Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαντάζομαι θα έχει γραφτεί παλαιότερα, αλλά δεν ξέρω καν πως να ψάξω να το βρώ και να διαβάσω τόσες σελίδες απλά δεν γίνεται...

 

Ποιό είναι εκείνο το site που έχει την λίστα με τα τελευταία releases και μπορείς να διαβάσεις τα nfo τους;

 

Συγνώμη για τυχόν επανάληψη... :O

Μάλλον εννοείς το http://www.nforce.nl

Kai kati allo,iparxei kapoia selida pou mporeis na kaneis search gia arxeia sto rapidshare?
Υπάρχει το http://www.rapidshared.org/ το έχουμε αναφέρει στο topic για το rapidshare: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=102889
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μάλλον εννοείς το http://www.nforce.nl
Ναι, ναι, ευχαριστώ! :) :up:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα.

Μόλις πήρα laptop και έβαλα wireless router και έχω τώρα σύνδεση adsl 1024 over pstn και στο desktop pc μου και στο λαπ.

Το θέμα είναι ότι ενώ όλα είναι οκ με το internet στο λαπ, όταν κατέβασα να τρέξω το emule έχω πρόβλημα με τη ρύθμιση των ports, ενώ από το desktop pc δεν έχω κανένα πρόβλημα. Πιστεύω ότι έχω κάνει σωστά όλες τις ρυθμίσεις στο κατέβασμα, αλλά καμιά γνώμη από κάποιον που να γνωρίζει καλύτερα;... :confused:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :love:

:love:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα.

Μόλις πήρα laptop και έβαλα wireless router και έχω τώρα σύνδεση adsl 1024 over pstn και στο desktop pc μου και στο λαπ.

Το θέμα είναι ότι ενώ όλα είναι οκ με το internet στο λαπ, όταν κατέβασα να τρέξω το emule έχω πρόβλημα με τη ρύθμιση των ports, ενώ από το desktop pc δεν έχω κανένα πρόβλημα. Πιστεύω ότι έχω κάνει σωστά όλες τις ρυθμίσεις στο κατέβασμα, αλλά καμιά γνώμη από κάποιον που να γνωρίζει καλύτερα;... :confused:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :love:

Εμμ, έχεις ρυθμίσει οι πόρτες να προωθούνται στο desktop και όχι στο laptop, λογικό είναι να μην παίζει. Θα πρέπει να βάλεις άλλα ports στις ρυθμίσεις του emule και να ρυθμίσεις αυτά τα ports να προωθούνται στο laptop.

Link to comment
Share on other sites

Εμμ, έχεις ρυθμίσει οι πόρτες να προωθούνται στο desktop και όχι στο laptop, λογικό είναι να μην παίζει. Θα πρέπει να βάλεις άλλα ports στις ρυθμίσεις του emule και να ρυθμίσεις αυτά τα ports να προωθούνται στο laptop.

 

OK ευχαριστώ θα το δοκιμάσω.

:love:
Link to comment
Share on other sites

ανοιξε το ΤΒ...:rolleyes:

θα δυσκολευτειτε λιγο στην εγγραφη, εγω παντως δυσκολευτηκα. στο confirmation mail θα ακολουθησετε το λινκ και αν δε βγαλει πουθενα ξαναπατηστε το "Go" του browser :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από torrent κατεβάζω ΜΟΝΟ με 25/kbs γιατί αυτό; Μήπως πρέπει να ρυθμίσω τίποτα;
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

ανοιξε το ΤΒ...:rolleyes:

θα δυσκολευτειτε λιγο στην εγγραφη, εγω παντως δυσκολευτηκα. στο confirmation mail θα ακολουθησετε το λινκ και αν δε βγαλει πουθενα ξαναπατηστε το "Go" του browser :)

Φτού, "The current user account limit (38,000) has been reached. Inactive accounts are pruned all the time, please check back again later (no hammering)..."

 

Έχουν βάλει και image confirmation code :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμμ, έχεις ρυθμίσει οι πόρτες να προωθούνται στο desktop και όχι στο laptop, λογικό είναι να μην παίζει. Θα πρέπει να βάλεις άλλα ports στις ρυθμίσεις του emule και να ρυθμίσεις αυτά τα ports να προωθούνται στο laptop.

 

Το' κανα! Μόνο που το πρόβλημα ήταν λάθος ρύθμιση δικτύου και το λαπ συνδεόταν με το wireless του γείτονα και όχι το δικό μου! Τρελλή σήψη! Προσέξτε το οι επόμενοι.

Κisses

:love:

:love:
Link to comment
Share on other sites

Έχουν βάλει και image confirmation code :p

και δυο φορες κατα την εγγραφη. και αν δεν ανοιξεις τα λινκ με τα rules και το faq δε μπορεις να συνεχισεις :)

Link to comment
Share on other sites

Eχω το lime wire, θέλω και γω να μοιράζομαι αρχεία με αλλους χρήστες, όπως παίρνω. Αλλά που τα βάζω για να παίρνουν? χρειάζεται να τα βάζω κάπου ή τα παι΄ρνουν απευθείας απο τα documents μου?
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Eχω το lime wire, θέλω και γω να μοιράζομαι αρχεία με αλλους χρήστες, όπως παίρνω. Αλλά που τα βάζω για να παίρνουν? χρειάζεται να τα βάζω κάπου ή τα παι΄ρνουν απευθείας απο τα documents μου?

tools>options>sharing ;)

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος τι πρεπει να ρυθμισω στο comodo firewall για να εχω hi-id στο e-mule?Οτι κ να κανω στις ρυθμισεις δεν γινεται τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το utorrent. Ενώ έχω ρυθμίσει τις πόρτες σωστά, όταν το ανοίγω κατεβάζει μεν με καλές ταχύτητες αλλά μου παραλύει όλο τον υπολογιστή. Εννοώ δηλαδή ότι όταν ανοίγει το πρόγραμμα, δεν μπορώ να λειτουργήσω τίποτα άλλο και ούτε να περιηγηθώ στο ίντερνετ. Τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το utorrent. Ενώ έχω ρυθμίσει τις πόρτες σωστά, όταν το ανοίγω κατεβάζει μεν με καλές ταχύτητες αλλά μου παραλύει όλο τον υπολογιστή. Εννοώ δηλαδή ότι όταν ανοίγει το πρόγραμμα, δεν μπορώ να λειτουργήσω τίποτα άλλο και ούτε να περιηγηθώ στο ίντερνετ. Τι μπορεί να φταίει?

Χρησιμοποίησε το Speed guide για να ρυθμίσεις το utorrent. Απλά δώστου τι γραμμή έχεις και θα ρυθμίσει μόνο του το πρόγραμμα για να μην κολλάει ο υπολογιστής.

Link to comment
Share on other sites

tools>options>sharing ;)

 

ok ευχαριστώ! και υπάρχει τρόπος να ξέρω πόσα αρχεια στέλω κάθε στιγμή, σε ποιούς, πού ή και πιο αρχείο?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Όχι.Όποιο αρχείο από αυτά που έχεις διαθέσιμα παίρνει όποιος ψάξει για κάποιο από αυτά.Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ξέρεις την IP του άλλου και να συνδεθείτε απευθείας για αποκλειστική ανταλλαγή αρχείων.
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Όχι.Όποιο αρχείο από αυτά που έχεις διαθέσιμα παίρνει όποιος ψάξει για κάποιο από αυτά.Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ξέρεις την IP του άλλου και να συνδεθείτε απευθείας για αποκλειστική ανταλλαγή αρχείων.

 

κρίμα, πάντως μολις έβαλα όλα τα τραγούδια ορμήσαν πανω 300 ατομα. και βάλε γιαυτό τα ξανα έβγαλα. επιδή απο κάτω στην γωνία έτσι έγραφε. ευχαριστώ πάντως

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Τα προγράμματα αυτά είναι αυτό που λέει και ο τίτλος του topic: File sharing. Και αυτό θα πει μοιράζομαι με όλους. Αν δεν συμφωνείτε με αυτό, στήστε έναν ftp server π.χ.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι ενδιαφέρονται για εγγραφή στο bluewhite:

 

Οι εγγραφές θα ανοίγουν κάθε Τετάρτη και Σάββατο για 300 περίπου θέσεις κάθε φορά.

Μετά τη συμπλήρωση του αριθμού οι εγγραφές θα κλείνουν μέχρι την επόμενη φορά.

Λογαριασμοί που είναι διπλοί ή έχουν ψευδή στοιχεία, ή για οποιοδήποτε λόγο δεν ενεργοποιούνται 2 ώρες μετά την εγγραφή θα διαγράφονται.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση κρισεως, σας αρεσει το bwgt σαν τρακερ; απο υλικο κυριως. ειμαι γραμμενος εκει 40 εβδομαδες και εχω κατεβασει μονο 0.98 gb. το θεωρω καλο τρακερ κυριως γι'αυτους που μενουν εξωτερικο.
Link to comment
Share on other sites

Hi!Καλά Χριστούγενα κατ'άρχήν...εχω μια ανόητη ισως αλλα σημαντική απορία υπάρχει τελικά p2p που να παρέχει αρκετο down/upload να εχει πλήθος media(rare/new stuff) ή το ultimate file sharing p2p είναι άλλη μία ουτοπία....?
feel the confusion with the POWER of 3G!:hypno:
Link to comment
Share on other sites

torrent φιλε μου...torrent....

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...