Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις εκανα και εγω update και οπως μου προτεινε η Motorola kai hard reset και δουλευει τελεια προς το παρον με αναζητηση την εκανα και ειναι μοντελο EU.

hard reset? γιατι

Στις οδηγιες λεει restart μονο του και ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

hard reset? γιατι

Στις οδηγιες λεει restart μονο του και ολα οκ.

 

Σε μαιιλ που ειχα στειλει στην εταιρια μου προτεινε να το κανω για να μη έχει καταλοιπα απο πριν το ος.

Mobile gadget freak!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε μαιιλ που ειχα στειλει στην εταιρια μου προτεινε να το κανω για να μη έχει καταλοιπα απο πριν το ος.

 

Τι εκανες δλδ; Πες να το κανω κ εγω, μηπως και παρω το update...

Link to comment
Share on other sites

Τι εκανες δλδ; Πες να το κανω κ εγω, μηπως και παρω το update...

Εκλεισα και ανοιξα την συσκευη μετα εκανα τσεκ βρηκε την αναβαθμιση την εκανα και μετα χαρντ ρεσετ και κομπλε

Mobile gadget freak!!!
Link to comment
Share on other sites

τελικά η διαδικασία για να έρθει η αναβάθμιση είναι επανεκκίνηση της συσκευής και έλεγχος μετά. Έτσι έκανα όπως είπε ο φίλος πιο πάνω και μου ήρθε η ενημέρωση. Πίο πριν χωρίς επανεκκίνηση έκανα αναζήτηση αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Απορώ με τα προβλήματα που διαβάζω εδώ για τη συσκευή. Το δικό μου Razr (αγορασμένο από Γερμανία) δεν μου έχει κάνει κάτι για το οποίο να ανησυχώ.

Το έχω κάνει root από τις πρώτες μέρες και έχω βάλει μια Rom που είναι επίσημo leak (ΟΤΑ) με κωδική ονομασία 651.150.1.Εn.eu.

Σε σχέση με το update που βγήκε τώρα (651.73.30) έχει κάποιες μικροδιαφορές προς το καλύτερο κατ'εμε (δεν γράφει τον πάροχο στη μπάρα, έχει μαύρο φόντο στις επαφές, πιο καινούρια έκδοση Webtop, έγχρωμα εικονίδια στις ρυθμίσεις, συν τις βελτιώσεις που φέρνει το τρέχον update) καθώς και Android 2.3.6.

Δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε γενικά, ούτε ειδικά...

Edited by netblaster
Link to comment
Share on other sites

τελικά η διαδικασία για να έρθει η αναβάθμιση είναι επανεκκίνηση της συσκευής και έλεγχος μετά. Έτσι έκανα όπως είπε ο φίλος πιο πάνω και μου ήρθε η ενημέρωση. Πίο πριν χωρίς επανεκκίνηση έκανα αναζήτηση αλλά τίποτα.

Τζίφος! Θα περιμένουμε τι να κάνουμε; :(

3>4
Link to comment
Share on other sites

Απορώ με τα προβλήματα που διαβάζω εδώ για τη συσκευή. Το δικό μου Razr (αγορασμένο από Γερμανία) δεν μου έχει κάνει κάτι για το οποίο να ανησυχώ.

Το έχω κάνει root από τις πρώτες μέρες και έχω βάλει μια Rom που είναι επίσημo leak (ΟΤΑ) με κωδική ονομασία 651.150.1.Εn.eu.

Σε σχέση με το update που βγήκε τώρα (651.73.30) έχει κάποιες μικροδιαφορές προς το καλύτερο κατ'εμε (δεν γράφει τον πάροχο στη μπάρα, έχει μαύρο φόντο στις επαφές, πιο καινούρια έκδοση Webtop, έγχρωμα εικονίδια στις ρυθμίσεις, συν τις βελτιώσεις που φέρνει το τρέχον update) καθώς και Android 2.3.6.

Δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε γενικά, ούτε ειδικά...

Ως προς τι η απορια σου?Εχουν αναφερθει προβληματα με τη συσκευη αυτη και κατα την ταπεινη μου αποψη σωστα αναφερονται μηπως και βρεθει λυση,που πολλες φορες εχει βρεθει.Ειναι αρκετα τα χρηματα που κανει το razr και πολλα τα προβληματα του. Edited by twins1706
Απρεπη συμπεριφορα απο μενα
Link to comment
Share on other sites

Ως προς τι η απορια σου?Εχουν αναφερθει προβληματα με τη συσκευη αυτη και κατα την ταπεινη μου αποψη σωστα αναφερονται μηπως και βρεθει λυση,που πολλες φορες εχει βρεθει.Ειναι αρκετα τα χρηματα που κανει το razr και πολλα τα προβληματα του.

 

Η απορία μου αφορά το γεγονός ότι προσωπικά δεν έχω αντιματωπίσει κάποιο πρόβλημα αν και χρησιμοποιώ αρκετά τη συσκευή. Anyway...

Link to comment
Share on other sites

Νταξει μην μαλωσετε κιολας.. ΚΑθε συσκευη και καθε αυτοκινητο εχει προβληματα μολις το αγορασεις ειναι ο ΝΟΜΟΣ της αγορας.

Τα κινητα δεν τα φτιαχνουν Αμερικανοι ουτε Ιαπωνες,τα φτιαχνουν κινεζοι-ταιβανεζοι και διαφοροι αλλοι οτι να ναι !!!

 

Λογικα ειναι να εχουν κουσουρια !!!!

 

Εμενα παντως μου κλεινει στο ασχετο ( κλειδωνει η οθονη) θα βρω λυση που θα παει !!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ερώτηση: Αν κάνω root την συσκευή, μετά παγώσω μια εφαρμογή που δεν χρειάζομαι με κάποιο πρόγραμμα που δεν θυμάμαι πως λέγεται, και μετά κάνω την αναβάθμιση μετά θα την έχω πάλι την εφαρμογή στο τηλέφωνο μου;

β. Θα μπορώ μετά μα το κάνω unroot και δεν θα έχω την εφαρμογή;

Ή δεν χρειάζεται να κάνω unroot; Τα λέω καλά ή έχω χάσει τη μπάλα;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ερώτηση: Αν κάνω root την συσκευή, μετά παγώσω μια εφαρμογή που δεν χρειάζομαι με κάποιο πρόγραμμα που δεν θυμάμαι πως λέγεται, και μετά κάνω την αναβάθμιση μετά θα την έχω πάλι την εφαρμογή στο τηλέφωνο μου;

β. Θα μπορώ μετά μα το κάνω unroot και δεν θα έχω την εφαρμογή;

Ή δεν χρειάζεται να κάνω unroot; Τα λέω καλά ή έχω χάσει τη μπάλα;

 

Λίγο την έχεις χάσει τη μπάλα :lol:.

Λοιπόν λέγοντας root καταρχάς εννοούμε το ξεκλείδωμα της συσκευής προκειμένου να δεχτεί custom roms και κάποιες εφαρμογές που χωρίς root δεν τρέχουν.

Η εφαρμογή που και μόνο γι' αυτή κατά τη γνώμη μου αξίζει να κάνεις root προκειμένου να την έχεις λέγεται titanium backup. Σου επιτρέπει να "παγώνεις" εφαρμογές αλλά και να κρατάς αντίγραφα όλων των εφαρμογών ώστε να τις επαναφέρεις σε περίπτωση αλλαγής rom με όλες τις ρυθμίσεις τους!

Ένα άλλο πολύ χρήσιμο πρόγραμμα που χρειάζεται root είναι το Voodoo OTA Root Keeper. Όπως λέει και η ονομασία του κάνεις root, το τρέχεις, αντιγράφει το root, εγκαθιστάς το OTA update (χάνοντας έτσι το root), τρέχεις ξανά αυτό το πρόγραμμα και το root επανέρχεται!

Αν κάνεις unroot απλά δεν θα τρέχουν οι εφαρμογές που χρειάζονται root (Titanium, OTA root keeper κ.α.). Γιατί όμως να κάνεις αν δεν θες να το πας service;

Επειδή βλέπω ότι φοβάσαι το root να πω ακόμη μία φορά ότι η διαδικασία είναι πανεύκολη και τα πλεονεκτήματα πολλά, η δε επιστροφή σε stock rom επίσης πανεύκολη.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο την έχεις χάσει τη μπάλα :lol:.

Λοιπόν λέγοντας root καταρχάς εννοούμε το ξεκλείδωμα της συσκευής προκειμένου να δεχτεί custom roms και κάποιες εφαρμογές που χωρίς root δεν τρέχουν.

Η εφαρμογή που και μόνο γι' αυτή κατά τη γνώμη μου αξίζει να κάνεις root προκειμένου να την έχεις λέγεται titanium backup. Σου επιτρέπει να "παγώνεις" εφαρμογές αλλά και να κρατάς αντίγραφα όλων των εφαρμογών ώστε να τις επαναφέρεις σε περίπτωση αλλαγής rom με όλες τις ρυθμίσεις τους!

Ένα άλλο πολύ χρήσιμο πρόγραμμα που χρειάζεται root είναι το Voodoo OTA Root Keeper. Όπως λέει και η ονομασία του κάνεις root, το τρέχεις, αντιγράφει το root, εγκαθιστάς το OTA update (χάνοντας έτσι το root), τρέχεις ξανά αυτό το πρόγραμμα και το root επανέρχεται!

Αν κάνεις unroot απλά δεν θα τρέχουν οι εφαρμογές που χρειάζονται root (Titanium, OTA root keeper κ.α.). Γιατί όμως να κάνεις αν δεν θες να το πας service;

Επειδή βλέπω ότι φοβάσαι το root να πω ακόμη μία φορά ότι η διαδικασία είναι πανεύκολη και τα πλεονεκτήματα πολλά, η δε επιστροφή σε stock rom επίσης πανεύκολη.

Υπαρχει καποια rom που εχεις βαλει και να μας πεις καποια οδηγια?
Link to comment
Share on other sites

Απορώ με τα προβλήματα που διαβάζω εδώ για τη συσκευή. Το δικό μου Razr (αγορασμένο από Γερμανία) δεν μου έχει κάνει κάτι για το οποίο να ανησυχώ.

Το έχω κάνει root από τις πρώτες μέρες και έχω βάλει μια Rom που είναι επίσημo leak (ΟΤΑ) με κωδική ονομασία 651.150.1.Εn.eu.

Σε σχέση με το update που βγήκε τώρα (651.73.30) έχει κάποιες μικροδιαφορές προς το καλύτερο κατ'εμε (δεν γράφει τον πάροχο στη μπάρα, έχει μαύρο φόντο στις επαφές, πιο καινούρια έκδοση Webtop, έγχρωμα εικονίδια στις ρυθμίσεις, συν τις βελτιώσεις που φέρνει το τρέχον update) καθώς και Android 2.3.6.

Δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε γενικά, ούτε ειδικά...

 

Γνωμη μου ειναι να φλασαρεις (με το RSD) το 651.73.30. Θα δεις διαφορά, ειδικά ως προς την ταχύτητα και το "smoothness" του τηλεφωνου.

Το 651.150.1 ειναι ενα ανεπισημο, πειραματικο, και αρκετα unstable update, το οποιο πολλες φορες δε "βλεπει" καν την ελληνικη sim ή τη θεωρεί ακυρη κτλ. Γενικα παρουσιαζει ασυμβατοτητες με τα ευρωπαικα razr κυρίως. Ειναι δε απιθανο να δοθεί ποτέ επισημα απο τη Μοτορολα.

Επιπλεον, δεν υπαρχει περιπτωση να "δεις" OTA update εχοντας αυτη τη βερσιον.

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου ειναι να φλασαρεις (με το RSD) το 651.73.30. Θα δεις διαφορά, ειδικά ως προς την ταχύτητα και το "smoothness" του τηλεφωνου.

Το 651.150.1 ειναι ενα ανεπισημο, πειραματικο, και αρκετα unstable update, το οποιο πολλες φορες δε "βλεπει" καν την ελληνικη sim ή τη θεωρεί ακυρη κτλ. Γενικα παρουσιαζει ασυμβατοτητες με τα ευρωπαικα razr κυρίως. Ειναι δε απιθανο να δοθεί ποτέ επισημα απο τη Μοτορολα.

Επιπλεον, δεν υπαρχει περιπτωση να "δεις" OTA update εχοντας αυτη τη βερσιον.

 

Φιλε μπορεις να μου πεις που θα βρω το αρχειο για να το φλασαρω με rsd? για την 651.73.30 εννοω. Υποψη, η δικη μου εκδοση δεν ειναι η ΕU αλλα η FR

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μπορεις να μου πεις που θα βρω το αρχειο για να το φλασαρω με rsd? για την 651.73.30 εννοω. Υποψη, η δικη μου εκδοση δεν ειναι η ΕU αλλα η FR

 

Εδω: http://goo.gl/vG0YA

Κατεβαζεις το δευτερο αρχειο απο τη λιστα "fastboot RETAIL" και το φλασαρεις με το RSD (αφου το αποσυμπιεσεις πρωτα κτλ)

Δεν πειραζει που εχεις FR, φλασαρεται κανονικα. Διαβασε στο ιδιο φορουμ πως ακριβως θα το κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Εδω: http://goo.gl/vG0YA

Κατεβαζεις το δευτερο αρχειο απο τη λιστα "fastboot RETAIL" και το φλασαρεις με το RSD (αφου το αποσυμπιεσεις πρωτα κτλ)

Δεν πειραζει που εχεις FR, φλασαρεται κανονικα. Διαβασε στο ιδιο φορουμ πως ακριβως θα το κανεις.

 

Thx. !

Απο οτι βλεπω δεν ειναι παρα official roms.

Το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι αν κατι δεν παει καλα με το τηλεφωνο, που θα βρω την FR που εχω τωρα, ωστε να επιστρεψω στην εγγυηση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παΐδια θέλω να σας ρωτήσω έχετε βρει κάποια θήκη για κινητό .!!!!! :

 

 

Εχω παρει την pdair αρκετα καλη

http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_2700000_11001357&products_id=34124

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου ειναι να φλασαρεις (με το RSD) το 651.73.30. Θα δεις διαφορά, ειδικά ως προς την ταχύτητα και το "smoothness" του τηλεφωνου.

Το 651.150.1 ειναι ενα ανεπισημο, πειραματικο, και αρκετα unstable update, το οποιο πολλες φορες δε "βλεπει" καν την ελληνικη sim ή τη θεωρεί ακυρη κτλ. Γενικα παρουσιαζει ασυμβατοτητες με τα ευρωπαικα razr κυρίως. Ειναι δε απιθανο να δοθεί ποτέ επισημα απο τη Μοτορολα.

Επιπλεον, δεν υπαρχει περιπτωση να "δεις" OTA update εχοντας αυτη τη βερσιον.

 

Δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα παρ' όλα αυτά. Έχω αναβαθμίσει και το radio στην τελευταία έκδοση (που έρχεται με την 73.30) και όλα καλά. Το τηλέφωνο λειτουργεί άψογα. Η έκδοση αυτή πάντως είναι για Ευρώπη και μάλιστα για συσκευές με build ...En.Eu..

Προσωπικά μου αρέσει πολυ περισσότερο η λειτουργία του με αυτή τη έκδοση, κάθως έχω δοκιμάσει και το επίσημο OTA update.

 

Όσο για τα ota updates, όλα βρίσκονται και όλα flashάρονται...

Edited by netblaster
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!!

 

Ειμαι πλεον κ εγω κατοχος του τηλεφωνου κ μονο καλα λογια εχω να πω, βεβαια αντιμετωπιζω ενα θεμα αλλα θα ειναι ελαττωμα της συγκεκριμενης συσκευης οποτε δεν αφορα το συνολο των razr. Λοιπον το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι το εξης: Ξαφνικα δεν μπορω ουτε να λαβω κληση ουτε να πραγματοποιησω, εννοειται ουτε μηνυμα κλπ, ομως στη μπαρα βλεπω κανονικα το σημα του παροχου.

Εβγαλα την sim την ξαναεβαλα, αλλα διαπιστωσα οτι δεν φταει η sim γιατι μετα απο αλλεπαλληλα restart το τηλεφωνο δουλεψε...!!

 

Κουφο....???:blink:

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ενδεχομένως να οφείλεται στην καθυστέρηση που υπάρχει κατα την αλλαγή της sim (στην προκειμένη από κανονική σε micro) από τον κάθε πάροχο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...