Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σιγα μην ειναι πιο αξιόπιστο το ipadalt από άλλα. σε σένα έτυχε καλή εξυπηρέτηση, σε άλλους όχι..για μένα ειναι απλά ένα ακριβό κατάστημα, τίποτα παραπάνω

 

Δεν είναι λιγότερο αξιόπιστο όμως.

Και δεν έτυχα καλής εξυπηρέτησης μόνο εγώ, ούτε είναι άγιοι - Κινεζομάγαζα είναι όλα.

Όμως αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι τήρησαν τους όρους της εγγύησης που δίνουν και ότι πωλούν a-grade προίόντα ΜΕ τις συσκευασίες τους για να μη δημιουργούνται σοβαρά προβλήματα όπως εδώ.

Οι τιμές τους είναι λίγο χαμηλότερες από merimobiles και το σημαντικότερο δεν καθυστερούν με τις αποστολές.

Edited by Frontier

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μη λέμε ό,τι να'ναι.

Το δικό μου Fire το αντκατέστησαν με καινούριο, χωρίς να μου χρεώσουν τίποτα στην επιστροφή και χωρίς να περιμένω 1 μήνα μέχρι να πάει πίσω (απόδειξη αποστολής συστημένου έστειλα κσι that's all).

 

Εξάλλου υπάρχει και price match στο iPadAlternative...

 

Δεν αμφιβάλλει κανείς για τα λεγόμενα σου, αλλά πρέπει και εσύ να καταλάβεις ότι μάλλον ήσουν μια εξαίρεση και όχι ο κανόνας, οπότε καλύτερα να μην κάνεις τσάμπα διαφήμιση σε μαγαζιά που δεν το αξίζουν.

Ναι είναι από τους ακριβότερους και μάλιστα χωρίς λόγο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι από τους ακριβότερους και μάλιστα χωρίς λόγο.

 

Διαφήμιση δεν κάνω, απλά περιγράφω την εμπειρία μου, όπως όλοι κάνουμε εδώ.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

στο πρώτο υπολόγισε και 26$ μεταφορικα, η διαφορά ειναι μικρότερη, αλλά καλύτερα απ το onda-tablet.com. στο ipadalternative είναι πανάκριβοι και δεν αξίζουν κάτι παραπάνω

 

Αν και δεν ειμαι Ελλάδα τα μεταφορικα μου ειναι τα ιδια (26$) και επίσης βγαζει διαθεσιμότητα πλεον σε 2-3 εβδομαδες συν 15-25 μερες για την μεταφορα, οπότε αναμονη τουλαχιστον 1 μηνός. Θα προσπαθησω να επικοινωνησω με ipadalternative να ρωτησω αν οντως προσφερουν price match και αναλόγως θα πράξω.

Link to comment
Share on other sites

(με) παρόμοια τιμή

 

Δηλαδή αν βρω άλλο φθηνότερο site τους το λέω και με στέλνουν με την χαμηλότερη τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν βρω άλλο φθηνότερο site τους το λέω και με στέλνουν με την χαμηλότερη τιμή;

 

Γράψε το link γιατί εγώ απλά μια μετάφραση έκανα...

Link to comment
Share on other sites

δεν θελει μυαλο για να καταλαβεις οτι ειναι fake:p

Link to comment
Share on other sites

οποτε εκλεισε παω να παραγγηλω το ainol novo 10 hero απο geekbuying γιατι εχω κουραστει να ψαχνω και εχω κουρασει και με τις πολλες ερωτησεις :)
Link to comment
Share on other sites

οποτε εκλεισε παω να παραγγηλω το ainol novo 10 hero απο geekbuying γιατι εχω κουραστει να ψαχνω και εχω κουρασει και με τις πολλες ερωτησεις :)

 

Για το quad core η το dual core λες? και εγώ τα είδα αυτά αλλά δεν ξέρω αν το dual core θα έχει κολλήματα καθόλου. Επίσης μια απορία που έχω με το θέμα της αποστολής από όλα αυτά τα site γραφούν για πιθανά τέλη δεν είναι υπεύθυνοι αυτοί τη γίνετε με αυτό το θέμα το στέλνουν σαν δώρο η θα έρθoυν εδώ και θα μας ζητάνε να πληρώσουμε έξτρα φόρο?

Link to comment
Share on other sites

Για το quad core η το dual core λες? και εγώ τα είδα αυτά αλλά δεν ξέρω αν το dual core θα έχει κολλήματα καθόλου. Επίσης μια απορία που έχω με το θέμα της αποστολής από όλα αυτά τα site γραφούν για πιθανά τέλη δεν είναι υπεύθυνοι αυτοί τη γίνετε με αυτό το θέμα το στέλνουν σαν δώρο η θα έρθoυν εδώ και θα μας ζητάνε να πληρώσουμε έξτρα φόρο?

δεν κολλάνε τα διπύρηνα, ειναι ταχύτατα. Αν τα πάρεις με κλασσικο συστημένο ταχυδρομείο κι όχι courier, δεν έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες το onda v812 4πυρινο το εχει δοκιμασει κανεις? πολυ δελεαστική τιμή για τα spec του.

 

γνώμες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να πάρω ένα από τα δύο αυτά tablet http://android-sale.com/android-tablets.html?android_product_manufacturer=154

 

Η τιμή και των δύο είναι πολύ καλή και περιμένω πως και πως να βγει το out of stock για να τα παραγγείλω.

 

Πιστεύετε πως η διαφορά στην τιμή αξίζει μόνο για τον καλύτερο επεξεργαστή; Και αν ναι έχει όντως τόση διαφορά στην απόδοση ο ένας από τον άλλον;

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

αγαπητοί συμφορουμίτες καλησπέρα, για να μην ανοίγω νέο θέμα, τα φώτα σας παρακαλώ:

θα βρεθώ στην Αμερική την ερχόμενη εβδομάδα και θα πρέπει να επιλέξω μια ταμπλέτα για χαβαλέ + δουλειά εκτός γραφείου & ταξίδια.

θα πρέπει να έχει :

1. windows 8 pro

2. 4g sim card slot

3. αρκετά connectivity options

4. με πληκτρολόγιο (όχι αναγκαία αλλά ιδανικά καλύτερα αν ήταν docking keyboard με επιπλέον μπαταρία, connections)

 

για πείτε καμιά γνώμη....

macbook pro, ipad 9.7, oneplus 7t pro
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες το onda v812 4πυρινο το εχει δοκιμασει κανεις? πολυ δελεαστική τιμή για τα spec του.

γνώμες?

πρώτες γνώμες είναι θετικές, είναι ολοκαίνουριο μοντέλο οπότε δεν θα βρεις πολλές απόψεις και προβλήματα ακόμη.

Καλησπέρα. Θέλω να πάρω ένα από τα δύο αυτά tablet http://android-sale.com/android-tablets.html?android_product_manufacturer=154

 

Η τιμή και των δύο είναι πολύ καλή και περιμένω πως και πως να βγει το out of stock για να τα παραγγείλω.

 

Πιστεύετε πως η διαφορά στην τιμή αξίζει μόνο για τον καλύτερο επεξεργαστή; Και αν ναι έχει όντως τόση διαφορά στην απόδοση ο ένας από τον άλλον;

1. απέφευγε αυτό το μπακαλομάγαζο, ειναι και ψεύτες πολλές φορές

2. ο μονοπυρηνος Cortex-A8 Α13 είναι ΑΘΛΙΟΣ. Αν το πάρεις, θα το πάρεις με τον RK3066, ο οποίος ειναι Α9 κι όχι Cortex-A8 που λένε. ΑΛΛΑ, αν αποφασίσεις να το παρεις, όταν και αν κυκλοφορήσει ποτέ, έλεγξε τα χαρακτηριστικά από άλλα site, κι οχι απ αυτούς που γράφουν ό,τι να ναι.

Link to comment
Share on other sites

το έχω δει και εδώ και σε άλλα μαγαζιά αλλά στην πραγματικότητα είναι το nextway F8 ... δεν έχω δει κάπου goopad mini (το πραγματικό !)
Link to comment
Share on other sites

το έχω δει και εδώ και σε άλλα μαγαζιά αλλά στην πραγματικότητα είναι το nextway F8 ... δεν έχω δει κάπου goopad mini (το πραγματικό !)

αχαα, τώρα μάλιστα. Μιλάμε γι αυτό (από ένα σοβαρότερο κατάστημα). Έχουν και βίντεο, ενώ το είδα και διαθέσιμο σ έναν στο aliexpress. Τι εννοεις πραγματικό goopad mini? Nextway F8 είναι η πραγματική ονομασία του, το goopad είναι ψευδόνυμο ας πούμε που δινουν κάποια καταστήματα

Link to comment
Share on other sites

αχαα, τώρα μάλιστα. Μιλάμε γι αυτό (από ένα σοβαρότερο κατάστημα). Έχουν και βίντεο, ενώ το είδα και διαθέσιμο σ έναν στο aliexpress. Τι εννοεις πραγματικό goopad mini? Nextway F8 είναι η πραγματική ονομασία του, το goopad είναι ψευδόνυμο ας πούμε που δινουν κάποια καταστήματα

 

α νόμιζα ότι τα Goopad τα βγάζει η εταιρία που φτιάχνει τα Goophone ...

Link to comment
Share on other sites

α νόμιζα ότι τα Goopad τα βγάζει η εταιρία που φτιάχνει τα Goophone ...

τα goophone τα βγάζουν 100 διαφορετικα εργοστασια:lol:

Link to comment
Share on other sites

τα goophone τα βγάζουν 100 διαφορετικα εργοστασια:lol:

 

πάντως στο ίδιο στηλ υπάρχει και το Teclast P88 που λένε πολύ καλά λόγια και στο slatedroid αλλά και εδώ

Link to comment
Share on other sites

πάντως στο ίδιο στηλ υπάρχει και το Teclast P88 που λένε πολύ καλά λόγια και στο slatedroid αλλά και εδώ

το ιδιο παιζει να ναι. η teclast τα φτιάχνει ολα αυτα πιστευω

Link to comment
Share on other sites

πρώτες γνώμες είναι θετικές, είναι ολοκαίνουριο μοντέλο οπότε δεν θα βρεις πολλές απόψεις και προβλήματα ακόμη.

1. απέφευγε αυτό το μπακαλομάγαζο, ειναι και ψεύτες πολλές φορές

2. ο μονοπυρηνος Cortex-A8 Α13 είναι ΑΘΛΙΟΣ. Αν το πάρεις, θα το πάρεις με τον RK3066, ο οποίος ειναι Α9 κι όχι Cortex-A8 που λένε. ΑΛΛΑ, αν αποφασίσεις να το παρεις, όταν και αν κυκλοφορήσει ποτέ, έλεγξε τα χαρακτηριστικά από άλλα site, κι οχι απ αυτούς που γράφουν ό,τι να ναι.

 

Έχεις να προτείνεις κάποιο άλλο σε 8'' μέχρι 100-110€;

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Έχεις να προτείνεις κάποιο άλλο σε 8'' μέχρι 100-110€;

Το παραπάνω με τον RK3066 στα 115€ τελική τιμή περίπου, είναι καλούτσικο σε χαρακτηριστικά. Για καλό 8άρι, θα πας σε Hyundai Rock X με κάνα 10ρικο παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...