είναι ο λόγος download/upload;

Link to comment
Share on other sites

1) Τα αρχεία για να τα μοιράσω στους άλλους που πρέπει να τα έχω ώστε να μπορούν να τα πέρνουν οι άλλοι;

 

2) Τα torrents τα κατεβάζουμε από μια σελίδα. Γινόμαστε μέλη σε αυτό το site και όλα καλά. Ο tracker τι σχέση έχει με αυτό το site; Ο tracker είναι η url η οποία έχει τους torrents ας πουμε;

 

3) ο καθε torrent ανήκει σε διαφορετικό tracker; αν συμβαίνει αυτό θα πρέπει να κατεβάζω torrent από τον ίδιο tracker ωστε να μην μειώνεται το ratio.

 

4) To ratio που αναφέρεται είναι ο λόγος download/upload;

 

1. Στο φάκελο που τα κατεβάζεις από κει θα τα παίρνουν και σε όσους ανεβάζεις (seedάρεις).

 

2. Ο τρακερ είναι η indexing service που χρειάζεται το τορρεντ πρόγραμμά σου (πχ. BitLord) ώστε να βρει το αρχείο που αναφέρει το torrent file και να το κατεβάσει. Πάντως σε απλές κουβέντες όταν λέμε "τρακερ" εννοούμε το μέρος που υπάρχουν τα τορρεντ αρχεία.

 

3. Καλό είναι ότι κατεβάζεις από ένα τρακερ να το προσφέρεις για ανέβασμα μέχρι το ratio να γίνει τουλάχιστον 1 δηλαδή μέχρι να δώσεις αυτό ακριβώς που πήρες. Βέβαια, με τις ταπεινές ελληνικές συνδέσεις, μέχρι να κατεβάσεις κάτι το έχουν πάρει οι περισσότεροι και δεν ανεβάζεις όσο ακριβώς πήρες αλλά λιγότερο. Αλλά τουλάχιστον κάτι δίνεις και συ και άμα επιμείνεις τα αποτελέσματα πάντα είναι θετικά. Πιο αυστηρά τα πράγματα είναι με τους ιδωτικούς τρακερς (εκεί που χρειάζεται εγγραφή για να δεις τα τορρεντς τους), ενώ με τους public trackers (μινινοβα κλπ.) μπορείς κάλιστα να κατεβάσεις χωρίς να φοβάσαι αν θα χαλάσεις το ratio σου.

 

4. Ακριβώς :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

1) Τα αρχεία για να τα μοιράσω στους άλλους που πρέπει να τα έχω ώστε να μπορούν να τα πέρνουν οι άλλοι;

 

2) Τα torrents τα κατεβάζουμε από μια σελίδα. Γινόμαστε μέλη σε αυτό το site και όλα καλά. Ο tracker τι σχέση έχει με αυτό το site; Ο tracker είναι η url η οποία έχει τους torrents ας πουμε;

 

3) ο καθε torrent ανήκει σε διαφορετικό tracker; αν συμβαίνει αυτό θα πρέπει να κατεβάζω torrent από τον ίδιο tracker ωστε να μην μειώνεται το ratio.

 

4) To ratio που αναφέρεται είναι ο λόγος download/upload;

1) Οχι. Ενω τα κατεβαζεις, τα μοιραζεις κ στους αλλους ταυτοχρονα

2) Ο tracker ειναι το "δικτυο" ας πουμε που γινονται οι "μοιρασιες".

3) Δεν διαλεγεις απο ποιον tracker θελεις να κατεβασεις. Οταν κατεβασεις το torrent που σε ενδιαφερει, αφορα εναν συγκεκριμενο tracker αυτο που θα κατεβασεις.

Σημαντικο: Οταν κατεβασεις το torrent και το χρησιμοποιησεις, ΔΕΝ το δινεις σε κανεναν αλλο, γιατι περιεχει τις δικες σου πληροφοριες και θα χρεωθει ο λογαριασμος σου με ενα ακομα download.

4)Ναι, αυτο ειναι ;)

 

ΕDIT: Τυχερε, 2 απαντησεις τσακα τσακα. Τι αλλο θελεις... :p

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια μικρή διόρθωση...

 

Τo ratio είναι ο λογος upload/download και οχι το ανάποδο όπως κατά λάθος αναφέρθηκε.

 

Μακάρι να ήταν download/upload!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια μικρή διόρθωση...

 

Τo ratio είναι ο λογος upload/download και οχι το ανάποδο όπως κατά λάθος αναφέρθηκε.

 

Μακάρι να ήταν download/upload!!! :D

Εχεις δικαιο

Μακαρι, μακαρι :cool:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Αφενως για να ανεβασεις οπως σου χουν πει πρεπει να εισαι user 1 και πανω.Αφετερου υπαρχει ενα κουμπακι που γραφει search.Αν θες να δεις αν υπαχει κατι ηδη πατας το search και ψαχνεις...Οχι οταν δεν γνωριζουμε κατι κατηγορουμε αμεσως......

Aν είναι κρυφά, τότε πώς είναι δυνατόν να τα βρίσκεις με μία αναζήτηση.Εκτός και αν δεν μπορούν να εφαρμόσουν σωστά την, σε παγκόσμια αποκλειστικότητα, πατέντα τους.

 

Και επειδή αναφέρθηκε το torrentleech, οι κανόνες του δεν έχουν καμμία σχέση με τέτοιες πατέντες.Ανάλογα με το ratio του καθενός και τα GB που έχει ανεβάσει υπάρχουν χρονικοί περιορισμοί, αλλά όλα τα αρχεία είναι διαθέσιμα σε όλους.Kαι, κατα τη γνώμη μου, ο κανόνας που επιβάλει να διατηρείς 0,4 ratio, είναι υπερβολικά ελαστικός.Εγώ θα τοποθετούσα το όριο στο 0,6.

.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...