Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επιβεβαιώνω την απροβλημάτιστη λειτουργία της .33...

το κινητό είναι rooted και τρέχει και το Script για τη μπαταρία που αναφέρει ο housas08 και κανένα πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι κι εγω για το κινητο, αρκει να βρω τροπο ωστε να μου το στειλουν απο τα MM στην Πατρα, ή εστω να δεχτουν να το πληρωσω με πιστωτικη τηλεφωνικως και να στειλω κουριερ να το φερει.

Να ρωτησω κατι.. με μετρια χρηση, η μπαταρια βγαζει 24ωρο ?

 

καλημερα συντοπιτη,

 

ειχα κανει την περασμένη εβδομάδα κράτηση την οποία τελικά για άλλους λογους δεν ολοκλήρωσα.ειχα ρωτησει ομως στο τηλεφωνο και μου ειπαν οτι ναι, το στελνουν στην Πάτρα με απλά επιπλέον χρέωσή μας το κουριερ που θα το φερει.κατάθεση των χρημάτων σε τράπεζα.εαν κανεις κρατηση, θα επικοινωνησουν μαζι σου από το αντίστοιχο κατάστημα όπου δηλώνεις παραλαβή. ευγενεστατοι κ εξυπηρετικοί.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

ααααλλη μια ωραια μερα περναει χωρις Official ics update απο τη motorola για μας εδω στο ελλαδισταν οπως δειχνουν τα πραγματα :p

αναρωτιεμαι ποσοι εχουν σειρα να το παρουν πριν απο εμας.. χμμ..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα συντοπιτη,

 

ειχα κανει την περασμένη εβδομάδα κράτηση την οποία τελικά για άλλους λογους δεν ολοκλήρωσα.ειχα ρωτησει ομως στο τηλεφωνο και μου ειπαν οτι ναι, το στελνουν στην Πάτρα με απλά επιπλέον χρέωσή μας το κουριερ που θα το φερει.κατάθεση των χρημάτων σε τράπεζα.εαν κανεις κρατηση, θα επικοινωνησουν μαζι σου από το αντίστοιχο κατάστημα όπου δηλώνεις παραλαβή. ευγενεστατοι κ εξυπηρετικοί.

 

Χιλια ευχαριστω !! Μιλησα με το καταστημα Ρεντη, παει η κουριερ και αγοραζει σαν πελατης το προιον και το φερνει. Το μονο κακο ειναι οτι δεν δεχονται να μου χρεωσουν την πιστωτικη καρτα ουτε αν στειλω φαξ. Θα πρεπει να τα δωσω μετρητα.

Ελπιζω να αξιζει τον κοπο παντως, λογω μπαταριας κυριως και wifi σηματος εχω επιφυλαξεις, αλλα μαλλον θα το χτυπησω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την κάρτα sim την ?

 

Σχετικα με την σιμ, την μια την αλλαξα στη γουιντ, χωρις κοστος, και την αλλη την εκοψα χωρις οδηγους με την βοηθεια της πρωτης. Και οι 2 λειτουργουν χωρις προβληματα. Δεν ξερω ομως να σου προτινω κανενα καλο οδηγο. Αυτον που ειχα βρει δεν ειχε την γωνία και δεν θα έμπαινε στον ανταπτορα που μου εδωσαν στην γουιντ για 3,9

 

Αυτά

Nokia 3310 (RIP από τον πατέρα μου) > Nokia 3650 (εχάθη σε παραλία) > Nokia 6600 (εχάθη σε μπαρ) > Nokia N93 (εκλάπη σε λεοφωρείο) > Nokia N95 (εκλάπη από αυτοκίνητο) > Nokia 5800 (ακόμα ζωντανό) > HTC Decire (εδώθη) > Motorola RAZR (RULES!)
Link to comment
Share on other sites

Πολλοί, όπως και εγώ. Κανένα πρόβλημα.

 

Αν το θέλετε και 4€ φθηνότερα, από εδώ

http://www.ebw.gr/el-GR/Product/10516/Motorola-RAZR-XT910-3G-%CE%9A%CE%AC%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%B1-8-MP-GPS-Wi-Fi-Touchscreen-%CE%9F%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7-540-x-960-pixels-4-3-inches-Super-AMOLED-capacitive-touchscreen-16M-colors-Bluetoo

 

Y.Γ. Επίσης να πω για την microSIM, μου δώσαν στον Γερμανό. Υπόθεση 5 λεπτών και 5€.

Link to comment
Share on other sites

Λίγα σου φαίνονται τα 5 ευρώ; Αφού μπορούσε να είχε κοπεί! Μην τους κάνετε μάγκες με τον ιδρώτα σας. Οδεύουμε ολοταχώς στο να αποτελούν μισό ημερομίσθιο τα 5 ευρώ!

 

το razr ομως razr :p

MotoLover
Link to comment
Share on other sites

παίδες πως βάζουμε το κινητό σε fastboot mode?

ευχαριστώ

 

Κλείνεις το κινητό.και πατάς ταυτόχρονα για 1 - 2 δευτερόλεπτα τα power, Vol up, Vol down. Εκεί κατεβαίνεις με το Vol down και επιλέγεις με το Vol up. Εάν δε δουλεύουν τα κουμπιά, πάτα μια φορά ταυτόχρονα τα Vol up Kai Vol down.

Link to comment
Share on other sites

Κλείνεις το κινητό.και πατάς ταυτόχρονα για 1 - 2 δευτερόλεπτα τα power, Vol up, Vol down. Εκεί κατεβαίνεις με το Vol down και επιλέγεις με το Vol up. Εάν δε δουλεύουν τα κουμπιά, πάτα μια φορά ταυτόχρονα τα Vol up Kai Vol down.

Σ' ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση.!!!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

μια απορια 279 πουλανε ενα απο τα καλυτερα κινητα της αγορας σε αυτα πρεπει να βγαζουν και καποιο μινιμουμ κερδος τα μαγαζια

πχ 30 ευρω το κομματι

στα ακριβα κινητα των 500-900 ευρω ποσα κονομανε 300-600 ευρω το κομματι; :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η πρώτες μου εμπειρίες από το ICS έχουν ένα θετικό και ένα αρνητικό.

+ Έχει βελτιωθεί το σήμα του wifi

- Έχει μειωθεί η ζωή της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μολις το αγορασα σε λευκο!!!

απο mm 279!το κουτι δεν ειχε καποια ζελατινα απο εξω μονο μια "ταινια ασφαλειας" και ανοιγμενο να ηταν δεν με καιει καθολου διοτι

μεσα το κινητο ηταν αθικτο!!με τις ζελατινες του μπροστα και πισω!!ουτε σημαδι απο δαχτυλια!!

εμφανησιακα ειναι πανεμορφο!το ανοιξα για κανενα 20λεπτο χωρις καρτα σιμ μεσα το εψαξα λιγακι στα βασικα στο μενου,φωτογραφικη,internet κανενα παραπονο και ολα δουλευουν οπως πρεπει!δεν ξερω και πολλα να σας πω αλλα οτι εχω δει μεχρι στιγμης στη συσκευη ειναι αψογο! απο θεμα φορτισης ποσο χρονο να το αφησω περιπου?

το εβαλα πριν λιγα λεπτα και φορτιζει κλειστο!

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

μια απορια 279 πουλανε ενα απο τα καλυτερα κινητα της αγορας σε αυτα πρεπει να βγαζουν και καποιο μινιμουμ κερδος τα μαγαζια

πχ 30 ευρω το κομματι

στα ακριβα κινητα των 500-900 ευρω ποσα κονομανε 300-600 ευρω το κομματι; :mad:

 

Αυτό σκεφτόμουν τις τελευταίες μέρες... Appleποίηση σε όλα τα κινητά...

 

καλησπερα παιδια μολις το αγορασα σε λευκο!!!

απο mm 279!το κουτι δεν ειχε καποια ζελατινα απο εξω μονο μια "ταινια ασφαλειας" και ανοιγμενο να ηταν δεν με καιει καθολου διοτι

μεσα το κινητο ηταν αθικτο!!με τις ζελατινες του μπροστα και πισω!!ουτε σημαδι απο δαχτυλια!!

εμφανησιακα ειναι πανεμορφο!το ανοιξα για κανενα 20λεπτο χωρις καρτα σιμ μεσα το εψαξα λιγακι στα βασικα στο μενου,φωτογραφικη,internet κανενα παραπονο και ολα δουλευουν οπως πρεπει!δεν ξερω και πολλα να σας πω αλλα οτι εχω δει μεχρι στιγμης στη συσκευη ειναι αψογο! απο θεμα φορτισης ποσο χρονο να το αφησω περιπου?

το εβαλα πριν λιγα λεπτα και φορτιζει κλειστο!

 

Μόλις σου βγάλει ένδειξη ότι φορτίστηκε, το βγάζεις... Αυτά περί 8 ώρες, 12 ώρες και 356 μέρες που λένε οι "experts" των καταστημάτων, έχουν καταντήσει γραφικά και δεισιδαιμονίες...

Το κινητό μόλις πιάσει το 100% θα σταματήσει τη φόρτιση... Οπότε το χεις, δεν το χεις αφήσει παραπάνω ώρες δεν θα αλλάξει τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

άσχετο,αλλά πρέπει να κάνεις root για να κατεβάζεις κάθε καινούρια έκδοση android στο μέλλον?
KT23
Link to comment
Share on other sites

άσχετο,αλλά πρέπει να κάνεις root για να κατεβάζεις κάθε καινούρια έκδοση android στο μέλλον?

 

Εξαρτάται... Αν θες να βασίζεσαι στις official που βγαίνουν, δεν χρειάζεσαι root.

 

 

---> Μόλις δοκίμασα το Bootmenu και πέρασα σαν 2η ROM τη MIUI...

Το μόνο μικρό αρνητικό είναι ότι η δεύτερη rom έχει πολύ λίγο χώρο διαθέσιμο (καθώς εγκαθίσταται στο partition που προοριζόταν για το webtop app πίσω στην 3.5)

 

ώρα λοιπόν για ψαχούλεμα και τεστάρισμα της πάντα γρήγορης και σταθερής MIUI... :)

Link to comment
Share on other sites

Βλεποντας καποια βιντεο στο youtube πριν για την ics στο razr επεσα πανω σε αυτο το βιντεο
http://www.youtube.com/watch?v=KwNsKz2OJwE&feature=relmfu

που λεει πως ενεργοποιουμε και τους 2 πυρηνες της συσκευης?Ο δευτερος οντως δεν λειτουργει?Αξιζει να το δοκιμασω ή δεν θα δω διαφορα στην απόδοση παρά μόνο στην μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Βλεποντας καποια βιντεο στο youtube πριν για την ics στο razr επεσα πανω σε αυτο το βιντεο
http://www.youtube.com/watch?v=KwNsKz2OJwE&feature=relmfu

που λεει πως ενεργοποιουμε και τους 2 πυρηνες της συσκευης?Ο δευτερος οντως δεν λειτουργει?Αξιζει να το δοκιμασω ή δεν θα δω διαφορα στην απόδοση παρά μόνο στην μπαταρία?

 

Εδώ λέμε πως να ανοίγει λιγότερο ο 2ος για να γλιτώσουμε λίγη μπαταρία!! :p

 

Ουσιαστικά κρατάει συνέχεια τους 2 πυρήνες ενεργούς ακόμα και χωρίς φορτίο... Οπότε... αντίο μπαταρία!

 

Το λειτουργικό μόλις χρειαστεί τον δεύτερο πυρήνα τον ανοίγει, αν τώρα είσαι τόσο απογοητευμένος από την απόδοση και διατίθεσαι να θυσιάσεις ώρες μπαταρίας, δοκίμασέ το.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...