Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

CUBE U30GT Quad Core (RK3188)

 

CUBE U30GT ή Ainol Novo hero 10 διπυρηνο ; Τι απο τα 2 ;

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το καλυτερο ταμπλετ για ταινιες, ιντερνετ, εφαρμογες (οχι παιγνιδια) , με αριστη οθονη, συνδεσιμοτητα κλπ, μεχρι 250€;
Link to comment
Share on other sites

CUBE U30GT ή Ainol Novo hero 10 διπυρηνο ; Τι απο τα 2 ;

το τετραπύρηνο u30gt παίζει στα 180. το διπύρηνο hero 10 έχει <140€

Ποιο ειναι το καλυτερο ταμπλετ για ταινιες, ιντερνετ, εφαρμογες (οχι παιγνιδια) , με αριστη οθονη, συνδεσιμοτητα κλπ, μεχρι 250€;

το Ainol novo 10 hero (το διπύρηνο πάντα) σε καλύπτει απόλυτα

Link to comment
Share on other sites

δώστε και κανένα λινκ από αυτα τα τάμπλετ

που προτείνετε ? υπάρχει και το u30gt2 ποια

είναι η διαφορά από το u30gt ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

σαν πρωτη εμπειρια σε ταμπλετ επελεξα κατι προς τα φθηνα. 73.5 ευρω.εχω ακουσει καλα λογια για τα ainol.

δεν θελω να κανει φοβερα πραγματα αλλα να μην κολλαει.

τι λετε για αυτο? http://www.pandawill.com/ainol-novo-7-crystal-2-quad-core-tablet-pc-7-inch-mva-hd-screen-android-41-8gb-black-p72679.html

μπορει να υπαρξει κατι καλυτερο σε αυτα τα χρηματα ή και 10-20 ευρω παραπανω??? αν ηταν και 8 ιντσες θα ηταν καλυτερα.

ευχαριστω

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

σαν πρωτη εμπειρια σε ταμπλετ επελεξα κατι προς τα φθηνα. 73.5 ευρω.εχω ακουσει καλα λογια για τα ainol.

δεν θελω να κανει φοβερα πραγματα αλλα να μην κολλαει.

τι λετε για αυτο? http://www.pandawill.com/ainol-novo-7-crystal-2-quad-core-tablet-pc-7-inch-mva-hd-screen-android-41-8gb-black-p72679.html

μπορει να υπαρξει κατι καλυτερο σε αυτα τα χρηματα ή και 10-20 ευρω παραπανω??? αν ηταν και 8 ιντσες θα ηταν καλυτερα.

ευχαριστω

window n70s με κάτω από 70€

Cube U9GT3

Link to comment
Share on other sites

εχεις καποιο λινκ?

ενα που βρηκα εγω http://www.banggood.com/Wholesale-CUBE-U9GT3-RK3066-Dual-Core-1_6GHz-8-Inch-IPS-Andriod-4_0-16GB-Tablet-p-54912.html?currency=EUR

ευχαριστω

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Όπου βλέπεις Actions ATM7029, Vivante GC1000, ψάχνε για διπύρηνο στα ίδια λεφτά. Θα είναι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ζόρικη η επιλογή tablet τελικά! Από Skroutz πιο tabletaki πιστεύετε ότι είναι value στα 150 -200 ευρώ? για πάνω από 7-ίντσο, αν είναι δυνατόν, αυτό το CTYPTO τι σας λέει?

 

http://www.skroutz.gr/s/3330317/Crypto-NovaPad-80-C168D-8GB.html σε σύγκριση με αυτό:

 

http://www.skroutz.gr/s/2725382/Vero-A8826-8GB.html?keyphrase=vero+tablet+a8826

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ζόρικη η επιλογή tablet τελικά! Από Skroutz πιο tabletaki πιστεύετε ότι είναι value στα 150 -200 ευρώ? για πάνω από 7-ίντσο, αν είναι δυνατόν, αυτό το CTYPTO τι σας λέει?

 

http://www.skroutz.gr/s/3330317/Crypto-NovaPad-80-C168D-8GB.html σε σύγκριση με αυτό:

 

http://www.skroutz.gr/s/2725382/Vero-A8826-8GB.html?keyphrase=vero+tablet+a8826

αν ειναι να πάρεις κτύπτο, πάρε καλύτερα ένα τάμπλετ των 40€ απ τη κίνα. Τα ίδια χάλια ειναι. Το Vero μονο αξίζει

Link to comment
Share on other sites

Έχεις προσωπική εμπειρία με τα Crypto? γιατί τόσο χάλια?

 

Το Vero το 8849 πιστεύεις αξίζει τα παραπάνω λεφτά του (+20 ευρώ), με την IPS οθόνη και τα 16gb μνήμης?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις προσωπική εμπειρία με τα Crypto? γιατί τόσο χάλια?

 

Το Vero το 8849 πιστεύεις αξίζει τα παραπάνω λεφτά του (+20 ευρώ), με την IPS οθόνη και τα 16gb μνήμης?

Φυσικά, κι επίσης έχει υποστήριξη απ την Oktabit. Οτιδήποτε άλλο κινέζικο έρχεται στην ελλάδα πέρα απ τα Vero, ειναι χωρίς υπστήριξη και φθηνιάρικα

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεις υπάρχει καλύτερη επιλογή στα χρήματα του vero? πχ samsung galaxy tab 2 ή asus memo pad που είναι πιο επώνυμα?

 

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου!

Link to comment
Share on other sites

Ενα θεματάκι που θα ήθελα να θέσω είναι το θέμα της εγγύησης των κινέζικων tablets...

Σε σχέση με τα ελληνικά plaisio-κοτσόβολος υπάρχει τεχνική υποστήριξη ή χύμα στο κύμα όλα?

Προ 5 ημερών είχα μία δυσάρεστη εμπειρία από το merimobiles καθώς είχα πληρώσει για tablet (υποτίθεται διαθέσιμο)

αλλά όλο με καθυστερούσαν στο tracking number με αποτέλεσμα μετά από 12 ημέρες να μου αναφέρουν να αγοράσω κάποιο άλλο (και πιο ακριβό κιόλας) όντας μη αξιόπιστοι μαζί μου.Τελικώς έκανα dispute και περιμένω την πίστωση στην κάρτα μου...

Ετσι άρχισα να είμαι λίγο πιο διστακτικός αν και θα ξαναπροσπαθήσω να αγοράσω από άλλο κινέζικο site...

Link to comment
Share on other sites

Ενα θεματάκι που θα ήθελα να θέσω είναι το θέμα της εγγύησης των κινέζικων tablets...

Σε σχέση με τα ελληνικά plaisio-κοτσόβολος υπάρχει τεχνική υποστήριξη ή χύμα στο κύμα όλα?

Προ 5 ημερών είχα μία δυσάρεστη εμπειρία από το merimobiles καθώς είχα πληρώσει για tablet (υποτίθεται διαθέσιμο)

αλλά όλο με καθυστερούσαν στο tracking number με αποτέλεσμα μετά από 12 ημέρες να μου αναφέρουν να αγοράσω κάποιο άλλο (και πιο ακριβό κιόλας) όντας μη αξιόπιστοι μαζί μου.Τελικώς έκανα dispute και περιμένω την πίστωση στην κάρτα μου...

Ετσι άρχισα να είμαι λίγο πιο διστακτικός αν και θα ξαναπροσπαθήσω να αγοράσω από άλλο κινέζικο site...

 

Υποστήριξη από εγγύηση είναι κάτι σχετικά άγνωστο στους κινέζους, υποτίθεται έχουν 1 χρόνο αλλά ανάλογα και από που θα το πάρεις μπορεί είτε να στο αντικαταστήσουν ή να σου κάνουν refund μέχρι να το κλαις (βλέπε ipadalternative).

 

Από υποστήριξη ROM ανάλογα την εταιρεία και πόσο διαδεδομένο είναι ένα tablet μπορεί έχει αρκετή υποστήριξη έως καθόλου...

 

Πάντως παρακολούθα το αντίστοιχο θέμα για να σχηματίσεις άποψη για το ποια Eshop είναι σχετικά αξιόπιστα....

Edited by Magnum
Link to comment
Share on other sites

Υποστήριξη από εγγύηση είναι κάτι σχετικά άγνωστο στους κινέζους, υποτίθεται έχουν 1 χρόνο αλλά ανάλογα και από που θα το πάρεις μπορεί είτε να στο αντικαταστήσουν ή να σου κάνουν refund μέχρι να το κλαις (βλέπε ipadalternative).

 

Από υποστήριξη ROM ανάλογα την εταιρεία και πόσο διαδεδομένο είναι ένα tablet μπορεί έχει αρκετή υποστήριξη έως καθόλου...

 

Πάντως παρακολούθα το αντίστοιχο θέμα για να σχηματίσεις άποψη για το ποια Eshop είναι σχετικά αξιόπιστα....

 

Ισχύει εγγύηση κανονικότατα, απλά λόγω απόστασης, πρέπει να περιμένεις να παραλάβουν το ελλατωματικό, όπως επίσης, θα χρεωθείς και το κόστος αποστολής προς αυτούς. Τώρα για περιπτώσεις τύπου ipadalternative δεν μπορεί κανείς να ξέρει...

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει εγγύηση κανονικότατα, απλά λόγω απόστασης, πρέπει να περιμένεις να παραλάβουν το ελλατωματικό, όπως επίσης, θα χρεωθείς και το κόστος αποστολής προς αυτούς. Τώρα για περιπτώσεις τύπου ipadalternative δεν μπορεί κανείς να ξέρει...

 

Γενικός υπάρχει θέμα σε αυτό το ζήτημα...

Από το να στο αλλάξουν αμέσως και πριν καλά - καλά το πάρουν, να στο αργήσουν πάρα πολύ μέχρι υποτίθεται να το ελέγξουν κλπ , μέχρι τέλος να το παίξουν "κινέζοι".

Γενικά εξαρτάται από που θα το πάρεις και πόσο "τυχερός" θα είσαι...

Link to comment
Share on other sites

Ενα θεματάκι που θα ήθελα να θέσω είναι το θέμα της εγγύησης των κινέζικων tablets...

Σε σχέση με τα ελληνικά plaisio-κοτσόβολος υπάρχει τεχνική υποστήριξη ή χύμα στο κύμα όλα?

Προ 5 ημερών είχα μία δυσάρεστη εμπειρία από το merimobiles καθώς είχα πληρώσει για tablet (υποτίθεται διαθέσιμο)

αλλά όλο με καθυστερούσαν στο tracking number με αποτέλεσμα μετά από 12 ημέρες να μου αναφέρουν να αγοράσω κάποιο άλλο (και πιο ακριβό κιόλας) όντας μη αξιόπιστοι μαζί μου.Τελικώς έκανα dispute και περιμένω την πίστωση στην κάρτα μου...

Ετσι άρχισα να είμαι λίγο πιο διστακτικός αν και θα ξαναπροσπαθήσω να αγοράσω από άλλο κινέζικο site...

αυτό που λες δεν έχει σχέση με εγγύηση, αλλά με τον έλεγχο διαθεσιμότητας των συσκευών. Ο τρόπος λειτουργίας αυτών των καταστημάτων, καθιστά αδύνατο τον έλεγχο διαθεσιμότητας όλων των συσκευών που έχουν στον κατάλογο, και σ αυτό ευθύνονται και τα εργοστάσια που σπάνια ενημερώνουν τους προμηθευτές ότι σταμάτησαν την παραγωγή, ενώ συχνά τα καταστήματα ψάχνουν αποθήκες προμηθευτών για να βρουν τη συσκευή που παρείγγελες, κάτι που χρειάζεται χρόνο.

Πάντως το merimobiles δεν το θεωρώ καθόλου αξιόπιστο σε θέματα επιστροφής χρημάτων. Ακόμη και για παραγγελίες που ακύρωνα, αν δεν έκανα dispute, μονοι τους δεν μου επέστρεφαν χρήματα, σ αντίθεση με άλλους

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλως σας βρηκα

εχω ηδη αγορασει ενα κινητο low end προδιαγραφων (διπυρηνο 90€)

θελω να με συμβουλεψετε πιοιο tablet να παρω μεχρι τα 150€ ή 200$ τετραπυρηνο

θελω να παιζει παχνιδακια και να ναι smooth

οσο για τα θεματα με το wi fi ειναι θεμα τυχης...

ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλως σας βρηκα

εχω ηδη αγορασει ενα κινητο low end προδιαγραφων (διπυρηνο 90€)

θελω να με συμβουλεψετε πιοιο tablet να παρω μεχρι τα 150€ ή 200$ τετραπυρηνο

θελω να παιζει παχνιδακια και να ναι smooth

οσο για τα θεματα με το wi fi ειναι θεμα τυχης...

ευχαριστω εκ των προτερων!!!

πόσες ίντσες;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...