Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ακυρον δεν θα μπλεξω με αυτα

@ tzivas31 εχει πολυ καλη διαχειριση μνημης η σοκοφρετα

πολυ καλο 3g τωρα που δοκιμασα

δεν μασαει λεμε αλλα ισως εφτιαξαν και τον kernel πλεον

μπραβο στα παιδια και ας ελπισουμε οτι θα παει καλα

λιγο ο ηχος να φτιαχτει ακομα αλλα ενταξει...και αφου ειναι ο tzivas31 ευχαριστημενος...

.....ολος ο κοσμος ειναι!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω Tupac_Rip για τις πληροφοριες αλλα μαλλον θα περασω το gravity box που μαλλον ειναι πιο απλο γιατι το xposed θελει καμια μερα μονο με αυτο για να ασχοληθεις αν καταλαβα καλα.

 

Κατι ακομα για την κιτ κατ μολις περασα ολες τις εφαρμογες μου απο titanium backup στην gkaleniki kit kat και χωρις να κανω reboot και wipe cache ή κατι αλλο και με μονο 66mb free ram εβαλα να δοκιμασω να παιξω το roadtrip extreme 2 που ηταν βαρυ για το κινητο μας και παιζει χαλλλαρα!!!!! Σκεψου να κανω και reboot και wipe cache πως θα παει. Μακαρι να ειναι καλος και ο ηχος κατα τις κλησεις και εγω θα μεινω εδω!!! Απο wifi παρα πολυ καλα και σερφαρισμα με τον boat mini που εκανα και κατεβασα απο xda μεσω του κινητου το τελευταιο adblock. H φωτογραφια ειναι καλη δεν ειναι και τελεια αλλα καλη ειναι. Σαν σκρολαρισμα αλλα και browsing και αποκριση στην αφη ειναι παραπανω απο καλα. Μενει στις επομενες μερες να τεσταρω gps και ηχο κλησης και μακαρι να ειναι οκ. Κατι αλλο που αυτο μπορει βεβαια να ειναι θεμα launcher αλλα δεν με αρεσε προσωπικα ειναι οτι εβαλα widget στην επιφανεια εργασιας αλλα δεν επιανε ολη την οθονη οπως ηθελα και ετσι πηγα να το μεγαλωσω χειροκινητα το μεγεθος αλλα δεν με αφηνε και βλεπω να υπαρχει ενα κενο προς τα πανω που δεν μπορεις να βαλεις ουτε ενα μικρο εικονιδιο ουτε να κανεις το widget να πιανει ολη την οθονη αλλα βεβαια αυτο μπορει να ειναι απλως θεμα launcher.

 

Ναι. Θεμα launcher ειναι.

 

Για το xposed δεν καταλαβες σωστα. Για να παιξει το gravity box και οτιδηποτε αλλο πρεπει να εχεις εγκατεστημενο το xposed framework. Ειναι η βαση οπως ειπα. Μεσω αυτου μπορουν οι εφαρμογες(modules) να πειραξουν τη ROM που φοραμε.

Δεν ειναι τιποτα να το περασεις μια φορα το xposed. Μην απογοητευσαι ρε συ. Ειναι πραγματικα 3 κλικ. Ενα να ακουμπησεις τo εικονιδιο για να ανοιξει η εφαρμογη. Ενα να πατησεις framwork και ενα να πατησεις install/update. Αντε και αλλα 2 για να κανεις ενα reboot.

 

Μετα κατεβαζεις οποιο module θες και απλως πρεπει να εχεις στο μυαλο οτι για να παιξει θελει ενα τικαρισμα στο xposed. Στο λεει και απο μονο του εξαλλου.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Θεμα launcher ειναι.

 

Για το xposed δεν καταλαβες σωστα. Για να παιξει το gravity box και οτιδηποτε αλλο πρεπει να εχεις εγκατεστημενο το xposed framework. Ειναι η βαση οπως ειπα. Μεσω αυτου μπορουν οι εφαρμογες(modules) να πειραξουν τη ROM που φοραμε.

Δεν ειναι τιποτα να το περασεις μια φορα το xposed. Μην απογοητευσαι ρε συ. Ειναι πραγματικα 3 κλικ. Ενα να ακουμπησεις τo εικονιδιο για να ανοιξει η εφαρμογη. Ενα να πατησεις framwork και ενα να πατησεις install/update. Αντε και αλλα 2 για να κανεις ενα reboot.

 

Μετα κατεβαζεις οποιο module θες και απλως πρεπει να εχεις στο μυαλο οτι για να παιξει θελει ενα τικαρισμα στο xposed. Στο λεει και απο μονο του εξαλλου.

 

Καλα μπορει να το δοκιμασω απο βραδυ αν ειναι γιατι το καημενο εχει μεινει με 4% απο το πρωι που εφυγα απο back to ice και αλλαξα και απο recovery απο το 5.0.27 για να ερθω στο twrp που τολμω να πω ειναι κατα πολυ πιο ομορφο και ευκολο. Απο εκει μετα φλασαρα τη καινουρια cm11 και δεν ειχα προλαβει να τη φορεσω καλα καλα και να περασω 2 εφαρμογες και τσουπ πεταει ο gkalen την δικη του και λεω αντε να περασω τη δικη του γιατι παντα ειναι πιο κοντα στα γουστα μου και να περασω ολες τις εφαρμογες μου και τις προσωπικες μου ρυθμισεις και καιγομουν ως τωρα ε τωρα πλεον λιγα μεινανε θα το βαλω να φορτισει και την κανω για καφε και τα ξαναλεμε το βραδυ παιδια. Πλεον καλοκαιρι το βλεπω με σοκοφρετα να ειμαστε μακαρι ολα να πανε καλα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα μπορει να το δοκιμασω απο βραδυ αν ειναι γιατι το καημενο εχει μεινει με 4% απο το πρωι που εφυγα απο back to ice και αλλαξα και απο recovery απο το 5.0.27 για να ερθω στο twrp που τολμω να πω ειναι κατα πολυ πιο ομορφο και ευκολο. Απο εκει μετα φλασαρα τη καινουρια cm11 και δεν ειχα προλαβει να τη φορεσω καλα καλα και να περασω 2 εφαρμογες και τσουπ πεταει ο gkalen την δικη του και λεω αντε να περασω τη δικη του γιατι παντα ειναι πιο κοντα στα γουστα μου και να περασω ολες τις εφαρμογες μου και τις προσωπικες μου ρυθμισεις και καιγομουν ως τωρα ε τωρα πλεον λιγα μεινανε θα το βαλω να φορτισει και την κανω για καφε και τα ξαναλεμε το βραδυ παιδια. Πλεον καλοκαιρι το βλεπω με σοκοφρετα να ειμαστε μακαρι ολα να πανε καλα!!!!!!

Σωστος, μακαρι το καλοκαιρι να ειναι ετσι αλλα δεν ειμαι και πολυ αισιοδοξος. Το καλοκαιρι ειναι μακρια που συμαινει οτι θα εχουμε πολυ καιρο συμβιωση με τη σοκολατα που συμαινει οτι θα δουμε και την καλη της αλλα και την κακη της και οποιοδηποτε κουσουρι της θα βγει στη φορα. Οποτε θελουμε δε θελουμε στο μυαλο μας κανουμε συγγριση με την πρωην (ΜIUI) και πιθανως να αναπωλουμε. Μακαρι οχι.

Αντε καλη βολτα!

.

.

.

 

developer options are back :dance:

Πότε ηταν away;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πότε ηταν away;

edit:τι εννοεις?εγω δεν το ειχα πριν

thanks το μοιχακ

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

edit:τι εννοεις?εγω δεν το ειχα πριν

thanks το μοιχακ

Μα δεν υπαρχει android χωρις developer options. Απλως νομιζω οτι απο την ICS και μετα ειναι κρυφες μεχρι να πατησεις 7 φορες πανω στο build number.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

που να το ξερουμε αυτο?

τρεις λεει να πατησεις και βουλα το κουμπακι στις ρυθμισεις

εχει και ενα καρο εκει τωρα ...ουφ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει περίπτωση για ράδιο στην CM11??Νομίζω το μόνο που λείπει.

αμα μου βγαλεις το apk απο εδω θα προσπαθησω μπας και δουλεψει

https://disk.yandex.com/public/?hash=aNBanAhF2I1i81oe1jiEmpTdim1f2hjNDC2xZn96XRk%3D

ετσι λενε τουλαχιστον στο xda

Link to comment
Share on other sites

αμα μου βγαλεις το apk απο εδω θα προσπαθησω μπας και δουλεψει

https://disk.yandex.com/public/?hash=aNBanAhF2I1i81oe1jiEmpTdim1f2hjNDC2xZn96XRk%3D

ετσι λενε τουλαχιστον στο xda

 

μας κοροιδευουνε κατεβασα αυτη τη ρομ και βρηκα το radio.apk στο φακελο data το περασα στο κινητο μας και ειναι τελικα ενας spirit και οχι radio που οποτε παω να τον ανοιξω κανει restart το κινητο απο μονο του ελεος!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει περίπτωση για ράδιο στην CM11??Νομίζω το μόνο που λείπει.

 

Ναιι..λειτουργει

 

Settings for SpiritFM (version May 7):

 

Audio:

Method - qdsp5v2 anolog

Debug:

FM Chip - Broadcom

FM API - Low Level

BC 4330/20780 - Enable

OMAP FM_PLUG Off - Enable

 

Εδω το apk

http://www.file1.info/Bg9VNm7

Edited by Gio350D
www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Ναιι..λειτουργει

 

Settings for SpiritFM (version May 7):

 

Audio:

Method - qdsp5v2 anolog

Debug:

FM Chip - Broadcom

FM API - Low Level

BC 4330/20780 - Enable

OMAP FM_PLUG Off - Enable

 

Εδω το apk

http://www.file1.info/Bg9VNm7

 

παιδια το κατεβασα το apk απο εδω παταω install ξεκιναει και μετα με λεει η εφαρμογη δεν εγκατασταθηκε κανω κατι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Ναιι..λειτουργει

 

Settings for SpiritFM (version May 7):

 

Audio:

Method - qdsp5v2 anolog

Debug:

FM Chip - Broadcom

FM API - Low Level

BC 4330/20780 - Enable

OMAP FM_PLUG Off - Enable

 

Εδω το apk

http://www.file1.info/Bg9VNm7

 

Μια χαρα δουλευει.Κι εχει και καλυτερη ποιοτητα ηχου απ οτι με miui

Link to comment
Share on other sites

Ναιι..λειτουργει

 

Settings for SpiritFM (version May 7):

 

Audio:

Method - qdsp5v2 anolog

Debug:

FM Chip - Broadcom

FM API - Low Level

BC 4330/20780 - Enable

OMAP FM_PLUG Off - Enable

 

Εδω το apk

http://www.file1.info/Bg9VNm7

γιαχου...........................:up::up::yahoo:

παιδια το κατεβασα το apk απο εδω παταω install ξεκιναει και μετα με λεει η εφαρμογη δεν εγκατασταθηκε κανω κατι λαθος?

δεν εχουμε προβλημα

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κανεις μια βοήθεια εμενα γιατι δεν το περναει? Εχω επιτρεψει να εγκαθισταντε εφαρμογες εκτος playstore το κατεβασα απο το λινκ το περασα στην sdcard και το πατησα να κανει install ξεκιναει αλλα με βγάζει μηνυμα συνεχως η εφαρμογη δεν εγκατασταθηκε. Το δοκιμασα και βαζοντας το μεσα στο φακελο system/app μηπως απο εκει γινει παλι τα ιδια. Του εχω δωσει και permissions σε σχημα Γ αλλα δεν. Μια βοηθεια κανεις αν ξερει
Link to comment
Share on other sites

πως το κανεις install?

με verify and install?

 

δουλευει μια χαρα,ρε απο το πουθενα μια σοκοφρετα με τα ολα της

μεικ μαι ντει λεμε

Link to comment
Share on other sites

πως το κανεις install?

με verify and install?

 

δουλευει μια χαρα,ρε απο το πουθενα μια σοκοφρετα με τα ολα της

μεικ μαι ντει λεμε

 

το πεταω στην sdcard παταω επανω του και επιλεγω install

Link to comment
Share on other sites

το πεταω στην sdcard παταω επανω του και επιλεγω install

 

Ξαναδοκιμασε να κατεβασεις παλι την εφαρμογη.Μηπως και δεν την κατεβασε σωστα.Κι εγω ετσι το κανα και δεν ειχα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κανεις μια βοήθεια εμενα γιατι δεν το περναει? Εχω επιτρεψει να εγκαθισταντε εφαρμογες εκτος playstore το κατεβασα απο το λινκ το περασα στην sdcard και το πατησα να κανει install ξεκιναει αλλα με βγάζει μηνυμα συνεχως η εφαρμογη δεν εγκατασταθηκε. Το δοκιμασα και βαζοντας το μεσα στο φακελο system/app μηπως απο εκει γινει παλι τα ιδια. Του εχω δωσει και permissions σε σχημα Γ αλλα δεν. Μια βοηθεια κανεις αν ξερει

 

Δοκιμασε να το ξανακατεβασεις. Η διαδικασια ειναι αυτη. Ουτε στο system χρειαzεται, ουτε permissions..

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο το σκαλωνει αλλα δεν ξερω τι γιατι το ξανακατεβασα και το δοκιμασα και δεν θελει
Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο το σκαλωνει αλλα δεν ξερω τι γιατι το ξανακατεβασα και το δοκιμασα και δεν θελει

και δεν κανεις τα γνωστα wipes συν fix permission?

Link to comment
Share on other sites

και δεν κανεις τα γνωστα wipes συν fix permission?

 

δυστυχως ουτε αυτο επιασε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...