Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 710


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, έχω το Lumia 710 σφραγισμένο εδώ και 2-3 μέρες...έλεγα να το πουλήσω.. ( έχω ένα galaxy s) αλλά είδα κάτι βίντεο και...ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ με το πόσο ομαλά και γρήγορα σκρόλαρε...και πόσο μα πόσο γρήγορα έκανε Pinch to zoom!!! Ήταν πολύ πιο γρήγορο από το galaxy S....

 

Για πείτε κι εσείς..ισχύουν όσα είδα;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 345
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, έχω το Lumia 710 σφραγισμένο εδώ και 2-3 μέρες...έλεγα να το πουλήσω.. ( έχω ένα galaxy s) αλλά είδα κάτι βίντεο και...ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ με το πόσο ομαλά και γρήγορα σκρόλαρε...και πόσο μα πόσο γρήγορα έκανε Pinch to zoom!!! Ήταν πολύ πιο γρήγορο από το galaxy S....

 

Για πείτε κι εσείς..ισχύουν όσα είδα;;

Στο σκρολαρισμά του δεν παίζεται φίλε μου όχι μόνο το 710 κανένα windowsphone..

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω το Lumia 710 σφραγισμένο εδώ και 2-3 μέρες...έλεγα να το πουλήσω.. ( έχω ένα galaxy s) αλλά είδα κάτι βίντεο και...ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ με το πόσο ομαλά και γρήγορα σκρόλαρε...και πόσο μα πόσο γρήγορα έκανε Pinch to zoom!!! Ήταν πολύ πιο γρήγορο από το galaxy S....

 

Για πείτε κι εσείς..ισχύουν όσα είδα;;

 

Οχι απλα ισχυουν. Εγω εχω το 800 αλλα το ιδιο chipset εχουν και τα δυο. Στην ταχυτητα σκρολαρισματος αλλα και εναλλαγης μεταξυ εφαρμογων ειναι πολυ smooth και γρηγορο.

Για εμενα κρατησε το. Μετα απο 5-6 μερες χρησης δεν θα θες να χρησιμοποιησεις αλλο λειτουργικο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω το Lumia 710 σφραγισμένο εδώ και 2-3 μέρες...έλεγα να το πουλήσω.. ( έχω ένα galaxy s) αλλά είδα κάτι βίντεο και...ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ με το πόσο ομαλά και γρήγορα σκρόλαρε...και πόσο μα πόσο γρήγορα έκανε Pinch to zoom!!! Ήταν πολύ πιο γρήγορο από το galaxy S....

 

Για πείτε κι εσείς..ισχύουν όσα είδα;;

 

Ακριβώς! Μην το πουλήσεις! Το Samsung Omnia W έχω, αλλά από χαρακτηριστικά ( CPU, gpu κλπ. ) είναι τα ίδια. Πραγματικά, η ταχύτητα είναι αλλού.... :blink:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά...το άνοιξα τελικά χθες βράδυ...και...ΕΠΑΘΑ ΖΗΜΙΑ!!...Δεν υπάρχει αυτό το πράγμα...τι ΘΑΥΜΑ έκαναν στα νέα windows και ΠΑΝΕ ΣΦΑΙΡΑ;;;

 

Εν τω μεταξύ, απροβλημάτιστη μεταφορά επαφών σε 1 λεπτό μέσω Bluetooth...σύνδεση msn-facebook πανεύκολη, τρομερά εύχρηστο...το ψάχνω ακόμα αλλά...ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΤΗΚΑ!!...

 

Ερωτήσεις -

 

1 - Όταν το κινητό είναι σε λειτουργία πτήσης...δε χτυπάει το ξυπνητήρι;;

2 - Υπάρχει κανένα update για το λειτουργικό ή περιμένουμε σε λίγες μέρες;; Δε βρίσκει κάτι το κινητό, μόνο σε κάποιες εφαρμογές έκανε αυτόματα update.

Edited by Tuko
Link to comment
Share on other sites

Χτυπάει κανονικά σε λειτουργία πτήσης καθώς και αθόρυβο.

 

Το κακό (προσωπικά) είναι ότι χτυπάει ανάλογα με την ένταση που έχεις ρυθμίσει να ακούγεται (Χ/30) και όχι προοδευτικά μέχρι το τέρμα.

Nokia 1020
Link to comment
Share on other sites

Είχες δίκιο, κάποια βλακεία θα είχα κάνει!

 

Εμένα, γιατί μου φαίνεται ότι ακούγεται πιο χαμηλά ο ήχος του ξυπνητηριού από τους άλλους ήχους, ενώ το έχω στο 30;;

 

Ψηφίστε στο XDA για το δικό μας Φόρουμ! Κάντε ποστ "+1 for Nokia Lumia 710"

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1416406&page=22

 

Δε την έχω δοκιμάσει ακόμα, αλλά ψάχνοντας...ορίστε..!

 

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1587650&page=72

 

Fully Unlocked Custom Rom

 

For Lumia 710 only

Based on belgium 1600.3030.8773.12120

OS: 7.10.8773.98 aka Tango

24 languages.

full unlock by ultrashot

no Nokia OEM applications built in.

search key remapping

Bazaar

WP7 Root Tools

WPH Tweaks

Some new themes

XAP Deployer

Google and Yandex added as search providers

WiFi "n"-mode

xb0xmod certificate

cab-updatable.

updatability via Zune or official cabs ISN'T GUARANTEED.

 

Known issues:

Included applications may return after uninstallation even after deleting.

No Live ID - get new from MS or use DppImplant.

ODDT (Diagnostic Tools) not included - download it from attachments.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Εμένα, γιατί μου φαίνεται ότι ακούγεται πιο χαμηλά ο ήχος του ξυπνητηριού από τους άλλους ήχους, ενώ το έχω στο 30;;
Μήπως χτυπάει με αυξανόμενη ένταση; ;)
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ο επίλογος του Review.

 

"Τελειώνοντας λοιπόν αυτό το review, θεωρώ το Lumia 710 το βασιλιά της μεσαίας κατηγορίας. Είναι από τα λίγα τηλέφωνα που κοστίζουν κάτω από 300 ευρώ και μπορούν να εκτελέσουν τις εντολές του χρήστη με απόλυτη υπακοή. Βέβαια, αν είσαι τύπος που θέλει να “πειράζει” το τηλέφωνο του και να το παραμετροποιεί μέχρι και το τελευταίο pixel της οθόνης, τότε δεν είναι για σένα. Αν σου αρέσει ένα τηλέφωνο που προσφέρει ένα ολοκληρωμένο οικοσύστημα, χωρίς κολλήματα και 100% συμβατότητα με οποιαδήποτε εφαρμογή κυκλοφορεί στο Marketplace της Microsoft, τότε το Lumia 710 έχει φτιαχτεί για σένα. Επίσης η τιμή του είναι καλή στην αγορά και ιδιαίτερα ανταγωνιστική ενώ οι επιλογές για τα χρώματα της συσκευής είναι πολλές. Δεν είναι χωρίς ελαττώματα αλλά η όλη εμπειρία σε αποζημιώνει ."

 

 

 

+1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Πως παει?Ηθελα να ρωτησω για ενα θεματακι που εχω με το κινητο,οχι κατι σοβαρο αλλα δεν καταλαβαινω γιατι το κανει..Απο το μενου του ’’Εγω’’,οπου εχω συγχρονισει και το facebook και το hotmail μου,δεν μπορει να βρει κανενα δεδομενο αν θελησω ν κανω check in .Αντιθετα απο την εφαρμογη που κατεβασα απο το marketplace τα βρισκει ολα κανονικα.Τι μπορει να παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται παιδια! θα θελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με το gps. Ενω την πρωτη φορα που συνδεθηκα εψαξε και κατεβασε τους χαρτες της ελλαδας, δεν συνεβη το ιδιο με την φωνητικη πλοηγηση. Οταν καθοριζω προορισμο, μου ζηταει να συνδεθει και να κατεβασει τη φωνη αλλα τελικα ψαχνει λιγο και μενει ετσι στη μαυρη οθονη, οσο και να περιμενω.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται παιδια! θα θελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με το gps. Ενω την πρωτη φορα που συνδεθηκα εψαξε και κατεβασε τους χαρτες της ελλαδας, δεν συνεβη το ιδιο με την φωνητικη πλοηγηση. Οταν καθοριζω προορισμο, μου ζηταει να συνδεθει και να κατεβασει τη φωνη αλλα τελικα ψαχνει λιγο και μενει ετσι στη μαυρη οθονη, οσο και να περιμενω.

 

Μπες στο marketplace να δεις αν έχεις κάνει το update της εφαρμογής και δοκίμασε ξανά μετά.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καπου ειχα δει οτι η νοκια προσφερει δωρεαν προγραμμα πλοηγησης με φωνητικες εντολες!πως λεγεται ή απο που το κατεβαζετε για lumnia 710
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καπου ειχα δει οτι η νοκια προσφερει δωρεαν προγραμμα πλοηγησης με φωνητικες εντολες!πως λεγεται ή απο που το κατεβαζετε για lumnia 710

Απο το nokia store το κατεβαζεις η αλλιως μεσα απο τις ρυθμισεις απο το nokia maps επιλεγεις εγκατασταση ελληνικων χαρτων τσεκαρεις και off-line και στις ρυθμισεις του nokia maps τσεκαρεις φωνητικες εντολες,ετσι μου το εκανε με το Ν9 κατα παρομοιο τροπο θα ειναι και στο 710 αν δεν κανω λαθος:p

Δοκιμασε το και εισαι αρχοντας.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο marketplace να δεις αν έχεις κάνει το update της εφαρμογής και δοκίμασε ξανά μετά.

 

Ολα καλα τελικα! Εκανα μια αναβαθμιση στο κινητο και ενεργοποιησα την εντολη με συνδεση και βρηκε ολες τι φωνες τελικα!:D

 

ρε παιδια καπου ειχα δει οτι η νοκια προσφερει δωρεαν προγραμμα πλοηγησης με φωνητικες εντολες!πως λεγεται ή απο που το κατεβαζετε για lumnia 710

 

Υπαρχει προεγκατεστημενη στο κιμητο και λεγεται Nokia οδηγηση. Μολις πας να εισαγεις καποιο προορισμο θα σου ζητησει να κατεβασεις τους χαρτες και μετα και τη φωνη, οποτε μπορεις να συνδεθεις στο wifi και να το κανεις ευκολα.

Edited by georgegr3
Link to comment
Share on other sites

γειά σας παιδιά,αγόρασα ένα lumia 710 και θα ήθελα να με βοηθήσετε για το πως μπορώ να το ξεκλειδώσω,πως να περάσω custom rom κλπ..υπάρχει κάποιος οδηγός??
Link to comment
Share on other sites

γειά σας παιδιά,αγόρασα ένα lumia 710 και θα ήθελα να με βοηθήσετε για το πως μπορώ να το ξεκλειδώσω,πως να περάσω custom rom κλπ..υπάρχει κάποιος οδηγός??

 

[Custom ROM] Metro^7 Beta for Lumia 710 by vova1609

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1650353

 

Δυστυχως (ευτυχως μαλλον :P) εχω το 800 οποτε λιγη υπομονη ακομα για μενα.. καλη επιτυχια

Link to comment
Share on other sites

έβαλα 60mb internet στο lumia 710 και δεν μπορώ να μπω internet έχω ανοίξει και το 3g και εχω πατήσει και εκεί που λέει περιαγωγή δεδομένων αλλά δεν μπαίνει..καμιά ιδέα??
Link to comment
Share on other sites

έβαλα 60mb internet στο lumia 710 και δεν μπορώ να μπω internet έχω ανοίξει και το 3g και εχω πατήσει και εκεί που λέει περιαγωγή δεδομένων αλλά δεν μπαίνει..καμιά ιδέα??

 

Το apn του παρόχου σου το έχεις αποθηκεύσει; Είναι στη διαδρομή: Κύριο μενού --> Ασύρματη διαχείριση --> Apn. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας υπέροχο κινητό πραγματικά το έχω 20 περίπου μερες και ακόμα το γνωρίζω έχω όμως δυο σημαντικές απορίες η πρώτη είναι γιατί όταν επισκέπτομαι διαφορα site που έχουν video με μουσική η κάποιες εικόνες τα παράθυρα τους είναι κενά?σαν για παράδειγμα ένας υπολογιστής να μην έχει adobe φλας player?και η δεύτερη είναι γιατί δεν λειτουργούν οι φωνητικές εντολές?μου λέει πως δεν υποστηρίζεται από την συγκεκριμένη γλώσσα ελληνικά δηλαδή

 

ΥΣ.οι διαθέσιμες ενημερώσεις του τηλεφώνου γίνονται αυτόματα?αυτά και συγγνώμη αν σας κούρασα:p

Link to comment
Share on other sites

το αγορασε ενας φιλος μου προχτες ομως δεν μπορει να στειλει αρχεια με μπλε δοντι,καμια βοηθεια κανεις?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

και τωρα τι κανουμε φιλε μου? κανεναν οδηγο για να το ξεκλειδωσουμε παρακαλω?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...