Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι αλλα θα επρεπε δεν μπορει ναι μενει ανοιχτο και ξαφνικα μπορει να αρχισει να παιζει μουσικη

Μα δεν μενει ανοιχτο με την εννοια που το λες. Απλα υπαρχει σε αυτο το pop-up παραθυρο της εντασης. Απο μονο του δνε μπορει να αρχισει να παιζει μουσικη αν δεν πατησεις εσυ το play button

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω πολυ!!! και μια τελευταια ερωτηση οταν μπαινω στο nokia οδηγηση ή στους χαρτες Nokia χρεονομαι??εχω κανει την τελευταια αναβαθμιση και πως μπορω να δω ποια εχω που το λεει ακριβως?? Edited by pcspider_amd4200
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω πολυ!!! και μια τελευταια ερωτηση οταν μπαινω στο nokia οδηγηση ή στους χαρτες Nokia χρεονομαι??εχω κανει την τελευταια αναβαθμιση και πως μπορω να δω ποια εχω που το λεει ακριβως??

Στο ΝΟΚΙΑ οδηγηση δεν χρεωνεσαι τιποτα αρκει να εχεις κανει το τελευταιο update που προσφερει το offline navigation. Φανταζομαι χαρτες Ελλαδας εχεις περασει.

Το Χαρτες ΝΟΚΙΑ ειναι κατι αντιστοιχο του google maps οποτε χρειαζεται ιντερνετ.

 

για να δεις το software που εχει η συσκευη σου πας Ρυθμισεις->Πληροφοριες->περισσοτερες πληροφοριες->Αριθμος Αναθεωρησης Υλικολογισμικου

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και κατι αλλο?? οταν μπαινω στο nokia οδηγηση-Χαρτες nokia χρεονομαι???οταν το συνδεω με το p/c δεν μου βγαζει αναβαθμιση εχω κανει μια αλλα δεν ξερω ποια ειναι που μπορω να το δω?

 

ευχαριστω πολυ!!!! sorry για τις 2 αναρτισεις

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

κοιτα αν εχεις η αλλιώς καυεβασε από το marketplace από το nokia collection το "ρύθμιση δικτύου" και θα στο φτιάξει μόνο του

 

το δοκιμασα και αυτο χωρις αποτελεσμα....

το ιντερνετ εφτιαξε αλλα μονο για τον explorer....ολες οι αλλες εφρμογες τιποτα....απο τα μηνυματα,δεν μπορω να στειλω στο facebook....μου λεει αδυναμια αποστολης....

Edited by johnnyf95
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και κατι αλλο?? οταν μπαινω στο nokia οδηγηση-Χαρτες nokia χρεονομαι???οταν το συνδεω με το p/c δεν μου βγαζει αναβαθμιση εχω κανει μια αλλα δεν ξερω ποια ειναι που μπορω να το δω?

 

ευχαριστω πολυ!!!! sorry για τις 2 αναρτισεις

 

Αν εχεις το Nokia Drive version 2 οχι δεν χρεωνεσαι :happy:

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 μέρες με 12072:

Ίσως κρατάει η μπαταρία ένα τσακ παραπάνω

στη καμερα τα settings είναι ιδια

η φόρτιση αργή ακομα να αρχησει δεν είναι ακαριαία οταν βάζεις το καλώδιο

μετα από κάποιες κλίσεις μένει ακομα κλειστεί η οθόνη

Μαλλον έφτιαξε ο ηχος δεν χτυπάει πρώτα δυνατά και μετά στην ενταση που το εχεις (δεν το δοκίμασα)

Με λιγα λόγια δεν άλλαξαν πολλα

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Το update έγινε για να διορθωθεί ο ήχος, και διορθώθηκε. Έγινε παραπάνω ντόρος απο όσο έπρεπε, γιατί το changelog αναφερόνταν στο 12070+12072 μαζί απο ότι κατάλαβα.

Πάντως αυτή τη στιγμή, έχει φοβερή μπαταρία (δεν έχω δει καλύτερη), φοβερή φωτογραφική, πολύ καλό ήχο. Όλα τα προβλήματα που υπήρχαν στην αρχή διορθώθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Το update έγινε για να διορθωθεί ο ήχος, και διορθώθηκε. Έγινε παραπάνω ντόρος απο όσο έπρεπε, γιατί το changelog αναφερόνταν στο 12070+12072 μαζί απο ότι κατάλαβα.

Πάντως αυτή τη στιγμή, έχει φοβερή μπαταρία (δεν έχω δει καλύτερη), φοβερή φωτογραφική, πολύ καλό ήχο. Όλα τα προβλήματα που υπήρχαν στην αρχή διορθώθηκαν.

 

Συμφωνω αν και νομίζω ότι η κάμερα μπορεί να γίνει πολύ καλήτερη.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάστε όλοι το pinbucket για να γεμίσουμε τον χάρτη της Ελλάδας με φωτογραφίες και πληροφορίες όπως το bing της Αμερικής

Το κακό είναι ότι το λουμια δεν έχει γυροσκοπιο και δεν δουλεύει τέλεια αυτό που γυρνάς κοιτάζοντας μέσα από την κάμερα και σου λέει τι υπαρχει γυρο σου και είναι ένας λόγος που το πουλάω :'(

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι? πως περναμε τις επαφες απο την sim?

παταω εισαγωγη επαφων δειχνει οτι τις περναει αλλα δεν κανει τιποτα στην ουσια δεν φαινονται δεν εχω πατησει την επιλογη φιλτραρισμα τιποτα ουτε τις εχω σε αλλο κινητο για παω μεσω της εφαρμογης help meeee:wacko::wacko::wacko:

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις.
Link to comment
Share on other sites

Όντως έπρεπε να βάλουν gyro, φανερό ότι ήθελαν να κρατήσουν γυροσκόπιο και μπροστινή κάμερα για να τα βάλουν μετά.

 

προτιμω κυρτη οθονη παρα μπροστινη καμερα.

τωρα για το γυροσκοπειο οντως επρεπε να ειχε.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Το n9 τα έχει όλα αυτά.. :'(

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Το n9 τα έχει όλα αυτά.. :'(

 

Ναι αλλά έχει πολύ χειρότερη cpu/gpu :p

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

παιδιά για σας έχω μια απορία απευθύνομαι σε όσους έχουν την συσκευή αν ανοίξω τον internet explorer και πάω σε μια σελίδα οποιαδήποτε στην οποια έχει ένα video από το youtube θα το δείξει η όχι?όχι μέσα από την σελίδα του youtube αλλα από άλλες πιστεύω να καταλαβαίνετε τι θέλω να πω

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

<p>
παιδιά για σας έχω μια απορία απευθύνομαι σε όσους έχουν την συσκευή αν ανοίξω τον internet explorer και πάω σε μια σελίδα οποιαδήποτε στην οποια έχει ένα video από το youtube θα το δείξει η όχι?όχι μέσα από την σελίδα του youtube αλλα από άλλες πιστεύω να καταλαβαίνετε τι θέλω να πω
</p><p>Ναι θα το δείξει αλλά όχι πάνω στην σελίδα θα ανοιξει φουλ σκριν το extra app που εχει</p><p>Αλά IOS </p><p> </p>

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

παιδιά για σας έχω μια απορία απευθύνομαι σε όσους έχουν την συσκευή αν ανοίξω τον internet explorer και πάω σε μια σελίδα οποιαδήποτε στην οποια έχει ένα video από το youtube θα το δείξει η όχι?όχι μέσα από την σελίδα του youtube αλλα από άλλες πιστεύω να καταλαβαίνετε τι θέλω να πω

 

δεν είναι σα του ν8 το ανοίγει σε έναν player και παίζει full screen

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι απο μενα. επειδη ορισμενα πραγματα δεν τα καταλαβαινω, για ποιο λογο να δωσω 530 ευρω και να παρω την συσκευη απο νοκια σοπ αντι 350 απο σκρουτζ?????
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι απο μενα. επειδη ορισμενα πραγματα δεν τα καταλαβαινω, για ποιο λογο να δωσω 530 ευρω και να παρω την συσκευη απο νοκια σοπ αντι 350 απο σκρουτζ?????

Δεν υπάρχει λόγος αλλά ούτε μας αναγκάζει κανείς να πάρουμε την συσκευή από κάποιο Nokia Care. Υπάρχει ελεύθερη αγορά, οπότε είναι λογικό να υπάρχουν διακυμάνσεις στις τιμές. Από την στιγμή που έχεις βρεις την συσκευή με 350 και είσαι σίγουρος ότι το κατάστημα είναι εντάξει τότε την αγοράζεις και την χαίρεσαι. Πάντα υπήρχαν αυτές οι διαφορές στις τιμές και πάντα θα υπάρχουν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι απο μενα. επειδη ορισμενα πραγματα δεν τα καταλαβαινω, για ποιο λογο να δωσω 530 ευρω και να παρω την συσκευη απο νοκια σοπ αντι 350 απο σκρουτζ?????

 

Πάρτο ελεύθερα με 350...

Τα ίδια κινητά είναι κι αυτά μόνο που έρχονται από Γερμανία.

Και ισχύει από ότι διαβάζω κανονικά η εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Πάρτο ελεύθερα με 350...

Τα ίδια κινητά είναι κι αυτά μόνο που έρχονται από Γερμανία.

Και ισχύει από ότι διαβάζω κανονικά η εγγύηση.

 

Σε όλη τη ΕΕ ισχύει η εγγύηση.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο update 12140! Με ενδιαφέροντα χαρακτηριστικά και πιθανόν και bluetooth μεταφορά αρχείων στην τελική του έκδοση. ChangeLog :

tethering

export contacts to SIM

advanced network settings for calls and messages

additional option in video mode - the quality of

Xbox animated tiles

new sign on the top bar

 

Αναμένοντας την διεθνή έκδοση και το .cab, λεπτομέρειες εδώ :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1640558

HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...