Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω για ολα!αν τελικα ερθει στην κατοχη μου σε καλη τιμη...θα σε πρηξω :p :up:
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχει τροπος οπως παραδειγμα στο iphone που ειδα τυχαια στο ιντερνετ, να βλεπουμε ψηφιακα καναλια στο τηλεφωνο? Οχι μεσω ιντερνετ, αλλα με δεκτη.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος οπως παραδειγμα στο iphone που ειδα τυχαια στο ιντερνετ, να βλεπουμε ψηφιακα καναλια στο τηλεφωνο? Οχι μεσω ιντερνετ, αλλα με δεκτη.

 

Έχει το iphone δέκτη TV; Δεν νομίζω. Για δώσε ένα link που το είδες.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει στοiphone ipad και έχει δεκτή mpeg4, έτσι σκεφτικά μήπως μπορούμε να βάλουμε και εμείς κάτι ανάλογο. Δεν έχω εύκαιρη την σελίδα που το είχα δει. Δεν είναι και καθό δύσκολο και απορώ πως δεν έχουν βάλει και οι μεγάλες εταιρίες στα τηλέφωνα τους. Στα επώνυμα μόνο η samsung με το Siii βγάζει με δεκτή εσωτερικό αλλά δεν προβλέπεται ακόμα για Ευρώπη.
Link to comment
Share on other sites

έχει την εφαρμογή superuser ή supersu; μπορείς στο system πχ apps να κάνεις αλλαγή ιδιοτήτων στις εφαρμογές; Αν ναι όλα αυτά τότε είναι root αλλιώς δεν είναι. Άλλα είσαι σε λάθος thread, οι ερωτήσεις σου περί root θα έπρεπε να γίνουν στο νήμα modding http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343774. υπάρχουν τρόποι unroot στο XDA http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1363.

 

 

κατεβασα εγω αυτη την εφαρογη απο market.αυτο που λες με την αλλαγη ιδιοτητων πως γινεται???σορυ αλλα ειμαι τελειως ασχετος!

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει στοiphone ipad και έχει δεκτή mpeg4, έτσι σκεφτικά μήπως μπορούμε να βάλουμε και εμείς κάτι ανάλογο. Δεν έχω εύκαιρη την σελίδα που το είχα δει. Δεν είναι και καθό δύσκολο και απορώ πως δεν έχουν βάλει και οι μεγάλες εταιρίες στα τηλέφωνα τους. Στα επώνυμα μόνο η samsung με το Siii βγάζει με δεκτή εσωτερικό αλλά δεν προβλέπεται ακόμα για Ευρώπη.

 

Λέγεται tivizen και ένα μοντέλο αναφέρει υποστήριξη και για Android. Αν θυμάμαι καλά κοστίζει πάνω από 100 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει στοiphone ipad και έχει δεκτή mpeg4, έτσι σκεφτικά μήπως μπορούμε να βάλουμε και εμείς κάτι ανάλογο. Δεν έχω εύκαιρη την σελίδα που το είχα δει. Δεν είναι και καθό δύσκολο και απορώ πως δεν έχουν βάλει και οι μεγάλες εταιρίες στα τηλέφωνα τους. Στα επώνυμα μόνο η samsung με το Siii βγάζει με δεκτή εσωτερικό αλλά δεν προβλέπεται ακόμα για Ευρώπη.

Έχει κάτι κινέζικα με δέκτη TV. Δεν θα με χαλούσε καθόλου να είχαμε και εμεις.

 

Λέγεται tivizen και ένα μοντέλο αναφέρει υποστήριξη και για Android. Αν θυμάμαι καλά κοστίζει πάνω από 100 ευρώ...

 

Ωραίος ;). Το θέμα είναι πως σε android το υποστηρίζουν συσκευές που έχουν usb otg. Στο site τους λένε πως βάζοντας την εφαρμογή USB Host Diagnostics https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.usbhostdiagnostics&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImV1LmNoYWluZmlyZS51c2Job3N0ZGlhZ25vc3RpY3MiXQ.. μπορείς να τεστάρεις αν θα δουλέψει. Τρέχεις την εφαρμογή και κάποια στιγμή σου ζητάει να συνδέσεις μια usb συσκευή(θέλει καλώδιο otg λογικά). Σε 10" σου βγάζει αποτέλεσμα. Δυστυχώς δεν έχω usb otg καλώδιο να δοκιμάσω, αλλά απ'ότι ξέρω το otg στο razr για να δουλέψει, θέλει εξωτερική πηγή ενέργειας

. Δεν είναι και τόσο βολικό ωστε να αξίζει τα λευτά του imo.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάτι κινέζικα με δέκτη TV. Δεν θα με χαλούσε καθόλου να είχαμε και εμεις.

 

 

 

Ωραίος ;). Το θέμα είναι πως σε android το υποστηρίζουν συσκευές που έχουν usb otg. Στο site τους λένε πως βάζοντας την εφαρμογή USB Host Diagnostics https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.usbhostdiagnostics&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImV1LmNoYWluZmlyZS51c2Job3N0ZGlhZ25vc3RpY3MiXQ.. μπορείς να τεστάρεις αν θα δουλέψει. Τρέχεις την εφαρμογή και κάποια στιγμή σου ζητάει να συνδέσεις μια usb συσκευή(θέλει καλώδιο otg λογικά). Σε 10" σου βγάζει αποτέλεσμα. Δυστυχώς δεν έχω usb otg καλώδιο να δοκιμάσω, αλλά απ'ότι ξέρω το otg στο razr για να δουλέψει, θέλει εξωτερική πηγή ενέργειας http://www.youtube.com/watch?v=Ax1RIuwRWhw. Δεν είναι και τόσο βολικό ωστε να αξίζει τα λευτά του imo.

 

Υπάρχουν και λύσεις για streaming από PC με TV tuner απλά δεν είναι απλή υπόθεση δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

αυτή εφαρμογή Order & Chaos Online παίζει σε σας γιατί σε μένα λέει οτι δεν είναι συμβατό

 

Δεν το παίζω αλλά να είσαι root δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1513772. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά έχουν κάνει και σε άλλες συσκευές παρόμοιο tweak για άλλα games και δούλεψε.

 

EDIT. Στο ποστ στο τέλος του thread κάποιος λέει ότι δεν του δούλεψε με ics. Δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστος πάντως.

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξης πρόβλημα, οταν μου στέλνουν μηνύματα στα ελληνικά με μικρά γράμματα δεν τα βλέπω σωστά μου λείπουν γράμματα σε τυχαια σειρά. Το πρόβλημα αυτο το παρατηρώ να συμβαίνει μονο απο το ιδιο το τηλεφωνο που το εχει και ο Πατέρας μου,ενω απο αλλη συσκευή (Νοκια) δεν εχει πρόβλημα δουλέυει κανονικά.

Εχω την τελαιυτέα εκδοση 4.04 και θα παρακαλούσα αμα το έχει δει κάποιος το πρόβλημα να με βοηθήσει για να το λύσω.

 

Ευχαριστώ

Edited by dbalaba
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξης πρόβλημα, οταν μου στέλνουν μηνύματα στα ελληνικά με μικρά γράμματα δεν τα βλέπω σωστά μου λείπουν γράμματα σε τυχαια σειρά. Το πρόβλημα αυτο το παρατηρώ να συμβαίνει μονο απο το ιδιο το τηλεφωνο που το εχει και ο Πατέρας μου,ενω απο αλλη συσκευή (Νοκια) δεν εχει πρόβλημα δουλέυει κανονικά.

Εχω την τελαιυτέα εκδοση 4.04 και θα παρακαλούσα αμα το έχει δει κάποιος το πρόβλημα να με βοηθήσει για να το λύσω.

 

Ευχαριστώ

 

εχω ακριβως το ιδιο θεμα φιλε μου...ειναι προβλημα του ics και λυση δεν εχω βρει..

Link to comment
Share on other sites

Μια λύση θα μπορούσε να είναι να στέλνετε με κωδικοποίησή 7μπιτ, δηλαδή μόνο κεφαλαία γράμματα. Το αλλάζεις στά μηνύματα κείμενου/ ρυθμίσεις και αλλάζεις την κωδικοποίησή όπως στη φωτογραφία.
Link to comment
Share on other sites

Μια λύση θα μπορούσε να είναι να στέλνετε με κωδικοποίησή 7μπιτ, δηλαδή μόνο κεφαλαία γράμματα. Το αλλάζεις στά μηνύματα κείμενου/ ρυθμίσεις και αλλάζεις την κωδικοποίησή όπως στη φωτογραφία.

 

Σε ευχαριστώ αλλα με κεφαλαία το ξέρω οτι παίζει με τα μικρά εχω το πρόβλημα, μηπως πρέπει να ρωτίσουμε την motorola???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Καινουργιος κατοχος του ξουραφιου εδω και 3 μερες και δηλωνω υπερ ευχαριστημενος :)

περασμενη ICS 4.0.4 και δουλευουν αψογα και γρηγορα ολα :).

Εαν οχι η πιο ομορφη συσκευη που εχω δει τοτε σιγουρα μια απο της ομορφοτερες :).

δεν εχω πολλα να πω καθως ακομα το ψαχνω λιγακι.

groove!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει δοκιμάσει κανένας την cm10 jelly bean που εχει βγει για την συσκευη μας??ειναι σταθερη?
Link to comment
Share on other sites

Δεν το παίζω αλλά να είσαι root δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1513772. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά έχουν κάνει και σε άλλες συσκευές παρόμοιο tweak για άλλα games και δούλεψε.

 

EDIT. Στο ποστ στο τέλος του thread κάποιος λέει ότι δεν του δούλεψε με ics. Δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστος πάντως.

 

Όχι, δεν είναι και λέω να κάνω αφού μέχρι να ακούσουμε κάτι για JB θα πρέπει να περιμένουμε το iphone 5s:lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει δοκιμάσει κανένας την cm10 jelly bean που εχει βγει για την συσκευη μας??ειναι σταθερη?

 

Όχι για καθημερινή χρήση. Μπορείς να τη βάλεις σαν δεύτερο σύστημα εάν θες να τη δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξης πρόβλημα, οταν μου στέλνουν μηνύματα στα ελληνικά με μικρά γράμματα δεν τα βλέπω σωστά μου λείπουν γράμματα σε τυχαια σειρά. Το πρόβλημα αυτο το παρατηρώ να συμβαίνει μονο απο το ιδιο το τηλεφωνο που το εχει και ο Πατέρας μου,ενω απο αλλη συσκευή (Νοκια) δεν εχει πρόβλημα δουλέυει κανονικά.

Εχω την τελαιυτέα εκδοση 4.04 και θα παρακαλούσα αμα το έχει δει κάποιος το πρόβλημα να με βοηθήσει για να το λύσω.

 

Ευχαριστώ

 

Δεν δοκιμάζεις και το handcent για μηνήματα μήπως δουλέψει; Μπορείς να δοκιμάσεις και αλλαγή γραμματοσειρών μέσα στις ρυθμίσεις.Βάλε και το plugin με τα Ελληνικά.

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει δοκιμασει κανεις τις τελευταιες custom ρομς που υπαρχουν στο xda? με ενδιαφερουν ιδιως οι cm10 και cm9. ειναι ευκολες στην εγκατασταση? υπαρχει ουσιαστικη διαφορα στην ταχυτητα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει δοκιμασει κανεις τις τελευταιες custom ρομς που υπαρχουν στο xda? με ενδιαφερουν ιδιως οι cm10 και cm9. ειναι ευκολες στην εγκατασταση? υπαρχει ουσιαστικη διαφορα στην ταχυτητα?

Απαντηθηκε μερικα ποστ πιο πανω... Οχι ακομα δεν ειναι για καθημερινη χρηση. Εχουν πολλα Bugs . Αν θες να δοκιμασεις καποια custom βαλε την FTS την εχω περιπου 15 μερες και δουλευει ρολοι

Link to comment
Share on other sites

εχω ακριβως το ιδιο θεμα φιλε μου...ειναι προβλημα του ics και λυση δεν εχω βρει..

Αν πας στα μυνήματα και πατήσεις το κουμπί με τις 3 βούλες που γενικά βγάζει τις ρυθμίσεις, σου βγάζει "ρυθμίσεις μυνηνάτων", το επιλέγεις. Μετά επιλέγεις "Μέθοδος κωδ/ποίησης SMS" και στη συνέχεια "Ομάδα χαρακτήρων 16bit".

Με αυτήν την επιλογή μπορείς να γράφεις με μικρά γράμματα και να στέλνονται κανονικά σε όλους. Το ίδιο ας κάνει και ο πατέρας σου που έχει το ίδιο κινητό και όλα καλά.

Απλά αντί για 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα, τώρα το ένα μήνυμα θα έχει 70 χαρακτήρες, δλδ αν γράψεις μήνυμα με 71 χαρακτήρες, είναι σαν να στέλνεις 2 μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

@baspats εκει εγινε ερωτηση για jelly bean.εγω ρωταω και για cm9. Η fts εχει σταματησει εδω και καιρο αν δεν κανω λαθος
Link to comment
Share on other sites

@baspats εκει εγινε ερωτηση για jelly bean.εγω ρωταω και για cm9. Η fts εχει σταματησει εδω και καιρο αν δεν κανω λαθος

 

Εγώ 2 μήνες τώρα έχω cm9 stock kernel main Rom με bootmenu recovery. Είναι σταθεροτατη αλλά μέτρια από θέμα μπαταρίας. Δουλεύουν τα πάντα και πάει σφαίρα. Με Pegasusq governor. Την προτείνω αν σε ενδιαφέρει το customization και τα θέματα από το play store που σου προσφέρει μια cyanogenmod Rom. Αν δε σε νοιάζουν αυτά, πήγαινε με κλειστά μάτια στην fts. Σήμερα εάν βρω χρόνο θα δοκιμάσω ξανά cm10 σαν δεύτερο σύστημα και θα πω εντυπώσεις. Οι οδηγίες στο xda είναι πολύ καλές και εκεί θα βρεις απαντήσεις για τα πάντα απλά θέλει λίγο μελέτη για να καταλάβεις τι παίζει με το stock kernel και το kexec kernel, safestrap kai bootmenu recoveries κτλ. Αν δεν καταλάβεις κάτι η μπερδευτεις Στείλε. Υπάρχουν και κάποιες οδηγίες στο θέμα του razr moding εδώ στο Φόρουμ.

 

 

Λοιπόν οι πρώτες εντυπώσεις από cm10 jb 30/9 είναι πολύ καλές. Δουλεύουν όλα τα βασικά. Data, camera, deep sleep όλα κομπλέ. Είναι ότι πιο γρήγορο έχω βάλει ποτέ σε οποιοδήποτε τηλέφωνο μου.

Edited by SpArchon
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...