Jump to content

E-Shops και Ηλεκτρονικές Αγορές


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξερω αν εχει κλεισει αλλα οριστε μια παραγγελια που εχω κανει εδω και (σχεδον) 2 εβδομαδες και επειδη δεν τα βιαζομαι το αφησα να δω ποσο καιρο θα εκαναν μεχρι να μου τα φερουν.

Και έχω είχα παραγγείλει δύο μελάνια. Το ένα ήρθε την επόμενη ημέρα, το άλλο μετά από δεκαεπτά ημέρες.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η κλασσική ερώτηση πάλι.. Τίποτα για το pixmania? Δεν ακούω θεματάκια ε... για να επιβεβαιωθώ.. :) Η εγγύηση προϊόντος ισχύει στην Ελλάδα; Συγκεκριμένα για μια ψηφιακή μηχανή λέει "Εγγύηση 2 ετών", αυτό λογικά είναι του προϊόντος και ισχύει Ελλάδα;
Link to comment
Share on other sites

Η κλασσική ερώτηση πάλι.. Τίποτα για το pixmania? Δεν ακούω θεματάκια ε... για να επιβεβαιωθώ.. :) Η εγγύηση προϊόντος ισχύει στην Ελλάδα; Συγκεκριμένα για μια ψηφιακή μηχανή λέει "Εγγύηση 2 ετών", αυτό λογικά είναι του προϊόντος και ισχύει Ελλάδα;

Για αγορές εντός Ε.Ε. ισχύει εγγύηση 2 ετών.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τέρμα και η συνεργασία του eshop με τη Marfin - τέρμα η έκπτωση 2% και οι 6 άτοκες δόσεις από 1 Ιουλίου.
Link to comment
Share on other sites

Τέρμα και η συνεργασία του eshop με τη Marfin - τέρμα η έκπτωση 2% και οι 6 άτοκες δόσεις από 1 Ιουλίου.

Αυτό είναι το τελευταίο που πρέπει να μας ενδιαφέρει. Το φέσωμα που θα φάνε πιστωτές, δημόσιο, υπάλληλοι ειναι σημαντικότερο.

Link to comment
Share on other sites

Εχει ψωνισει κανεις απο το crucial ? Στελνει Ελλαδα? Γιατι δεν το βλεπω στις επιλογες.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει ψωνισει κανεις απο το crucial ? Στελνει Ελλαδα? Γιατι δεν το βλεπω στις επιλογες.

Πήγα να πάρω μία RAM τις προάλλες αλλά ήταν 20% πιο ακριβό από ebay και αγόρασα από εκεί τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχει κανείς εμπειρία από sites όπως το e-smartmarket.gr ή το bidbang.com . Οι τιμές στις οποίες κλείνουν τα προιοντα τους είναι τόσο χαμηλές που μου κάνει εντύπωση πως βγάζουν τα λεφτά τους... Μήπως παίζει κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχει κανείς εμπειρία από sites όπως το e-smartmarket.gr ή το bidbang.com . Οι τιμές στις οποίες κλείνουν τα προιοντα τους είναι τόσο χαμηλές που μου κάνει εντύπωση πως βγάζουν τα λεφτά τους... Μήπως παίζει κάτι άλλο?

Πολλοί λένε ότι πρόκειται για scam, χωρίς να μπορούν όμως να το αποδείξουν.

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασει απτο e-shop.gr της Πατρας εναν υπολογιστη,που τον εχω φτιαξει εγω.Μπορω να τον παω για σερβις σενα e-shop της Αθηνας??
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασει απτο e-shop.gr της Πατρας εναν υπολογιστη,που τον εχω φτιαξει εγω.Μπορω να τον παω για σερβις σενα e-shop της Αθηνας??

με αποδειξη αγορας το πας στα κεντρικα.(για hardware)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με αποδειξη αγορας το πας στα κεντρικα.(για hardware)

 

Xωρις αποδειξη δεν γινεται ? γιατι την Πατρα το πηγαινα χωρις αποδειξη...

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Xωρις αποδειξη δεν γινεται ? γιατι την Πατρα το πηγαινα χωρις αποδειξη...

φανταζομαι οτι θα σε ξερανε στην πατρα.αποδειξη πρεπει να εχεις για την εγγυηση.το σωστο αυτο ειναιι παντως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι οτι θα σε ξερανε στην πατρα.αποδειξη πρεπει να εχεις για την εγγυηση.το σωστο αυτο ειναιι παντως.

 

Νταξει τον πήγα σήμερα και αν κ είχα την απόδειξη δε χρειάστηκε τλκ... Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις ..

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι οτι θα σε ξερανε στην πατρα.αποδειξη πρεπει να εχεις για την εγγυηση.το σωστο αυτο ειναιι παντως.

Το σωστό είναι να κολλάνε αυτοκόλλητο με το serial number. Η απόδειξη ανά πάσα στιγμή μπορεί να χαθεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια ενα site http://www.alibaba.com το ξερετε?Ειναι αξιοπιστο?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα site http://www.alibaba.com το ξερετε?Ειναι αξιοπιστο?

Σχετικά αξιόπιστο είναι, όσο αξιόπιστοι μπορεί να είναι οι Κινέζοι δηλαδή. Αφορά κυρίως χονδρική πώληση, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δε μπορεί να αγοράσεις και λιγότερα κομμάτια σε λιανική. Επικοινωνείς με τον πωλητή και σου δίνει προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά, γνωρίζετε αν αυτα τα δυο site ( http://www.mobile-phones.cn, http://www.retrofones.com) είναι αξιόπιστα; Δεν έχει να κάνει με πωλητές. Edited by tsoump

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα site http://www.alibaba.com το ξερετε?Ειναι αξιοπιστο?

 

Είναι ανάλογα τον πωλητή που θα πετύχεις. Είχα αγοράσει κάτι μπαταρίες πριν λίγους μήνες και όλα πήγαν μια χαρά. Έχει μηχανισμό ασφαλείας ώστε ο πωλητής να πληρωθεί όταν επιβεβαιώσεις εσύ ότι έλαβες την παραγγελία.

 

Sent from my Nook Color

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για όσους ενδιαφέρονται για αγορές ξενόγλωσσων βιβλίων, προσωπικά έμεινα απίστευτα ευχαριστημένος από το bookdepository.co.uk.

 

Πρώτα απ'όλα έχει πολύ καλές τιμές στα βιβλία του.

Δεύτερον, έχει δωρεάν αποστολή παγκοσμίως (και στην Ελλάδα)

Τρίτον η παράδοση, πραγματικά είναι η ταχύτερη που έχω δει σε προϊόν που έρχεται από το εξωτερικό. Έβαλα παραγγελία στις 21/8 για δύο βιβλία που έλεγαν "αποστολή σε 24 ώρες" και "αποστολή σε 48 ώρες" και το μεν πρώτο βιβλίο έφυγε 22/8 και το παρέλαβα 26/8 (και μεσολάβησε Σ/Κ) και το δεύτερο έφυγε 24/08 και το παρέλαβα 28-29/8.

 

Πραγματικά, το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Για να μην αναφερθώ στο γεγονός πως ήταν το μοναδικό e-shop που είχε ένα βιβλίο που έψαχνα 1 χρόνο τώρα και το οποίο είναι out of print.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το ίδιο με αυτό?

http://www.amazon.co.uk/gp/help/seller/at-a-glance.html?ie=UTF8&isAmazonFulfilled=0&orderID=026-8638905-8367561&marketplaceSeller=1&seller=AHRB2OK2Q2YCL

 

Για το ίδιο βιβλίο που το αγόρασα μέσω του" λογαριασμού" του στο αμαζον (21+4=25 λίρες με τα μεταφορικά) , από το ξεχωριστό site του ζητάει 32 λίρες (με δωρεάν μεταφορικά)....

 

Οπότε καλύτερα μέσω αμαζον....

Edited by vega2003
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα site http://www.alibaba.com το ξερετε?Ειναι αξιοπιστο?

 

λογω δουλειας γνωριζω οτι μερικοι πωλητες απο εκει εχουν καταδικαστει για απατες (fraud) Δεν το εψαξα παραπανω να μαθω αν ειναι απατες σε απλους αγοραστες η καμμια πιο χοντρη κομπινα, αλλα ειναι που ειναι κινεζια, εμαθα και αυτο, οποτε προσωπικα θα το απεφευγα.

 

ps: λιγο καθυστερημενη η απαντηση, αλλα προς ενημερωση και των υπολοιπων :)

 

Συγνωμη παιδια, αντι για τροποποιηση πατησα παραθεση! Ας το διορθωσει καποιος!!

Edited by mcde
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Είναι ανάλογα τον πωλητή που θα πετύχεις. Είχα αγοράσει κάτι μπαταρίες πριν λίγους μήνες και όλα πήγαν μια χαρά. Έχει μηχανισμό ασφαλείας ώστε ο πωλητής να πληρωθεί όταν επιβεβαιώσεις εσύ ότι έλαβες την παραγγελία.

 

Sent from my Nook Color

Πώς ακριβώς πληρώνεις;

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι για αγορές βιβλίων προτείνω από εδώ http://www.play.com/Books/Books/6-/RegionHome.html

 

Συνήθως καλύτερες τιμές απ' όλους (amazon, bookdepository κ.α.), pre order και δωρεάν μεταφορικά. Πληρωμή και σε ευρώ μέσω χρεωστικών ή πιστωτικών καρτών. Απόλυτα ασφαλείς συνάλλαγες και σχετικά καλοί χρόνοι παράδοσης. Εδω και τρία χρόνια μόνο από εκεί ψωνίζω βιβλία με ελάχιστες εξαιρέσεις (http://www.bookdepositoru.co.uk) γιατί βρίσκω σχεδόν πάντα αυτό που θέλω. Μεσολαβεί και ως μεσάζων σε άλλα site αν και αμά μπεις κατευθείαν σ' αυτά τα βρίσκεις συνήθως σε καλύτερη τιμή, μιας και μεσολαβεί και η μίζα τους;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...