Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασε να το ξανακατεβασεις, θα το κοιταξω και εγω το απογευμα μηπως δεν ανεβηκε σωστα.

1)Για τις επανεκινησεις, δεν ξερω.

 

Το έχω διαβάσει και σε άλλους. Αναγκαίο κακό δεν βαριέσαι.

 

2)Μηπως οταν πατιουνται ταυτοχρονα τα πληκτρα εντασης ηχου? Αυτο το εχω παρατηρησει σε πολλες rom αν οχι σε ολες. Αν πατηθουν ταυτοχρονα τα πληκτρα εντασης ηχου κανει μια δονηση το κινητο και μερικα δευτερολεπτα μετα κανει αλλες τρεις μικρες δονησεις, σε αυτο το διαστημα το κινητο γινεται πολυ laggy

 

Οχι@ Πατάω ξεκάθαρα το vol down να ανάψει η οθόνη (πολύ βολικό) και μετά το ξεκλειδώνω. Οταν ανάψει η οθόνη απλά παγώνει κάποιες φορές , μάλλον του go locker είναι.

 

3)Για τα μηνυματα, αν εχεις εγκαταστησει το handcent sms η το go sms και εχεις επιλεξει μεσα απο την εφαρμογη να απενεργοποιουνται οι ειδοποιησεις της προεγκατεστημενης εφαρμογης, πηγαινε στην προεγκατεστημενη εφαρμογη μηνυματων και απενεργοποιησε απο εκει τα notifications

 

λογικά κάποια μλκ του go sms είναι, ναι αυτό δουλεύω.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Οχι@ Πατάω ξεκάθαρα το vol down να ανάψει η οθόνη (πολύ βολικό) και μετά το ξεκλειδώνω. Οταν ανάψει η οθόνη απλά παγώνει κάποιες φορές , μάλλον του go locker είναι.

 

Δοκιμασε και το WidgetLocker ειναι πιο ελαφρυ. Θεματα θα βρεις πολλα εδω και μπορεις να βαλεις και widget στην lockscreen. Νομιζω εχει και επιλογη να ξυπναει η οθονη και απο τα πληκτρα αφης και απο τα volume.

 

λογικά κάποια μλκ του go sms είναι, ναι αυτό δουλεύω.

 

Στην μαμα εφαρμογη πηγαινε και απενεργοποιησε τις ειδοποιησεις. Το go sms εχει την δυνατοτητα να τις απενεργοποιει μονο του αλλα κατα την επανεκινηση δεν προλαβαινει να φορτωσει πριν την stock εφαρμογη και γι'αυτο σου πεταει ολες τις προηγουμενες ειδοποιησεις.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

+1 , μόνο το tapatalk πλήρωσα και δεν το μετάνιωσα.

 

για αυτό δεν δίνω 2,25 μια χαρά είναι το go locker και πάνω απ' όλα free.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτική από χθες δοκιμάζω το magic locker:

 

https://market.android.com/details?id=mobi.lockscreen.magiclocker

 

με το sense 3.0 theme:

 

https://market.android.com/details?id=mobi.lockscreen.magiclocker.theme.free.lm.sense3pro

 

με το οποίο ανοίγεις απευθείας 4 εφαρμογές απο τη lock screen

Link to comment
Share on other sites

Στο (bad) το CWM το βγαζει (αν εξερεσεις οτι το zip μπορει να ειναι χαλασμενο) και οταν δεν πατας wipe data/factory!Δοκιμασε κανε παλι τα wipe data,wipe cache,wipe dalvik και πατα παλι install zip!!

 

Και η MIUI ειχε το ιδιο προβλημα αν την αφηνες πολυ ωρα σε sleep οταν ανοιγε τραβαγε κατι κολληματα αστα...εχεις βαλει τπτ tweaks?Η καμια περιεργη ρυθμηση στο setcpu?

 

Locker&launcher οπως εδωσε τα φωτα του ο sofoklas 360launcher...πολυ καλο πολυ ελαφρη,λιγα θεματα αλλα κλαιν και με δικο του Locker!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλο το WidgetLocker αλλα αξιζει τα 2,25€!! (Δεν ειμαι κ fan του paid apps για το market :lol:)

 

+1 , μόνο το tapatalk πλήρωσα και δεν το μετάνιωσα.

 

για αυτό δεν δίνω 2,25 μια χαρά είναι το go locker και πάνω απ' όλα free.

 

google it ;)

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι είχα google-αρει μια παλαιότερη έκδοσή αλλά κάποια στιγμή ξεκίνησε να λέει κατι για περίμενε 2 δευτερόλεπτα λογο Johny Depp στους πειρατές της Καιραιβικης και πήρε δρόμο!
Link to comment
Share on other sites

Mετά την 2.3.5 οfficial αντιμετωπίζω κάποια θέματα ... :ninja:

 

1) μου κάνει επανεκκινήσεις στο άσχετο. (4-5 φορές ως τώρα)

2) τραβάει κάτι κολλήματα ώρες ώρες ... το βγάζω από την τσέπη να το χρησιμοποιήσω και ενώ πάω να το ξεκλειδώσω με το go locker αυτό δεν κάνει τίποτα. Παγώνει!

3) όταν κάνει τις επανεκκινήσεις που λέω πιο πάνω μου χτυπά και ειδοποιήσεις από sms που είχα λάβει πιο πριν και δεν τα είχα σβήσει.

 

γενικά του κεφαλιού του...:lol:

 

Γιατι δεν δοκιμαζεις το geno v4

 

 

 

Καλο το WidgetLocker αλλα αξιζει τα 2,25€!! (Δεν ειμαι κ fan του paid apps για το market :lol:)

 

Το εχω μεσα στο πακετο εφαρμογων ,που θα βρειτε σε προηγουμενα ποστ,,,,μαζι με αλλες προ εφαρμογες....

 

 

ΥΓ

παιδες , στα πρ.. μηνυματα θα σας απαντησω μετα τις τεσσερις γιατι ειμαι σε δουλεια,,

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Μετά την απόπειρα εγκατάστασης της Mokee, έχω πλέον μπλε οθόνη όταν προσπαθώ να το ανοίξω και τίποτα άλλο. Στη ροζ οθόνη έχω ένα άδειο φάκελο. Κάπου στα προηγούμενα post δόθηκε μια λύση εαν έχεις το image της 512. Μπορεί να μου το στείλει κάποιος?Υπάρχει κάποια άλλη λύση?

 

 

1)Για τις επανεκινησεις, δεν ξερω.

2)Μηπως οταν πατιουνται ταυτοχρονα τα πληκτρα εντασης ηχου? Αυτο το εχω παρατηρησει σε πολλες rom αν οχι σε ολες. Αν πατηθουν ταυτοχρονα τα πληκτρα εντασης ηχου κανει μια δονηση το κινητο και μερικα δευτερολεπτα μετα κανει αλλες τρεις μικρες δονησεις, σε αυτο το διαστημα το κινητο γινεται πολυ laggy

3)Για τα μηνυματα, αν εχεις εγκαταστησει το handcent sms η το go sms και εχεις επιλεξει μεσα απο την εφαρμογη να απενεργοποιουνται οι ειδοποιησεις της προεγκατεστημενης εφαρμογης, πηγαινε στην προεγκατεστημενη εφαρμογη μηνυματων και απενεργοποιησε απο εκει τα notifications

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να το ξανακατεβασεις, θα το κοιταξω και εγω το απογευμα μηπως δεν ανεβηκε σωστα.

εγω δεν ειχα προβλημα

 

εχουμε καποια θεματακια μολις το γυρισω Ελληνικα.

το πιθιν εφαγε σουτ και γυρισα στα Αγγλικα,τα καταλαβαινω καλυτερα

περασα wind touchpal greek,τζαμι.

εβαλα και ICS_4.0_REBUILD.apk

το ραδιο δυστυχως δεν,απορω γιατι το εχουν;

 

Υπάρχει κάποια άλλη λύση?

βαλε στην sd update app step 2 απο b565

βγαλε μπαταρια,βαλτο στο ρευμα και πατα volume-+,power, και ο Θεος βοηθος.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφερε και προηγουμένως το κινητό δεν bootarei. Μπλε οθόνη με power on και volume+ και ροζ οθόνη με power on και πατημένα τα πληκτρα του volume. Την sd δεν τη διαβάζει. Κάποια λύση, help?
Link to comment
Share on other sites

Μετά την απόπειρα εγκατάστασης της Mokee, έχω πλέον μπλε οθόνη όταν προσπαθώ να το ανοίξω και τίποτα άλλο. Στη ροζ οθόνη έχω ένα άδειο φάκελο. Κάπου στα προηγούμενα post δόθηκε μια λύση εαν έχεις το image της 512. Μπορεί να μου το στείλει κάποιος?Υπάρχει κάποια άλλη λύση?

 

 

1)Για τις επανεκινησεις, δεν ξερω.

2)Μηπως οταν πατιουνται ταυτοχρονα τα πληκτρα εντασης ηχου? Αυτο το εχω παρατηρησει σε πολλες rom αν οχι σε ολες. Αν πατηθουν ταυτοχρονα τα πληκτρα εντασης ηχου κανει μια δονηση το κινητο και μερικα δευτερολεπτα μετα κανει αλλες τρεις μικρες δονησεις, σε αυτο το διαστημα το κινητο γινεται πολυ laggy

3)Για τα μηνυματα, αν εχεις εγκαταστησει το handcent sms η το go sms και εχεις επιλεξει μεσα απο την εφαρμογη να απενεργοποιουνται οι ειδοποιησεις της προεγκατεστημενης εφαρμογης, πηγαινε στην προεγκατεστημενη εφαρμογη μηνυματων και απενεργοποιησε απο εκει τα notifications

 

Όπως ανέφερε και προηγουμένως το κινητό δεν bootarei. Μπλε οθόνη με power on και volume+ και ροζ οθόνη με power on και πατημένα τα πληκτρα του volume. Την sd δεν τη διαβάζει. Κάποια λύση, help?

 

Παρε ενα φακελο Image απο ενα Backup σου και βαλτον στη ροζ οθονη...και εγω το επαθα με την 2.3.5 και εβαλα τον image απο MIUI!!

 

 

ICS_4.0_REBUILD.apk

το ραδιο δυστυχως δεν,απορω γιατι το εχουν;

 

Τη παιζει εδω?το apk?Βλεπω ICS και σεληνιάζομαι!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφερε και προηγουμένως το κινητό δεν bootarei. Μπλε οθόνη με power on και volume+ και ροζ οθόνη με power on και πατημένα τα πληκτρα του volume. Την sd δεν τη διαβάζει. Κάποια λύση, help?

 

 

Βαλε παλι τον φακελο image (μεσω ροζ οθονης),,,με τα αρχεια του ,οπως τον ειχες πριν,,και μπες recovery και κανε restore,,,

Ελπιζω οτι εχεις backup του ,image στο pc σου......

Aλλιως πρεπει καποιος να στο στειλει

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δεν το έχω, μπορεί κάποιος να μου το στείλει, please?

 

http://www.mediafire.com/?zrp3v6m2nayva44 Δοκιμασε αυτο...ειναι απο 2.3.5 μαμα!!αν δεν δουλεψει πες μου να σου στηλω απο την MIUI που εβαλα και εγω!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλα specialy για τους συντροφους του Χ5:

 

όποιος θελει 50gb σε cloud για μια ζωη ας το κατεβάσει + μια εγγραφη:

 

https://market.android.com/details?id=com.box.android&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5ib3guYW5kcm9pZCJd

Edited by GeorgT
Link to comment
Share on other sites

http://www.mediafire.com/?zrp3v6m2nayva44 Δοκιμασε αυτο...ειναι απο 2.3.5 μαμα!!αν δεν δουλεψει πες μου να σου στηλω απο την MIUI που εβαλα και εγω!

 

Και πως θα κάνω τη διαδικασία?συνδεδεμένο με pc?με μπαταρία μέσα ή χωρίς?

Link to comment
Share on other sites

Και πως θα κάνω τη διαδικασία?συνδεδεμένο με pc?με μπαταρία μέσα ή χωρίς?

 

Κλεισε τηλ βγαλε μπαταρια κατσε 10΄'΄βαλε μπαταρια πατα volume+/- και Power θα σου βγαλει μια ροζ οθονη συνδεσε το usb ανοιξε τον explorer μπες το drive που θα σου βγαλει κανε Paste to φακελο image εκει μεσα (Φακελο οχι zip)!Βγαλε το usb βγαλε μπαταρια βαλε μπαταρια πατα power!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Κλεισε τηλ βγαλε μπαταρια κατσε 10΄'΄βαλε μπαταρια πατα volume+/- και Power θα σου βγαλει μια ροζ οθονη συνδεσε το usb ανοιξε τον explorer μπες το drive που θα σου βγαλει κανε Paste to φακελο image εκει μεσα (Φακελο οχι zip)!Βγαλε το usb βγαλε μπαταρια βαλε μπαταρια πατα power!!

 

Από τον φάκελο backup βάζω όλα τα αρχεία image μέσα στην εσωτερική κάρτα?

Link to comment
Share on other sites

Από τον φάκελο backup βάζω όλα τα αρχεία image μέσα στην εσωτερική κάρτα?

 

Ολο το φακελο image μεσα στο drive θα εχει ενα φακελο Image και μεσα τα 4-5 αρχεια...boot,recovery...etc!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Και πως θα κάνω τη διαδικασία?συνδεδεμένο με pc?με μπαταρία μέσα ή χωρίς?

 

Καταρχην,,εχεις κανει καποιο backup απο recovery???

Αν εχεις ,ανοιξε το και καποιο απο τα αρχεια μεσα εχει τον image που ειχες....

κανε οτι σου ειπε το picachu...... απλα στο τελος ,οχι power on , αλλα μπες recovery και κανε restore .

Link to comment
Share on other sites

Ολο το φακελο image μεσα στο drive θα εχει ενα φακελο Image και μεσα τα 4-5 αρχεια...boot,recovery...etc!!

 

όταν συνδέομαι με pink screen βλέπει ένα αφαιρούμενο δίσκο που δεν έχει τίποτα μέσα, δημιουργώ ένα φάκελο με όνομα image και τον ρίχνω εκεί μέσα?

Link to comment
Share on other sites

όταν συνδέομαι με pink screen βλέπει ένα αφαιρούμενο δίσκο που δεν έχει τίποτα μέσα, δημιουργώ ένα φάκελο με όνομα image και τον ρίχνω εκεί μέσα?

 

Ναι,,,η βαλτον οπως ειναι...

Εχεις backup ??

Για να κανεις restore???

Link to comment
Share on other sites

είχα κάνει backup σε εξωτερικά κάρτα την οποία δε διαβάζει και κάνοντας όλα αυτά δεν γίνεται τίποτα, θα μου στείλεις και τη MIUI να δω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...