Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον παιδια εγκαταστησα MIUI οπως εγραψα πιο πανω και ολα πανε ρολοι καταπληκτικη ρομ με πολλα θεματα και με 1% ποσοστο μπαταριας,κοιταχτε τα screenshoots

[ATTACH]25946[/ATTACH]

 

[ATTACH]25947[/ATTACH]

 

ωραια φαινετε.

ειναι ποιο smouth με MIUI σε σχεση με μαμα 2.3.6;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο iphone χρειάζεται καρφίτσα για να αφαιρέσεις την sim, κι εδώ η αφαίρεση γίνεται με αντίστοιχο τρόπο;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο iphone χρειάζεται καρφίτσα για να αφαιρέσεις την sim, κι εδώ η αφαίρεση γίνεται με αντίστοιχο τρόπο;

 

Όχι, μπαίνει φορετή όπως και η microsd.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μπαίνει φορετή όπως και η microsd.

Για να μπει θα μπει, αν θα βγαίνει εύκολα με απασχολεί!

 

καλησπερα κι απο μενα, ενα θεματακι ρε παιδια εχω κανα δυο χτυπηματακια στο καπακι με το κεβλαρ το οποιο βγαινει μονοκοματο απο οτι ειδα σε ενα βιντεακι βγαινει μπαινει πανευκολα. Πηρα στο μοναδικο σερβις της Μοτο που ειναι μονο Αθηνα (μας δουλευουν αραγε!!!!!!) και μου λενε να το στειλω κατω να κανει μια βδομαδα να ειμαι χωρις τηλεφωνο για τη μ@@κια του καθενος αρπα κολα. Προσωπικα με ενοχλει αφανταστα ας μου στελναν τουλαχιστον αυτο που χρειαζομαι να κανω τη δουλεια μου, απο το να ψαχνω να βρω στο e-bay μαιμουδες.... Μηπως εχει τελως παντων κανεις καμια ιδεα γιατι δεν μπορω να βλεπω τα σημαδια απο το πεσιμο στο καπακι;....

http://www.ebay.com/itm/Battery-Back-Door-Cover-With-Middle-Frame-For-Motorola-Droid-Razr-XT910-XT912-/130716748868?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item1e6f534c44

Aλλάζει πανεύκολα αλλά δεν ξέρω αν παίζει κανένα πρόβλημα με την εγγύηση μετά.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για να μπει θα μπει, αν θα βγαίνει εύκολα με απασχολεί!

 

Βγαίνει το ίδιο εύκολα μιας και όπως κουμπώνει, έτσι ξεκουμπώνει και πετάγεται έξω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εδω οδηγιες για την MIUI που περασε ο φιλος pafimal

http://www.theandroidsoul.com/how-install-miui-motorola-razr-gsm-international-version/

φιλε pafimal μπορεις να μας πεις τωρα που τη δοκιμαζεις πρωτος τι ΔΕΝ δουλευει? γιατι ειναι πολυ καλες και ομορφες ROM αλλα συνηθως καποια πραγματακια

δεν λειτουργουν ....

 

ωραια θα ηταν να μπορει να μπει με τον τροπο που αναφερει ο φιλος housas

"Μόλις δοκίμασα το Bootmenu και πέρασα σαν 2η ROM τη MIUI..." και να μπαινουμε σε οποια ROM θελουμε!

φιλε housas περιμενουμε οδηγο για το bootmenu (δεν ξερω βεβαια αν εννοεις την ιδια MIUI ROM)

 

* το update το εβαλα και εγω ολα ΟΚ

επιβεβαιωνω εγινε πιο γρηγορο και το wifi λιγο καλυτερο (βρισκει καποια περισσοτερα δικτυα και δεν αποσυνδεεται)

μπαταρια μαλλον στα ιδια επιπεδα...

Edited by gesamfunai

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εβαλα το αρχειο update.zip εκανα recovery update from external και μετα μου λεει updatr failed.aborted κατι με signature
Link to comment
Share on other sites

παιδια καμια θηκη για προστασια απο πτωση? να μη του προσθετει ιδιαιτερο ογκο και να ειναι σχετικα εμφανισημη.

αν ξερει κανεις ας δωσει και link. οτι γυρα εκανα στα ελληνικα e-shops θελουν και τουλαχιστον 7 ευρω για εξοδα αποστολης!!!

παρακαλω τα φωτα σας στον νεο :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εβαλα το αρχειο update.zip εκανα recovery update from external και μετα μου λεει updatr failed.aborted κατι με signature

 

done! φοβερη αποκριση τι να πω!!!

Link to comment
Share on other sites

εδω οδηγιες για την MIUI που περασε ο φιλος pafimal

http://www.theandroidsoul.com/how-install-miui-motorola-razr-gsm-international-version/

φιλε pafimal μπορεις να μας πεις τωρα που τη δοκιμαζεις πρωτος τι ΔΕΝ δουλευει? γιατι ειναι πολυ καλες και ομορφες ROM αλλα συνηθως καποια πραγματακια

δεν λειτουργουν ....

 

ωραια θα ηταν να μπορει να μπει με τον τροπο που αναφερει ο φιλος housas

"Μόλις δοκίμασα το Bootmenu και πέρασα σαν 2η ROM τη MIUI..." και να μπαινουμε σε οποια ROM θελουμε!

φιλε housas περιμενουμε οδηγο για το bootmenu (δεν ξερω βεβαια αν εννοεις την ιδια MIUI ROM)

L

* το update το εβαλα και εγω ολα ΟΚ

επιβεβαιωνω εγινε πιο γρηγορο και το wifi λιγο καλυτερο (βρισκει καποια περισσοτερα δικτυα και δεν αποσυνδεεται)

μπαταρια μαλλον στα ιδια επιπεδα...

 

Μεχρι τωρα που την σκαλιζω φαίνεται πολυ καλη wifi αρκετα καλυτερο απο την μαμα gps κλειδωσε σε 40 δευτερα μεσα στο σαλονι του εξοχικου μου δεν το συζητω βεβαια για 2.3.6 καμμια σχεση με την 2.3.6 το κντ χαραμιζεται νομιζω οτι ειναι πολυ καλη προσπαθεια και αξιζει να την δοκιμασει καποιος αρκει βεβαια να εχει παρει μπακαπ νωριτερα

Edited by pafimal
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δυο ερωτήσεις για MIUI. Μπαταρία καλύτερα ή χειρότερα από stock. Δεύτερο και πολύ σημαντικό. Έχει ελληνικό swype όπως το stock. και αν όχι ξέρει κανείς τρόπο να περάσω το stocked swype στη custom?
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα τα παντα...Μου λεει το ιδιο μηνυμα,ο κωδικος προσβασης η' το username ειναι λαθος.Δεν ειναι λαθοςςςςςς:mad::mad::mad:Και ουτε τα κεφαλαια εχω ενεργοποιημενα...Τι να κανω αλλοοοοοοο?Βοηθηστε,δεν μπορω να χαρω το νεο μου τηλεφωνο

 

Ας με βοηθησει καποιος με το θεμα του λογαπιασμου μου στο gmail.Δεν συνδεεται με τιποτα:mad::mad::mad:

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δυο ερωτήσεις για MIUI. Μπαταρία καλύτερα ή χειρότερα από stock. Δεύτερο και πολύ σημαντικό. Έχει ελληνικό swype όπως το stock. και αν όχι ξέρει κανείς τρόπο να περάσω το stocked swype στη custom?

 

Μπαταρια ειναι νωρις ακομα για να κρινω αλλα απο το μεσημερι που την εβαλα και με συνεχες σκαλισμα ακομα και να κατεβασω 5-6 θεματα τωρα ειμαι 40% νομιζω αρκετα καλα οσο αναφορα το πληκτρολογιο ο τυπος εκει στο xda εχει το swype αλλα το τλφ εχει το οριτζιναλ πληκτρολογιο που υποστηριζει ελληνικα

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ας με βοηθησει καποιος με το θεμα του λογαπιασμου μου στο gmail.Δεν συνδεεται με τιποτα:mad::mad::mad:

 

Επιτελους,βρηκα την λυση μετα απο πολυωρο ψαξιμο...:D:D:DΚι επειδη δεν θελω να βρεθει αλλος στη θεση μου σας παραθετω την παραγραφο που με βοηθησε:happy::happy:suorboran & wabendzy, if you visit https://www.google.com/settings/security do you see 2-step verification listed as On? Or if you visit https://accounts.google.com/b/0/IssuedAuthSubTokens and scroll to the bottom of the page, do you see your phone listed for an application-specific password?

 

If so, those are signs that you activated 2-step verification for you account to increase your phone's security. If that's the case, when you're signing in to your phone your phone is asking for an application-specific password and not your general account password. Read this Help Center article to learn about setting up 2-step verification and application-specific passwords.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εβαλα το αρχειο update.zip εκανα recovery update from external και μετα μου λεει updatr failed.aborted κατι με signature

 

Για να περασεις αυτο το update θα πρεπει να εισαι ΗΔΗ στην .33

Εσυ ποια εκδοση εχεις τωρα? μη μου πεις καμια 2.3.6...:)

 

Επιτελους,βρηκα την λυση μετα απο πολυωρο ψαξιμο...:D:D:DΚι επειδη δεν θελω να βρεθει αλλος στη θεση μου σας παραθετω την παραγραφο που με βοηθησε:happy::happy:suorboran & wabendzy, if you visit https://www.google.com/settings/security do you see 2-step verification listed as On? Or if you visit https://accounts.google.com/b/0/IssuedAuthSubTokens and scroll to the bottom of the page, do you see your phone listed for an application-specific password?

 

If so, those are signs that you activated 2-step verification for you account to increase your phone's security. If that's the case, when you're signing in to your phone your phone is asking for an application-specific password and not your general account password. Read this Help Center article to learn about setting up 2-step verification and application-specific passwords.

Ειχες κανει αυτη τη βλακεια? να σου πω την αληθεια, σκεφτηκα να σε ρωτησω, αλλα μετα λεω σιγα.... Ποιος θα εχει κανει αυτη τη διαδικασια. Εγω δεν το αντεξα πανω απο ενα μηνα.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια χθες καθως "σκαλιζα" την συσκευη παρατηρησα και εγω στο μαυρο ειδικα φοντο (αλλα οχι το τελειως καταμαυρο) καποια μαυρα σημαδακια στην οθονη κατι γραμουλες μικρες οχι πολλες αλλα ειχε καποιες.διαβασα οτι εχουν και αλλοι αυτο το θεμα και διαβασα πως ειναι θεμα των amoled οθονων! ηθελα να ρωτησω ειναι γενικα ολων των amoled οθονων η μονο στην δικη μας συσκευη τα κανει αυτα?επισης υπαρχει τροπος να το διορθωσουμε αυτο?και αν μπορειται πειτε μου που μπορω να δω ποσο τοις % ειναι η φωτεινοτητα της οθονης μου?ειδα οτι εχει μια μπαρα που κανεις αυξομειωση της φωτεινοτητας αλλα δεν ειδα να λεει καπου για το ποσοστο %.
Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχει περάσει κανείς σας cm9 ή aokp με το gsm patch? Ξέρω ότι δε δουλεύει σίγουρα το 3g αλλά προκειμένου να έχω aokp δε με πολύ νοιάζει μέχρι να το φτιάξουν. Το έχει δοκιμάσει κάνεις? Κάνα άλλο bug?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλώς σας βρήκα. Αγόρασα πρόσφατα το πολύ όμορφο και καλό Razr xt910 αλλά μου φαίνεται ότι έχω κάποιο πρόβλημα με τη θερμότητα της συσκευής. Με την παραμικρή λειτουργία φαίνεται ότι ζεστένεται αρκετά. Φτάνει πολλές φορές να ζεστένεται και κάπως να καίει και η ίδια η οθόνη. Έχω περάσει από διάφορα smartphones αλλά πρώτη φορά νοιώθω την οθόνη να ζεστένεται. Ίσως να είμαι υπερβολικός δεν ξέρω. καταλαβαίνω οτι η μπαταρια με την οθόνη είναι πολυ πιο κοντά από κάθε άλλο κινητό αλλά δεν το έχω ξαναζήσει αυτό...έχετε ανάλογες εμπειρίες ή να τον επιστρέψω και να πάρω άλλο; Σε όλα τα άλλα φαίνεται μιά χαρά...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια χθες καθως "σκαλιζα" την συσκευη παρατηρησα και εγω στο μαυρο ειδικα φοντο (αλλα οχι το τελειως καταμαυρο) καποια μαυρα σημαδακια στην οθονη κατι γραμουλες μικρες οχι πολλες αλλα ειχε καποιες.διαβασα οτι εχουν και αλλοι αυτο το θεμα και διαβασα πως ειναι θεμα των amoled οθονων! ηθελα να ρωτησω ειναι γενικα ολων των amoled οθονων η μονο στην δικη μας συσκευη τα κανει αυτα?επισης υπαρχει τροπος να το διορθωσουμε αυτο?και αν μπορειται πειτε μου που μπορω να δω ποσο τοις % ειναι η φωτεινοτητα της οθονης μου?ειδα οτι εχει μια μπαρα που κανεις αυξομειωση της φωτεινοτητας αλλα δεν ειδα να λεει καπου για το ποσοστο %.

 

καλημερα φιλε! ειναι θεμα ολων των amoled οθονων απλα αναλογα με τον εκαστοτε κατασκευαστη, σε αλλες ειναι πιο εντονο και σε αλλες λιγοτερο. Οχι δε μπορεις να κανεις κατι για αυτο το θεμα αλλα κατα την γνωμη μου ειναι κατι απειροελαχιστο για να ασχοληθει καποιος μαζι του. Η αληθεια βεβαια ειναι οτι και εμενα με ενοχλουσε λιγο στην αρχη μετα ειδα ομως οτι δε με επηρεαζει σε κατι, ουτε το καταλαβαινω αν δεν του δωσω ιδιαιτερη σημασια και κατω απο πολυ συγκεκριμενες συνθηκες , οποτε το ξεχασα και δε με ενδιεφερε ποτε ξανα :) για την φωτεινοτητα που λες δεν υπαρχει κατι Onboard που να στο δειχνει επι της % απο οσο γνωριζω αλλα λογικα ολο και καποιο προγραμματακι θα uπαρχει στο google store

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ζεστένεται η οθόνη. το νιώθω ιδιαίτερα στο πάνω μισό της.

 

Εμ διπύρηνος στα 1.2 Ghz είναι...και χωρίς ανεμιστηράκι. :p

Link to comment
Share on other sites

Χτες εβγαλα το τηλεφωνο απο τη φορτιση στις 6 το απογευμα και 2 τη νυχτα μου εσβησε απο μπαταρια.

Η αληθεια ειναι οτι ασχοληθηκα αρκετα μαζι του, χωρις να ειναι σε 3g λειτουργια ομως και αρχισα να αγχωνομαι..

Εφαρμογη που να καταναλωνει ετσι μπαταρια στο background δεν εβαλα, περα απο το οτι ενεργοποιησα το motocast και εκανα καποιες δοκιμες για λιγη ωρα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε! ειναι θεμα ολων των amoled οθονων απλα αναλογα με τον εκαστοτε κατασκευαστη, σε αλλες ειναι πιο εντονο και σε αλλες λιγοτερο. Οχι δε μπορεις να κανεις κατι για αυτο το θεμα αλλα κατα την γνωμη μου ειναι κατι απειροελαχιστο για να ασχοληθει καποιος μαζι του. Η αληθεια βεβαια ειναι οτι και εμενα με ενοχλουσε λιγο στην αρχη μετα ειδα ομως οτι δε με επηρεαζει σε κατι, ουτε το καταλαβαινω αν δεν του δωσω ιδιαιτερη σημασια και κατω απο πολυ συγκεκριμενες συνθηκες , οποτε το ξεχασα και δε με ενδιεφερε ποτε ξανα :) για την φωτεινοτητα που λες δεν υπαρχει κατι Onboard που να στο δειχνει επι της % απο οσο γνωριζω αλλα λογικα ολο και καποιο προγραμματακι θα uπαρχει στο google store

 

 

αδερφε μου σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!απλα ανησυχησα οτι ειχε θεμα μονο η δικη μου συσκευη!

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Χτες εβγαλα το τηλεφωνο απο τη φορτιση στις 6 το απογευμα και 2 τη νυχτα μου εσβησε απο μπαταρια.

Η αληθεια ειναι οτι ασχοληθηκα αρκετα μαζι του, χωρις να ειναι σε 3g λειτουργια ομως και αρχισα να αγχωνομαι..

Εφαρμογη που να καταναλωνει ετσι μπαταρια στο background δεν εβαλα, περα απο το οτι ενεργοποιησα το motocast και εκανα καποιες δοκιμες για λιγη ωρα.

 

Επειδή και σε μένα κάνει τα ίδια σκέφτομαι να κάνω Επαναφορά Εργοστασιακών ρυθμίσεων που η αλήθεια είναι δεν έχω κάνει μετά το τελευταίο leak.

Εσύ έχεις κάνει? Γιατί αν έχεις κάνει και κάνει τα ίδια η μπαταρία, να μήν μπω κάν στον κόπο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...