Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τέλικά αυτό που έκανα είναι να το σβήσω εντελώς απο το pc και κατέβασα την 1.7.1. Η πόρτα που μου έδωσε δούλεψε και τώρα κατάλαβα οτι τις πόρτες μπορείς να τις αλλάζεις. Η άλλη ερώτηση τώρα είναι γιατί μερικοί λένε οχι στην 1.7.1; Eυχαριστώ πάντως όλους
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Η άλλη ερώτηση τώρα είναι γιατί μερικοί λένε οχι στην 1.7.1; Eυχαριστώ πάντως όλους

 

Για κοίτα εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1970032#post1970032

Link to comment
Share on other sites

Τέλικά αυτό που έκανα είναι να το σβήσω εντελώς απο το pc και κατέβασα την 1.7.1. Η πόρτα που μου έδωσε δούλεψε και τώρα κατάλαβα οτι τις πόρτες μπορείς να τις αλλάζεις. Η άλλη ερώτηση τώρα είναι γιατί μερικοί λένε οχι στην 1.7.1; Eυχαριστώ πάντως όλους
Είναι σχεδόν εντελώς απίθανο το πρόβλημα που είχες να οφειλόταν στην 1.6.1 και να λύθηκε με την 1.7.1. Το πιθανότερο είναι ότι δεν είχες ρυθμίσει σωστά το port forwarding. Πάντως οι ρυθμίσεις το utorrent αποθηκεύονται είτε στο Documents And settings/[user]/Application Data/utorrent είτε στο Program Files/utorrent. Επίσης το utorrent είναι ένα πρόγραμμα που δεν χρειάζεται καν εγκατάσταση. Δηλαδή αν απλά αλλάξεις το .exe με νεότερη ή παλιότερη έκδοση και πάλι θα λειτουργήσει (μέχρι τώρα τουλάχιστον αυτό ισχύει).
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα με το angelos0 στο DC++; Γιατί δεν μου δίνει πρόσβαση; Άλλαξε κάτι;

Γράφει: "Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία σύνδεσης, επειδή ο υπολογιστής προορισμού την απέρριψε ενεργά."

 

EDIT: Τελικά ήταν δικό τους το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

guys, μια ερωτηση αν και καπως ασχετη. αν γινει overloaded ο σκληρος απο το utorrent και το αφησεις χωρις να το πειραξεις, φτιαχνει μονο του; να ερθει στα ισια του δλδ..ή πρεπει να κανεις restart τουλαχιστον το ut;

 

τρελο ξενερωμα..πανε 500gb buffer :O :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από το πρωί δεν μπορώ να συνδεθώ στα hub του DC++, Angelos0 και Dark Angel. Γράφει "Connection Timeout".

Αντιμετωπίζει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί δεν μπορώ να συνδεθώ στα hub του DC++, Angelos0 και Dark Angel. Γράφει "Connection Timeout".

Αντιμετωπίζει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο που είναι ο server. Και άλλοι υπολογιστές που υπάρχουν εκεί δεν αποκρίνονται.

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω εδώ για να μην ανοίγω νέο θέμα.

Χρησιμοποιώ utorrent σε 2 υπολογιστές, φορητό και σταθερό.

Στο φορητό έχω το 1.7.2 χωρίς κανένα πρόβλημα.

Στο σταθερό (desktop) όμως...

 

Είχα το utorrent 1.7.2 όπου μετά από πολλά προβλήματα το έβγαλα και έβαλα το 1.6.1. και είδα μικρή βελτίωση αλλά το πρόβλημα δε λύθηκε.

 

Πριν περιγράψω το πρόγραμμα να σας πω τα εξής.

 

1. Εχω "πατσάρει" το tcp sys με το γνωστό πρόγραμμα στην τιμή 100.

2. Εχω κάνει σωστό port forwading στο Vood 452

3. Εχω κάνει σωστό setup στο Peer guardian 2 και στο Zonealarm Pro 5

4. Εχω P4 με 1G RAM

5. Εχω ρυθμίσει σωστά το utorrent και έχω βάλει limit στο upload τα 22Κ με 512Κ upload

 

Τώρα μετά από όλα αυτά συμβαίνει το εξής. Ενώ κατεβάζει κανονικά το utorrent ξαφνικά "παγώνει" (not responding) για 1-2 λεπτά , μετά ίσως θα επανέλθει για μερικά λεπτά θα συνεχίζει να κατεβάζει κανονικά και μετά θα το ξανακάνει, κ.ο.κ.

 

Το πρόβλημα ήταν πολύ έντονο με το 1.7.2 και είναι λιγότερο έντονο με το 1.6.1 ωστόσο παραμένει.

 

Εχεις κανείς τίποτα υπόψη του? Θενξ.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

μηπως γινεται disk overload; για να εχεις 512 upload λογικα θα εχεις σεβαστο down. μπορεις να δοκιμασεις να βαλεις κι αλλη μνημη; αν δεις πιο πανω εχω παρομοιο προβλημα. μαλιστα εγω τo παθαινω και με μικρες ταχυτητες, της ταξης των 600κβ...

δες στο task manager αν αυξανει τη μνημη ή το page file οταν το παθαινει(αναλογα τις ρυθμισεις του ut).

 

ps: ασχετο, οταν κατεβαζω κλασικα αρχεια τορρεντς σε rars δε γινεται ευκολα αυτο, αλλα αν ειναι μεγαλα αρχεια μεμονωμενα, το παθαινει ευκολα. πχ απο torrentleech κατεβαζει με 5-6mb και δεν παθαινει τπτ, ενω απο hdbits μασαει αμεσως σε καποια kbps..

Link to comment
Share on other sites

μηπως γινεται disk overload; για να εχεις 512 upload λογικα θα εχεις σεβαστο down. μπορεις να δοκιμασεις να βαλεις κι αλλη μνημη; αν δεις πιο πανω εχω παρομοιο προβλημα. μαλιστα εγω τo παθαινω και με μικρες ταχυτητες, της ταξης των 600κβ...

δες στο task manager αν αυξανει τη μνημη ή το page file οταν το παθαινει(αναλογα τις ρυθμισεις του ut).

 

ps: ασχετο, οταν κατεβαζω κλασικα αρχεια τορρεντς σε rars δε γινεται ευκολα αυτο, αλλα αν ειναι μεγαλα αρχεια μεμονωμενα, το παθαινει ευκολα. πχ απο torrentleech κατεβαζει με 5-6mb και δεν παθαινει τπτ, ενω απο hdbits μασαει αμεσως σε καποια kbps..

 

Θενξ θα το ελέγξω. Το φορητό έχει 2G ram που δεν έχει πρόβλημα. Download έχω 10Mbit.

10240/512 Vivodi Full LLU είναι η γραμμή μου.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Κ μια ερώτηση απο μένα.Έχω το μtorrent 1.7.2 k τώρα τελευταία έχω παρατηρήσει ότι όταν το ανοίγω κάνει πρώτα έλεγχο στα torrents και παίρνει πολύ χρόνο.Πρέπει να γίνεται ή μπορώ να το αποφύγω?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εγκατέστησα στον φορητό μου το lime 4.14.7 και ενώ κατέβαζα κανονικά για κάποιες ημέρες, ξαφνικά όταν το ανοίγω μου βγάζει το παραθυράκι κλασσικά για αναβάθμιση σε προ και μετά κολλάει τελείως. λέτε να τρώνε κόλλημα τα βιστα ή είναι πρόβλημα του προγράμματος και πρέπει να το εγκαταστήσω ξανά; έχει συμβεί και σε κανένα άλλο αυτό με τη συγκεκριμένη έκδοση του προγράμματος;

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο άγγελος μας άφησε χρόνους;

Δεν τον βλέπω στην hublist...

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Και μου έριξαν και μπαν γιατί χρησιμοποιούσα revconnect

εντελώς ξαφνικά γιατί είχα ξαναμπεί με αυτόν και

δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα...

 

Για ελληνικά τραγούδια τώρα; :(

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι επαθε ο Angelos0? Γυρισα απο διακοπες και ειπα σημερα να κατεβασω τπτ.

 

Αλλο αντιστοιχα καλο hub υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...