Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δυστυχως ουτε αυτο επιασε

Για καντο ενα rename.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Εχει κανένας άλλος πρόβλημα με το Google play? Δε θέλει να μπεί με τίποτα, εχω κανει ξανα wipes αλλά δε νιώθει...βγάζει "server busy". Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω ή απλα να ξαναπροσπαθησω σε λίγο?

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως ουτε αυτο επιασε

1 κατεβασε το αρχειο με αλλον browser

2 επισης οταν το εγκαθιστας σου βγαζει το παραθυρο που σε ενημερωνει που εχει προσβαση το app και πατας next κτλ

3 μηπως εχει και αλλο fmradio εγκαταστημενο?

4.απενεργοποιησε το google play για λιγο

Εχει κανένας άλλος πρόβλημα με το Google play? Δε θέλει να μπεί με τίποτα, εχω κανει ξανα wipes αλλά δε νιώθει...βγάζει "server busy". Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω ή απλα να ξαναπροσπαθησω σε λίγο?

οχι αλλα δεν εχω μπει σημερα,χθες βραδυ οκ

 

edit:εχει καπου στο recovery wipe battery stats και δεν το βλεπω?

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Για καντο ενα rename.

 

Ευχαριστω για τη συμβουλη αλλα too late πλεον ειχα ξαναφλασαρει τη ρομ και δοκιμασα και με τη πρωτη το εγκατεστησε και δουλευει κανονικα οπως λεγανε και τα υπολοιπα παιδια και τωρα ξυπνησα και θα ξανακανω τις υπολοιπες ρυθμισεις απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

Παρ οτι ειχαμε ενα randon reboot.κατα τ αλλα ολα καλα.Καμερα οκ,ραδιοφωνο οκ,μενει μονο να φτιαχτει λιγο καλυτερα ο ηχος κλησης,και ειμαστε σε γενικες γραμμες καλα νομιζω
Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα pyxis αναγκαστικα και ησυχασα

reboot δεν εχω ακομα,ολα μια χαρα προς το παρον

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα pyxis αναγκαστικα και ησυχασα

reboot δεν εχω ακομα,ολα μια χαρα προς το παρον

 

Δεν εχω βαλει τιποτα ακομα,μηπως και βγαλει νεα βερσιον ο Γιωργος.Μονο κανα 2 εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω odsp manager και τα huawei x5 settings που σχεδον ολες οι επιλογες ειναι ανενεργες μας χρειάζονται? Ή να τα σβηναμε ετσι ωστε να πεταμε οτιδηποτε αχρηστο? Εγω προσωπικα χρησιμοποιω και το smart keyboard pro που βλεπω οτι τρωει 10mb σε αντιθεση με το πληκτρολογιο android που τρωει 15mb να το εσβηνα και αυτο μηπως? Σε ήχο κλησης σε εξερχομενη κληση που εκανα ακουω καλο τον αλλο και με ακουει καλα αλλα ακουω και ενα συνεχομενο κατι σαν βουητο δεν μπορω να το χαρακτηρισω το ακουτε και εσεις? Αυριο θα τσεκαρω και στους δρομους πως παει το gps. Σαν μπαταρια παντως ομως εχω την αισθηση αν και ειναι νωρις ακομα με μια μερα μονο αλλα εχω την αισθηση οτι πεφτει λιγο πιο γρηγορα ισως βεβαια σε αυτο να ευθυνεται οτι ειναι και χρονισμενο στα 1200mhz να τρεχει θα δειξει. Ο γιωργος ειναι λιγο εκτος ισως γιατι να θελει ξεκουραση μετα απο τοσες ρομ λιγο αλλα μπορει και να ετοιμαζει κατι και θελει την ησυχια του. Οταν θα ειναι ετοιμος θα μας δωσει αν εχει κατι καινουριο.
Link to comment
Share on other sites

native εφαρμογες συστηματος εγω δεν σβηνω ποτε,εκτος και τις αντικαταστησω με αλλη native εφαρμογη

τα υπολοιπα τρωνε σουτ με τις ευλογιες μου

 

επισης μελισσες δεν εχω γυρω μου....

 

δεν ξερω πως θα βαλω αυτην την ρυθμιση με xposed+gravity,battery saving mode

http://www.adslgr.com/forum/attachment.php?attachmentid=136778&d=1395180152

που ειναι ο ειδικος tupac οεο?

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε παιδες, ολα μια χαρα με κιτκατ, θα'μαστε κομπλε σε ολα το καλοκαιρι.

Ειμαι σε miui gb τωρα βεβαια, ειναι παιχνιδακι το ανεβοκατεβασμα πλεον , αλλα πιο ευκολο το κατεβασμα γιατι εχει μονο ενα στεπ.

Επαιζα λιγο με miui, της εβαλα viper ενσωματεμενο στο ρομ, ολα ωραια ..

Αλλες ταχυτητες η GB, αλλα πολυ ωραια παει και η κιτκατ , αυριο η σημερα θα ξανανεβω μπας και κανω καμμια αλλαγη ακομα.

Χαβαλε πλεον με τα gb - ics - gb - ics, σε λιγη ωρα τα'χεις κανει ολα, ομορφιες ουτε κουμπια ουτε τιποτα, το βραδυ βαζω stallion και ξανα κιτκατ μετα... χαχαχα

Μπραβο στα παιδια και στο moihack, πραγματικα απο το πουθενα αυτο το ρομ..

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω πως θα βαλω αυτην την ρυθμιση με xposed+gravity,battery saving mode

http://www.adslgr.com/forum/attachment.php?attachmentid=136778&d=1395180152

που ειναι ο ειδικος tupac οεο?

Το link δεν το βλεπω πρεπει να ειμαι μελος.

Τί θες να κανεις; Δεν καταλαβα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γιατι εγω ξερω?

Δεν σε πιανω. Ποιο ειναι το προβλημα; Το gravity box πού κολλαει;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πως να βαλω αυτη την ρυθμιση στην δικια μας rom,χωρις apk

οπως το δειχνει η rom στην φωτο

την βλεπεις τωρα?

edit:ειπαμε οτι δεν ξερουμε....

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

πως να βαλω αυτη την ρυθμιση στην δικια μας rom,χωρις apk

οπως το δειχνει η rom στην φωτο

την βλεπεις τωρα?

edit:ειπαμε οτι δεν ξερουμε....

Δεν το εχω συναντησει σε κανενα module.

Καλη επιλογη για καποιον που εχει ενεργοποιημενο παντα το 3G ωστε οταν το κινητο κοιμαται να μπαινει σε 2G και να μην καταναλωνει τοση μπαταρια.

Εγω απο την αλλη παντα εχω only 2G και οποτε τυχει να χριαστω data τοτε το γυρναω σε 4G.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω συναντησει σε κανενα module.

Καλη επιλογη για καποιον που εχει ενεργοποιημενο παντα το 3G ωστε οταν το κινητο κοιμαται να μπαινει σε 2G και να μην καταναλωνει τοση μπαταρια.

Εγω απο την αλλη παντα εχω only 2G και οποτε τυχει να χριαστω data τοτε το γυρναω σε 4G.

Στο gravity box αυτό είναι στο "smart radio" που βρίσκεται νομίζω κάτω απο το phone tweaks.

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να ορισετε ηχο alarm?

επισης στις ρυθμισεις ηχου οταν σερνεις την μπαρα δεν παιζει καποιος ηχος του alarm οπως κανει στα αλλα δυο

ακυρον,αλλα κολπα εδω,χαχα!

 

edit:επισης κατι δεν παει καλα με τον spirit στην αλλαγη headset και speakers

δεν την παιρνει η reboot

καποια ρυθμιση βασικα ειναι αλλα δεν την εχω βρει ακομα

εσας ειναι οκ?

πολλα μηνυματα επισης και απο superuser σαν να μην κραταει δικαιωματα root

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

edit:επισης κατι δεν παει καλα με τον spirit στην αλλαγη headset και speakers

δεν την παιρνει η reboot

καποια ρυθμιση βασικα ειναι αλλα δεν την εχω βρει ακομα

 

spirit ειναι αυτος,της π*******ς γινεται εκει μεσα..Χακερια low level και οχι απλη εφαρμογη!

Link to comment
Share on other sites

ναταν μονο ο spirit!

τεσπα,στο xda ο zioben εγραψε κατι ρυθμισεις εκει,σαν να παει καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

@ akalos

Μια χαρα παιζει το alarm. Δοκιμασα και τα δυο που ειπες.

.

.

.

Στο gravity box αυτό είναι στο "smart radio" που βρίσκεται νομίζω κάτω απο το phone tweaks.

Σωστος ο παικτης. Δεν το ειχα παρατηρησει.

Στο power saving network mode μπορουμε να διαλεξουμε ο,τι δικτυο θελουμε οπως ελεγε ο akalos,

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@ akalos

Μια χαρα παιζει το alarm. Δοκιμασα και τα δυο που ειπες.

το εκανα edit:απλα ηθελε ενεργοποιηση πρωτα για να σου βγαλει τις επιλογες

Σωστος ο παικτης. Δεν το ειχα παρατηρησει.

Στο power saving network mode μπορουμε να διαλεξουμε ο,τι δικτυο θελουμε οπως ελεγε ο akalos,

ναι αλλα εγω το θελω μεσα στις ρυθμισεις,οπως στην εικονα μου:p

επισης το widget του ρολογιου στην lock screen μια ωρα φορτωνει σε reboot

ολο παραπονα ειμαι σημερα..

απο την στιγμη που εβγαλε το μηνυμα stop media.....ξανα φλασαρισμα θελει,σε δουλεια να βρισκομαι lol

εχουμε και τον spirit να μου απενεργοποιει τον ηχο ειδοποιησης κληση και ολους τους αλλους....μαλλον το στελνει μονο στα ακουστικα...δεν ξερω...

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...