Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το οποίο όπως λέγεται θα έχει και την ανάλογη ανεβασμένη τιμή σε σχέση με τον προκάτοχό του. Πάντως φαίνεται Καλό. Η ποιότητα της μοτορολα είναι γνωστή και κατασκευαστικά και σε σχεδιασμό. Πάντως σαν παλιός κολλημένος νοκιακιας, έπαθα ένα σοκ πριν από λίγες μέρες παίζοντας με ένα φτηνό lumia των 200 ευρώ. Μου θύμισε παλιές καλές εποχές ΝΟΚΙΑ. Πολύ μπροστά σε ποιότητα κατασκευής.

Συμφωνώ, εξάλλου και γω αυτής της γενιάς είμαι (φανατικοί Νοκιάκιδες) και πρώην (εδώ και δυο χρόνια μετά την πώληση του Ν8) φανατικός symbian fan για περίπου 10 χρόνια. Κατά την άποψη μου το optimus Nexus αξίζει τα λεφτά του (βεβαίως θα δούμε τιμή) σε σύγκριση με τις τελευταίες παρουσιάσεις (κινητών) της samsung.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να στείλω ένα mp3 μέσω bluetooth? Ευχαριστώ.

 

Απο την εφαρμογη τα αρχεια μου , που εχει απο την μανα του το τηλ.

Βρισκεις το mp3 που θελεις πατας παρατεταμενα ,επιλεγεις κοινοποιηση,και εχει επιλογη bluetooth!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Θα ηθελα μια απαντηση αλλα απο καποιον που ξερει και οχι απο καποιον που περιπου ξερει για την ερωτηση μου. Αυτο MOTOROLA WORK & PLAY KIT RAZR XT 910 εχει διαφορα απο το muktimedia hd για το razr? Εχει ας πουμε καποια δυνατοτητα παραπανω η λιγοτερη? Ευχαριστω

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η οθόνη του δικού μου rarz, μετά από πτώση έσπασε.:(

 

Για να είμαι πιο ακριβής το Gorilla Glass έγινε κομμάτια.

 

Η οθόνη εξακολουθεί βέβαια να είναι απόλυτα λειτουργική, αλλά όπως καταλαβαίνετε πρέπει να επισκευστεί άμεσα. Για το λόγο αυτό επικοινώνησα με το service της Moto οπου μου ζήτησαν 175€ για την επισκευή, καθώς θεωρούν απαραίτητη και την αντικατάσταση όλης της οθόνης.

 

Έχει κανείς απο εσας αντιμετωπίσει τέτοια βλάβη ή ξέρετε που μπορεί να επισκευασθεί εκτός του επίσημου serivce;

Link to comment
Share on other sites

To fifa '12 είχε πρόβλημα με το razr. Σε δοκιμή με ....χμμ...ένα "δανεικό" :p , είχε πρόβλημα στα χρώματα. Ψάχνοντας λίγο είδα πως και άλλοι είχαν το ίδιο πρόβλημα. Ξέρει κάποιος αν έχει λυθεί; Να μην το αγοράσω τζάμπα.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η οθόνη του δικού μου rarz, μετά από πτώση έσπασε.:(

 

Για να είμαι πιο ακριβής το Gorilla Glass έγινε κομμάτια.

 

Η οθόνη εξακολουθεί βέβαια να είναι απόλυτα λειτουργική, αλλά όπως καταλαβαίνετε πρέπει να επισκευστεί άμεσα. Για το λόγο αυτό επικοινώνησα με το service της Moto οπου μου ζήτησαν 175€ για την επισκευή, καθώς θεωρούν απαραίτητη και την αντικατάσταση όλης της οθόνης.

 

Έχει κανείς απο εσας αντιμετωπίσει τέτοια βλάβη ή ξέρετε που μπορεί να επισκευασθεί εκτός του επίσημου serivce;

 

 

Χωρίς ψάξιμο νομίζω οτι μπορείς να το κάνεις πολύ πιο φθηνά

 

http://www.ebay.com/itm/Motorola-Droid-Razr-XT910-Digitizer-Touch-Screen-Glass-Front-Panel-Verizon-/180936218389?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a20a39715

Ακόμα πιο φθηνά http://www.ebay.com/itm/Motorola-Droid-Razr-XT910-Digitizer-Touch-Screen-Glass-Front-Panel-Verizon-New-/180989435013?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a23cf9c85 (αν και εχουν το Verizon)

Το μόνο που θες είναι έναν καλό μάστορα. Αν ήσουν απο κεντρική μακεδονία θα μπορούσα να σε κατατοπίσω.

 

Τσουχτερή τιμή βέβαια σε σχέση με άλλα κινητά όχι ομως και με τα 175...

Edited by Mak82
Link to comment
Share on other sites

To fifa '12 είχε πρόβλημα με το razr. Σε δοκιμή με ....χμμ...ένα "δανεικό" :p , είχε πρόβλημα στα χρώματα. Ψάχνοντας λίγο είδα πως και άλλοι είχαν το ίδιο πρόβλημα. Ξέρει κάποιος αν έχει λυθεί; Να μην το αγοράσω τζάμπα.

 

Γιατι στο εμφανιζει στο market για να το αγορασεις? :p

Υπαρχει ενα cheat βεβαια, να κανεις edit ενα αρχειακι και να εμφανιζεται το κινητο σου σαν καποιο αλλο συμβατο. Αφου ομως δεν το αγορασες πριν λιγες μερες που το ειχε σε προφρορα στα 0.25, κρατα το δανεικο καλυτερα..

Link to comment
Share on other sites

Γιατι στο εμφανιζει στο market για να το αγορασεις? :p

Υπαρχει ενα cheat βεβαια, να κανεις edit ενα αρχειακι και να εμφανιζεται το κινητο σου σαν καποιο αλλο συμβατο. Αφου ομως δεν το αγορασες πριν λιγες μερες που το ειχε σε προφρορα στα 0.25, κρατα το δανεικο καλυτερα..

 

Τώρα είδα πως δεν το βγάζει συμβατο το ρημάδι. Το δανεικό βγάζει όλο το γήπεδο σε κάτι παστέλ χρώματα. Δεν αξίζει έτσι.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την πρώτη φόρτιση και χρήση, έχω να παραθέσω με νορμάλ χρήση ζωή μπαταρίας 2ημ και 14ώρες μέχρι τη δεύτερη φόρτηση. Θεωρώ θα κάνει καλύτερους χρόνους όταν κάνω λίγους κύκλους αποφόρτισης/φόρτισης ακόμα.

 

Σε σχέση με το sam sii που είχα στην κατοχή μου για ένα χρόνο, είναι η μέρα με τη νύχτα. Το sii το έβγαζα από τη φόρτιση το πρωί, και στις 21:00 το αργότερο της ίδιας μέρας έσβηνε!

 

Ίδια προγράμματα φορτωμένα και στα δύο, καθώς και τα δύο με παγωτό (κανένα rootαρισμένο γιατί τα φοβάμαι αυτά / είναι του διαόλου πράματα αυτά), και ακριβώς ίδια χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς ψάξιμο νομίζω οτι μπορείς να το κάνεις πολύ πιο φθηνά

 

http://www.ebay.com/itm/Motorola-Droid-Razr-XT910-Digitizer-Touch-Screen-Glass-Front-Panel-Verizon-/180936218389?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a20a39715

Ακόμα πιο φθηνά http://www.ebay.com/itm/Motorola-Droid-Razr-XT910-Digitizer-Touch-Screen-Glass-Front-Panel-Verizon-New-/180989435013?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a23cf9c85 (αν και εχουν το Verizon)

Το μόνο που θες είναι έναν καλό μάστορα. Αν ήσουν απο κεντρική μακεδονία θα μπορούσα να σε κατατοπίσω.

 

Τσουχτερή τιμή βέβαια σε σχέση με άλλα κινητά όχι ομως και με τα 175...

 

Εγώ στην LG έσκασα 77€ για την αλλαγή ολόκληρης της οθόνης (και σε εμένα είχε σπάσει το γυαλί μόνο και η οθόνη δούλευε κανονικότατα).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια σε μενα γιατι κραταει 10 ωρες?σε μενα σημερα εσβησε στις 10 ωρες.ειχα τα δεδομενα ανοιχτα.αν ανοιξω wi0fi την ρουφαει γρηγορα.η καμερα του με εχει απογοητευσει.η ποιοτητα του βιντεο δεν ειναι κ τοσο καλη...
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια σε μενα γιατι κραταει 10 ωρες?σε μενα σημερα εσβησε στις 10 ωρες.ειχα τα δεδομενα ανοιχτα.αν ανοιξω wi0fi την ρουφαει γρηγορα.η καμερα του με εχει απογοητευσει.η ποιοτητα του βιντεο δεν ειναι κ τοσο καλη...

 

Φαντάζομαι δεν γράφεις αναφορικά με τον ecep που έχει το maxx. Στις 10 ώρες τι έκανες; Προβολή πόση ώρα είχες;

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην LG έσκασα 77€ για την αλλαγή ολόκληρης της οθόνης (και σε εμένα είχε σπάσει το γυαλί μόνο και η οθόνη δούλευε κανονικότατα).

 

Η τιμή είναι τραβηγμένη λόγω water resistance θέλει ιδιαίτερη τοποθέτηση με ειδική κόλλα για στεγανοποιηση.

Edited by SpArchon
Link to comment
Share on other sites

πηγα να το φλασαρω και εωαλα καταλαθος cdma εκδοση και κολλησε και δεν ανοιγει τιποτα ουτε hard ούτε soft reset? και στο xda den briskv tipota :(
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια σε μενα γιατι κραταει 10 ωρες?σε μενα σημερα εσβησε στις 10 ωρες.ειχα τα δεδομενα ανοιχτα.αν ανοιξω wi0fi την ρουφαει γρηγορα.η καμερα του με εχει απογοητευσει.η ποιοτητα του βιντεο δεν ειναι κ τοσο καλη...

 

Juice Defender έχεις δοκιμάσει (εφαρμογή από Play Store...).

Έχω την εντύπωση ότι κάνει δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει το RAZR XT910 Maxx εδώ και λίγες μέρες και μπορώ να πω, πως έχω τόσο εντυπωσιαστεί , που είναι το πρώτο κινητό που παίρνω στην ζωή μου και δεν σκέφτομαι ήδη ποιο θα είναι το ...επόμενο!!!:lol::p Η αυτονομία του είναι σε τρελά επίπεδα.., μιλάμε του έχω φορτώσει ζωντανές ταπετσαρίες με τυφώνες και καταρράκτες που δουλεύουν όλη μέρα με τρελά γραφικά και fps , έχω φωτεινότητα στο τέρμα, μπαινοβγάζω εφαρμογές και games συνέχεια , βλέπω hd / 1080p βίντεο με το Mx player , αλλά και με το iMediaShare κατευθείαν στην Hd Tv σε απίστευτη ποιότητα, παίζω παιχνίδια --> η οθόνη του , παρ΄όλο που δεν είναι ρετσίνα (...εεε, εννοώ ρετίνα) , δείχνει φανταστικά και δεν έχω κανένα παράπονο (Να φανταστείτε έρχομαι από το iPhone 4s!) ... και η μπαταρία , ΆΝΕΤΑ βγάζει ένα 24ωρο και ....συνεχίζει ακόμα!!:D

(*και να φανταστείτε είμαι ακόμα στο "στρώσιμο" της μπαταρίας μιας και είμαι ακόμα στην 3η φόρτιση!) Μπράβο moto!

Y.γ. Ένα άλλο που με είχε τρομάξει ήταν η εμβέλεια του Wifi, αλλά τελικά είναι μια χαρά, σχεδόν το ίδιο με το iPhone4s !

Στην αρχή που το άνοιξα, ήταν πολύ χάλια η εμβέλεια με το ..παλιό λογισμικό!! Μετά που το αναβάθμισα στο σάντουιτς έγινε και η εμβέλεια ...Maxx!!! Νομίζω για την τιμή του (άνετα το βρίσκετε στα 400 ευρώ περίπου στα σκρουτζομάγαζα) είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί!!)

ένα συγκριτικό που το βγάζει καλύτερο από το iPhone 5 !!:p Προσέξτε στο 4.50 κάπου που δείχνει μια φώτο τραβηγμένη με το 5 και μετά άλλη μια ίδια του MAxx ...!! (Κιτρινίλα, ξεθώριασμα στο 5, ωραία χρώματα, καθαρή εικόνα στο Maxx)
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που όντως βελτιώθηκε το σήμα του wifi πάλι είναι πιο αδύναμο από το iPod touch 2.1G με το οποίο το συγκρίνω και μου έχει σπάσει τα νεύρα. Δε με ένοιαζε όσο το χρησιμοποιούσα στο σπίτι γιατί έχω πολλά ρούτερ, αλλά στη σχολή δεν μπορώ ούτε καν να συνδεθώ.

Ξέρει κανείς μήπως κανα toolbox ή οτιδήποτε που να μπορεί να αυξήσει την ισχύ του; Να πιάνω έστω λίγο καλύτερα με οποιονδήποτε τρόπο;

Είναι τραγικότατο οτι το iPod μοντέλο του 2009 (αν δεν κάνω λάθος, εκτός και αν είναι ακόμη πιο παλιό) έχει πιο δυνατό σήμα από το Razr του 2012 με την αναβάθμιση!

Link to comment
Share on other sites

@Για τους κατόχους του maxx

Το maxx είναι αστέρι. Για μένα το πιο βασικό πρόβλημα είναι η μπαταρία σε συσκευή. Τι να τους κάνω τους 200 πυρήνες και τις μεγάλες οθόνες και τις αλλαγές ρομ , όταν κάποια στιγμή θα ψάχνομαι για πρίζα, 2η μπαταρια κτλ. Αν είχε 2gb ram το maxx hd θα ήταν η επόμενη συσκευή μου. Να τα βράσω τα άλλα specs.

 

@james6 Το wifi είναι θέμα hardware. Η μόνη λύση είναι ένα dataplan(για όσο δεν έχεις wifi). Κάθε ρημαδοσυσκευή έχει προβλήματα(αναβαθμίσεις , χαμηλό wifi, μέτρια camera,μικρή μπαταρία, λίγο χώρο για εφαρμογές, αδύναμο ηχείο και ότι άλλο θες) ,με βασικοτερο λόγο, να αγοράσουμε την επόμενη, που θα είναι λίγο βελτιωμένη.

 

Το μόνο που πααγματικά θέλω είνα να ανέβει ο ανταγωνισμός και να έχουμε αστέρια συσκευές σε νορμαλ τιμές.

 

Ίσως να βγήκα λίγο offtopic

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την 4.0.4 έχω 2 προβλήματα..

 

α) Καταρχήν το σήμα δεν ειναι σταθερό...ενώ δείχνει να μήν εχει καθολου η 1 γραμμή ξαφνικά πάει στο φουλ..παιζει συνέχεια ενώ το έχω δοκιμάσει και με κινιτά των 30 ευρώ και των 30 εχει φουλ σήμα και εμένα 1 γραμμή ..ξαφνικά παει στο φουλ και παιζει συνέχεια..

 

β) Τα sms...μια ερχονται μια δεν ερχονται...π.χ μου εχουν στείλει μυνήματα και δεν ερχονται καθόλου παρα την επόμενη μέρα η αργούν πολύ . Μπορει να μου στείλουν 2 άτομα στον ενα να μου ερθει αμέσως και στον αλλον με καθυστέρηση απο 1 λεπτό εώς 1 ημέρα...

 

Έχω κάνει επαναφορά , recovery , φλασάρισμα , clear cache , clear partition κοινώς τα έχω δοκιμάσει όλα ...ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ!!!...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, εχω το s3 και λεω να το κανω ανταλαγγη,με το razr maxx ξερω οτι ειναι πισω σε στατιστικα, αλλα ειναι ωραιο τηλ, αν θελετε δωστε μια βοηθεια, ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, εχω το s3 και λεω να το κανω ανταλαγγη,με το razr maxx ξερω οτι ειναι πισω σε στατιστικα, αλλα ειναι ωραιο τηλ, αν θελετε δωστε μια βοηθεια, ευχαριστω.
φιλε κ εγω το ιδιο τηλ ειχα απο μπαταρια χαλια ημουν ουτε μια μερα κ γενικα σαν ποιοτητα κατασκευη χαλια (νοκιακιας) το μοτο ειναι αψογο πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης κ απο μπαταρια σουπερ 2 μερες.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...