Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tι rom έχει στην συσκευή;Κάποιες custom δεν ζητούσαν pin.

 

στοκ ειναι φιλε μου 4,0,4

By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ας δοκιμάσει ένα factory reset. Εγγύηση έχει ακόμα; Αν έχει το καλύτερο θα ήταν να το στείλει στο service αν το hard reset δεν κάνει δουλειά. Στην περίπτωση που δεν έχει εγγύηση θα μπορούσες να δοκιμάσεις να του περάσεις την official jb, μπας και στρώσει.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει εδώ και καιρό την 4.1.2, έκανα και ρουτ και έχω και του κόσμου τις εφαρμογές και όλα μια χαρά.

Λέω λοιπόν να περάσω κάποια ρομ για ανανέωση μιας και δεν θέλω να αλλάξω κινητό γιατί με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο, θέλω πρόταση και διαδικασια αν μπορείτε

Και αν γίνεται ρουτ σε αυτές τις ρομ

Edited by antrenik
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Οι custom είναι όλες prerooted. Για την διαδικασία έχουμε γράψει πολλές φορες. Λοιπόν root είσαι, οπότε...

 

Βάλε το safestrap από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2427125. Έχει οδηγίες και video για το πως. Ένα apk τρέχεις.

 

Κάνεις root και περνάς safestrap.

 

Από safestrap λοιπον πατάς boot options. Δεξιά είναι η στοκ ρομ και αριστερά έχει τα Rom slots 1,2 κλπ. Επιλέγεις το πρώτο και κάνεις partition.

 

Μολις γίνει το partition, το επιλέγεις και κάνεις activate. Από την στιγμή που ειναι active flashαρεις την rom που θέλεις.

Με reboot θα φορτώσει την καινούργια rom. Αν θέλεις να γυρίσεις στην στοκ.... πας safestrap και κανεις activate την stok slot στα boot options και reboot.

 

Την rom που θέλεις την βάζεις στην sd μαζί με τα gapps. Φλασάρεις την rom και αμέσως μετά τα gapps. Μετά reboot και είσαι οκ.

 

2 video που βρήκα πρόχειρα https://www.youtube.com/watch?v=Bqr7h9R_gqc

 

 

Από ρομ έχω δοκιμάσει μόνο carbon και paranoid. Για την carbon ας σου γράψει και ο άλλος φίλος που την πέρασε. Δεν δοκίμασα το last build. Με την paranoid δεν είχα κανένα θέμα με την stable.

 

Αν κάπου έχεις θέμα ξαναρώτα.

 

Edit: Ψάχνεις για την umts_spyder έκδοση των rom.

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Οι custom είναι όλες prerooted. Για την διαδικασία έχουμε γράψει πολλές φορες. Λοιπόν root είσαι, οπότε...

 

Βάλε το safestrap από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2427125. Έχει οδηγίες και video για το πως. Ένα apk τρέχεις.

 

 

 

Την rom που θέλεις την βάζεις στην sd μαζί με τα gapps. Φλασάρεις την rom και αμέσως μετά τα gapps. Μετά reboot και είσαι οκ.

 

2 video που βρήκα πρόχειρα https://www.youtube.com/watch?v=Bqr7h9R_gqc

 

 

Από ρομ έχω δοκιμάσει μόνο carbon και paranoid. Για την carbon ας σου γράψει και ο άλλος φίλος που την πέρασε. Δεν δοκίμασα το last build. Με την paranoid δεν είχα κανένα θέμα με την stable.

 

Αν κάπου έχεις θέμα ξαναρώτα.

 

Edit: Ψάχνεις για την umts_spyder έκδοση των rom.

Ευχαριστώ μόλις γυρίσω αύριο βράδυ Αθήνα θα δοκιμάσω, να σαι καλά

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Ηθελα να ρωτήσω, έχει δοκιμάσει κανείς κάποια από τις τελευταίες ROM ; Η μπαταρία πως είναι; Είναι σταθερή κάποια;

 

Ευχαριστώ.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Αντιο moto lovers! Μετα απο χρονια fan της nokia και στη συνεχεια της moto (l7 defy και razr) ηρθε η ωρα να δοκιμασω και αλλη εταιρια! :up: καλη συνεχεια με το κατασκευαστικα αψεγαδιαστο ξυραφι μας!
MotoLover
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω το εξης προβλημα με το razr

τον τελευταιο μηνα φορτιζει πολυ δυσκολα εννοω συνδεω τον φορτιστη με το κινητο και αν τυχει φορτιζει

ο φορτιστης ειναι 100% ενταξει καθως το εχω δοκιμασει και με αλλες συσκευες και φορτιζει κανονικα.

χθες εβαλα το razr να φορτισει (ειχε κλεισει απο μπαταρια) και με το που συνδεσα τον φορτιστη αναψε ενα ασπρο ledaκι

παταω το power button και τιποτα παραμενει κλειστο και δεν φορτιζει καθολου.

Επισης πολλες φορες μου εμφανιζει μια μπαταρια με ενα ερωτιματικο.

Τωρα εχω μεινει χωρις κινητο και δεν ξερω τι να κανω φταιει η μπαταρια; η παιζει τιποτα αλλο;

συμφερει επισης να το στηλω service; η να παω για αγορα αλλης συσκευης;

 

οποιος γνωριζει ας μου απαντησει για να ξερω πως να κινηθω.

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω το εξης προβλημα με το razr

τον τελευταιο μηνα φορτιζει πολυ δυσκολα εννοω συνδεω τον φορτιστη με το κινητο και αν τυχει φορτιζει

ο φορτιστης ειναι 100% ενταξει καθως το εχω δοκιμασει και με αλλες συσκευες και φορτιζει κανονικα.

χθες εβαλα το razr να φορτισει (ειχε κλεισει απο μπαταρια) και με το που συνδεσα τον φορτιστη αναψε ενα ασπρο ledaκι

παταω το power button και τιποτα παραμενει κλειστο και δεν φορτιζει καθολου.

Επισης πολλες φορες μου εμφανιζει μια μπαταρια με ενα ερωτιματικο.

Τωρα εχω μεινει χωρις κινητο και δεν ξερω τι να κανω φταιει η μπαταρια; η παιζει τιποτα αλλο;

συμφερει επισης να το στηλω service; η να παω για αγορα αλλης συσκευης;

 

οποιος γνωριζει ας μου απαντησει για να ξερω πως να κινηθω.

 

Η μπαταρία με το ερωτηματικό σημαίνει οτι το κινητό είναι στην πρήζα αλλά δεν υπάρχει μπαταρία μέσα. Λογικά, σου έχει πεθάνει η μπαταρία. Θες αλλαγή. Δες στο e-bay για μπαταρίες ή ψάξε κάποια άλλη με μεγαλύτερη χωρητικότητας. ( κοίτα να το κάνεις razr MAXX) ;)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Απλα δεν ξερω εαν ειναι σιγουρα η μπαταρια η υπαρχει καποιο αλλο προβλημα με την συσκευη.

Μην καθομαι και αγοραζω μπαταρια και στο τελος παει τσαμπα.

Σκεφτομαι μηπως εχουν χαλασει οι επαφες τις συσκευης που συνδεονται με την μπαταρια

γιατι καποιες φορες φορτιζει (οποτε τυχει) .

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Η carbon σε εμένα είναι full stable..

 

Και την δουλεύω περίπου στο μήνα.. Συστήνεται ανεπιφύλακτα..

 

Παίδες κάποια εφαρμογή παρόμοια με το Smart Actions της Motorola ? Βασικά έψαχνα και ακριβώς την ίδια αλλά δεν την βρήκα πουθενά...

Link to comment
Share on other sites

Το Llama είναι απλό και αρκετά καλύτερο απ'το smart actions, ενώ είναι και δωρεάν. Κορυφή θεωρείται το tasker, αλλά θέλει αρκετό διάβασμα για να κάνεις δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

Το Llama είναι απλό και αρκετά καλύτερο απ'το smart actions, ενώ είναι και δωρεάν. Κορυφή θεωρείται το tasker, αλλά θέλει αρκετό διάβασμα για να κάνεις δουλειά.

 

Ευχαριστώ.. Έβαλα το Liama.. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω το εξης προβλημα με το razr

τον τελευταιο μηνα φορτιζει πολυ δυσκολα εννοω συνδεω τον φορτιστη με το κινητο και αν τυχει φορτιζει

ο φορτιστης ειναι 100% ενταξει καθως το εχω δοκιμασει και με αλλες συσκευες και φορτιζει κανονικα.

χθες εβαλα το razr να φορτισει (ειχε κλεισει απο μπαταρια) και με το που συνδεσα τον φορτιστη αναψε ενα ασπρο ledaκι

παταω το power button και τιποτα παραμενει κλειστο και δεν φορτιζει καθολου.

Επισης πολλες φορες μου εμφανιζει μια μπαταρια με ενα ερωτιματικο.

Τωρα εχω μεινει χωρις κινητο και δεν ξερω τι να κανω φταιει η μπαταρια; η παιζει τιποτα αλλο;

συμφερει επισης να το στηλω service; η να παω για αγορα αλλης συσκευης;

 

οποιος γνωριζει ας μου απαντησει για να ξερω πως να κινηθω.

 

Μήπως το φορτίζεις μέσω USB; εμένα το λευκό φωτάκι το βγάζει όταν είναι εντελώς αφόρτιστο και πάω να το φορτίσω με USB.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λοιπόν πέρασα τη ρομ της παρακάτω εικόνας και αντιμετωπίζω 2 προβλήματα, το ένα ότι Υπηρεσίες Google σταμάτησαν και 2 ότι δεν μπορώ να συγχρονίσω το λογαριασμό μου, σας παρακαλώ μια βοήθεια
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι η ίδια για ότι rom και να βάλεις. Κάνε download gapps. Μιας και έχεις paranoid(κι εγώ το ίδιο), βάλε gapps paranoid και κατά προτίμηση τα micro, μιας και έχουν μόνο τα απαραίτητα και μετά προσθέτεις εσύ ότι θες

Btw,η έκδοση που έβαλες, έχει προβλήματα με lag & battery drain(είναι πολύ beta ακόμη), εγώ έχω για καθημερινή χρήση την 4,45 stable, που είναι απλή, αλλά τελείως smooth και απροβλημάτιστη

Edited by hara75gr
Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι η ίδια για ότι rom και να βάλεις. Κάνε download gapps. Μιας και έχεις paranoid(κι εγώ το ίδιο), βάλε gapps paranoid και κατά προτίμηση τα micro, μιας και έχουν μόνο τα απαραίτητα και μετά προσθέτεις εσύ ότι θες

Btw,η έκδοση που έβαλες, έχει προβλήματα με lag & battery drain(είναι πολύ beta ακόμη), εγώ έχω για καθημερινή χρήση την 4,45 stable, που είναι απλή, αλλά τελείως smooth και απροβλημάτιστη

Ξέχασα να κάνω Edit, Sorry ναι τα είδα εχθές αλλά έχω θέμα και με gravity box.

Αυτά τα btw που γράφεις τι είναι;

 

Edit : Θέλει το gravity box για kit kat αλλά μου γράφει συνέχεια ότι το su binary δεν είναι ενημερωμένο και έχω πρόβλημα με τις εφαρμογές που θέλουν root, καμία ιδέα;

Edited by antrenik
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βρήκα τι λύση μόνος μου, απεγκατεστησα το Superuser που είχα και εγκατέστησα το supersu από το market, μετά reboot και όλα καλά
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ήθελα να ρωτήσω δύο πραγματάκια όντας τελείως άσχετος :O .Το root πρέπει να γίνεται με συγκεκριμένη διαδικασία και πρόγραμμα; γιατί νομίζω ακόμα και το Avast μπορεί να κάνει root.Θέλω να σώσω την πρόοδο μου σε ένα δύο παιχνίδια λογικά αν θυμάμαι καλά λέγατε για το titanium αυτό αποθηκεύει στον υπολογιστή την πρόοδο και μετά μεταφέρω τα αρχεία στο κινητό;Θέλω να περάσω κανένα νέο γλυκάκι γιατί μου κολλάει πολύ και θέλω να δω πως να ξεκινήσω πρώτα με titanium ή πρωτα με root ή πρέπει να σώσω κάτι ωστε αν κάνω βλακεία να μπορώ να το επαναφέρω.
Link to comment
Share on other sites

4.0.4 την τελευταία που πήρε

Αν δεν έχεις εγγύηση το root αξίζει και γίνεται με συγκεκριμένη διαδικασία για την κάθε ρομ. Αν έχεις χρόνο καθισε διάβασε το νήμα της συσκευής και θα καταλάβεις πολλά μπες και YouTube και κάνε αναζήτηση όπως How to root XT910 with 4. 0.4 ice cream, με δική σου ευθύνη όμως

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις εγγύηση το root αξίζει και γίνεται με συγκεκριμένη διαδικασία για την κάθε ρομ. Αν έχεις χρόνο καθισε διάβασε το νήμα της συσκευής και θα καταλάβεις πολλά μπες και YouTube και κάνε αναζήτηση όπως How to root XT910 with 4. 0.4 ice cream, με δική σου ευθύνη όμως

 

Οπότε πρώτο βήμα είναι το root και μετά πάνε τα backup και το τιτάνιο;Η εγγύηση μας άφησε χρόνους.Και γώ έλεγα οτι θα παίρνετε εσείς την ευθύνη :p Εσύ το έκανες μόνος σου;με βιντεάκι;

Link to comment
Share on other sites

Οπότε πρώτο βήμα είναι το root και μετά πάνε τα backup και το τιτάνιο;Η εγγύηση μας άφησε χρόνους.Και γώ έλεγα οτι θα παίρνετε εσείς την ευθύνη :p Εσύ το έκανες μόνος σου;με βιντεάκι;

Και με βιντεακι και με βοήθεια από τα παιδιά του φόρουμ

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...