Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι

δεκα............

 

Ξεχωριστα ειναι τα bg εχει δυο ημιδιαφανα και επτα χρωματιστα. Ακαλε αν θελεις δοκιμασε να τα διαγραψεις η να τα αντικαταστησεις με καποιο εντελως διαφανο εικονιδιο. Θα τα βρεις στο sustem/app/HuaweiLauncher3.apk/res/drawable-hdpi

με ninjamorph φυσικα, ετσι gkalen?:p

 

Ναι,ναι ,,αλλα και με 7zip απο το pc,,οτι θες

Εγω θα τους ριξω μια ματια πιο αργα...οταν ειμαι σπιτι

 

 

Να μην μπορω να βρω ενα σωστο guide για compile!!xaxa!Ο καθενας με το πονο του! :Ρ

 

Τι compile θες να κανεις??

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

φυσικα,ειπαμε να ασχοληθουμε με μια πληρως λειτουργικη rom:p

δεν βρισκω και το zip!

 

http://dl.dropbox.com/u/32031800/HuaweiLauncher3.apk

σε εμενα παντως με custom rom δεν τρεχει.

στο system/app δωσε permisions και reboot

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

apk?

φλασαρισμα θελει κατα το xda

θα το δοκιμασω καποια στιγμη,γιατι δεν ειμαι ουτε root

eVsKk2OTpmfY1PVDX9jhmGGHTYWY2d77EIgp7loi00HPuFuGK_scOSOzhdrtQWhpK3w

πως μου ξεφυγε;:lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Να μην μπορω να βρω ενα σωστο guide για compile!!xaxa!Ο καθενας με το πονο του! :Ρ

 

Τι compile θες να κανεις??

 

Γενικα...βλεπω πχ εχει ο geno το source του στο github αλλα εχουν περασει κατι χρονια που εκανα compile με eclipse και δεν θυμαμε ασε που δεν ξερω αν γινεται το andoid με eclipse!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Γενικα...βλεπω πχ εχει ο geno το source του στο github αλλα εχουν περασει κατι χρονια που εκανα compile με eclipse και δεν θυμαμε ασε που δεν ξερω αν γινεται το andoid με eclipse!!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=633246

Ριξε μια ματια εδω,,,

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα χριστο αλλα ειμαι πολυ dead για να μπορεσω να συγκεντρωθω!Λες να βγαλουμε κανα ρομ απο το source του geno? :P
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα χριστο αλλα ειμαι πολυ dead για να μπορεσω να συγκεντρωθω!Λες να βγαλουμε κανα ρομ απο το source του geno? :P

 

Γι'αυτο σου δωσα το λινκ ,και γω απο κει προσπαθω να κανω κατι,αλλα μεχρι στιγμης τζιφος,,,,εκανα ενα χτες ,,αλλαξα build.prop,init.d,εβαλα εφαρμογες, αλλα παλι error,,,δεν ξερω που κανω το λαθος, το ρομ μου λεει ετοιμο,αλλα φλασαρω και error.....

Θα δοκιμασω χωρις να αλλαξω τιποτα,,,για να δω αν τελικα δουλεψει .

Παντως το λινκ αυτο ,,,οποιος θελει να δοκιμασει να κανει ρομ θα το χρειαστει,,,,ειναι η περιφημη dsixda kitchen,,,

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτο σου δωσα το λινκ ,και γω απο κει προσπαθω να κανω κατι,αλλα μεχρι στιγμης τζιφος,,,,εκανα ενα χτες ,,αλλαξα build.prop,init.d,εβαλα εφαρμογες, αλλα παλι error,,,δεν ξερω που κανω το λαθος, το ρομ μου λεει ετοιμο,αλλα φλασαρω και error.....

Θα δοκιμασω χωρις να αλλαξω τιποτα,,,για να δω αν τελικα δουλεψει .

Παντως το λινκ αυτο ,,,οποιος θελει να δοκιμασει να κανει ρομ θα το χρειαστει,,,,ειναι η περιφημη dsixda kitchen,,,

 

Αφου εκανα 5 λεπτα και μισο τσιγαρο να καταλαβω οτι παιζει σε linux!xaxa!Δεν με βολευει αυτο αν καταλαβα καλα γιατι αυτο θελει ηδη υπαρχον rom zip να δουλεψει εγω θελω να δω αν μπορω απο το source να κανω rom!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αφου εκανα 5 λεπτα και μισο τσιγαρο να καταλαβω οτι παιζει σε linux!xaxa!Δεν με βολευει αυτο αν καταλαβα καλα γιατι αυτο θελει ηδη υπαρχον rom zip να δουλεψει εγω θελω να δω αν μπορω απο το source να κανω rom!!

 

Για ολα ειναι (linux,mac,windows)

Δεν νομιζω οτι υπαρχει κατι αλλο για να κανεις ρομ....

και δεν θελει μονο υπαρχον ρομ ,,εχει ολες τις επιλογες,,,ολοι ετσι κανουν ρομ,,μ'αυτην την kitchen , δεν νομιζω να υπαρχει κατι αλλο..

απλα πρεπει να κατεβασεις τα εργαλεια που θες αναλογα με το λειτουργικο που εχεις,,,,,εγω που εχω windows κατεβασα την cygwin kitchen ,

Πρεπει να το διαβασεις καλα ,και τις οδηγιες για να καταλαβεις τι θα κανεις

 

Για να κανεις ενα ρομ from scratch που λενε ,τοτε πρεπει να μαθεις περισσοτερα πραγματα,,,,,ε ,δεν θα γινουμε και developer απο το google (ψαχνοντας),,,,,παντως αμα εχεις γνωσεις για το θεμα μακαρι να το πετυχεις...

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Για ολα ειναι (linux,mac,windows)

Δεν νομιζω οτι υπαρχει κατι αλλο για να κανεις ρομ....

και δεν θελει μονο υπαρχον ρομ ,,εχει ολες τις επιλογες,,,ολοι ετσι κανουν ρομ,,μ'αυτην την kitchen , δεν νομιζω να υπαρχει κατι αλλο..

απλα πρεπει να κατεβασεις τα εργαλεια που θες αναλογα με το λειτουργικο που εχεις,,,,,εγω που εχω windows κατεβασα την cygwin kitchen ,

Πρεπει να το διαβασεις καλα ,και τις οδηγιες για να καταλαβεις τι θα κανεις

 

Τωρα παιζω με αυτο να δω τι και πως!http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=20194713#post20194713 Οδηγιες δεν εχει το ποστ εκει ειναι παρακατω η ειναι σε αλλο ποστ?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα παιζω με αυτο να δω τι και πως!http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=20194713#post20194713 Οδηγιες δεν εχει το ποστ εκει ειναι παρακατω η ειναι σε αλλο ποστ?

 

Εχει απ'ολα ,οδηγιες σε pdf και τα παντα,,αλλα εσυ βλεπω εχεις κολλησει με ics ,,,,δυσκολα πραγματα κοιτας κατευθειαν,,,

Link to comment
Share on other sites

Εχει απ'ολα ,οδηγιες σε pdf και τα παντα,,αλλα εσυ βλεπω εχεις κολλησει με ics ,,,,δυσκολα πραγματα κοιτας κατευθειαν,,,

 

Βρηκα κατι σχετικα ποιο ευκολο....porting τα rom!!Να δουμε αν μπορω να παρω του απλου να το κανουμε για pro..αν και νομιζω μεχρι να καταλαβω τη παιζει θα το βγαλουν τα παιδια στο xda που ασχολούνται!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Να δουμε αν μπορω να παρω του απλου να το κανουμε για pro..

του απλου ics να την κανω port στο pro

καλα τα λεω;

παντως ολο προβληματα βλεπω στην ics

 

【2012-02-22】MoKee OS For u8800pro] τι λεει;

 

2012-02-21 updates: BUG correction:

An amendment Launcher2 drag control FC patch

2 Add the latest numbers attribution to the database

Improve the number of attribution in the framework approach

4 is no longer displayed in non-en-rCN and en-rTW state calls attribution

5 on amendment the Atrix part of the models can not obtain network traffic message

6. More rapid intelligent dial-up detection

Perfect smart dialing attributable to update issues

Improve the statistics of the smart dial number of contacts to update problem

Fixed the the Atrix mirror lock-screen text and images offset the BUG

10 status bar style adjustment.

11 default background adjustment

12 The account synchronization interface correction

13 software installation interface correction

14 SMS pop reproduce

15 secondary font color adjustment

16 Fixed previous version FC at

 

New features:

A native comes to Google Calendar Add the lunar calendar solar terms, festivals and calendar holiday display support

Perfect SMS pop-up box, more features and a new experience

3 more perfect weather forecast to remind - to be opened by the Wi-Fi or mobile network to determine the location, because of the need to base station location

(4) improve the notification bar Statistics settings interface

 

System Update:

A merger to the latest Google AOSP and CM7 source

(2) update the Google service pack

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω δύο μέρες που έφτιαξα το τηλέφωνο με τις πολύτιμες οδηγίες του Γιώργου (gkalen). Είναι λες και πήρα άλλο τηλέφωνο. Γιωργάρα είσαι ένας μικρός Θεούλης. Σ' ευχαριστώ πολύ φιλαράκι.

Υ.Γ. Περιμένω links για κατέβασμα παιχνιδιών και οδηγίες για να τα περάσω στο τηλέφωνο ρίξε και καμιά καλή πρόταση όσων αφορά το theaming....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας

 

Επειδη εχω καιρο να μπω στο φορουμ εχω χαθει λιγο με το ποια ειναι η τελευταια official ROM και αν γινεται rooted .

Αυτην την στιγμη εχω την U8800pro Gingerbread official update 2011.12.31

 

Μπορειτε να με βοηθησετε?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

 

Και απο θεμα rooting?

 

 

Σε ευχαριστω.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια προταση. Γιατι δεν βαζετε στον Οδηγο Root για IDEOS X5 Pro 2.3.5 & Μετα απο την Αναβαθμιση του Firmware ανανεομενο link με το boot.img γ να μην το ζηταμε καθε φορα?? :D :D

 

Επιπλεον οταν παταω να κατεβασω την b565 απο την Huawei μου βγαζει αυτο http://www.huaweidevice.com/tcpsdownload/downLoadCenter?category=cn&flay=software&downloadID=NDEyMTU=

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολο το φορουμ απο το κιν!!του απλου χ5 την κανεις πορτ για pro!κατι με το boot.img θα το κοιταξω μετα!η mekoos ειναι καλη στη τελευταια εβαλε και ραδιο αλλα δεν δουλευει!τωρα ειμαι καλα με miui οπωτε δεν βαζω αλλη περιμενω ics!!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Επιπλεον οταν παταω να κατεβασω την b565 απο την Huawei μου βγαζει αυτο http://www.huaweidevice.com/tcpsdownload/downLoadCenter?category=cn&flay=software&downloadID=NDEyMTU=

:shoot:>ιος<:rocket::p

Link to comment
Share on other sites

Σε ολους μας δουλεψε και χωρις το 3...αν ισχιει απλα αλλαζει το bootlogo!!Κλαιν!!

 

Δεν ειναι μονο το bootlogo που αλλαζει τελικα.

Περασα την rom και σε ενα αλλο κινητο χωρις το γνωστο αρχειο που κολλαει το τηλεφωνο και δεν μου εμφανιζε τα shortcut στην Notification Bar.

Εβαλα μετα το αλλο αρχειο, κολλησε στα reboot το τηλεφωνο και μετα του περασα ξανα τον 1ο φακελο. Αλλαξε το boot φυσικ, αλλα το σημαντικο ηταν το notification bar. Εγω μονο γι αυτον τον λογο θα περνουσα και τον αλλον φακελο

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μονο το bootlogo που αλλαζει τελικα.

Περασα την rom και σε ενα αλλο κινητο χωρις το γνωστο αρχειο που κολλαει το τηλεφωνο και δεν μου εμφανιζε τα shortcut στην Notification Bar.

Εβαλα μετα το αλλο αρχειο, κολλησε στα reboot το τηλεφωνο και μετα του περασα ξανα τον 1ο φακελο. Αλλαξε το boot φυσικ, αλλα το σημαντικο ηταν το notification bar. Εγω μονο γι αυτον τον λογο θα περνουσα και τον αλλον φακελο

 

Παντα ειχα widgets στο notification δεν νομιζω τα 300kb του step3 να το κανουν αυτο!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παντα ειχα widgets στο notification δεν νομιζω τα 300kb του step3 να το κανουν αυτο!

 

Κι ομως το κανουν. Πιο παλια ειχα γραψει αναλυτικα τις αλλαγες του step3 οι οποιες αξιζουν.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως το κανουν. Πιο παλια ειχα γραψει αναλυτικα τις αλλαγες του step3 οι οποιες αξιζουν.

 

Εγω ετρεχα πανικοβλητος με το step3 γιατι ηταν το πρωτο μου update 2 μερες αφου πηρα πρωτη φορα στη ζωη μου android και δεν ηταν και κανεις ξυπνιος στο forum εκει να δεις ιδρωτας και κακο ασε που ξαναρχισα το καπνιζα εκεινο το βραδυ...ασε καλυτερα μια χαρα δουλευε!! :Ρ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Κι ομως το κανουν. Πιο παλια ειχα γραψει αναλυτικα τις αλλαγες του step3 οι οποιες αξιζουν.

 

ποιες ειναι οι υπολοιπες αλλαγες;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...