Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά αν θέλετε καλή και ποιοτική ζελατίνα, πάρτε Skinomi.Γύρω στα 9€ από το κατάστημα τους στο amazon.Μετά από πολύ ψάξιμο(και πρήξιμο εδώ:p) κατέληξα σε αυτήν.Η πιο εύκολη και αλάνθαστη τοποθέτηση που έκανα και εκτός αυτού, η πιο bulletproof που υπάρχει(άσε που έχει και lifetime gurantee).Έκανε γδάρσιμο από χτύπημα και σε 1 μέρα επανήρθε σαν καινούργια.Δεν λέω άλλα, γιατί στο τέλος θα με κατηγορήσετε για διαφήμιση, αλλά για μένα πια, το θέμα ζελατίνα έληξε, δεν ξαναψάχνω άλλη μάρκα στο μέλλον.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παίδες,

 

Όταν με καλούν στο κινητό, δεν ακούω τίποτα λες και δε δουλεύει το ακουστικό του κινητού.

 

Ήχο έχω μόνο όταν το βάλω στην ανοιχτή ακρόαση, ή από το bt.

 

Πώς μπορώ να διαπιστώσω πώς δουλεύει το ακουστικό, ή είναι χαμηλωμένο, ή χάλασε???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

 

Όταν με καλούν στο κινητό, δεν ακούω τίποτα λες και δε δουλεύει το ακουστικό του κινητού.

 

Ήχο έχω μόνο όταν το βάλω στην ανοιχτή ακρόαση, ή από το bt.

 

Πώς μπορώ να διαπιστώσω πώς δουλεύει το ακουστικό, ή είναι χαμηλωμένο, ή χάλασε???

 

Βάλε το Quick settings και από το volume control δες αν το voice call volume είναι κατεβασμένο. Κάνε και ένα reboot. Αλλιώς μάλλον πας για service, εκτός και αν κάποιος φίλος έχει καμιά άλλη ιδέα.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το qs και δεν είναι κατεβασμένο..., τι να πω, τώρα που το ξαναδοκίμασα δείχνει πώς δουλεύει κανονικά! και παίρνω και με παίρνουν και δουλεύει κανονικότατα!!!

 

Μήπως με το χέρι μου κάνω mute με κάποιο τρόπο με την αφή? ποιός είναι ο τρόπος να κάνεις mute?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όταν με καλούν mute κάνει όταν πατάω το κουμπί on/off της οθόνης. Κάπου στις ρυθμίσεις το είχα πετύχει. Νομίζω αυτή είναι η προεπιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Ηλθε επιτελους η πολυποθητη ΟΤΑ :)

ειναι η εκδοση 672.180.47 4.0.4

Αλλο πραγμα το παγωτο ωρε παληκαρια

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν εχει ακουστει τιποτα περι firmware upgrade σε Jelly bean ? Η δυσκολα τα πραγματα?

 

Κάπου γράφτηκε πως θα την πάρουμε την Jelly(xda νομίζω; ). Το περίεργο είναι πως στον πίνακα που ποστάρανε έγραφε για το Αμερικάνικο razr και όχι για το δικό μας . Πιστεύω πάντως πως αν είναι να το πάρει το US, θα πάρουμε και εμείς.

 

Δεν νομίζω πως θα έρθει σύντομα αν είναι να έρθει πάντως. Έχουν πεί πως θα δώσουν jelly ως το τέλος της χρονιάς στα νέα μοντέλα. Σε μας μετά φαντάζομαι, εκτός αν φάμε καμιά ήττα και μείνουμε με το παγωτό στα χέρια :p.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Ηλθε επιτελους η πολυποθητη ΟΤΑ :)

ειναι η εκδοση 672.180.47 4.0.4

Αλλο πραγμα το παγωτο ωρε παληκαρια

 

Μηπως σου άργησε. Λιγουλάκι?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως σου άργησε. Λιγουλάκι?

 

Χα χα χα ετσι ειναι

Ειναι Γερμανικο το τηλ

δεν γνωριζω εαν εχει διαφορα η 47 που ελαβα με την 41 που φορατε οι Ελληνες :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ηλθε επιτελους η πολυποθητη ΟΤΑ :)

ειναι η εκδοση 672.180.47 4.0.4

Αλλο πραγμα το παγωτο ωρε παληκαρια

 

έκδοση .47; υπάρχει τέτοια έκδοση; παραεισαγωγής είναι το κινητό;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν εχει ακουστει τιποτα περι firmware upgrade σε Jelly bean ? Η δυσκολα τα πραγματα?

 

Στο βαθμό που μπορεί κανείς να εμπιστευτεί την επίσημη σχετική σελίδα της Motorola, η αμερικάνικη έκδοση είναι προγραμματισμένο να πάρει JB. Έχουν γίνει πολλές αναφορές στο γεγονός (ενδεικτικά, εδώ).

 

Ελπίζω να μην αφήσουν την Ευρώπη απ' έξω - θα ήταν πολύ χαζό (όπως ελπίζω να μη επαναληφθεί η "γκέλα" Atrix: "είπα-ξείπα"...).

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχει ανμακοινωθεί η 4.2 κρίμα να λέμε αν θα πάρουμε τα Χριστούγεννα 4.1.....

 

Δεν νομίζω πως θα δώσουν jb στο razr μαζί με τα καινούρια HD,M,i( κάτσε να δούμε αν θα πάρουν και αυτά και δεν έχουμε τα ίδια με τις υποσχέσεις για ics που έδωσε η Μοτο όταν κυκλοφόρησε το razr). Υποθέτοντας πως θα δώσουν πάλι πρώτα στην Αμερική, μπορεί να αργήσει πολύ παραπάνω από Χριστούγεννα.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτοντας πως θα δώσουν πάλι πρώτα στην Αμερική, μπορεί να αργήσει πολύ παραπάνω από Χριστούγεννα.

 

+1

Προβλέπω να παίρνουμε Jelly Bean αντί για Easter Chocolate Egg :lol:

Link to comment
Share on other sites

Χμ, μαλιστα. Αυτο που δε καταλαβαινω βεβαια ειναι ο λογος που που δε θα παρουμε Jelly bean, αν τελικα δε παρουμε. Ειναι μονο θεμα μαρκετινγκ και πλασαρισματος των νεων κινητων της εταιριας του τυπου "παρε το νεο κινητο που θα εχει και Jelly bean και θα ειναι φοβερο" η λογο ανικανοτητας hardware να ανταπεξελθει στο JB? Γιατι αν ειναι θεμα μαρκετινγ ειναι γελοιο πραγματικα. Οταν αγοραζεις μια συσκευη, αγοραζεις και την υποστηριξη που σου παρεσει η εταιρια ειτε αυτο λεγεται service ειτε firmware upgrade κλπ..
Link to comment
Share on other sites

Χμ, μαλιστα. Αυτο που δε καταλαβαινω βεβαια ειναι ο λογος που που δε θα παρουμε Jelly bean, αν τελικα δε παρουμε. Ειναι μονο θεμα μαρκετινγκ και πλασαρισματος των νεων κινητων της εταιριας του τυπου "παρε το νεο κινητο που θα εχει και Jelly bean και θα ειναι φοβερο" η λογο ανικανοτητας hardware να ανταπεξελθει στο JB? Γιατι αν ειναι θεμα μαρκετινγ ειναι γελοιο πραγματικα. Οταν αγοραζεις μια συσκευη, αγοραζεις και την υποστηριξη που σου παρεσει η εταιρια ειτε αυτο λεγεται service ειτε firmware upgrade κλπ..

 

Το hardware μια χαρά αντέχει. Το nexus τι παραπάνω έχει δηλαδή;

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Χτες έφαγε την πρώτη σαβουρδα όταν πήγα με ενα χέρι να ανοίξω την κάμερα άβολο ήταν και έπεσε κάτω απο 1.70μ και έπεσε πανω σε σκληρό πράμα ανομοιόμορφο και απέκτησε στην γωνιά που είναι κάρτα ενα μικρο βαθούλωμα και λίγες εμφανές γρατζουνιες κατα τα αλλα τίποτα δεν έπαθε

 

Next test βροχές και πτώση σε νερά :lol: απο 30 μέτρα

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ναι παραεισαγωγης

το τηλ ειναι για την Γερμανικη αγορα εχει προεγκατεστημενη την Bild κλπ

Η 47 λογικα ειναι για Γερμανια δεν γνωριζω σε τι διαφερει απο την 41

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.μου εφερε ενα φιλαρακι απο γερμανια το hd dock (amazon.de) και το εχω συνδεσει στην τηλεοραση μαζι με logitech k400 πληκτρολογιο. Πολυ πρακτικο. Σερφαρεις στο ιντερνετ απο τον καναπε σου! Αντικαθιστα υπολογιστη και γλυτωνεις και τα εξοδα για ταμπλετ. Ανοιγει τις σελιδες πολυ γρηγορα και χωρις προβληματα εως τωρα. Με λιγο ψαξιμο και στις ρυθμισεις προβολης ερχονται ολα στα μετρα σου.

Πραγματικα αξιζει τα λεφτα του και με το παραπανω. Μου θυμιζει μια μικρη διανομη λινουξ.

Αν βρω χρονο θα ανεβασω και ενα βιντεακι με το ολο σεταρισμα και λειτουγια του.

Το κινητο ειναι πολυ μπροστα τελικα. Φανταζομαι σε 1-2 χρονια τι δυνατοτητες θα μας προσφερουν τα τετραπυρηνα smartphones και ενθουσιαζομαι!!!

 

http://www.amazon.de/Motorola-ASMHDMMDOCKTOP-TRI3A-Multimedia-Docking-Station/dp/B006MEJNLU/ref=pd_sxp_grid_pt_0_1

 

http://www.skroutz.gr/s/365730/Logitech-Wireless-Touch-Keyboard-K400.html

GFGHGFHFGHF
Link to comment
Share on other sites

Τι σε ένα δυο χρόνια με την 4.2 δεν θα χρειαζεται κάν dock θα γίνεται μέσω wifi ασύρματα η προβολη στην τηλεόραση της οθόνης του κινητού και θα σερφάρεις χωρίς ούτε ένα καλώδιο μέσα στο σπίτι
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να πω την αλήθεια δεν τραβάω κανένα ζόρι να περιμένω και λίγο την jb. Υπάρχουν ακόμα apps με ασυμβατότητες κτλ στην jb .

 

Για άμεσο update θα ήθελα μερικά bug fixes και ίσως και ένα pintch to zoom που έχουν τα hd μοντέλα και τις εξτρα 2 αρχικές οθόνες(από μια έως 7 δηλαδή). Μένω με τον stock launcher για το contacts widget που είναι πολύ βολικό. Δοκίμασα και άλλους launcer(nova,apex,holo), αλλά τα lag στην επιλογή widgets και στα call logs(που δεν με χαλάει και πολύ αυτό στα logs), είναι τα ίδια.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Χμ, μαλιστα. Αυτο που δε καταλαβαινω βεβαια ειναι ο λογος που που δε θα παρουμε Jelly bean, αν τελικα δε παρουμε. Ειναι μονο θεμα μαρκετινγκ και πλασαρισματος των νεων κινητων της εταιριας του τυπου "παρε το νεο κινητο που θα εχει και Jelly bean και θα ειναι φοβερο" η λογο ανικανοτητας hardware να ανταπεξελθει στο JB? Γιατι αν ειναι θεμα μαρκετινγ ειναι γελοιο πραγματικα. Οταν αγοραζεις μια συσκευη, αγοραζεις και την υποστηριξη που σου παρεσει η εταιρια ειτε αυτο λεγεται service ειτε firmware upgrade κλπ..

 

Εδώ σηκώνει ερασιτεχνικά μαγειρεμένο JB το Desire και το Defy, το Razr θα κολλήσει;

Εξάλλου, δεν νομίζω ότι έχει ριζικά διαφορετικές απαιτήσεις η JB από την ICS (επιφυλάσσομαι για το "Project Butter"..).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...