Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολο το φακελο image μεσα στο drive θα εχει ενα φακελο Image και μεσα τα 4-5 αρχεια...boot,recovery...etc!!

 

Pikachukaki μηπως εχεις κανει λαθος γιατι αυτο που ανεβασες περιεχει μονο αρχεια boot και recovery και οχι τα υπολοιπα του φακελου image καθως επισης δεν εχεις καποιον φακελο image μεσα. απλα το λεω μηπως εχει γινει καποιο λαθος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

είχα κάνει backup σε εξωτερικά κάρτα την οποία δε διαβάζει και κάνοντας όλα αυτά δεν γίνεται τίποτα, θα μου στείλεις και τη MIUI να δω?

 

Εβαλες το φακελο image μεσα μετα αρχεια μεσα του και παλι σου βγαζει μπλε οθονη?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

είχα κάνει backup σε εξωτερικά κάρτα την οποία δε διαβάζει και κάνοντας όλα αυτά δεν γίνεται τίποτα, θα μου στείλεις και τη MIUI να δω?

 

Αν δεν εχει backup ,,,στειλτε του το στοκ image folder,,για να κανει update απο την αρχη,,,αλλιως δεν θα κανει τιποτα,,,,,

Τι miui ,τι την θες ,,αφου προς το παρον δεν εχεις recovery...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχει backup ,,,στειλτε του το στοκ image folder,,για να κανει update απο την αρχη,,,αλλιως δεν θα κανει τιποτα,,,,,

Τι miui ,τι την θες ,,αφου προς το παρον δεν εχεις recovery...

 

Ενα Image θελει για να φυγει απο τη μπλε οθονη...δεν εχει περασει ρομ μεσα?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

είχα κάνει backup σε εξωτερικά κάρτα την οποία δε διαβάζει και κάνοντας όλα αυτά δεν γίνεται τίποτα, θα μου στείλεις και τη MIUI να δω?

στασου ρε συ!

ενα-ενα

εδω προσπαθουμε να επανεφερεις το τηλεφωνο που μπορει να ειναι και hard brick και εσυ θελεις και Miui?

εκανες αυτο που σου ειπα πιο πανω;

τι εχεις κανει μεχρι τωρα;

για να βρουμε μια ακρη.

Link to comment
Share on other sites

στασου ρε συ!

ενα-ενα

εδω προσπαθουμε να επανεφερεις το τηλεφωνο που μπορει να ειναι και hard brick και εσυ θελεις και Miui?

εκανες αυτο που σου ειπα πιο πανω;

τι εχεις κανει μεχρι τωρα;

για να βρουμε μια ακρη.

 

έβαλα όλα τα αρχεία image σε φάκελο (τίποτα), έβαλα όλα τα αρχεία image χύμα τίποτα πάλι, μήπως χρειάζονται και άλλα αρχεία?δεν υπάρχει τίποτα μέσα

Edited by nekmaria
Link to comment
Share on other sites

στασου ρε συ!

ενα-ενα

εδω προσπαθουμε να επανεφερεις το τηλεφωνο που μπορει να ειναι και hard brick και εσυ θελεις και Miui?

εκανες αυτο που σου ειπα πιο πανω;

τι εχεις κανει μεχρι τωρα;

για να βρουμε μια ακρη.

 

Ρε παιδια και εγω το επαθα χτες εβαλα την geno και εφαγα μπλε οθονη εβαλα το Image απο miui (αυτη ειχα προχειρη απο cwm backup)εκανα ρεσταρτ και το κιν μπηκε στην geno!!αυτο λεει το παιδι...εβαλε την Mokeeos και εφαγε μπλε οθονη μετα!! http://www.mediafire.com/?mlwx5l29xgyq96a

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

στασου ρε συ!

ενα-ενα

εδω προσπαθουμε να επανεφερεις το τηλεφωνο που μπορει να ειναι και hard brick και εσυ θελεις και Miui?

εκανες αυτο που σου ειπα πιο πανω;

τι εχεις κανει μεχρι τωρα;

για να βρουμε μια ακρη.

 

Α,,γεια σου ,,σταματηστε τον καποιος γιατι πηρε φορα,,,,,

Mε τη σειρα τα πραγματα...

Πρωτα φτιαξε τον image ,για να εχεις recovery ..

Και μετα προχωρας

Link to comment
Share on other sites

Α,,γεια σου ,,σταματηστε τον καποιος γιατι πηρε φορα,,,,,

Mε τη σειρα τα πραγματα...

Πρωτα φτιαξε τον image ,για να εχεις recovery ..

Και μετα προχωρας

 

Δεν στελνω την Miui στελνω τον Image για ροζ οθονη απο το backup της Miui που δουλεψε σε μενα χτες!!image κενο εχει το παιδι!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν στελνω την Miui στελνω τον Image για ροζ οθονη απο το backup της Miui που δουλεψε σε μενα χτες!!image κενο εχει το παιδι!!

 

Βρε,συ καλα τα λες,,,για τον φιλο λεω που θελει την miui, χωρις να εχει τηλ.. στην ουσια

Link to comment
Share on other sites

ας μας απαντησει να δουμε τι εχει!

edit:οκ,περασε το image απο Pikachukaki και κανε αυτο που σου ειχα πει πιο πανω.

εχει δουλεψει σε αρκετους μεχρι τωρα.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Βρε,συ καλα τα λες,,,για τον φιλο λεω που θελει την miui, χωρις να εχει τηλ.. στην ουσια

 

Δεν θελει τη miui απο εμενα μπερδεύτηκε που του ειπα θα του στειλω την miui εννοώντας τον Image του!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ας μας απαντησει να δουμε τι εχει!

 

Δεν εχει τιποτα,,στειλτε του τον image

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέομαι με pink screen ο υπολογιστής μου δείχνει ένα αφαιρούμενο δίσκο χωρίς τίποτα μέσα, κανένα αρχείο, κανένα image τίποτα. Μέχρι και το πρωί δεν είχα πρόβλημα και έτρεχα την gingerbread θαυμάσια. Πήγα να πειραματιστώ με τηλέφωνο rooted και με εγκατεστημένο to clockwork αλλά κάπου τα έκανα μαντάρα
Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέομαι με pink screen ο υπολογιστής μου δείχνει ένα αφαιρούμενο δίσκο χωρίς τίποτα μέσα, κανένα αρχείο, κανένα image τίποτα. Μέχρι και το πρωί δεν είχα πρόβλημα και έτρεχα την gingerbread θαυμάσια. Πήγα να πειραματιστώ με τηλέφωνο rooted και με εγκατεστημένο to clockwork αλλά κάπου τα έκανα μαντάρα

 

Στο εβαλα παραπανω http://www.mediafire.com/?mlwx5l29xgyq96a απλα βαζεις τον φακελο Image στον αφερουμενο που σου βγαζει η ροζ οθονη!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Στο εβαλα παραπανω http://www.mediafire.com/?mlwx5l29xgyq96a απλα βαζεις τον φακελο Image στον αφερουμενο που σου βγαζει η ροζ οθονη!!

ποιος φακελος image ειναι;

εγω ανεβαζω της B565

Link to comment
Share on other sites

ποιος φακελος image ειναι;

εγω ανεβαζω της B565

2.1.16 αν θυμαμαι καλα...απλα αυτος δουλεψε σε μενα χτες με geno γιαυτο τον ανεβαζω..αν δεν κανει δουλεια δεν εχο αλλες λυσεις!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

δούλεψε, παιδιά ευχαριστώ θερμά. Τώρα ποια έκδοση να κατεβάσω λογισμικού (gingerbread) ή κάτι άλλο και από που?πραγματικά δεν ξέρω τι να πω για τη βοήθεια...
Link to comment
Share on other sites

δούλεψε, παιδιά ευχαριστώ θερμά. Τώρα ποια έκδοση να κατεβάσω λογισμικού (gingerbread) ή κάτι άλλο και από που?πραγματικά δεν ξέρω τι να πω για τη βοήθεια...

 

Αν σου δουλεψει η Mokeeos του sofo κρατατην αλλιως βαλε 2.3.5geno4v!!!Και παντα Backup!!!

 

@Gkalen...2 μερες σε ψαχνω....θυμησε μου πως βαζεις τα tweaks σε μαμα ρομ...buzybox και φλασαρεις το zip??

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αν σου δουλεψει η Mokeeos του sofo κρατατην αλλιως βαλε 2.3.5geno4v!!!Και παντα Backup!!!

 

@Gkalen...2 μερες σε ψαχνω....θυμησε μου πως βαζεις τα tweaks σε μαμα ρομ...buzybox και φλασαρεις το zip??

 

Απο που θα την κατεβάσω αυτήν (2.3.5geno4v)?

Link to comment
Share on other sites

δούλεψε, παιδιά ευχαριστώ θερμά. Τώρα ποια έκδοση να κατεβάσω λογισμικού (gingerbread) ή κάτι άλλο και από που?πραγματικά δεν ξέρω τι να πω για τη βοήθεια...

πολυ ωραια,κρατα την η sofo rules που ειναι μια cm7 παραμετροποιημενη

Link to comment
Share on other sites

Απο που θα την κατεβάσω αυτήν (2.3.5geno4v)?

 

Δεν θυμάμαι τωρα στα γρηγορα εψαξα στο xda δεν την βρηκα...τα αλλα παιδια θα θυμούνται αλλα αφου εχεις την mokeeos αστην εκει...εκτος αν θες μαμα!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...