Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το waffles, αναφέρομαι στην τακτική τους να λένε ότι αν κάποιος είναι πρώην μέλος του oink, θα του δώσουμε πρόσκληση αρκεί να αποδείξει με screenshots, torrents, emails κλπ. στοιχεία, ότι όντως ήταν στο oink. Φυσικά αυτοί δεν έχουν κανενός είδους τέτοιο στοιχείο, γιατί δεν έχουν σχέση με το oink και βέβαια δεν έδωσαν ποτέ προσκλήσεις με αυτό τον τρόπο. Απλά το έκαναν για πείσουν τον κόσμο ότι το waffles είναι η συνέχεια του oink. Δεν ξέρω τι torrents έχουν, αλλά αυτό ήταν εντελώς lame.

 

Όσο για το libble, έχω ακούσει καλά σχόλια, χωρίς ωστόσο να έχω πρόσβαση για να μπορώ να κρίνω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί χαθήκανε τα μηνύματά μου? Κάποιος τα θεώρησε άνευ αξίας?

 

Έτσι φαίνεται...

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Ξέρετε μερικά ξένα σοβαρά τορρεντάδικα που να έχουν ξένες σειρές & ταινίες (στυλ demonoid)

 

Αν είναι ποστάρετε μερικα..

 

 

thnx

Link to comment
Share on other sites

 

Τελικά δεν κατάφερα τίποτα. Δεν κατεβάζει με τίποτα. Σαν να το μπλοκάρει κάτι. Πάντως στο firewall είναι ελεύθερο το μTorrent.

Εχω connex και modem (usb) Sagem 800 (πρέπει να είναι πάνω από 1,5 χρόνο).

Link to comment
Share on other sites

Sorry,αλλα τι προβλημα εχει το tvtorrents.com και το χαρακτηριζεις ως μη σοβαρο?

Ειμαι 2-3 χρονια μελος εκει,εχει τα ΠΑΝΤΑ,αψογες ταχυτητες..Τι αλλο να ζητησει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Sorry,αλλα τι προβλημα εχει το tvtorrents.com και το χαρακτηριζεις ως μη σοβαρο?

Ειμαι 2-3 χρονια μελος εκει,εχει τα ΠΑΝΤΑ,αψογες ταχυτητες..Τι αλλο να ζητησει κανεις?

 

Ακριβώς ότι δεν έχω δει ποτέ σοβαρές ταχύτητες και ότι η σελίδα ανοίγει μια στις δύο, αν και τώρα τελευταία πάει καλύτερα.

 

Και εγώ είμαι εκεί μέλος 2+ χρόνια. Συμφωνώ πάντως ότι έχει τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνουμε όταν τρώμε ban από το DC++; :worry::p

αλλάζουμε nick, IP και ξαναμπαίνουμε φροντίζοντας να μην επαναλάβουμε τα λάθη που οδήγησαν στο ban.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν κατάφερα τίποτα. Δεν κατεβάζει με τίποτα. Σαν να το μπλοκάρει κάτι. Πάντως στο firewall είναι ελεύθερο το μTorrent.

Εχω connex και modem (usb) Sagem 800 (πρέπει να είναι πάνω από 1,5 χρόνο).

 

 

Εντάξει λύθηκε το πρόβλημα! Το Norton έφταιγε.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ότι δεν έχω δει ποτέ σοβαρές ταχύτητες και ότι η σελίδα ανοίγει μια στις δύο, αν και τώρα τελευταία πάει καλύτερα.

 

Και εγώ είμαι εκεί μέλος 2+ χρόνια. Συμφωνώ πάντως ότι έχει τα πάντα.

 

Μηπως εχεις καποιο προβλημα με το μοντεμ κλπ?Εισαι ο πρωτος που το ακουω αυτο,ολοι οσοι ξερω πιανουν αψογες ταχυτητες(εγω με περισσοτερα κατεβαζω απο εδω,παρα απο rapidshare).

H σελιδα ναι,μερικες φορες εχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και γράφτηκα κι εγώ στο Tvtorrents και πράγματι,η συλλογή είναι απίστευτη!

Απλά έχω ένα πρόβλημα.Δεν κατεβαίνει τίποτα....χρησιμοποιώ το μtorrent και ενώ κοιτάζω το port μέσω του τεστ και είναι μια χαρά,και κατεβάζω και 1 άλλο torrent κανονικότατα,αυτά απο το tvtorrents δεν κατεβαίνουν. Μου δείχνει όμως πόσους seeders&leechers έχουν.

Τί μπορεί να φταεί? ( χρησιμοποιώ Modem )...

Thanks! :D

 

 

Edit...Τελικά απλά δεν είχα credits.Βλακεία μου...μπορεί να σβηστεί το μήνυμα...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις καποιο προβλημα με το μοντεμ κλπ?Εισαι ο πρωτος που το ακουω αυτο,ολοι οσοι ξερω πιανουν αψογες ταχυτητες(εγω με περισσοτερα κατεβαζω απο εδω,παρα απο rapidshare).

H σελιδα ναι,μερικες φορες εχει προβλημα.

 

Κανένα πρόβλημα. Από TL κατεβάζω με 1.5ΜB/sec. Και παλιότερα με την 768 κατέβαζα με χάλια ταχύτητες σε σχέση με TL και άλλους private trackers.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια δεν ξερω αν ειμαι off topic αλα κατεβασα κατι ταινιες απο torrent με το flashget και αποθηκευτηκαν με την καταληξη .fb! και fgm! πιο πριν απο αυτην την καταληξη ειναι και η κανονικη .avi αλλα αν τα μετονομασω δεν παιζουν. παντως μεσα απ οτο flashget καταφερα να τις δω..Τι να κανω για να παιζουν με media player κλπ??
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω αν ειμαι off topic αλα κατεβασα κατι ταινιες απο torrent με το flashget και αποθηκευτηκαν με την καταληξη .fb! και fgm! πιο πριν απο αυτην την καταληξη ειναι και η κανονικη .avi αλλα αν τα μετονομασω δεν παιζουν. παντως μεσα απ οτο flashget καταφερα να τις δω..Τι να κανω για να παιζουν με media player κλπ??

καλημέρα φίλε,

 

αν το αρχειο εχει τη μορφη αρχειο.avi.fgm ή αρχειο.avi.fb προφανως δεν εχει τελειωσει το download και αποτελει προσωρινη αποθηκευση του ιδιου του download manager (στην περιπτωσή σου flashget). Το οτι μπορεις να το δεις μεσω του flashget ειναι δυνατοτητα του ιδιου του flashget που προσφερει preview σε οσο απο το αρχειο εχεις κατεβασει.

 

Η λύση: κανε καποια ενεργεια για να αποκτησεις και αλλους πορους για να συνεχιστει το download (μπορει να λειπει εστω και 1k μονο!!!) διοτι αν δεν ολοκληρωθει δε θα αλλαξει και το file extension σε avi (σκετο). Αν δεν κανω λαθος υπαρχει και καποια επιλογη για "force download" οπου εστω και με πολυ μικρη ταχυτητα θα συνεχισει το download.

 

ελπιζω να βοηθησα

'70s
Link to comment
Share on other sites

Γενικά, για τα άγνωστα είδη αρχείων δες το σχετικό post στο computing faq.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αλλα το εβγαλα απο τη λιστα γιατι μου πεταξε μνμ completed 100%!! Τώρα?? (γιαυτο εκανα και το post sorry για την παραληψη, οχι επειδη το θεωρω αγνωστη μορφη)
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

καμμία λύση??? πρέπει να το ξανακατεβάσω?? αλλά ποιος ο λογος αφου ηταν στο 100%! Τι έκανα λάθος..
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλά το greek-tracker έκλεισε για διακοπές όπως ενημερώνει...:p

το greekzter τα εφτυσε πάλι?

Firefox can't establish a connection to the server at γουγουγου.greekzter.com

ξέρει κάποιος αν το αποχωριζόμαστε φορεβερ...?:scared:

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Απο χθες προσπαθώ να μπώ στο the greekz και δεν φορτώνει τίποτα, ούτε τον server δεν βρίσκει! Ξέρεις κάποιος τι συμβαίνει? Μήπως έκλεισε? :worry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει το για διακοπές? Δηλαδή τον άλλο μήνα θα ξανανοίξει?

Έλεος...

 

Κρίμα πάντος γιατί είχα κάτι καλό στην λίστα...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...