Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 710


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από χθες είμαι κ εγώ κάτοχος του 710 κ έχω μια απορία.

 

Όταν με παίρνουν τηλέφωνο, αυτό δονείται μόνο στην αρχή και όχι συνέχεια. Μπορώ να το αλλάξω και να δονείται μέχρι να το σηκώσω; Δε βρήκα κάτι σχετικό στις ρυθμίσεις.

 

Νομίζω αυτό ισχύει σε όλες τις συσκευές με WP λειτουργικό. Και στο δικό μου ( Samsung Omnia W ) έτσι "συμπεριφέρεται" η δόνηση.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 345
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει κανονικά push notifications.

απο που γινονται τα push notifications. ??

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς από που γίνονται;

 

εννοω,οτι εκει που καθεσαι οταν εχεις μια ειδοποιηση σε ενημερωνει με ενα ηχο/παραθυρακι καλη ωρα οπως το iphone στο fb.

 

ή δεν κατανοησα σωστα?:O

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

εννοω,οτι εκει που καθεσαι οταν εχεις μια ειδοποιηση σε ενημερωνει με ενα ηχο/παραθυρακι καλη ωρα οπως το iphone στο fb.

 

ή δεν κατανοησα σωστα?:O

 

Στο Tile me Εγώ γίνεται η ειδοποίηση των ενημερώσεων για τα social χωρις όμως ήχο. Αν χρησιμοποείς twitter και αγοράσεις την εφαρμογή rowi τότε πάνω στην κορυφή δηλαδή της οθόνης σου βγάζει ειδοποίηση με ήχο για mentions η μηνύματα.

:p
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση, ψηνομαι για το κινητο και θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποια ελπιδα για ξεκλειδωμα του Bluetooth για αποστολη αρχειων στο αμεσο μελλον? κα αν θα μπει ο flash Player για surfing στο ιντερνετ?

ξερουμε αν θα παρει την εκδοση tango στο μελλον ή οι τεχνικες δυνατοτητες του ειναι τοσο περιορισμενες που αποκλειεται?

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Για το bt ακούστηκε ότι η ms θα το ξεκλειδωσει στα 8μαλλον. Tango θα πάρει σίγουρα. Για flash δεν νομίζω

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αυτό ισχύει σε όλες τις συσκευές με WP λειτουργικό. Και στο δικό μου ( Samsung Omnia W ) έτσι "συμπεριφέρεται" η δόνηση.

 

Ακριβώς, αν το βάλεις όμως μονο σε δονηση χώρις κουδουνισμα θα δονείται διαρκώς

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπέρα, εχει παρατηρησει και αλλος οτι στην καμερα , το ρποεπιλεγμενο πεδιο "εστιαση" ειναι μάκρο, και ακομα και αλλαζοντας το σε κανονικη, δεν αποθηκευεται η ρυθμιση ?

 

αναβαθμιση σε wp8 appollo να περιμενουμε προς φθινοπωρο ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά...ηθελα να ρωτήσω για ένα θέμα που εχω...ενω έχω συνδέσει κανονικά το twitter μου στο κινητό,οταν κανω follow κάποιον δεν μου περνάει τις νέες επαφές στισ "επαφές" μου...παρα μόνο αν σβήσω το λογαριασμό μου και ξανακάνω συγχρονισμό εκ νέου..τι παίζει?

Πχ αν έχω 50 following και κανω και έναν ακομα πρεπει να σβήσω το λογαριασμό και να τον ξανακάνω για να βρω και τους 51.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπέρα, εχει παρατηρησει και αλλος οτι στην καμερα , το ρποεπιλεγμενο πεδιο "εστιαση" ειναι μάκρο, και ακομα και αλλαζοντας το σε κανονικη, δεν αποθηκευεται η ρυθμιση ?

 

αναβαθμιση σε wp8 appollo να περιμενουμε προς φθινοπωρο ?

 

Στην Ελλαδα οχι νωριτερα απο to Q4 του 2012, (μαλλον γυρω στον Δεκεμβρη με τους γνωστους περιορισμους στην εκδοση λογω Hardware)

Edited by ppkmoby
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

είμαι νέο μέλος στο forum και θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής: θέλω να αγοράσω το nokia 710 αλλά φοβάμαι ότι τα μαγαζιά που το δίνουν φτηνό το έχουν από παραεισαγωγή. Θα έχω προβλήματα αν είναι παραεισαγωγής; Το τηλέφωνο που έχω, nokia 5800, ήταν παραεισαγωγή και με το πρώτο firmware update έχασε τα ελληνικά και παιδεύτικα αρκετά να αλλάξω το product code κλπ. Μπορεί να συμβεί το ίδιο και με το 710;

Να είστε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

είμαι νέο μέλος στο forum και θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής: θέλω να αγοράσω το nokia 710 αλλά φοβάμαι ότι τα μαγαζιά που το δίνουν φτηνό το έχουν από παραεισαγωγή. Θα έχω προβλήματα αν είναι παραεισαγωγής; Το τηλέφωνο που έχω, nokia 5800, ήταν παραεισαγωγή και με το πρώτο firmware update έχασε τα ελληνικά και παιδεύτικα αρκετά να αλλάξω το product code κλπ. Μπορεί να συμβεί το ίδιο και με το 710;

Να είστε καλά.

 

Εγώ το Lumia 800 παραεισαγωγής το έχω κι όλα καλά... Ούτε ελληνικά θα χάσεις ούτε την εγγύηση... :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας,

 

Αγόρασε μία φίλη μου το lumia 710 και παρατηρήσαμε ορισμένα προβληματάκια. Δεν έχω καθόλου γνώσεις και εμπειρία στα WP7, ούτε πρόλαβα να το δω πολύ. Θα ήθελα να μάθω αν συνεχίζουν και στην τελευταία έκδοση του λειτουργικού ή αν θα διορθωθούν σύντομα ώστε να επιστρέψει το κινητό αν την ενοχλούν πολύ. Τα γράφω με σειρά προτεραιότητας.

 

1. Το κινητό δεν φορτίζει όταν είναι σβηστό. Κάνει επανεκκίνηση μόνο του.

2. Ο ήχος κλήσης είναι χαμηλός παρόλο που η ένταση είναι στο 30

3. Δίαβασα κάπου ότι χρειάζεται σύνδεση στο δίκτυο για την φωνητική καθοδήγηση. Ισχύει κάτι τέτοιο?

4. Ηχο κλήσης μπορεί να βάλει όποιον θέλει από mp3 και διαφορετικό ανά επαφή?

5. WP8 τελικά θα πάρει? Με χρέωση? Δεν έχω καταλάβει όσο και αν έψαξα αν πάρει.

 

Ευχαριστώ

Edited by giwrgos_ath
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το Lumia 800 παραεισαγωγής το έχω κι όλα καλά... Ούτε ελληνικά θα χάσεις ούτε την εγγύηση... :)

 

ευχαριστώ πολύ EOL,

τις αναβαθμίσεις τις έχεις κάνει μέσω του ZUNE ή απευθείας στο τηλέφωνο (δεν ξέρω αν γίνεται αυτό όπως στα παλιά nokia); Λες για τη σειρά LUMIA να μην παίζει ρόλο ο product code όσον αφορά τα Ελληνικά στις αναβαθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Καμιά σχέση με ότι ισχύει στα symbian με το product code.:)

 

Ευχαριστώ, μάλλον θα κινηθώ σε παραεισαγωγής γιατί η διαφορά τιμής είναι μεγάλη και οι μέρες δύσκολες...

Link to comment
Share on other sites

Αρκε να προσέξεις να είναι από χώρα της Ευρώπης για να ισχύει η εγγύηση.Εκτός εάν για τα lumia,κάτι για το οποίο δεν είμαι σίγουρος,υπάρχει άλλη πολιτική.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αρκε να προσέξεις να είναι από χώρα της Ευρώπης για να ισχύει η εγγύηση.Εκτός εάν για τα lumia,κάτι για το οποίο δεν είμαι σίγουρος,υπάρχει άλλη πολιτική.

 

OK, θα το κοιτάξω πριν το πάρω, συνήθως στο κουτί αναγράφεται η χώρα παραγωγής. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ EOL,

τις αναβαθμίσεις τις έχεις κάνει μέσω του ZUNE ή απευθείας στο τηλέφωνο (δεν ξέρω αν γίνεται αυτό όπως στα παλιά nokia); Λες για τη σειρά LUMIA να μην παίζει ρόλο ο product code όσον αφορά τα Ελληνικά στις αναβαθμίσεις;

 

Ναι, μέσω Zune η αναβάθμιση...

Το δικό μου είναι γερμανικό φίλε, και στην αναβάθμιση που του είχα κάνει τελευταία φορά υπήρχαν κανονικά τα ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας,

 

Αγόρασε μία φίλη μου το lumia 710 και παρατηρήσαμε ορισμένα προβληματάκια. Δεν έχω καθόλου γνώσεις και εμπειρία στα WP7, ούτε πρόλαβα να το δω πολύ. Θα ήθελα να μάθω αν συνεχίζουν και στην τελευταία έκδοση του λειτουργικού ή αν θα διορθωθούν σύντομα ώστε να επιστρέψει το κινητό αν την ενοχλούν πολύ. Τα γράφω με σειρά προτεραιότητας.

 

1. Το κινητό δεν φορτίζει όταν είναι σβηστό. Κάνει επανεκκίνηση μόνο του.

2. Ο ήχος κλήσης είναι χαμηλός παρόλο που η ένταση είναι στο 30

3. Δίαβασα κάπου ότι χρειάζεται σύνδεση στο δίκτυο για την φωνητική καθοδήγηση. Ισχύει κάτι τέτοιο?

4. Ηχο κλήσης μπορεί να βάλει όποιον θέλει από mp3 και διαφορετικό ανά επαφή?

5. WP8 τελικά θα πάρει? Με χρέωση? Δεν έχω καταλάβει όσο και αν έψαξα αν πάρει.

 

Ευχαριστώ

 

1. Το κινητό όταν είναι κλειστό και το φορτίσεις ανοίγει μόνο του, έτσι κάνουν όλα τα Windows Phones.

2. Για το ηχείο δε γνωρίζω, δεν έχω το κινητό.

3. Με το τελευταίο update το Nokia Drive δουλεύει και offline.

4. Ήχο κλήσης μπορεί να βάλει μόνο μέχρι 40 δευτερόλεπτα και αυτό μέσω του Zune. Υπάρχουν δωρεάν εφαρμογές για Ringotes που μπορείς να κατεβάσεις όμως. O ήχος είναι ίδιος για όλες τις επαφές.

5. Δε θα πάρει WP8, θα πάρει WP7.8, το οποίο θα έχει αρκετά χαρακτηριστικά και την εμφάνιση του 8.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Αυτό με την φόρτιση είναι τεχνικό/κατασκευαστικό θέμα ή λογισμικού? Μπορεί να αλλάξει δηλαδή σε επερχόμενη αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Αυτό με την φόρτιση είναι τεχνικό/κατασκευαστικό θέμα ή λογισμικού? Μπορεί να αλλάξει δηλαδή σε επερχόμενη αναβάθμιση?

 

Νομίζω είναι θέμα λογισμικού, δεν ξέρω αν θα αλλάξει. Πάντως δε νομίζω ότι είναι μειονέκτημα.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να αποκτήσω αυτό το κινητό και ήθελα να ρωτήσω το εξής : θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω σαν wi fi hotspot για το tablet μου ; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να αποκτήσω αυτό το κινητό και ήθελα να ρωτήσω το εξής : θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω σαν wi fi hotspot για το tablet μου ; ευχαριστώ

 

Με το Tango update που ξεκινησε να διατιθεται απο τις 20 του μηνα εχει κανονικα WiFi tethering. Οποτε κανονικα κανεις διαμοιρασμα στο tablet χωρις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...