Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν χρειαζεται να γινει odex το κιτκατ , η V3 θα μπορουσε να γινει.

Η κιτκατ ειναι οκ , απο performance , τα υπολοιπα ειναι τα ζορικα.

Χωρια που αν γινει odex θα εχει προβληματα στα θεματα.

Μπορεις να το δοκιμασεις και αν εισαι οκ , ολα καλα.

 

Εγω θα τ'αντεξω να γυρισω σε GB και Miui , και με μεγαλη μου χαρα ... κραταω αυτο σε GB και το αλλο που θα παρω θα ειναι οπως πρεπει να ειναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

δεν βλεπω odex στην kit kat

μονο classes.dex στο data/dalvik-cache

για αυτο ρωτησα

 

το αλλο που θα παρεις >2gb ram,μην στιγκουνευτεις σε αυτο το θεμα

Link to comment
Share on other sites

παιδια ανοιξε η merimobiles αποθηκη στην ελλαδα,τσεκαρετε το link μου πιο πανω.Αυτο σημαινει οποιο κινεζικο θελουμε ειναι ηδη στην ελλαδα και σου ρχεται σε 2 μερες το πολυ αντι για μηνα που ηθελε.Απλα κοιταξτε τι περνουμε με 100 ευρω..
Link to comment
Share on other sites

warehouse????δυο τηλεφωνακια σε μια παραπεταμενη σχισμενη κουτα βλεπω καπου στην acs :P και το service που,καπου?

μην τρελαινεστε με τις κινεζιες!

εγω το θελω επωνυμο και nexus γιατι δεν εχω χρηματα για πεταμα και μπλεξιματα με service και δεν εχω καμια ορεξη το φθηνο να μου

βγει ακριβο,ασε τα νευρα μου και την ψυχικη μου υγεια!

αυτα!

 

ασε που νομιζα οτι βγηκε καινουρια rom...

Link to comment
Share on other sites

Μου'χουν στειλει mail εδω και μια βδομαδα , γιατι εχω γραφτει και στο xiaomi miui.gr και στη merimobiles.

Εγω παντως τα 260 για το Μι2ς , θα τα δωσω μολις τα'χω

Link to comment
Share on other sites

warehouse????δυο τηλεφωνακια σε μια παραπεταμενη σχισμενη κουτα βλεπω καπου στην acs :P και το service που,καπου?

μην τρελαινεστε με τις κινεζιες!

εγω το θελω επωνυμο και nexus γιατι δεν εχω χρηματα για πεταμα και μπλεξιματα με service και δεν εχω καμια ορεξη το φθηνο να μου

βγει ακριβο,ασε τα νευρα μου και την ψυχικη μου υγεια!

αυτα!

 

ασε που νομιζα οτι βγηκε καινουρια rom...

 

warehouse κανονικο,ειναι η πρωτη χωρα εκτος κινας που ανοιγουν και θα φευγουν απο ελλαδα προς ολες τις χωρες αν ειναι πιο κοντα απο κινα.Δεν ακουσες πριν 1-2 χρονια που λεγαν οτι δωσαν το λιμανι στους κινεζους?!ε απο κει προκυπτει.

 

με την τετρακοσαρου που θα παρεις εσυ το νεξους εγω θα παρω 3 ιδια που θα τρεχουν miui απο την μανα τους!Και αστο να κανει και ενα μηνα αν χρειαστει service.Γιατι αν το πας στην ελληνικαρα αντιπροσωπιαρα "βαρβατο" θα το παρεις πιο γρηγορα απο 3 βδομαδες?χλωμο.παρε και μια υγρασια να βγαλουν και ενα 200ρικακι.Θα εχω τα 2 να μου κανουν παρεα οσο το αλλο γυρναει τον κοσμο!Λολ!

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

ποια 400€? τσιγκουνιες θα κανουμε¨?κατσε να βγει το 6 και βλεπουμε

ναι αλλα nexus δεν θα ειναι ουτε προκειται να γινει οτι και να κανεις

γουστα ειναι αυτα,καταραμενη κριση!lol

Link to comment
Share on other sites

ποια 400€? τσιγκουνιες θα κανουμε¨?κατσε να βγει το 6 και βλεπουμε

ναι αλλα nexus δεν θα ειναι ουτε προκειται να γινει οτι και να κανεις

γουστα ειναι αυτα,καταραμενη κριση!lol

 

μαλλον το εχεις θεοποιησει λιγο αλλα γουστα ειναι αυτα,το μονο εξτρα που εχει ειναι οι 2 χρονια αναβαθμισεις on time,κατι που πλεον θα εχουν και τα motorola..ταυτοχρονα εχει σημαντικοτατα μειονεκτηματα οπως οχι sdcard,μη αποσπωμενη μπαταρια και συνηθως κακια καμερα.Ενας κινεζος των 150 πλεον το ψιλοπαταει..

 

Αnyway,βγηκαμε πολυ offtopic αλλα νταξει δεν εχουμε και τιποτα να κανουμε!Γουστα ειναι αυτα,νεξους?νεξους!κινεζος?κινεζος!

Link to comment
Share on other sites

που θα τρεχουν miui απο την μανα τους!

Και όταν ξαναπάρω τέτοιο θα είναι.

 

Το digitizer για το τηλ μου ηρθε αλλα δεν δουλευει ....

Το σπασμενο δεν μπορω να τα ξαναβαλω για τι παραεσπασε οπως το εβγαζα....αλλα το ξανασυνδεσα για τσεκαρισμα και ακομη δουλευει

Θα περιμενω να μου στειλει αλλο ο κινεζος....

 

Εως τοτε μαλλον μονο θα σας διαβαζω...

τωρα ειμαι με ενα alcatel 903D

Link to comment
Share on other sites

Και όταν ξαναπάρω τέτοιο θα είναι.

 

Το digitizer για το τηλ μου ηρθε αλλα δεν δουλευει ....

Το σπασμενο δεν μπορω να τα ξαναβαλω για τι παραεσπασε οπως το εβγαζα....αλλα το ξανασυνδεσα για τσεκαρισμα και ακομη δουλευει

Θα περιμενω να μου στειλει αλλο ο κινεζος....

 

Εως τοτε μαλλον μονο θα σας διαβαζω...

τωρα ειμαι με ενα alcatel 903D

 

τσεκαρε στο xda εχει how to καθως και βιντεο στο youtube νομιζω

Link to comment
Share on other sites

το μονο εξτρα που εχει ειναι οι 2 χρονια αναβαθμισεις on time,

το βρηκες

αυτο το πληρωνω οσο -οσο οπως και αλλοι:)

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρε στο xda εχει how to καθως και βιντεο στο youtube νομιζω

 

εχω και τα βιντεο και τα pdf.... ειναι σωστα συνδεδεμενο το κλιπσακι αλλα δεν δουλευει...

μολις βγαζω το καινουργιο και κουμπωνω το σπασμενο δουλευει...

εχει ομως κατω απο τα σφης το σημα της AT&T, ενω οι φωτο στο ebay ειναι χωρις το σημα...

θα δειξει....

Link to comment
Share on other sites

παιδια ανοιξε η merimobiles αποθηκη στην ελλαδα,τσεκαρετε το link μου πιο πανω.Αυτο σημαινει οποιο κινεζικο θελουμε ειναι ηδη στην ελλαδα και σου ρχεται σε 2 μερες το πολυ αντι για μηνα που ηθελε.Απλα κοιταξτε τι περνουμε με 100 ευρω..

akale μια χαρα ειναι τα κινεζικα. Ειναι ισαξια με κινητα που κανουν τα διπλασια ή και παραπανω χρηματα εδω στην Ελλαδα. Απο περυσι εχω πει και το εχω τηρησει ποτε ξανα αγορα απο ελληνικο καταστημα. Βαζουν καπελα πανω απο 100€ που δεν δικαιολογειται ουτε απο φορους ουτε απο τιποτα.

 

Επισης για το λιμανι που λεγατε http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5278459#post5278459

 

Μου'χουν στειλει mail εδω και μια βδομαδα , γιατι εχω γραφτει και στο xiaomi miui.gr και στη merimobiles.

Εγω παντως τα 260 για το Μι2ς , θα τα δωσω μολις τα'χω

Πολυ καλη επιλογη θα ειναι. Το παρακολουθω απo τοτε που βγηκε το Mi2(σκετο). Δυνατα specs, επισημη MIUI υποστηριξη καθε βδομαδα beta και καθε μηνα stable και ειναι και στις ιντσες σου.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

akale μια χαρα ειναι τα κινεζικα. Ειναι ισαξια με κινητα που κανουν τα διπλασια ή και παραπανω χρηματα εδω στην Ελλαδα. Απο περυσι εχω πει και το εχω τηρησει ποτε ξανα αγορα απο ελληνικο καταστημα. Βαζουν καπελα πανω απο 100€ που δεν δικαιολογειται ουτε απο φορους ουτε απο τιποτα.

mod on-1.εννοεις τα μαγαζια?δεν με ενδιαφερουν,πως το λενε!δεν τα αντεχω,το πολυ πολυ απο Αθηνα αλλα οπως e-shop,cash,ουτε καρτα δεν εχω!

εγω πηγα στο armao στο ηρακλειο και το πηρα τουτη την ψαροκασελα,μπαμ-μπαμ

οταν θελω κατι το θελω πριν,μετα ειναι αργα

2.για τα τηλεφωνα ολα κινεζικα ειναι με μερικες εξαιρεσεις εαν δεν κανω λαθος

δυο εχω και τα δυο huawei,μετα θα παω σε xiaomi για την υποστηριξη που εχει,εαν παρω απο κινεζικη εταιρια

αλλα το κοντυλι εχει βγει ....

3.με ενδιαφερει να παρω φθηνα μονο απο τον τοπο μου

4.ας ειναι καλα τα παιδια που ασχοληθηκαν και αναβαθμησα αλλοιως θα το ειχα χαρισει αλλα και παλι δεν θα αντεξει για πολυ ακομα

5.ξερω πως δουλευουν τα μαγαζια,το amoyda ειμαι εγω που το ανοιξα!

6.αμα ανοιξει η xiaomi μαγαζι εδω και μου αρεσει καποιο θα παω να το παρω,δεν εχω προβλημα

mod off

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις δεν παιζουν?καθολου?δεν ακουγεται ηχος οταν παιζεις μουσικη?

σε miui,v3,kitkat,stallion.

 

μονο σε stallion παιζαν κανονικα ουτε σε kitkat ουτε σε ics ειδα προκοπη το θεμα εινα οτι εχει ληξη η εγγυηση και για να το στειλω για σερβις θα μου βγει κανα 30αρι ευρω

Link to comment
Share on other sites

CyanogenMod 11.0 2014-03-21 [LATEST] - https://docs.google.com/file/d/0B-Bz...hZSFhYVjQ/edit

2014-03-21

-Synced with latest CM sources

-Updated Rittik's kernel to 3.0.101, added Dynamic FSYNC Controller, KSM

-Fixed WiFi tethering while using "Wireless Tether for Root users" (app is included in this ROM)

Settings in the app: Device-Profile: Google NexusOne; Setup-Method: Softap (master); WiFi-driver reload 1 enabled, 2 disabled

-Fixed 720p video recording (say thanks to Moihack for that :P )

-Fixed audio issues, speaker sounds clean now, in call volume is louder. (say thanks to Ivan for that :P )

P.S. Make sure to download new gapps!

 

για να δουμε τι θα δουμε

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

μονο σε stallion παιζαν κανονικα ουτε σε kitkat ουτε σε ics ειδα προκοπη το θεμα εινα οτι εχει ληξη η εγγυηση και για να το στειλω για σερβις θα μου βγει κανα 30αρι ευρω

 

αφου παιζουν εστω και σε μια rom δεν εχει προβλημα το τηλεφωνο.Εκτος κι αν κατι χαλασε στο διαστημα απο την μια rom στην αλλη

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω καποιο προβλημα με miui.Μετα απο 50-60 ωρες μπορει και πιο νωρις που ειναι ανοιχτο οταν το γυρναω στα πλαγια δεν γυρναει. Γιατι???

Εχω τσεκαρισμενη την περιστροφη οθονης.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

CyanogenMod 11.0 2014-03-21 [LATEST] - https://docs.google.com/file/d/0B-Bz...hZSFhYVjQ/edit

2014-03-21

-Synced with latest CM sources

-Updated Rittik's kernel to 3.0.101, added Dynamic FSYNC Controller, KSM

-Fixed WiFi tethering while using "Wireless Tether for Root users" (app is included in this ROM)

Settings in the app: Device-Profile: Google NexusOne; Setup-Method: Softap (master); WiFi-driver reload 1 enabled, 2 disabled

-Fixed 720p video recording (say thanks to Moihack for that :P )

-Fixed audio issues, speaker sounds clean now, in call volume is louder. (say thanks to Ivan for that :P )

P.S. Make sure to download new gapps!

 

για να δουμε τι θα δουμε

 

Περνα την και πες εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω καποιο προβλημα με miui.Μετα απο 50-60 ωρες μπορει και πιο νωρις που ειναι ανοιχτο οταν το γυρναω στα πλαγια δεν γυρναει. Γιατι???

Εχω τσεκαρισμενη την περιστροφη οθονης.

 

Οσες μερες να ειναι ανοιχτο δεν ειχα ποτε κατι τετοιο.

Απο δευτερα θα επανελθω σε Μiui βεβαια , για να ησυχασω , δεν υπαρχει λογος να μενω σε ICS , οποιος θελει back to ice μπορει να τη βαλει , οποιος θελει κιτκατ παλι μπορει να βαλει.

Η back to ice , ειναι κομπλε δεν παιρνει κατι παραπανω.

Με κιτκατ παιδευονται τα παιδια στο xda , φτιαξανε τα παντα ολα σε cm10 και προχωραμε σε cm11 , προσωπικα πιστευω θα μεινει κι αυτο το ρομ οπως τα cm10 roms γιατι δεν εχω δει και κανενα τελειωμενο ρομ απο αυτο το team , τ'αφηνουν στη μεση και μετα λενε οτι ειναι σταθερα ρομ , αφου θεωρουν τα cm10 σταθερα , χωρις να μπορεις να μιλησεις στο τηλ.. φανταστειτε τωρα που τουλαχιστον μιλας τι θα λενε.

Η καμερα και βιντεο ειναι χαλια και προβληματακια που βγαινουν μετα απο λιγες μερες δεν ειναι του γουστου μου , περιμενω να υποβαθμιστω με χαρα , για λιγο καιρο ακομα , εφοσον σε λιγο δεν θα εχω αυτο το τηλ..

Μακαρι να γινει κομπλε η κιτκατ , να τη φατε με ορεξη.

Θα φτιαξω και το τελευταιο κιτκατ ρομ για να το'χετε μ'ενα φλασαρισμα και καθαροτερο και βουουουουρ για υποβαθμιση ... :p

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Οσες μερες να ειναι ανοιχτο δεν ειχα ποτε κατι τετοιο.

Απο δευτερα θα επανελθω σε Μiui βεβαια , για να ησυχασω , δεν υπαρχει λογος να μενω σε ICS , οποιος θελει back to ice μπορει να τη βαλει , οποιος θελει κιτκατ παλι μπορει να βαλει.

Η back to ice , ειναι κομπλε δεν παιρνει κατι παραπανω.

Με κιτκατ παιδευονται τα παιδια στο xda , φτιαξανε τα παντα ολα σε cm10 και προχωραμε σε cm11 , προσωπικα πιστευω θα μεινει κι αυτο το ρομ οπως τα cm10 roms γιατι δεν εχω δει και κανενα τελειωμενο ρομ απο αυτο το team , τ'αφηνουν στη μεση και μετα λενε οτι ειναι σταθερα ρομ , αφου θεωρουν τα cm10 σταθερα , χωρις να μπορεις να μιλησεις στο τηλ.. φανταστειτε τωρα που τουλαχιστον μιλας τι θα λενε.

Η καμερα και βιντεο ειναι χαλια και προβληματακια που βγαινουν μετα απο λιγες μερες δεν ειναι του γουστου μου , περιμενω να υποβαθμιστω με χαρα , για λιγο καιρο ακομα , εφοσον σε λιγο δεν θα εχω αυτο το τηλ..

Μακαρι να γινει κομπλε η κιτκατ , να τη φατε με ορεξη.

Θα φτιαξω και το τελευταιο κιτκατ ρομ για να το'χετε μ'ενα φλασαρισμα και καθαροτερο και βουουουουρ για υποβαθμιση ... :p

 

Γιωργο ουτε ραδιοφωνο παιρνει?Και back to ice τελος?

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο ουτε ραδιοφωνο παιρνει?Και back to ice τελος?

Οχι ραδιοφωνο.

Και Back to Ice τελος , ισως ανεβασω αλλη μια αναβαθμισμενη ,αλλα θα ειναι ιδια πανω κατω , απλα δουλευουν ολα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...