Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ογκώδη πράγματα όπως χάρτες του Navigation ή μεγάλα παιχνίδια, τα θέλω εκεί.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με όλο τον σεβασμό αλλά δεν με ικανοποιούν γενικά απαντήσεις του είδους "Σου φτάνει αυτό που έχεις, κάτσε στα αβγά σου και μη το συζητάς".

 

Αν ήταν έτσι θα είχα ακόμα το Ericsson παντόφλα που είχα σαν φοιτητής το 98' και τον 386 SX Schneider υπολογιστή στα 16MHz.

 

Θέλω να ξέρω "γιατί όχι".

Link to comment
Share on other sites

Θες να μου πεις ότι αυτή η δυνατότητα που ζητάω είναι κάτι χρονοβόρο ή/και κοστοβόρο για τις εταιρίες και δεν το κάνουν;
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα προχθές το κινητό από MM. Ολά άψογα, αλλά παρατήρησα το εξής περίεργο:

 

Χθες εγκατέστησα την εφαρμογή Google Sky, η οποία έχει σχετικά σκοτεινό φόντο και παρατήρησα μία κατάμαυρη γραμμή στην οθόνη μήκους 3-4 cm. Τα διπλανά από την μαύρη λεπτή γραμή pixels είναι σχεδόν μαύρα (είναι κάπως ποιο φωτισμένα από το εντελώς μαύρο). Σε εφαρμογές που είναι φωτεινή η οθόνη ή κατάμαυρη παντού, δεν φαίνεται τίποτα. Όταν θα πρέπει να είναι όλη η οθόνη σχεδόν μαύρη τότε το παρατηρώ. Είναι βέβαια ανεπαίσθητο και φαίνεται κυρίως το βράδυ.

 

Μου τη σπάει λίγο γιατί είναι ολοκαίνουργιο και από την άλλη θα δυσκολευτώ να τους δείξω την μαύρη αυτή γραμμί στο μαγαζί αμα τους το πάω.

 

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι αντίστοιχο;

Αν το google sky χρησιμοποιει την καμερα, τοτε ειναι απολυτα φυσιολογικο.

 

Κατι αλλο. Η Wind το πηγε απο 600 στα 299 και με 12 ατοκες. Μακαρι να το ηξερα να το εβαζα στην καρτα ****το

Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά εγκαθιστώ τα παιχνίδια στον D:, γιατί ο C: είναι SSD και έχει μικρή χωρητικότητα. Και έχω βγάλει τον D: από το PC μου περισσότερες φορές απ' όσες προβλέπεται να βγάλω την microSD από το κινητό μου ( 32GB είναι, δεν παίρνει μεγαλύτερη το RAZR ).

 

Λες δλδ ότι το κάνουν για να μας "προστατέψουν"? Δυσκολεύομαι να το πιστέψω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,

 

σκεφτομαι να το χτυπησω το κινητακι απο το ΜΜ. Μπορει καποιος ετσι συνοπτικα να μου πει μια αποψη και 1-2 βασικα μειονεκτηματα που εχει? Αξιζει γενικα ή να κοιταξω για κατι αλλο?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες μου συνεβει στο Sony neo v , λογικά είναι θέμα λειτουργικού και όχι συσκευής-hardware που ανάβει ξαφνικά η οθόνη. Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά εγκαθιστώ τα παιχνίδια στον D:, γιατί ο C: είναι SSD και έχει μικρή χωρητικότητα. Και έχω βγάλει τον D: από το PC μου περισσότερες φορές απ' όσες προβλέπεται να βγάλω την microSD από το κινητό μου ( 32GB είναι, δεν παίρνει μεγαλύτερη το RAZR ).

 

Λες δλδ ότι το κάνουν για να μας "προστατέψουν"? Δυσκολεύομαι να το πιστέψω.

 

Το app2sd είναι μια δυνατότητα του λειτουργικού που προστέθηκε με την έκδοση 2.2.

Όμως, προκειμένου να γίνει αυτό, πρέπει να πρώτα κάτι να έχει γίνει, που δεν ξέρω να σου πώ γιατί δεν με έχει απασχολήσει ποτέ. (μπορείς να το ψάξεις ίσως στο google).

 

Σε κάποια τηλέφωνα με ελάχιστη εσωτερική μνήμη, οι συσκευές έρχονται έτοιμες και μπορείς να μεταφέρεις εφαρμογές στην κάρτα sd. Όμως, συσκευές με μεγάλη μνήμη όπως το razr, δεν υπάρχει λόγος να έρχεται με τέτοια δυνατότητα, δεδομένου μάλιστα ότι η κάρτα sd είναι πάντα πιο αργή από την εσωτερική και μπορεί να προκαλέσει καθυστερήσεις κλπ.

Όσο για την sd , πού είδες ότι δεν παίρνει μεγαλύτερη?

 

 

Επίσης, σε όσους ρωτούν αν η συσκευή αξίζει , θα το πώ μια και καλή: Δεν απαντούμε σε ειρωνικές ερωτήσεις!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, σε όσους ρωτούν αν η συσκευή αξίζει , θα το πώ μια και καλή: Δεν απαντούμε σε ειρωνικές ερωτήσεις!!!

 

:lol:

Ή αλλιώς: "Αξίζει, δεν κοστίζει"

Link to comment
Share on other sites

Το μαύρο έχει τελειώσει στα ΜΜ μόνο άσπρα απ' ότι ξέρω.

Είχε πει κάποιος ότι στην ίδια τιμή θα το φέρει το μουλτιράμα (ή κάποιο άλλο)?

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά εγκαθιστώ τα παιχνίδια στον D:, γιατί ο C: είναι SSD και έχει μικρή χωρητικότητα. Και έχω βγάλει τον D: από το PC μου περισσότερες φορές απ' όσες προβλέπεται να βγάλω την microSD από το κινητό μου ( 32GB είναι, δεν παίρνει μεγαλύτερη το RAZR ).

 

Λες δλδ ότι το κάνουν για να μας "προστατέψουν"? Δυσκολεύομαι να το πιστέψω.

 

Δες αυτό(αν και δεν το έχω δοκιμάσει) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.slf.ListglApp&hl=el θέλει root και υποστηρίζεται το razr.Και από comment που διάβασα(It works on razr xt910).

Μακάρι να σου δουλέψει τουλάχιστον για τα games χωρίς κολληματα( η internal είναι πιο γρήγορη λογικά).

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Απόσο καταλαβαίνω είναι μόνο για παιχνίδια και μάλιστα της Gameloft. :confused:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν μπόρεσα να γίνω "μέλος" σε αυτό το topic.. :p

 

Πριν από μερικές μέρες (αν θυμάστε) σας είχα αναφέρει πως αγόρασα το Razr από την προσφορά των Media και παρουσίαζε κίτρινη οθόνη. Την συσκευή την πήγα πίσω, μου την αλλάξαν και η καινούργια παρουσίαζε ακόμη περισσότερη κιτρινίλα.

 

Αποφάσισα να το στείλω στην Motorola λοιπόν, από όπου και μου επιστράφηκε σήμερα με την ένδειξη "η συσκευή πληρεί τις προϋποθέσεις doa, παρακαλώ να επιστραφεί στον προμηθευτή", οπότε και την επέστρεψα πριν από λίγο και πήρα τα χρήματα μου πίσω....

Link to comment
Share on other sites

Δύο συνεχόμενα κινητά με κίτρινη οθόνη?

 

Μήπως να έπλενες τα χέρια σου? :lol:

 

(πλάκα κάνω)

Link to comment
Share on other sites

Απόσο καταλαβαίνω είναι μόνο για παιχνίδια και μάλιστα της Gameloft. :confused:

 

Κάνει και για άλλα games, δες το video.

 

Μια άλλη λύση που βρήκα είναι αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1545292. Δεν δουλεύει με ICS και γενικά δεν θα το δοκίμαζα. Διαβάζεις και αποφασίζεις.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Αντε πάλι! Αυτός αγόρασε καινούργιο Maxx με την .33 οπότε ξαναεπιστρέφουμε στο σενάριο ότι η .33 είναι η τελική Retail.EU!

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=28353537&postcount=109

 

Είναι δεν είναι, το κινητό πετάει...

Link to comment
Share on other sites

Αντε πάλι! Αυτός αγόρασε καινούργιο Maxx με την .33 οπότε ξαναεπιστρέφουμε στο σενάριο ότι η .33 είναι η τελική Retail.EU!

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=28353537&postcount=109

 

Οποτε η τελικη ειναι η 4.0.4 με της οδηγιες του Taygetos?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Αύριο παω να παρω και γω το κινητο απο τα MM. Μπορειτε να μου πειτε τι κάνω με την sim επειδή μεσολαβεί και Σ/Κ? Να παω το πρωι να την αλλάξω με micro sim, την κοβω μηπως εγω μόνος μου? Δεν εχω ξαναδει micro sim δεν ξερω καν πως είναι ουτε πως ακριβως κοβεται και αν ισχύει αυτο.

Ευχαριστώ προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Αύριο παω να παρω και γω το κινητο απο τα MM. Μπορειτε να μου πειτε τι κάνω με την sim επειδή μεσολαβεί και Σ/Κ? Να παω το πρωι να την αλλάξω με micro sim, την κοβω μηπως εγω μόνος μου? Δεν εχω ξαναδει micro sim δεν ξερω καν πως είναι ουτε πως ακριβως κοβεται και αν ισχύει αυτο.

Ευχαριστώ προκαταβολικα.

 

5 ευρω στον Γερμανο με την ταυτοτητα σου,5 λεπτα υποθεση

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Αύριο παω να παρω και γω το κινητο απο τα MM. Μπορειτε να μου πειτε τι κάνω με την sim επειδή μεσολαβεί και Σ/Κ? Να παω το πρωι να την αλλάξω με micro sim, την κοβω μηπως εγω μόνος μου? Δεν εχω ξαναδει micro sim δεν ξερω καν πως είναι ουτε πως ακριβως κοβεται και αν ισχύει αυτο.

Ευχαριστώ προκαταβολικα.

 

Αν έχεις Cosmote σου βγάζουν και στο MM επί τόπου.

Διακοσμητικά αυτοκόλλητα τοίχου

www.madmonkey.gr

Link to comment
Share on other sites

Μμε ποιον τρόπο απεγκαθισταμε εφαρμογή από το τηλέφωνο χωρίς να βάλουμε άλλο πρόγραμμα ?

 

Από home screen πατάς εφαρμογές, κρατάς πατημένη αυτή που θες και σου βγάζει επιλογή για απεγκατάσταση.

 

Παιδιά καλησπέρα. Αύριο παω να παρω και γω το κινητο απο τα MM. Μπορειτε να μου πειτε τι κάνω με την sim επειδή μεσολαβεί και Σ/Κ? Να παω το πρωι να την αλλάξω με micro sim, την κοβω μηπως εγω μόνος μου? Δεν εχω ξαναδει micro sim δεν ξερω καν πως είναι ουτε πως ακριβως κοβεται και αν ισχύει αυτο.

Ευχαριστώ προκαταβολικα.

 

Έχει video στο youtube για να το κάνεις και μόνος σου. Σε κατάστημα wind που πήγα μου την κόψανε δωρεάν. Αλλιώς με 5ε όπως σου απάντησαν ήδη πιο πάνω.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

.... Δε χρειάζεται ρουτάρισμα και το τηλώνο παραμένει "εργοστασιακό".

 

Να ρωτήσω τι εννοείς, λέγοντας "δεν χρεαζεται ρουτάρισμα";

 

Είναι ήδη root; Π.χ. θα μπορώ να δουλέψω με Titanium Backup;

Link to comment
Share on other sites

Eννοώ ότι την φλασάρουν όσοι έχουν το κινητό σε εργοστασιακή μορφή, όπως τη φλασάρει το σέρβις της Motorola. Δεν ξέρω πως την "δέχονται" οι ρουταρισμένες συσκευές.

 

παίδες όσοι έχετε βάλει την 4.0.4 EFIGSRetail, επειδή το κινητό (Ελληνικό) με την 2.3.6 έχει την noneEFIGSRetail, υπάρχει θέμα με την εγγύηση;

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...