Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτησω κατι παιδες υπαρχει καμια τρελη πιθανοτητα να σοθμε μηπως κ μεις οι χριστιανοι lapdock οπως οι κολοφαρδοι οι χριστες του atrix!!!k eidika me 99euroΠουλα :shock::luck::yahoo::clap:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, καλησπέρα.έχω την λεακ 4.0.4 .17 . Άξιζει να πάω στην τελευταία; .3 3;

Nαι!!! και μετα κανε και την αναβαθμιση της 27 ιουνιου ειναι 35 mb μονο!

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορειτε και βλεπετε Full HD ταινιες οταν δεν μπορουμε να τις περασουμε στην καρτα μνημης λογο μεγεθους αρχειου ?

Και κατι αλλο, υπαρχει το motorola razr maxx το οποιο εχει μπαταρια με μεγεθος 3.200 mAh, λογικα αυτη δεν μπαινει στο δικο μας τηλεφωνο?

 

Δειτε το βιντεο

 

http://www.youtube.com/watch?v=hxqakPAWK2g&feature=related

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορειτε και βλεπετε Full HD ταινιες οταν δεν μπορουμε να τις περασουμε στην καρτα μνημης λογο μεγεθους αρχειου ?

 

Εχω δει 720p ταινία να ειναι μονο 650mb και σε άριστη ποιότητα, οπότε με την κατάλληλη κωδικοποίηση όλα γίνονται. Επιπλέον υπάρχουν και οι microSD....

Nokia 3310 (RIP από τον πατέρα μου) > Nokia 3650 (εχάθη σε παραλία) > Nokia 6600 (εχάθη σε μπαρ) > Nokia N93 (εκλάπη σε λεοφωρείο) > Nokia N95 (εκλάπη από αυτοκίνητο) > Nokia 5800 (ακόμα ζωντανό) > HTC Decire (εδώθη) > Motorola RAZR (RULES!)
Link to comment
Share on other sites

Εχω δει 720p ταινία να ειναι μονο 650mb και σε άριστη ποιότητα, οπότε με την κατάλληλη κωδικοποίηση όλα γίνονται. Επιπλέον υπάρχουν και οι microSD....

 

Τι εννοειεις οταν λες οτι υπάρχουν και οι microSD....

Εχω μια 32 g αλλα λογο φορματ δεν μπορω να περασω αυτες που κατεβαζω μεσω rapidshare, καταλαβες, ειναι αρκετες πανω απο 4giga.

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορειτε και βλεπετε Full HD ταινιες οταν δεν μπορουμε να τις περασουμε στην καρτα μνημης λογο μεγεθους αρχειου ?

Και κατι αλλο, υπαρχει το motorola razr maxx το οποιο εχει μπαταρια με μεγεθος 3.200 mAh, λογικα αυτη δεν μπαινει στο δικο μας τηλεφωνο?

 

Δειτε το βιντεο

 

http://www.youtube.com/watch?v=hxqakPAWK2g&feature=related

 

Για το 1ο, είναι θέμα android και δεν ξέρω λύση για αρχεία πάνω από 4gb.

 

Η μπαταρία του maxx κάνει για το απλό razr και μπορείς να βάλεις πίσω καπάκι από maxx. Το πρόβλημα είναι πως μένει άνοιγμα στην

υποδοχή της SD και Sim. Δες φώτο στο παρακάτω thread.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1477982

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Στην αντιπροσωπεια την βρισκουμε μαζι με το καπακι η υπαρχει και σε καταστηματα στν αγορα εδω αθηνα?
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοειεις οταν λες οτι υπάρχουν και οι microSD....

Εχω μια 32 g αλλα λογο φορματ δεν μπορω να περασω αυτες που κατεβαζω μεσω rapidshare, καταλαβες, ειναι αρκετες πανω απο 4giga.

 

Αυτο το πρόβλημα εδω και χρόνια το αντιμετωπίζουν σε διάφορες συσκευές με split της ταινίας σε περισσότερα αρχεία. Αλλά πάλι, απλά κωδικοποίησε τις ταινίες σε format αποδοτικό για το κινητό σου, μέχρι να μπορέσουν να βγάλουν kernel με ntfs υποστήριξη και στο RAZR

 

Edit: αν δεν θες να κάνεις μετατροπές googlαρε yify. Το πρώτο hit θα πρέπει να είναι

Edited by marinos35
Nokia 3310 (RIP από τον πατέρα μου) > Nokia 3650 (εχάθη σε παραλία) > Nokia 6600 (εχάθη σε μπαρ) > Nokia N93 (εκλάπη σε λεοφωρείο) > Nokia N95 (εκλάπη από αυτοκίνητο) > Nokia 5800 (ακόμα ζωντανό) > HTC Decire (εδώθη) > Motorola RAZR (RULES!)
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορειτε και βλεπετε Full HD ταινιες οταν δεν μπορουμε να τις περασουμε στην καρτα μνημης λογο μεγεθους αρχειου ?

Και κατι αλλο, υπαρχει το motorola razr maxx το οποιο εχει μπαταρια με μεγεθος 3.200 mAh, λογικα αυτη δεν μπαινει στο δικο μας τηλεφωνο?

 

Δειτε το βιντεο

 

http://www.youtube.com/watch?v=hxqakPAWK2g&feature=related

 

Δεν εδω:

Έχει παρουσιαστεί και σε προηγούμενα post

Link to comment
Share on other sites

Για γρηγορότερη αλλαγή γλώσσας, τραβάς μια διαγώνια γραμμή πάνω από το εικονίδιο του Swype μέχρι και το εικονίδιο της γλώσσας που στην ουσία είναι διαγώνια δεξιά. Αυτό δουλεύει αν έχεις 2 γλώσσες, για τρεις και πάνω δεν ξέρω πως γίνεται. Για το άλλο σου ερώτημα δεν έχω απάντηση αν και νομίζω πως δεν μπορείς να τις σβήσεις.

 

Ερώτηση. Ξέρεις κάποιος πως μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε emoji για τα μηνύματα χωρίς να χρειάζεται να αλλάζουμε γλώσσα;;;

 

οριζόντια γραμμή και αλλάζει τουλάχιστον ελληνικά-αγγλικά!αυτό που χρησιμοποιεί ο περισσότερος κόσμος τουλάχιστον!και γω τώρα το δοκίμασα και είναι εξαιρετικό!

KT23
Link to comment
Share on other sites

έχω και εγώ το motorola από το τις 30/6 και έχω παρατηρήσει με το πρόγραμμα dead pixel test μαύρες κηλίδες σε 2 σημεία στα πλάγια αλλά και μεμονωμένα στο κέντρο...λέτε να το πάω μπας και μου το αλλάξουν?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
έχω και εγώ το motorola από το τις 30/6 και έχω παρατηρήσει με το πρόγραμμα dead pixel test μαύρες κηλίδες σε 2 σημεία στα πλάγια αλλά και μεμονωμένα στο κέντρο...λέτε να το πάω μπας και μου το αλλάξουν?

 

Οι μαύρες κηλίδες είναι διαφορετικό πράγμα από τα καμμένα πίξελ μιας και πρόκειται για χαρακτηριστικό "γνώρισμα" των amoled οθονών. Οι περισσότερες έχουν τέτοιες κηλίδες ανεξαρτήτως συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έχω και εγώ το motorola από το τις 30/6 και έχω παρατηρήσει με το πρόγραμμα dead pixel test μαύρες κηλίδες σε 2 σημεία στα πλάγια αλλά και μεμονωμένα στο κέντρο...λέτε να το πάω μπας και μου το αλλάξουν?

 

Οι μαύρες κηλίδες είναι διαφορετικό πράγμα από τα καμμένα πίξελ μιας και πρόκειται για χαρακτηριστικό "γνώρισμα" των amoled οθονών. Οι περισσότερες έχουν τέτοιες κηλίδες ανεξαρτήτως συσκευής.

 

Θα συμφωνήσω με τον athanaso77. Είναι πολύ πιθανό να πάρεις συσκευή με "κηλίδες" πάλι(μπορεί περισσότερες ή λιγότερες).Θέμα τύχης είναι και δύσκολο να το δοκιμάσεις με το που πάρεις την συσκευή. Κάποιοι φίλοι στο thread λένε πως δεν τις έχουνε, αλλά έτσι πως διαβάζω είναι πάρα πολλοί αυτοί που τις έχουν.

 

Εγώ τις έχω πάντως και στις 2 εβδομάδες που έχω το κινητό τις είδα μόνο όταν τις έψαξα από περιέργεια .Και το δουλεύω σε σκοτάδι κάθε νύχτα σχεδόν.Δεν με ενόχλησαν ως τώρα.

 

Ερώτηση σε όσους έχουνε το "πρόβλημα", σας έχει ενοχλήσει σε κάτι; Δουλεύοντας την συσκευή κανονικά και όχι ψάχνοντας;

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Από εχθές έχει κολλήσει και εμένα σαν να έχει συνδεθεί με κάποια συσκευή μέσω micro hdmi και δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Προσπαθώ να βρω στο νήμα τι έγινε τελικά με κάποιον που είχε το ίδιο πρόβλημα αλλά δεν βρίσκω. Υποθέτω πως πάω service επειδή έκανα επαναφορά και το πρόβλημα μένει. Θέλω να μάθω αν ήταν τελικά κάτι σοβαρό.
3>4
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα που να δειχνει την πτωση της μπαταριας κατα 1% και οχι 10% οπως εχει το razr???
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα που να δειχνει την πτωση της μπαταριας κατα 1% και οχι 10% οπως εχει το razr???

 

Έχω το battery circle https://play.google.com/store/apps/details?id=ch.blinkenlights.battery&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNoLmJsaW5rZW5saWdodHMuYmF0dGVyeSJd .

 

Το σωστό θέμα για ερωτήσεις εφαρμογών είναι αυτό Γιώργο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249&page=42. Φιλικά.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.Ειμαι και εγω κατοχος ενος razr απο προχτες.Τι ειχα δει και εγω στα 279 στα media.Στο καταστημα στην αμφιθεα ειχε το σαββατο 22 κομματια λευκα.

Το παραξενο ειναι ομως οτι περνωντας απο τον Κοτσοβολο στην θηβων εκει που ειναι το carrefour κα τα media.. και ρωτωντας για πλακα το ειχε 252!!!!!!!! ναι καλα βλεπετε .Και ειχε ενα τελευταιο σε λευκο.Και ενοειται οτι το πηρα.Το Σαββατο ειχε αλλα 2 κομματια παντως σε ενα αλλο καταστημα δεν θυμαμαι ποιο μου ειπαν.Το ειχε πολλες μερες αυτη την τιμη απλα δεν το ειχε ανακοινωσει.

Ειναι το upgated με ημερομηνια πανω στο κουτι Φεβρουαριος 2012 με 2.3.6 λειτουργικο.

 

Στο site του Κοτσοβολου δεν το εχει καθολου το κινητο

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το RAZR, παίρνει και το RAZR Maxx το OTA update όταν αυτό γίνεται διαθέσιμο;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις κανενα τροπο για να αλλαξουμε to carrier name του παροχου η ακομα καλητερα να το εξαφανισου απλα δοκιμασα ενα που εχει στο play store αλλα δεν δουλευει.εχω κανει root και ειμαι με 2.3.6
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εκτός από το RAZR, παίρνει και το RAZR Maxx το OTA update όταν αυτό γίνεται διαθέσιμο;

 

Ναι, είναι ακριβώς οι ίδιες συσκευές με μοναδική διαφορά την μπαταρία. Ότι ισχύει για το ένα, ισχύει και για το άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Nαι!!! και μετα κανε και την αναβαθμιση της 27 ιουνιου ειναι 35 mb μονο!

κάποιο λινκ για αυτή την αναβάθμιση; εγώ έχω αυτή την έκδοση κάνει να την αναβαθμίσω; http://www.eternityproject.eu/topic/117-rom-gsm-xt910europeaustraliaemea-final-eu-ics-fastboot-official-fastboot-package-for-motorola-razr/

Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

κάποιο λινκ για αυτή την αναβάθμιση; εγώ έχω αυτή την έκδοση κάνει να την αναβαθμίσω; http://www.eternityproject.eu/topic/117-rom-gsm-xt910europeaustraliaemea-final-eu-ics-fastboot-official-fastboot-package-for-motorola-razr/

 

Αναβαθμίζεις κανονικά :)

Ορίστε και το link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1755764%3Cbr%20/%3E%3Cbr%20/%3E676.226.3.en.EU%20(For%20Retail%20EU)%20ICS%20Leak%20%5BUPDATE%5D

 

Οδηγίες στα ελληνικά post #2500

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

παιδια για να βαλω το μικρο update των 33mb πρεπει να ειμαι root?

 

O-X-I (Μεταξάς :p )

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...